"

Fisher Price Oyuncak

" araması için 963 sonuç listeleniyor

Fisher Price Oyuncak Modelleri ile Çocuklarınızı Mutlu Edin

Fisher price oyuncak alanında hatırı sayılır en büyük markalardan biridir. Kurulduğu günden beri kendine özgü tasarımları ve çeşitliliği ile hem çocukların hem de ebeveynlerin ilk tercih ettiği marka olmayı başarmıştır. Hala bu ilkesiyle sektöre büyük yön vermekte popülaritesini ilk günkü gibi korumaktadır. Tüketici kitlesi çok geniş olup bebeklikten ergenliğe kadar her yaş grubuna özel geniş ürün yelpazesi sunuyor. Özellikle Fisher price eğitici oyuncak modelleri ebeveynlerin çocukları için önemli motor becerileri, el göz koordinasyonu, fiziksel, ruhsal, bilişsel ve bunun gibi benzer gelişimlerini destekleyici modelleri tercih ederek onların çok küçük yaştan itibaren gelişimlerini desteklemektedir. Bunun gibi eğitici oyuncaklar çocukların gelişimini desteklerken onların keyif almalarını ve eğlenmelerini de sağlar. Bu sebeple her yaştan çocuğun ilgisini büyük oranda çeker. Bu gelişimler çocukları okul hayatına hazırlar ve ileriki dönemde de destekler. Üretilen her oyuncağın kendi tarzında özellikleri ve faydaları bulunur. Fisher price 1 yaş oyuncak modelleri bebeğinizin el becerilerini geliştirir, bazı modellerinde bebeğin ilk adımlarını destekler, kaba motor becerilerini geliştirir. Bu yaş grubunda oyuncakların kullanımında annelerin de etkin rolü bulunmaktadır. Anneler oyuncak kullanımında çocuğa yol gösterdiğinden anne ve bebek ilişkisini de desteklemektedir. Oyuncağın kullanımında anne çocuğu eğitmeli ancak daha sonra bebeğin tek başına oynamasına izin vermelidir. Fisher price küçük yaş grubu oyuncakları her yaş grubuna özel olarak üretilmektedir ve tamamen kullanımı güvenlidir. Fisher price 2 yaş oyuncak modelleri de çocukların vücut gelişimlerine göre üretilmektedir. Kullanılan boyalar ve malzemeler üretimin her aşamasında kontrol edilmektedir. Bu açıdan ebeveynlerin gönül rahatlığıyla kullanılmasına olanak sağlar. Her aşamada kontrol edilen oyuncaklar güvenle oyun oynamalarını sağlamaktadır.

Fisher-Price Farklı Yaş Grubu Oyuncakları

Fisher Price Farklı Yaş Grubu Oyuncakları

Çocuklarda her yaş grubunda gelişim birbirinden farklı ve oldukça önemlidir. Bebeklerde ise 0-6 ay gelişim için oldukça etkili bir dönemdir. Bu ayki bebekler oldukça hassastır ve ebeveynler de bu doğrultuda onların gelişim dönemlerinde aynı özenle bebeğin üstünde dururlar. Bebekleri için oyuncak tercih eden ebeveynlerde bebeğin gelişimini ve ilk adımlarını destekleyici yönde oyuncak tercih etmeye özen göstermektedir. Fisher price 0-6 ay oyuncak modelleri de tam da ebeveynlerin istekleri doğrultusunda birçok model ürün yelpazesinde barındırmaktadır. 0-6 ay bebekler yeni diş çıkarmaları sebebiyle etrafta gördüğü ürünleri dişlerini kaşımak için kullanır. Bu yüzden tercih edilen oyuncakların boyaların renklerinin çıkmaması ve sağlığa uygun, kanserojen madde içermemesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra boyut olarak da yutma tehlikesi olduğundan dolayı oyuncakların daha büyük parçalar halinde olması bebeğin risksiz bir şekilde oyun keyfini sürdürmesinde etkin rol oynamaktadır. Çocuklar en az üç yaşına kadar yutma tehlikesini yaşayabilmektedir. Bu yüzden bu yaşa kadar tercih edilen oyuncakların boyutları ve sağlığa zararsız olmalarını oldukça önem taşımaktadır. Bu yaş grubunda hem kız hem erkek bebeklerin ilgisini çeken oyuncak modellerinden biri de peluş oyuncaklardır. Fisher price peluş oyuncak modelleri de her iki cinsiyet için üretilir, aralarında çizgi film karakterlerini de barındıran modelleriyle bebeklerin ilgisini fazlasıyla çekmektedir. Ayrıca peluş oyuncaklar bebeklerin sadece gün içinde zaman geçirdiği oyuncak olarak kalmamakla birlikte gece uykusunda önemli rol oynayan oyuncak modeli olarak da karşımıza çıkmaktadır. 3 yaşından sonra çocukların oyuncak tipleri değişmekte daha yaşına uygun oyuncakları tercih edebilmektedir. Fisher price 3 yaş oyuncak modelleri de bu hedef doğrultusunda çocuğun daha çok beyin gelişimine odaklanan oyuncaklar üretilmektedir. Parçalar boyut olarak biraz daha küçülebilmekte ve daha kompleks hale gelebilmektedir. Erkek çocukların yürümeye ve koşmaya başlamasıyla birlikte çevre izlenimleri de gelişmektedir. Bu doğrultuda en çok ilgilerini çeken oyuncak türü de şüphesiz oyuncak arabalardır. Fisher price oyuncak araba erkek çocuklar için en çok tercih edilen modellerin başında gelmektedir.

Fisher Price Oyuncak Modelleri

Fisher Price Oyuncak Modelleri

Çocuk gelişimi bebeklikten ergenliğe kadar süren uzun ve hassas bir dönemdir. Bu dönemlerde her ebeveyn çocukların üzerine düşer ve gelişimlerini destekleyecek ürünleri tercih ederler. Örneğin çocuğun işitsel gelişimi için tercih edilen sesli oyuncaklar bu bağlamda etkin rol oynamakta ve ailelerin tercih ettiği modeller arasında olmaktadır. Fisher price sesli oyuncak aynı zamanda küçük yaş grubunda olan çocukların müzik kulaklarının gelişmesine katkıda bulunur. Bu tarz oyuncaklar sayesinde çocukların müziğe ilgilerinin, yeteneklerinin olup olmadığı aileleri tarafında gözlemlenebilir. Sesli oyuncaklar müziğe ilgisi olan çocukların ilgilerinin yönlendirilmesine katkı sağlar. Fisher price müzikli oyuncak çocukların dil gelişimine katkıda bulunur. Çocuklar, bu oyuncaklar sayesinde çeşitli şarkıları dinleyerek onlara eşlik edebilir. Bu sayede kelime haznesi gelişir ve dil gelişimi olumlu yönde etkilenir. Fisher price oyuncak telefon çocukların sözlü iletişim becerilerini geliştirir. Gelişen teknolojiyle birlikte cep telefonu, tablet, bilgisayar ve akıllı saat gibi cihazlar günlük hayatımızın her alanında kullanılmaktadır. Teknolojiyle bu denli iç içe büyüyen çocuklar teknolojik cihazları kullanmak konusunda hevesli hale gelmektedir. Ailelerin çocukları korumak için bu aletlerden uzakta tutmaları bazen hayli zorlaşmaktadır. Bu cihazlar küçük çocukların kullanımına pek uygun değildir ve sağlığa da zararlı birçok etkisi vardır. Bu nedenle bu tarz oyuncaklar çocuğun teknolojik aletlere olan ilgisini ve onlara olan bağlılıklarını azaltır. Tamamen güvenli bir şekilde üretilen bu oyuncaklar hem çocukların ilgisini çekmektedir hem de ailelerin gönül rahatlığıyla çocuklarında kullanmalarında önemli rol sahibidir. Oyuncak telefon modellerinde eğitici içeriklerin de olması çocuğun gelişimine de önemli ölçüde katkı sağlamaktadır.

Fisher-price Oyuncak Çeşitliliği

Fisher-price Oyuncak Çeşitliliği

Fisher price halka oyuncak 5 adet renkli halkadan oluşan halka kulesiyle bebeklerin ilgisini çekmektedir. Oyunun mantığı renkli halkaların üst üste dizilmesi, sallanması ve yuvarlanmasıdır. Farklı boyutlarda ve renklerde olan halkalar üst üste dizilerek bebeğin büyük ve küçük kavramlarını öğrenmesi sağlanmaktadır. En üstteki şeffaf halka en küçük halkadır. Bu halkanın içinde renkli ve ses çıkaran boncuklar vardır. Hacıyatmaz gibi sallanma özelliğine sahip olan oyun bebeği eğlendirir. El-göz koordinasyonu, duygusal gelişim, parmak kaslarının gelişmesi, renkler, ince motor becerileri, yaratıcılık ve hayal gücü gelişmektedir. Çocukların en sevdiği oyuncaklardan bir tanesi de Fisher price ışıklı oyuncak çeşitleridir. Birbirinden farklı oyuncaklara eklenen ışık detayları çocukların ilgisini çekmektedir. Piyano gibi çeşitli müzik aletlerine eklenen ışıklar çocukları eğlendirirken öğrenmesini sağlamaktadır. Fisher price kirpi oyuncak düğmesine bastığında etkinleşir. Sırtına vurulduğunda aktiviteler yapan kirpi, ışıklı düğmelere basıldığında renkler, şekiller ve sayılarla ilgili şarkılar söyler. Büyük olan bebekler ise daha fazla eğlenceli şarkı için kirpiyi hareket ettirerek oynatabilir. Kirpi sayesinde senkronize bir şekilde müzik ve ışık gösterisi sunulur. 9 aylık ve daha büyük bebekler için uygun olan bu oyuncak ince ve kaba motor becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır. Daha küçük bebekler ilgisini çekmek ve huzursuzluklarını gidermek için Fisher price puset oyuncağı çeşitleri kullanılmaktadır. Bebeklerin beşiklerinin üzerine asılan bu oyuncak onların ilgisini çekebilecek hayvan figürlerinden oluşmaktadır. Bu figürler genellikle peluş hayvanlar olmaktadır. Bebekler için özel olarak tasarlanan oyuncaklarda kullanılan malzemeler onların sağlığına zarar vermeyecek şekilde daha hassas şekilde seçilmiştir. Bebeklerin ciltleri yetişkinlere oranla daha hassas olduğu için oyuncakların dış yüzeylerinin çizici, kesici ve tahrişi edici özellikte olmamasına dikkat edilmektedir. Bebeklerinin sağlığını ve mutluluğunu düşünen ebeveynler, onların gelişimine uygun olacak nitelikte oyuncaklar tercih etmektedir.