placeholder
"

Ferace

" araması için 14725 sonuç listeleniyor

Ferace Modelleri ile Modayı Yakala

Feraceler pratik ve şık giyimin en beğenilen ürünlerinden birisidir. Genel olarak siyah ve koyu tonlarda tercih edilen ferace giyimi daha sonraları yerini birbirinden farklı tasarımlara bıraktı. Ferace modelleri her tarza uygun olan, kadınlar için çeşitli seçeneklerde sunulmaktadır. Tek parça giyilen giyim ürünlerinden birisi olarak oldukça beğenilmektedirler. Bu durum pratik ve kolay giyilmesini sağlamaktadır. Hangi feracenin seçileceği kombini başarılı yapan unsur olacaktır. Fakat bu seçimi yapmak sayısız seçenek arasında zor olabilmektedir. Güzel görünmek için izlenecek yollar olduğu gibi feraceyi giymekte de dikkat edilecek ayrıntılar bulunur. Aksesuar seçimi oldukça sade görünümdeki bir kıyafeti göz alıcı hale getirebilmektedir. Bu şekilde en sade modellere sahip feraceler de görkemli kombinler için tercih edilebilmektedir. Her mevsime uygun olan bu tek parça kıyafetler özellikle yaz aylarında tercih edilebilmesi sebebiyle tercih edenleri memnun etmektedir. Giyimde her ayrıntı büyük bir önem taşımaktadır. Sadece görünüm değil rahatlık da kıyafet seçerken belirleyici olan bir özelliktir. Bu sebeple yazın tercih edilecek feracenin mevsime uygun olarak seçilip seçilmediğine dikkat etmek gerekmektedir. Kışlık ferace modelleri için ise kalın pamuklu kumaşlar sıcak tutması sebebiyle tercih edilmektedir. Yaz aylarında seçilecek bir feracenin sıcağı tutması ve kalın olması eksi bir özellik olacaktır. Yaz mevsimine uygun bir kumaş tercihinde bulunmak özellikle terlemez bir kumaş seçmek gerekir. Bu şekilde belki de rahat ve şık kombinler yapılabilmektedir. Bahar ayları için biraz daha kalın olan seçenekler sunulmaktadır. Kış aylarında ise hem iyi görünen hem de sıcak tutan alternatifler bulunur. Kış mevsimleri için kahverengi, siyah, gri tonları tercih edildiği görülmektedir. Fakat bu sade renklerde üretilmekte olan feraceler farklı ayrıntıları ile birbirinden ayrılmaktadır. Dileyenler sade ve tek renk modeller bulabilmektedir. Bunların yanında ise oldukça farklı aksesuarlara ve kesime sahip modeller ile en koyu ve gösterişsiz renklerde kıyafetler göz alıcı şekilde sunulmaktadır. Bahar aylarında renklenmeye başlayan tasarımlar kendisini çiçek desenleri ve pastel tonları ile göstermektedir. Yaz aylarında ise en canlı renklerde tasarımlar sunulmaktadır. Tiril tiril kumaşlardan üretilen yazlık feraceler alıcılarına konforlu ve canlı bir şıklık sumaktadır. Beyaz ferace tasarımları ise yazın en çok tercih edilen seçenekler arasında bulunur. Her mevsimde rahat bir şıklık arayanların adresi olan feraceler tesettür giyimin vazgeçilmez parçalarından birisi olarak beğeniyle tercih edilmektedir.

Özel Günler İçin Ferace

Özel Günler İçin Ferace

Feraceler günlük kıyafetler olarak beğeniyle tercih edilmekteler. Bu durum üzerinde kolayca kombin edilmesi büyük rol oynamakta. Dış giyim ürünü olarak da tercih edilmekte olan bu kıyafetler konforlu seçeneklerden birini oluşturuyor. Çok desenli ya da ayrıntılı tasarımlara sahip olan modeller de mevcuttur. Abiye olarak da tercih edilebilen seçenekler bulunmaktadır. Öncelikle seçilecek özel gün kıyafeti için nerede ve nasıl bir davet olduğuna dikkat etmek büyük önem taşır. Nikâh törenleri için tercih edilecek feracenin veya herhangi bir kıyafetin düğün ve kına gecesi gibi davetlerden daha sade olması beklenmektedir. Bu sebeple feraceyi sade ve soft renklerde seçmenin doğru olacağı dile getirilmektedir. Siyah renk her davet için uygun olmakla birlikte lacivert de çok tercih edilmektedir. Hem sade hem gösterişli davetler için siyah, lacivert, füme gibi renkler oldukça uygun olmaktadır. Daha soft renkler olan pudra ve bej tonları ise yine her türden davet için oldukça uygundur. Siyah ferace her türden buluşmalar ve davetler için gardırobun kurtarıcısı konumundadır. Abiye ferace modellerinde her zevke hitap eden seçenekler sunulmaktadır. Şifon ya da krep kumaşlarından üretilen özel günlere uygun feraceler için diğer kumaşlarda da alternatifler tercih edilmektedir. Hangi kumaş olursa olsun davetler için uygun tasarımlarla karşılaşmak mümkündür. Pileli ferace modelleri bunlardan birisi olup sıklıkla kullanılmaktadır. Volanlı modeller en hareketli olanlardan birisidir. Yine kurdeleli, desenli, ya da kemerli modeller tercih edilen ayrıntılı seçeneklerdir. Davetler için tercih edilecek feracenin ortama uygun olması için diğer aksesuarlarında seçimine dikkat etmek gerekir. Günlük veya spor bir eşarp ya da şal ciddi bir davet için giyilecek feraceler ile pek uyumlu olmayacaktır. Bu sebeple kumaş türlerinin uyumu önemli olup tarz ve kesimde göz önünde bulundurulması gereken ayrıntılardır. Ayakkabı seçiminin feracenin boyu ile uyumu şıklığı artıran özelliklerden birisidir. Bu sebeple topuk boyu düşünülerek feracenin de boyuna karar vermek faydalı olacaktır. Ayrıca ayakkabılar için genellikle kapalı burunlu topuklular uygun olmaktadırlar. Eşarp ya da şala karar verirken ise kumaşın cinsi ve desenine bakılması gerekmektedir. Takılar ise özel günlerde biraz daha gösterişli seçilerek istenen görüntü yakalanabilmektedir.

Günlük ve Rahat Giyimde Ferace

Günlük ve Rahat Giyimde Ferace

Günün yorucu temposuna bir de rahatsız kıyafetler ile yetişmeye çalışmak çok daha zor olabilir. Hem iyi görünmek hem de rahat etmek isteyenler çareyi konforlu kumaşlarda buluyorlar. Örgülü esnek kumaşlarda üretilen feraceler tam da konforlu kıyafetler arayanlar için ideal seçeneklerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Likralı kumaşlar yine esnek olmaları sebebiyle rahatlık sunuyorlar. Fakat pamuklu kumaşlar seçilmesi aynı zamanda rahatlık sağlayacak olan etkenlerden bir tanesi. Çünkü kıyafet ne kadar geniş kesimlere sahip salaş bir modele sahip olursa olsun nefes almayan bir kumaştan üretildiği takdirde rahat hissettirmeyecektir. Doğal kumaşlarda üretilen kıyafetler diğerlerine göre daha rahat hissettirmektedirler. Sentetik kumaşlar yapısı gereği yakıcı ve nefes almayan bir özelliğe sahip olabilir. Bu sebeple hiç değilse sentetik ve pamuk karışımı olanların tercih edilmesi kurtarıcı olmaktadır. Spor ferace modellerinde de bu özellikler dikkate alarak üretim yapılmaktadır. Spor olan seçenekler sadece rahat giyinmek isteyenlerin seçimi olmamaktadır. Aynı zamanda spor giyim tarzını benimseyen ve beğenen kişiler beğeniyle bu kıyafetleri tercih etmektedir. Rahat giyimde sadece salaş ve geniş kesim tasarımlar konforlu olmamaktadır. Vücuda uyan ölçülerde bedene oturan feraceler de rahat olabilmektedir. Bu durumda yine kumaşa dikkat edilerek doğru seçim yapılabilmektedir. Feraceler günlük giyimin kurtarıcı parçalarından birisi olarak görülmektedir. Tek parça olması giyiminde rahatlık sağlayan unsurlardan birisi olurken aynı zamanda üretilen modellerin tasarımı da bu konuda oldukça etkili rol oynamaktadır. Düğmeli ferace gibi çeşitli ayrıntılara sahip olanların yanı sıra pileli, desenli, volanlı gibi tasarımlarla üretilerek günlük giyimde fark yaratmaktadırlar. Sade modelleri tercih etmek isteyenler günlük giyime uygun olan en düz ve şık modelleri feracelerde bulabilmektedir. Günlük giyimle birlikte iş yerleri için de oldukça uyumlu seçenekler mevcuttur. Belden oturtmalı ferace en beğenilen günlük ve abiye tarzda modelleri barındıran seçeneklerdendir. Ayrıca günlük giyimde tercih edilecek volanlı eteğe sahip modeller çok zayıf kişilerin istedikleri kusurları kapatmaktadır. Dar omuzlara sahip olan kadınlar ise göğüs kısmında detayları olan feraceler ile aradıkları görünüme sahip olabilirler. Yine fazla kilolarını göstermek istemeyenler üst bedene oturan fakat alt bedende bollaşan prenses kesime benzer feraceler tercih edebilmektedir.

Nasıl görünmek isterseniz isteyin her tercihe uygun feraceler bulabilmek mümkündür. Özellikle rahatlığı ve kolay giyimi ile feraceler günlük giyimin gözdelerinden birisidir. Dış giyimde de beğeniyle kullanılan feraceler her mevsim için uygun kıyafetlerden birisidir. Yazlık olarak üretilen modeller konforlu ve kolay bir giyim sunmaktadır. Kadın giyimin en popüler parçalarından birisi olan feraceler dökümlü tasarımlar daha hareketli giyinmek isteyenler için bir alternatif sunuyor. Tasarımlarında oldukça farklı detaylara yer verilen bu kıyafetler yazın giymek için en renkli ve hareketli modelleri sunuyor. Seçmenin bir hayli zor olduğu çeşitleri farklı tarzlarda giyinme imkânı da sunuyor. Klasik şıklığın en önemli parçalarından birisi olarak karşımıza çıkarak asla modası geçmeyen tasarımlar bulunuyor. Klasik modeller özellikle desensiz sunduğu seçenekler ve alışıldık renkleri ile elegant bir görünüm elde etmeye yardımcı oluyor. Zarif modeller tercih edenler ve her mevsim bu görünümü korumak isteyenler klasik stilde feraceler ile kolaylıkla bu görünümü yakalayabiliyorlar. Desensiz olması bu modellerin aynı zamanda modasının geçmemesine katkıda bulunurken hemen her aksesuar ile uyum halinde olmalarını sağlıyor. Aynı zamanda doğru aksesuar seçimi ile birlikte özel gün veya davetler için de tercih edilebiliyorlar. Bohem stilde giyinmek isteyen için ise etnik desenlerde alışılmadık tasarımlara yer veriliyor. Kendinizi yansıtmak için hemen her stil için üretilen feracelerden faydalanmak oldukça kolay. Etnik desenlerin modern tarzda sunulduğu feraceleri bohem bir görünüşle fark yaratmak isteyenler memnuniyetle tercih ediyorlar. Yaz mevsimine uygun kumaşlarla üretilen seçenekleri ile feraceler zaten hareket kolaylığı veren modelleri ile rahatlığı katlamakta. Yazlık ferace modelleri abiye kesimler barındıran tasarımlara da yer veriyor. Aynı zamanda spor giyimin de unutulmadığı modeller birbirinden şık tasarımları ile ön plana çıkıyor. Her beden tipine uygun yazlık ferace çeşitleri sayesinde isteyen dilediği modeli tercih edebiliyor. Bunun için öncelikle beden ölçüsünü doğru hesaplamak gerekiyor. Mezura kullanarak hesaplanacak ölçüler ise en güvenilir sonucu veriyor. Göğüs ölçüsü alınırken koltuk altı ile göğüs ucu üzerinden geçireceğiniz mezura ile doğru sonucu alabilirsiniz. Bel ise kıvrımlardan geçirilecek mezura ile ölçülebilmektedir. Basen ölçümünde ise en kalın kısım esas alınarak düz bir şekilde sarılan mezura ile ölçüm yapılır. Bu şekilde tercih edilecek feracenin beden ölçülerinde verilen değerlere bakarak doğru seçim yapılabilmektedir. Modellerin kesimine göre değişen dar ve kalın kalıplar bulunabilmektedir. Yarasa kol ferace modelleri daha salaş görünümü ile daha geniş bir kalıba sahip olabilmektedir. Balon kol ferace modelleri en beğenilenlerden birisi olup genellikle üst bedene oturan modeller ile üretilmektedir. Etek kısımları ise düz olan feraceler daha sade bir görünüm yakalamak isteyenlerin tercihi olarak karşımıza çıkarken pileli olanlar en beğenilen hareketli detaylara sahip modellerden birisidir.

Ferace Kumaşları

Ferace Kumaşları

Kıyafetlerde kumaş seçimi yapılırken genellikle güzel görünmesine dikkat edilmektedir. Fakat kumaş tipi alınan kıyafetin kalitesini etkileyen başlıca unsurdur. Feracelerde bu sebepten satın alınırken sadece görünümüne dikkat edildiği takdirde yanlış bir seçim yapılabilmesi sonucunu getirebilir. Alım yaparken ürünün fiyatı göz önünde bulundurarak alım yapmak da istenilen sonucu vermeyebilir. Bu noktada kumaş tipine dikkat etmek kurtarıcı olacaktır. Doğal kumaşlardan yana kullanılan tercih sentetik olanlara göre daha fazla konfor sunabilir. Bazı sentetik kumaşlar her ne kadar canlı renklerde güzel bir görünüm sunuyor olsa da özellikle yaz aylarında terletebilmektedir. Ayrıca hangi kumaş olursa olsun yıkama ve ütüleme talimatına dikkat etmek ürünün kalitesini korumasında yardımcı olacaktır. Feraceler için kullanılan çok çeşitli kumaşlar bulunur. Öncelikle zorlu hava koşullarında tercih edilecek feracelerin kumaşlarından bahsedilecek olursa kalın örgülü olanların tercih edildiği söylenebilir. Yine kalın pamuklu kumaşlar kış mevsimlerinde tercih edilebilecek feracenin kumaşı olabilir. Dış giyimde de tercih edilen feraceler için kış mevsimlerinde kullanılmak üzere yünlü kumaşlar da tercih edilmektedir. Kışlık üretilen feraceler pardösü yerine de sıklıkla tercih edilmektedir. Bahsedilen kumaşlara sahip oldukları takdirde üşümeye sebep olmadan mont yerine de giyilebilmektedirler. Yazın giyilmek istenen feracelerin ise yine pamuklu kumaşlardan yana tercih yapılarak alınması tavsiye edilmektedir. Pamuklu kumaşlar nefes alan yapıları ile terletmezler ve cilt dostudurlar. Medine ipeği ferace ise yine kumaş olarak terletmeyen yapıda olduğu için tavsiye edilmektedir. Her mevsim tercih edilebilecek bir kumaş olması sebebiyle oldukça avantaj sunmaktadır. Ayrıca doğal yapıda olması sebebiyle cilt dostudur. Görünümü de krepi andırmakla birlikte tamamen apayrı bir kumaştır. Spor ferace modelleri için ise genellikle sentetik karışımlı kumaşlarla istenen görüntüyü vermek adına kullanılmaktadır. Şile bezi ferace etnik görünümde giyinmek isteyenlerin en büyük tercihlerinden birisidir.

Aynı zamanda nakışlı ferace yapımında da oldukça ideal bir kumaştır. Şile bezi doğal kumaşlardan olup teri emebilen sağlıklı ve oldukça hafif bir özelliğe sahiptir. Bol ferace modelleri içinde çok tercih edilmekte olan seçeneklerden birisidir. Karışım kumaşlardan birisi olan terikoton, memnuniyetle tercih edilen seçenekler arasındadır. Krep kumaş oldukça sık kullanılanlardan birisi olup ipek, viskon karışımıdır. Terleme yapmayan özelliği sayesinde yaz aylarının gözde kumaşlarından birisidir. Özellikle canlı renklerde çeşitli tasarımlarda feraceler bu kumaşla üretilmektedir. Kıyafet alışverişlerinde estetik seçimler yapmak oldukça önemlidir. Bu sebeple en kaliteli ürünler en estetik görünümlerde alınmak istenir. Feraceler de bu kıyafetlerden birisi olup estetik beklentileri sayısız tasarım ile karşılamaktadır. Spor, klasik, bohem ve abiye gibi çeşitli tarzlarda üretilmektedirler. Bu durum her stile sahip kadının rahatlıkla feraceyi tercih edebilmesine yaramaktadır. Oldukça popüler olmakla birlikte dış giyim ürünlerinin yerine de tercih edilmektedirler. Fermuarlı ferace oldukça beğenilen pratik giyimli modellerden birisidir. Penye ferace çeşitleri zarif ve sade seçimler yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği modellerdendir. Şifon ferace ise günlük giyimin yanı sıra abiye olarak da tasarımlar sunan modelleri barındırmaktadır. Günlük giyim, ofis, iş yerleri, özel günler ve çeşitli davetler için feraceler tercih edilebilir. Kombin etmesi oldukça pratik olan bu kıyafetler tek parça olmaları sebebiyle tam bir giy ve çık ürünü denebilir. Şık ferace modelleri arayanlar binlerce seçenek arasında karar verirken zorluk yaşamaktadır. Anne adayları için hamile ferace modelleri de pratik ve konforlu seçeneklerle sunulmaktadır. Yazlık, kışlık, spor ve klasik gibi kategorilere ayırmak seçim yapmakta kolaylık sağlamaktadır. Kışlık olan seçenekler için kalın pamuk, yün gibi kumaşlarla üretilen feraceler; yazlık olanlarda daha çok ince yapıda pamuklu kumaşlarla üretilmektedir. Siyahi lacivert, mor, füme, beyaz, bej gibi hemen her renkte modeller çeşitli ayrıntılara sahip şekilde tasarlanıyorlar. Robalı ferace en beğenilen ayrıntılı tasarımlardan birisi olarak zarif görünüme sahip olup tercih edenler tarafından dile getirilmektedir. Pile ve volan detaylara sahip modeller de gösterişli seçenekler arasında yerini almaktadır. Taşlı ferace ise günlük giyimde tercih edilen fakat en çok abiye olarak giyilenler arasındadır. Ferace fiyatları ise marka ve modellere göre değişiklik göstermektedir. İndirimli ferace almak isterken kaliteden ödün vermemek adına her zaman ürün bilgilerine dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir. Siz de Trendyol'da dilediğiniz ürünlere kolaylıkla ulaşabilir, yorumlara bakarak satın alabilirsiniz.