İlgili Kategoriler
Fiyat
Parlaklık (Ansilümen)
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Renk
Ürün Puanı
"

Beyaz Akrilik Boya

" araması için 12103 sonuç listeleniyor

Sanat Çalışmaları için Beyaz Akrilik Boya Trendyol’da!

Akrilik boya, hem dekorasyon hem de sanatsal çalışmalarda kullanılan bir türdür. Özel olarak hazırlanan bu malzeme, su ve akrilik reçine pigmentlerinden oluşur. Su bazlı olması nedeniyle kolay kullanım imkanı sunan seçenek, pek çok farklı alanda rahatlıkla kullanılır. İçerisinde yoğun pigmentler bulunması nedeniyle yüksek bir kaliteye sahip olan ürünler, uygulandığı tüm yüzeylerde yüksek kapatıcılık sağlar. Çok yönlü kullanıma sahip olan akrilik beyaz boya ise birçok yüzey üzerine kolaylıkla uygulanabileceği gibi farklı renklerle karıştırılarak değişik renkler de elde etme imkanı sunar. Zaman ve teknoloji ilerledikçe opak ve parlak bir görüntü elde etmek için yeni teknikler geliştirilir. Beyaz boya için çeşitli bazı pigmentlerden yararlanır. Beyaz akrilik boya satın almayı isteyenler kurşun karbonat, çinko oksit, kalsiyum karbonat, kalsiyum hidroksit ve mineral tozları gibi pigmentler bulunan modeller arasından uygun olanı tercih etme fırsatına sahiptir. Yoğun görünümlü renk elde etmek için de titanyum dioksit kullanılır. Birçok farklı amaçla pek çok yerde beyaz akrilik boya tercih edilir. Toksik pigmentlerle yapılan işlemlerde dikkatli olunması gerekir. Uygulama sonucunun kaliteli olması için dikkat edilen adımların özenle gözetilmesi gerekir. Birbirinden farklı ölçülerde ve yapılarda bulunan yoğun pigmentli modelleri kullanabilirsiniz. Ürünleri kullanarak farklı tasarımlar yaratmak için Trendyol’u inceleyebilir, beyaz akrilik boya 1 kg gibi farklı çeşitler arasından ihtiyaç duyduğunuz ürünü satın alabilirsiniz.

Beğeni Alan Beyaz Akrilik Boya Modelleri

Beğeni Alan Beyaz Akrilik Boya Modelleri

Ahşap, kağıt, cam, tuval, duvar ve metal gibi hemen her alanda kullanılabilen beyaz akrilik boya modelleri, yağlı gibi koyu kıvamlı ve sulu gibi parlak yapıdadır. İçerisindeki suyun buharlaşmasının sonucunda oldukça hızlı kuruyan ürünler profesyonel sanatçıların da sıklıkla tercih ettiği gereçler arasında yer alır. Kokusuz olması nedeniyle insan sağlığına hiçbir zararı bulunmayan malzemeler kurumadan hemen önce su ve sabunla hafifçe silinerek temizlenir. Mat beyaz akrilik boya seçeneklerini bir kaba aldıktan sonra uygulama yapacağınız kumaşın arkasına geçmemesi için bir poşet ya da kalın bir karton yerleştirebilirsiniz. Ardından fırçanız yardımıyla aldığınız ürünle kumaşta dilediğiniz şekli oluşturabilirsiniz. Koyu renk kumaşlarda kumaş boyasına nazaran canlı bir sonuç elde etmek isterseniz kırık beyaz akrilik boya kullanabilirsiniz. Malzemeler tek başına kullanılabileceği gibi dilediğiniz rengin tonunu açmak için de kullanabileceğiniz bir renktir. Kendiniz şekil vermek yerine stencil şablonları kullanarak mevcut şekiller üzerinden estetik görüntüler yakalayabilirsiniz. Ponpon fırça ya da farklı çeşitteki fırçalar yardımıyla inci beyazı akrilik boya kullanarak istediğiniz çizimi yapabilirsiniz. Bir gün boyunca beklettikten sonra tersten buharsız olarak ütülerseniz boyayı kumaşa iyi bir şekilde sabitleyebilirsiniz. Isıya dikkat ettiğiniz sürece yıkama konusunda da sorun yaşamanızın önüne geçilir. Beyaz akrilik boya online çeşitleri ile kumaş sertleşmeden güzel bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Ürünün stabilitesi ve uzun süreli dayanıklılığı için amonyak gibi tamponlar ve koruyucular eklenir. İstenilen kalınlık ve kıvam için de koyulaştırıcılar ve reoloji değiştiriciler eklenir. Su bazlı ürünün de donmaması için stabilizatörler eklenir. Akrilik veya alkid reçinesine eklenen renk pigmenti ve diğer kimyasallar sonucu elde edilir. Kolay kullanım imkanı sunan akrilik beyaz sprey boya çeşitleri, farklı yüzeylere uygulamak için ideal özelliklere sahiptir. Trendyol’da farklı alanlarda kullanılan çeşitleri inceleyebilir, bütçe dostu fiyatlar üzerinden satın alabilirsiniz.

Farklı Alanlara Uygun Beyaz Akrilik Boya Çeşitleri

Farklı Alanlara Uygun Beyaz Akrilik Boya Çeşitleri

Hobi amaçlı olarak beyaz akrilik boya kullananlar kaliteli sonuçlar elde edilmesini sağlar. Uygulanması son derece basit olan seçenekler tuval üzerinde, hobi ürünleri üzerinde, tekstil ürünlerinde ve ev dekorasyonunda kullanılır. Ayrıca yapısında bulunan esnek pigmentler sayesinde de toz ve kir gibi dış etkenlere karşı da dayanıklılık gösterir. Sudan etkilenmeyen ve görüntüsünde bozulmalar olmayan ürünün kıvamı bulunduğu ortamın ısı derecesine göre değişiklik gösterme özelliğine sahiptir. Sıcak bir ortamda ince bir yapıya ulaşırken soğuk havada ise esnekliği azalarak yoğunluğu artar. Beyaz akrilik boya indirim fırsatlarıyla satın alabileceğiniz seçenekler, profesyonel ve artist olmak üzere iki farklı seçeneğe ev sahipliği yapar. Profesyonel kullanıma uygun olan seçenekler kağıt, tuval, karton ve dış mekanlarda kullanılırken artist modeller ahşap, kumaş, çimento, alçı ve metaller de dahil olmak üzere tüm yüzeylerde değerlendirilir. Antik beyaz akrilik boya çeşitleri sanatsal çalışmalarda ve hobi uygulamalarında sıklıkla tercih edilir. Özellikle, ikinci el mobilyaları atmadan yeni bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız ürün çeşitlerini deneyebilirsiniz. Geniş ürün yelpazesiyle dikkatleri üzerine çeken seçenekler arasında 500 ml, 1 kg ve 3,5 kg. gibi çeşitli boyutlar da yer alır. Mutfak ve banyo dolabı boyarken ise parlak beyaz akrilik boya ufak dokunuşlarla büyüleyici tasarımlar yaratması sebebiyle tercih nedenidir. Sanatsal çalışmalarda küçük boyutlar tercih edilir. Mutfak dolabı yenileme veya duvar boyama gibi dekorasyon işlemlerinde ise büyük boyutlar kullanılır. İhtiyaçlara uygun beyaz akrilik boya tavsiye edilir. Her ihtiyacı karşılayan ve beğenilen seçenekler, alınan sonuçların iyi olmasını sağlar. Boyut ve yapı olarak farklılık sunan çeşitlerin incelenmesi, kullanım alanına göre seçim yapılması gerekir. Trendyol’da beyaz akrilik boya yorum kısmını inceleyerek ürünlerin kullanım alanıyla ilgili bilgi alabilir, seçimlerinizi doğru bir şekilde yapabilirsiniz.

Bütçe Dostu Beyaz Akrilik Boya Fiyatları

Bütçe Dostu Beyaz Akrilik Boya Fiyatları

Ürünlerin fiyatları, bazı önemli noktalara dikkat edilerek belirlenir. Ürünün boyutu, markası, özelliği ve kullanan kişilere sunduğu farklı detaylar, fiyat aralıklarının belirlenmesinde etkilidir. Geniş kullanım alanı ve dayanıklı yapısı göz önünde bulundurulduğunda ise ürünlerin fiyat performans dengesi açısından akıllı bir alışveriş için ideal olduğu söylenir. Saten yapıya sahip olan seçenekler için alışveriş yaparken kalitenin ön planda tutulması gerekir. Tecrübeli ve öncü konumunda bulunan markaların ürünleri ile istenilen sonuca ulaşılır. Beyaz akrilik boya fiyatları da yine markanın değişmesiyle birlikte çeşitlilik gösterir. Onlarca ürün çeşidini güvenilir şekilde ihtiyaç duyanlarla buluşturan seçenekler arasında her bütçeye uygun bir ürün bulmak mümkündür. Ürün çeşitlerinin pek çok farklı kullanım alanı mevcuttur. Su bazlı ve çabuk kuruyan bir ürün olduğu için birçok farklı amaçla kullanılır. Ürünlerin temizlenmesi ve opak bir görünüm kazanması da oldukça kolaydır. El sanatlarında tercih edilen seçenekler, pürüzsüz ve kremsi bir forma sahiptir. Ahşap, seramik, kâğıt, cam ve kanvas gibi pek çok farklı materyal üzerinde kullanıma uygundur. Ahşap yüzeylerde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanan beyaz akrilik ahşap boyası çeşitleri bulunur. Yapıların iç cephelerinde ve tavan boyamalarında uygun olan seçenekler dış cephe boyamalarında da kullanılır. Kuruma süresi ürüne göre değişse de genellikle bir saat içerisinde tamamen kurur. Uygulama yapmadan önce bir kat lateks astarın yapılması boyanın dayanıklılığını da artırır. Buna da dikkat ederek dilediğiniz yerde ürünleri kullanabilirsiniz. Sanatçılar da pek çok tuvalde sedefli beyaz akrilik boya tercih ederek farklı tekniklerle eserlerini icra eder. Oldukça kullanışlı ve farklı tekniklere imkan tanıyan malzemelerin kullanım alanı oldukça geniştir. Trendyol’un avantajlı beyaz akrilik boya kampanya fırsatlarından faydalanarak beğendiğiniz ürünü kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Beyaz Akrilik Boya Nasıl Yapılır?

Eski dönemlerde beyaz boya, tortul kayaçlardan elde edilen kireçle yapılırdı. Zaman ve teknoloji ilerledikçe daha opak ve parlak bir görüntü elde etmek için yeni teknikler geliştirilir. Bir dönem kurşun beyazı tercih edilir. Günümüzde ise boya üreticileri beyaz boya için bazı pigmentlerden yararlanırlar. Bunlar arasında kurşun karbonat, çinko oksit, kalsiyum karbonat, kalsiyum hidroksit ve mineral tozları gibi pigmentler bulunur. Daha yoğun bir beyaz için de titanyum dioksit kullanılır. Boyanın stabilitesi ve uzun süreli dayanıklılığı için amonyak gibi tamponlar ve koruyucular eklenir. İstenilen kalınlık ve kıvam için de koyulaştırıcılar ve reoloji değiştiriciler eklenir. Su bazlı boyanın da donmaması için stabilizatörler eklenir. Akrilik veya alkid reçinesine eklenen beyaz pigment ve diğer kimyasallar sonucu beyaz akrilik boya elde edilir. Birçok farklı amaçla pek çok yerde beyaz akrilik boya tercih edilir. Toksik pigmentlerle yapılan işlemlerde dikkatli olunması gerekebilir aksi takdirde olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Beyaz Akrilik Boya Nerelerde Kullanılır?

Beyaz akrilik boyanın pek çok kullanım alanı mevcuttur. Su bazlı ve çabuk kuruyan bir boya olduğu için birçok farklı amaçla kullanılır. Akrilik boyaların temizlenmesi ve opak bir görünüm kazanması da kolaydır. El sanatlarında tercih edilen akrilik boyalar, pürüzsüz ve kremsi bir formdadır. Ahşap, seramik, kâğıt, cam ve kanvas gibi pek çok farklı materyal üzerinde kullanılabilir. Yapıların iç cephelerinde ve tavan boyamalarında uygun olan akrilik boyalar dış cephe boyamalarında da kullanılır. Kuruma süresi boyaya göre değişse de genellikle bir saat içerisinde tamamen kurur. Boya yapmadan önce bir kat lateks astarın yapılması boyanın dayanıklılığını da artırır. Buna da dikkat ederek dilediğiniz yerde boyayı kullanabilirsiniz. Sanatçılar da pek çok tuvalde akrilik boya tercih ederek farklı tekniklerle eserlerini icra ederler. Oldukça kullanışlı ve farklı tekniklere imkân tanıyan akrilik boyaların kullanım alanı oldukça geniştir.

Beyaz Akrilik Boya ile Kumaş Boyanır mı?

Akrilik boyaları bir kaba aldıktan sonra boyayacağınız kumaşın arkasına geçmemesi için bir poşet ya da kalın bir karton yerleştirebilirsiniz. Ardından fırçanız yardımıyla aldığınız boyayla kumaşta dilediğiniz şekli oluşturabilirsiniz. Koyu renk kumaşlarda kumaş boyasına nazaran daha canlı bir sonuç elde etmek isterseniz akrilik boya kullanabilirsiniz. Beyaz akrilik boya tek başına kullanılabileceği gibi dilediğiniz rengin tonunu açmak için de kullanabileceğiniz bir renktir. Kendiniz şekil vermek yerine stencil şablonları kullanarak mevcut şekiller üzerinden daha estetik görüntüler yakalayabilirsiniz. Ponpon fırça ya da daha farklı çeşitteki fırçalar yardımıyla istediğiniz çizimi yapabilirsiniz. Bir gün boyunca beklettikten sonra tersten buharsız olarak ütülerseniz boyayı kumaşa daha iyi bir şekilde sabitleyebilirsiniz. Isıya dikkat ettiğiniz sürece yıkama konusunda da sorun yaşamazsınız. Kumaşın sertleşmeden daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.