"

Beyaz Akrilik Boya

" araması için 13231 sonuç listeleniyor

Beyaz Akrilik Boya Çeşitleri ile Sanatsal Çalışmalar

Akrilik boya, hem dekorasyon hem de sanatsal çalışmalarda kullanılan bir boya türüdür. 1940’lı yıllarda üretilmeye başlanan bu boya türü, su ve akrilik reçine pigmentlerinden oluşur. Su bazlı olması nedeniyle kolay kullanım imkanı sunan boya, pek çok farklı alanda rahatlıkla kullanılır. İçerisinde yoğun pigmentler bulunması nedeniyle yüksek bir kaliteye sahip olan boya, uygulandığı tüm yüzeylerde yüksek kapatıcılık sağlar. Çok yönlü kullanıma sahip olan beyaz akrilik boya ise birçok yüzey üzerine kolaylıkla uygulanabileceği gibi farklı renklerle karıştırılarak değişik renkler de elde edilebilir. Siz de birbirinden farklı ölçülerde ve yapılarda bulunan yoğun pigmentli beyaz akrilik boya ile harikalar yaratmak için Trendyol’u ziyaret ederek hızlı bir şekilde sipariş oluşturabilirsiniz.

Beyaz Akrilik Boya Özellikleri

Beyaz Akrilik Boya Özellikleri

Ahşap, kağıt, cam, tuval, duvar ve metal gibi hemen hemen her alanda kullanılabilen beyaz akrilik boyalar, yağlı boya gibi koyu kıvamlı ve sulu boya gibi parlak yapıdadırlar. İçerisindeki suyun buharlaşmasının sonucunda oldukça hızlı kuruyan beyaz akrilik boya profesyonel sanatçıların da sıklıkla tercih ettiği ürünlerdendir. Ayrıca yapısındaki esnek pigmentler sayesinde de toz ve kir gibi dış etkenlere karşı da dayanıklılık gösterir. Sudan etkilenmeyen ve görüntüsünde bozulmalar olmayan beyaz akrilik boyanın kıvamı bulunduğu ortamın ısı derecesine göre değişiklik gösterebilir. Sıcak bir ortamda daha ince bir yapıya ulaşırken soğuk havada ise esnekliği azalarak yoğunluğu artar. Kokusuz olması nedeniyle insan sağlığına hiçbir zararı bulunmayan beyaz akrilik boya kurumadan hemen önce su ve sabunla hafifçe silinerek temizlenebilir.

Beyaz Akrilik Boya Nerelerde Kullanılır?

Beyaz Akrilik Boya Nerelerde Kullanılır?

Uygulanması son derece basit olan beyaz akrilik boya; tuval üzerinde, hobi ürünleri üzerinde, tekstil ürünlerinde ve ev dekorasyonunda kullanılır. Ürünün, profesyonel ve artist akrilik boya olmak üzere iki farklı türü vardır. Profesyonel akrilik boya kağıt, tuval, karton ve dış mekanlarda kullanılırken artist akrilik boya ahşap, kumaş, çimento, alçı ve metaller de dahil olmak üzere tüm yüzeylerde değerlendirilir. Kırık beyaz, antik beyaz akrilik boyalar sanatsal çalışmalarda ve hobi uygulamalarında sıklıkla tercih edilir. Mutfak ve banyo dolabı boyarken ise parlak beyaz, mat beyaz akrilik boyalar, ufak dokunuşlarla büyüleyici tasarımlar yaratması sebebiyle tercih nedenidir. Özellikle, ikinci el mobilyaları atmadan yeni bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız Trendyol beyaz akrilik boya çeşitlerini deneyebilirsiniz. Geniş ürün yelpazesiyle dikkatleri üzerine çeken Trendyol’da, beyaz akrilik boya 500 ml, 1 kg ve 3,5 kg. gibi çeşitli boyutlarda yer alır. Sanatsal çalışmalarda küçük boyutlar tercih sebebi iken mutfak dolabı yenileme veya duvar boyama gibi dekorasyon işlemlerinde ise daha büyük boyutlar kullanılır. Trendyol beyaz akrilik boya kategorisini ziyaret ederek belirli dönem ve ürünlerde geçerli olan kampanya fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Beyaz Akrilik Boya Fiyatları Trendyol'da

Beyaz Akrilik Boya Fiyatları Trendyol'da

Beyaz akrilik boyanın fiyatları, bazı önemli noktalara dikkat edilerek belirlenir. Ürünün boyutu, markası, özelliği ve kullanıcıya sunduğu farklı detaylar fiyatın belirlenmesinde etkilidir. Geniş kullanım alanı ve dayanıklı yapısı göz önünde bulundurulduğunda ise beyaz akrilik boyaların fiyat-performans dengesi açısından akıllı bir alışveriş için ideal olduğu söylenebilir. Beyaz saten akrilik boya alışverişi yaparken kalitesi ön planda tutulmalıdır. Tecrübeli ve sektörün öncü konumunda bulunan markaların ürünleri ile istenilen sonuca ulaşılabilir. 1 kg. beyaz akrilik boya fiyatları da yine markanın değişmesiyle birlikte çeşitlilik gösterir. Binlerce ürünü en güvenilir şekilde kullanıcıyla buluşturan Trendyol’da her bütçeye uygun bir ürün bulmak mümkün. Trendyol’un beyaz akrilik boya kategorisinde yer alan binlerce çeşit arasından dilediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz.

Beyaz Akrilik Boya Nasıl Yapılır?

Eski dönemlerde beyaz boya, tortul kayaçlardan elde edilen kireçle yapılırdı. Zaman ve teknoloji ilerledikçe daha opak ve parlak bir görüntü elde etmek için yeni teknikler geliştirilir. Bir dönem kurşun beyazı tercih edilir. Günümüzde ise boya üreticileri beyaz boya için bazı pigmentlerden yararlanırlar. Bunlar arasında kurşun karbonat, çinko oksit, kalsiyum karbonat, kalsiyum hidroksit ve mineral tozları gibi pigmentler bulunur. Daha yoğun bir beyaz için de titanyum dioksit kullanılır. Boyanın stabilitesi ve uzun süreli dayanıklılığı için amonyak gibi tamponlar ve koruyucular eklenir. İstenilen kalınlık ve kıvam için de koyulaştırıcılar ve reoloji değiştiriciler eklenir. Su bazlı boyanın da donmaması için stabilizatörler eklenir. Akrilik veya alkid reçinesine eklenen beyaz pigment ve diğer kimyasallar sonucu beyaz akrilik boya elde edilir. Birçok farklı amaçla pek çok yerde beyaz akrilik boya tercih edilir. Toksik pigmentlerle yapılan işlemlerde dikkatli olunması gerekebilir aksi takdirde olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Beyaz Akrilik Boya Nerelerde Kullanılır?

Beyaz akrilik boyanın pek çok kullanım alanı mevcuttur. Su bazlı ve çabuk kuruyan bir boya olduğu için birçok farklı amaçla kullanılır. Akrilik boyaların temizlenmesi ve opak bir görünüm kazanması da kolaydır. El sanatlarında tercih edilen akrilik boyalar, pürüzsüz ve kremsi bir formdadır. Ahşap, seramik, kâğıt, cam ve kanvas gibi pek çok farklı materyal üzerinde kullanılabilir. Yapıların iç cephelerinde ve tavan boyamalarında uygun olan akrilik boyalar dış cephe boyamalarında da kullanılır. Kuruma süresi boyaya göre değişse de genellikle bir saat içerisinde tamamen kurur. Boya yapmadan önce bir kat lateks astarın yapılması boyanın dayanıklılığını da artırır. Buna da dikkat ederek dilediğiniz yerde boyayı kullanabilirsiniz. Sanatçılar da pek çok tuvalde akrilik boya tercih ederek farklı tekniklerle eserlerini icra ederler. Oldukça kullanışlı ve farklı tekniklere imkân tanıyan akrilik boyaların kullanım alanı oldukça geniştir.

Beyaz Akrilik Boya ile Kumaş Boyanır mı?

Akrilik boyaları bir kaba aldıktan sonra boyayacağınız kumaşın arkasına geçmemesi için bir poşet ya da kalın bir karton yerleştirebilirsiniz. Ardından fırçanız yardımıyla aldığınız boyayla kumaşta dilediğiniz şekli oluşturabilirsiniz. Koyu renk kumaşlarda kumaş boyasına nazaran daha canlı bir sonuç elde etmek isterseniz akrilik boya kullanabilirsiniz. Beyaz akrilik boya tek başına kullanılabileceği gibi dilediğiniz rengin tonunu açmak için de kullanabileceğiniz bir renktir. Kendiniz şekil vermek yerine stencil şablonları kullanarak mevcut şekiller üzerinden daha estetik görüntüler yakalayabilirsiniz. Ponpon fırça ya da daha farklı çeşitteki fırçalar yardımıyla istediğiniz çizimi yapabilirsiniz. Bir gün boyunca beklettikten sonra tersten buharsız olarak ütülerseniz boyayı kumaşa daha iyi bir şekilde sabitleyebilirsiniz. Isıya dikkat ettiğiniz sürece yıkama konusunda da sorun yaşamazsınız. Kumaşın sertleşmeden daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.