placeholder
"

Filli Boya

" araması için 19862 sonuç listeleniyor

Filli Boya

Filli Boya

Türkiye’nin en önemli boya markalarından biri olan Filli Boya, üstün kalite ve yüksek estetik sunan ürünleri ile beğeni topluyor. Farklı ihtiyaçlara yönelik değişik türlerde boyalar üreten Filli Boya duvar renkleri ile her zevke uygun seçenekler içeren bir renk kataloğu sunuyor. Konutlar için geliştirdiği iç cephe ve dış cephe boyalarının yanı sıra sanayi kuruluşları ve işletmeler için de boya alternatifleri sunan markanın, zengin ürün yelpazesi herkesin aradığı renk ve türde boyayı kolayca bulmasını sağlıyor. İç cepheler için canlı ve uzun ömürlü Filli Boya iç cephe boya seçenekleri sunan markanın, dış cepheler için ise ısı geçirgenliği az, nefes alma oranı yüksek boyalar üretiyor. Yağmur, kar gibi etkenlere karşı dayanıklı olan Filli Boya dış cephe ürünleri, hem işlevsel, estetik açıdan önemli bir rol üstleniyor. İç cephelerde estetik ve sağlıklı kullanım özelliklerini bir araya getiren markanın, kolay uygulanır ürünleri herkesin beğenisini topluyor. Filli Boya mantolama ürünleri de etkili çözümler sunan seçenekler arasında yer alıyor.

Filli Boya çeşitleri Trendyol’un ayrıcalıklı alışveriş dünyasında oldukça uygun koşullarla edinilebiliyor. Trendyol, uygun fiyat seçenekleri yanında Filli Boya renkleri ve farklı ürün tiplerinin özelliklerini inceleme olanağı da sağlıyor.

Profesyonellerin Tercihi Filli Boya

İnşaat malzemeleri pazarına 1988’de yılında giren Betek Boya Kimya Sanayi A.Ş., ilk yıllarında beton katıkları, hazır harç ve su izolasyon ürünleri imalatına ağırlık veriyor. Kurucusu Celal Akpınar’ın öncülüğünde Caparol ile teknolojik işbirliği yapan firma, Filli Boya markasıyla boya pazarına giriyor. 1990’lı yıllardaki etkili reklam kampanyalarıyla kısa sürede gönüllerde taht kuran marka, Fawori, Alsecco ve Alligator markalarına da sahip bulunuyor. Yüksek kalite ve üstün teknoloji kullanımı ile kısa sürede büyüyen firma, Avrupa teknolojisini getiren bir ortak ve boya sektörüne ilk yabancı sermaye girişi ile kısa sürede en güçlü markalardan biri haline geliyor.

Bugün mümkün olduğunca yerli ham madde kullanan marka, AR-GE çalışmalarına ağırlık vererek kendi teknolojisini geliştiriyor. En yeni üretim teknolojileri takip eden, kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt olacak teknolojiler geliştiren ve her kategoride kaliteli üretimi esas alan marka, boya sektöründeki liderlik pozisyonunu bırakmıyor. Farklı ihtiyaçlara yanıt veren plastik, dekoratif, silikonlu, iç cephe ve dış cephe boyaları gibi ürünlerinin yanı sıra yalıtım alanındaki çalışmaları ile de öne çıkan markanın, geniş bir alana kurulu entegre boya ve ısı yalıtım ürünleri tesisi bulunuyor. Avrupa Birliği Boya Standartları başta olmak üzere ulusal ve uluslararası standartlara ve kalite ölçütlerine uyan marka RMI Bilimsel Araştırma Merkezi ile teknolojik araştırmalarını büyük bir hızla sürdürüyor.

Silikonlu ve Plastik Boya Çeşitleri

Filli Boya silikonlu çeşitleriyle çok daha pratik ve kolay bir kullanım sağlıyor. Silikonlu boyalar çok özel kimyasallarla güçlendiriliyor ve parlaklığını uzun süre koruyor. Sık sık sürtünmeye maruz kalabilen yüzeylerde daha dayanıklı olan bu boyalar daha etkili sonuç verebiliyor. Silinebilir özellikleri nedeniyle özellikle duvarların kolay kirlenebildiği çocuklar ailelerde sıklıkta tercih ediliyor. Filli Boya silikonlu ürünleriyle pastel boyayla kirletilmiş duvarların dahi küçük bir bezle, herhangi bir işleme gerek olmadan temizlenebilmesini sağlıyor. Suyu ve kiri itme özelliği sayesinde kolay kir tutmanın önüne geçen, kir tuttuğunda ise silinerek temizlenebilen silikonlu duvar boyası seçenekleri, pürüzsüz yapısıyla kusursuz görünüm de sağlıyor. Farklı parlaklık dereceleri sunan silikon boyalar, uzun süre güvenle kullanılabildiğinden daha ekonomik bir tercih oluşturuyor.

Duvara yapışan ve ipeksi bir yüzey yapısı oluşturan plastik boyalar da en sık tercih edilen boya çeşitleri arasında yer alıyor. Duvarların nefes almasını sağlayarak daha sağlıklı bir kullanım imkânı veren plastik boyalar en eski ve en yaygın boya çeşitleri arasında başı çekiyor. Farklı renk ve doku seçenekleri sunan plastik boya ürünleri, yüksek kapatma kapasitesi ile özellikle renk değişimlerinde önemli bir işlev üsteleniyor. Mat ve dolgulu bir yapısı olan plastik boyalar, geniş renk yelpazesi ve renkleri doğru biçimde göstermesiyle öne çıkıyor. Plastik boyalar her türlü iç cephe duvarı ve tavanların yanı sıra alçı, macun, alçıpan, betopan, OSB, cam tekstili gibi pek çok yüzeyde gönül rahatlığı ile kullanılabiliyor. Boyanın daha düzgün biçimde tutması ve daha işlevli olması için öncesinde Filli Boya astar ürünlerinin uygulanması tavsiye ediliyor.

Alpina Serisi Dekoratif Boyalar

Son yıllarda giderek daha fazla tercih edilmeye başlanan ve farklı tasarım olanakları sağlayabilen dekoratif boyalar da sıra dışı mekan tasarımlarına imkân veriyor. Efektli, dalgalı bir yapısı bulunan dekoratif boyalar arasında Filli Boya Alpina serisi öne çıkıyor. Dokulu duvar kağıtları gibi bir etki bırakabilen Filli Boya Alpina serisi iç ve dış cephe boyaları, kullanım esnasında sağlıklı ve ferah bir his sağlıyor. Tek başına kullanılabileceği gibi düz boya türler ile uyumlu biçimde aynı mekandaki farklı cephe ve bölümleri boyamak için de kullanılabiliyor. Filli Boya Alpina Max serisinde farklı boya türleri su bazlı ve silikon katkılı yapılarıyla yüksek örtücülük ve uzun ömürlü kullanım olanağı da sağlıyor. Uygulandığı yüzey ile tamamen bütünleşen ve yüksek nefes alma kapasitesi sunan Filli Boya Alpina Max ürünleri, çatlama ve kabarmayı önlüyor, dökülme yapmıyor. Uygulaması oldukça pratik olan ve yüzeylere kolayca yayılan Alpina Max boyalar, işçilik açısından da tasarruf sağlıyor.

Dekoratif, su bazlı ve tamamen silinebilen Filli Boya Alpinasilan serisi de yenilikçi silikon teknolojileri ile birlikte silisyum bazlı dolgu içeriyor. Tam silinebilme özelliği sunan ipeksi mat ve dekoratif özellikli Filli Boya Alpinasilan ürünleri, güçlü bir renk ve yüzey koruma teknolojisi sunuyor. Dayanma süresi ve silinebilme özellikleri kusursuz biçimde güçlendirilen bu özel boyalar, yüksek örtücülüğü ile sıklıkla tercih ediliyor. Bu ürünün gelişmiş özelliklerinden en üst düzeyde faydalanabilmek için öncesinde saten alçı ve macun gibi yüzey düzeltici malzemeler kullanılması, düzleştirilmiş zeminlere uygulanması öneriliyor.

Sentetik ve Yağlı Boya Ürünleri

Filli Boya çeşitleri arasında farklı ihtiyaçlara yönelik olarak hazırlanan özel boya türleri de bulunuyor. Dekorasyonlarda giderek daha fazla kullanılan ahşap yüzeyler için özel geliştirilen ahşap boyaları değerli ahşap yüzeyleri daha uzun süre kullanılabilmesini sağlıyor. Sentetik boyalar da metal yüzeyler başta olmak üzere ihtiyaç duyulan yerlerde kusursuz sonuçlar veriyor. Giderek duvarlarda daha az kullanılan, metal ve ahşap yüzeylerde ise kullanım oranı artan sentetik boyaların yanı sıra kurşun içermeyen boya ürünleri de büyük ilgi görüyor. Hem dış, hem iç mekanlarda kullanılabilen kurşunsuz boyalar çevre dostu bir kullanım sunuyor. Filli Boya yağlı boya ürünleri de metal ve ahşap yüzeyler için tercih edilen boya çeşitleri arasında yer alıyor. İç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilen yağlı boyalar, ahşap ve metal yüzeylerin yanında brüt beton, beton, alçıpan, OSB, MDF gibi yüzeylerde de rahatlıkla kullanılabiliyor. Yüzeylerin düzgün olması ve mutlaka uygun Filli Boya astar ürünlerinin kullanılmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Filli Boya panel kapı boyası çeşitleri ise ahşap yüzeyler için su ile inceltilerek kullanılıyor ve mükemmel sonuçlar veriyor. Ahşap yüzeyin doku özelliğini koruyan Filli Boya panel kapı boyası, ahşabı koruyarak uzun ömürlü olmasını da sağlıyor. Su ve temizlik kimyasallarına karşı dirençli olan bu boyalar, su bazlı oldukları için koku yapmıyor ve oldukça pratik olarak uygulanabiliyor.

Anti Küf ya da Anti Bakteriyel boyalar da markanın iddialı olduğu özel ürünleri arasında yerini alıyor. Sağlık için büyük önem taşıyan, özellikle hassas kişiler tarafından tercih edilen bu özel teknolojili boyalar mikroorganizma ve bakterilerin üremesini önlüyor, yüzeylere tutunmasının önüne geçiyor.

Mantolama ve Isı Yalıtım Ürünleri

Filli Boya Expert ürün grubu ise özellikle profesyonel boyacıların tercihleri arasında yer alıyor. Farklı matlık dereceleri sunan Filli Boya iç cephe boyalarını da içeren Expert grubunda yer alan tüm boya türleri üstün kaliteleri ile öne çekiyor. Filli Boya dış cephe boyaları, astarlar, tekstürlü boyalar, sentetik ürünler ve daha pek çok ürünün yer aldığı Filli Boya Expert grubu profesyonellerin ısı yalıtımı için tercih ettiği ürünlerin de başında geliyor.

Filli Boya mantolama ürünleri ile binaların ısı yalıtımı için dış cepheye uygulanacak pek çok seçenek sunuyor. Enerji ihtiyacını azaltarak çevre dostu bir kullanım sunan mantolama ürünleri yüzde 50’ye varan oranlarda ısı tasarrufu sağlayarak, yüksek bir ekonomik fayda da oluşturuyor. Isı yalıtım levhaları, yapıştırıcı ve sıvalar ile kaplama, boya ve astarlardan oluşan ısı yalıtım ürünleri, düşük ısı geçirgenliği sağlıyor ve binaların ısı verimliliğini artırıyor. Yeni nesil teknolojiler uygulandıktan sonra su gibi dış faktörlere direnç gösterirken, nefes alarak daha sağlıklı bir yapı oluşturuyor. Mantolama uygulamaları eski binaların dış cephesine yeni ve estetik bir görünüm kattığı için de tercih ediliyor. Filli boya Dalmaçyalı ısı yalıtım levhası sadece yalıtım yapmakla kalmıyor, binaların dış yüzeyini kusursuz biçimde estetik hale getiriyor. Yüksek buhar geçirgenliği, su emmeye karşı yüksek direnç, garantili ısı iletkenlik katsayısı gibi pek çok teknik özellik sunan Filli Boya Dalmaçyalı ısı yalıtım levhaları, özel motifli dokusu ile en sık tercih edilen ürünler arasında bulunuyor.

Zengin Renk ve Doku Yelpazesi

Yüksek örtücülük düzeyi ve istenen parlak seviyesini seçebilmek imkânı sunan Filli Boya renk kataloğu ile herkesin zevkine uygun seçenekler sunuyor. Parlak boyalar ışık ile birlikte daha canlı ve estetik görünürken, mat ve yarı mat seçenekler kusursuz estetik arayanların tercihi oluyor. Farklı zevklere ve tercihlere uygun olarak sayısız alternatif sunan Filli Boya renkleri, özel makineler yardımıyla kullanıcının dilediği gibi üretilebiliyor. Beyaz boya ile iç cephe boyası renkleri özel işlemler ile kusursuz biçimde karıştırılarak istenen renkler elde edilebiliyor.

Filli Boya duvar renkleri özel kataloglar ve kartelalar sayesinde detaylı olarak incelenebiliyor, duvarların hangi renkte olacağına kolaylıkla karar verilebiliyor. Renkleri doğru seçebilmek, evin dekorasyonuna uygun kararı vermek büyük önem taşıyor. Evin tümünü aynı renge boyamayı tercih edenler olduğu gibi odaları farklı renklere boyayarak dinamizm sağlamak isteyenler de olabiliyor. Filli Boya kum beji her zaman popülerliğini koruyan boya renkleri arasında başı çekiyor. Alıştığı çizgiden şaşmayanların tercih ettiği ve zamanı asla geçmeyen Filli Boya kum beji boyaları şık ve klasik bir görünüm sağlıyor. Filli Boya buz beyazı tonuyla lüks bir görünüm ise sadeliği bir araya getiriyor. Standart beyaz renge göre daha soft bir etki bırakan Filli Boya buz beyazı dinlendirici ve rahatlatıcı etkisiyle sıklıkla tercih ediliyor. Gözleri yormayan ve aydınlık bir ortam isteyenler Filli Boya kırık beyaz rengi tercih ediyor. Kiri daha az gösteren Filli Boya kırık beyaz, tıpkı Filli Boya kum beyazı gibi açık ve ferah bir etki bırakıyor. Filli Boya kum beyazı salonlarda aydınlık bir etki bırakıyor ve modern bir hava oluşturuyor.

Fazla detay istemeyen ve farklı mobilya tonları ile uyum isteyenler kum taşı rengini tercih ederken, belirgin ve iddialı bir renk isteyenler gül rengi gibi canlı ve gösterişli seçenekleri öne alıyor. Pembe, mavi gibi tonlar daha çok canlı çocuk odaları oluşturmak kullanılırken, donukluğu kırmak ve canlı bir hava vermek isteyenler farklı renkleri eşleştirerek uyum yakalayabiliyor.

Tercih Edilen Renk Seçenekleri

Markanın çok özel renkleri arasında açık ve beyaz tonlar kadar koyu ve gri tonlar da yer alıyor. Koyu bir gri tonu olan antrasit rengi son dönemlerde popüler olmaya başlarken, evin pek çok odası için tercih edilebiliyor. Filli Boya gri tonları arasında yer alan gümüş grisi rengi aydınlık ve parlak duvarlar yaratarak eve farklı bir hava veriyor. Siyahın asaleti ile beyazın rahatlatıcı etkisini aynı anda taşıyabilen Filli Boya gri renk seçenekleri, sıklıkla canlı renklerle birlikte de kullanılıyor. Tatlı bir beyazlık sunan Filli Boya deniz tuzu sadelik ve ferahlık hissi sağlıyor. Tıpkı Filli Boya deniz tuzu gibi Filli Boya deniz kabuğu rengi de mat bir beyazlık ile açık gri arası bir renk tonu sunuyor. Deniz kabuklarının eşsiz rengini anımsatan bu özel renk, aydınlık, ferah ve şık ortamlar oluşturmak için ideal tercihler arasında bulunuyor.

Filli Boya lületaşı rengi ise tıpkı kum beji gibi klasikleşen ve çok yaygın olarak kullanılan duvar boyası renkleri arasında yer alıyor. Farklı renkteki eşyalarla uyumu ve sağladığı ferahlık hissi ile öne çıkan Filli Boya lületaşı renk boya, mekanları olduğundan daha geniş göstermeye de yarıyor. Açık başak sarısı salonlar ve yemek odaları için öne çıkarken, mor ve borda arası bir ton sunan bağbozumu çağdaş görünümü ile dikkat çekiyor. Yağ yeşili gibi romantik seçenekler daha doğal bir his verirken, tütün rengi güneş ışığını en iyi yansıtan renkler arasında bulunuyor.

Filli Boya Ürün Çeşitleri ve Fiyatları

Yeni bir hava vermek, uyumlu renklerle huzurlu hissetmek ya da canlı bir görünüm sağlamak isteyen pek çok kişi evini boyama kararı veriyor. Boya kararı verdikten sonra doğru renkleri seçmek için iyi bir araştırma yapılması öneriliyor. Mobilyaların rengi ve pozisyonu, ışığın geliş açısı, kullanılan ampul ışığının rengi ve daha pek çok unsur duvar boyasının rengini etkilediğinden bu noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Duvarların eski rengi de yeni seçilecek renk konusunda etkili olabiliyor, istenmeyen sonuçlara yol açabiliyor.

Kullanılan boyanın türü ve özellikleri maliyet üzerinde de etkili oluyor. Kimi boyalar daha uygun fiyatlı olmalarına karşın, duvarda istenen örtücü etkiyi vermediği için daha fazla kat sürülmesi gerekebiliyor. Boyanın kıvamı, yoğunluğu, örtücü etkisi de boya fiyatları üzerinde belirleyici olabiliyor. Filli Boya fiyatları açısından iyi bir fiyat performans düzeyi sunarken, tercihe ve ihtiyaca göre farklı segmentlerde ürün seçme şansı da tanıyor. Trendyol markanın tüm ürünlerini detaylı biçimde inceleme, renk kartelalarına bakma ve en sevilen renk seçeneğine karar verme imkânı sağlıyor. Trendyol’daki dönemsel indirim ve kampanyalarla satın alma koşulları çok daha avantajlı hale gelirken, outlet ürünlerde kaçırılmayacak cazip Filli Boya fiyatları bulunabiliyor.