İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Marka
Renk
"

Granit Sahan Seti

" araması için 1621 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Granit Sahan Seti

Mutfak araçları içinde vazgeçilmez parçalardan olan granit sahan seti, farklı boylardaki ürünleriyle her türlü ihtiyaca yanıt veriyor. Kahvaltı hazırlığı başta olmak üzere tüm öğünlerin hazırlığında kullanılabilen sahanlar, granit malzemenin yanmaz yapışmaz yapısı sayesinde büyük kullanım kolaylığı sağlıyor. Homojen ısı dağılımı sağlayan granit tabanlar, daha doğal ve lezzetli yemekler yapmayı kolaylaştırıyor. İndüksiyonlu ocaklar da dahil olmak üzere farklı ocak tipleri ile uyumlu biçimde kullanılabilen granit modeller, tabanlarının yüksek ısı iletimi özelliği ile enerji açısından tasarruf da sağlıyor. Omlet başta olmak üzere pek çok pratik yemeği kolayca yapma imkânı veren sahan modelleri, tercihe göre kapaklı ya da kapaksız olabiliyor. Kapaklı ürünler aynı zamanda yemekleri saklama ve ısıtma amaçlı olarak kullanılabiliyor. Çift kulplu özel tasarımları ile büyük ilgi gören minimal boyutlu yumurta sahanları, sos yapmak için de tercih ediliyor. Sahan seti granit malzemeden üretildiğinde yapışmaz yüzey yapısı ile oldukça işlevsel bir kullanım sağlıyor.

İçinde değişik ebatlarda modeller içeren 3’lü granit sahan seti seçenekleri mutfaklardaki farklı ihtiyaçlar oldukça işlevsel çözümler sunuyor. Trendyol’un geniş ürün yelpazesi içinde ünlü markaların yüksek kaliteli modellerine kolaylıkla ulaşılabiliyor. Tek tek de satın alınabilen bu özel ürünler, granit sahan setleri olarak satın alındığında da avantajlı koşullar elde edilebiliyor. Setler halinde satın alınan granit modeller, farklı işlevlere uygun büyüklük seçenekleri sağlıyor. Renk ve doku itibarıyla oldukça hoş tasarımlara sahip olan sahan setleri, uyumlu ve işlevsel mutfak gereçleri arasında yerini alıyor. Trendyol’un özel kampanya fırsatları ve avantajlı kampanya seçenekleri ile her bütçeye uygun granit sahan fiyatları bulunabiliyor.

Granit Sahan Setleri ve Özellikleri

Granit malzemeden üretilmiş dayanıklı ve işlevsel sahanlar mutfaklardaki ihtiyaçlara uygun olarak değişik ebatlarda tasarlanıyor. Sahanda yumurta, omlet gibi yiyeceklerin hazırlanmasının yanı sıra küçük porsiyonlar ısıtmak ya da pişirmek için de kullanılan sahanlar, kalan yemekler saklamak için de uygun çözümler oluşturuyor. Özellikle kahvaltılar ve ara öğünler için vazgeçilmez olan sahan modelleri, oldukça pratik biçimde yemek hazırlama ve sofra kurmayı mümkün kılıyor. Tek başına yaşayanlar ve küçük aileler dışında ana yemeğin dışında aperatif ya da sos hazırlamak isteyenler de farklı boyutlardaki sahanlardan yararlanıyor. 12 cm’ye kadar inebilen küçük sahan çapları dışında çok daha büyük çaplı sahanlar da bulunuyor. 3’lü set grupları içinde birbirine yakın ebatlarda sahanlara yer verilebildiği gibi; biri küçük, biri orta boy, biri büyük sahan da bulunabiliyor.

Sahan seti granit olduğunda estetik görünümü sayesinde sofra sunumlarında da yerini alabiliyor. Sıcak yiyeceklerin ısısını bir süre koruyan granit ürünler, şık sofralarda hem işlevsel hem de dekoratif açıdan oldukça faydalı oluyor. Özellikle kapaklı sahanlar taban yapıları ve kapakları sayesinde ısıyı daha uzun süre koruyor ve yemeklerin servis esnasında istenen ısıda kalmasını kolaylaştırıyor. Granit ürünler yüksek ısılara yükselebilmeleri sayesinde et ve kızartmalar için de uygun çözümler oluşturuyor. Yapışmaz yüzey yapısı ve yüksek ısısı ile mühürleme işlemini başarıyla yapan granit ürünler, etlerin kısa sürede ve istenen lezzette pişmesini sağlıyor. Bu özel sahanlar yüksek ısı transferi sağlayan granit malzeme sayesinde kısık ateşte dahi mükemmel sonuçlar elde etmeyi mümkün kılıyor. Yanmaz yapışmaz yüzey yapısı aynı zamanda daha az yağ kullanarak istenen kıvamda ve daha lezzetli yiyecekler hazırlamaya olanak tanıyor. Petek dokulu yüzey yapısına sahip olan sahanlar, çok daha yüksek ısılara dayanıklı oluyor ve uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor. Kapakları gibi kulpları da kusursuz biçimde tasarlanan sahanları ısıyı iletmeyen kulp yapılarıyla oldukça pratik bir kullanım sağlıyor. Cam kapakları ile birlikte 6 parça olarak satışa sunulan sahan setleri, silikon tutacak seçenekleri de sunabiliyor. Kulplara takıp çıkarılabilen silikon tutacaklar sayesinde eller yanmadan kolayca ocaktan alınabilen sahanlar, kulpları çıkarılarak fırında da kullanılabiliyor.

3’lü Granit Sahan Seti ve Avantajları

Yumurta, omlet, sucuk, menemen, pastırma gibi lezzetler için de sıklıkla tercih edilen granit sahan ürünleri, çoğunlukla 3’lü setler halinde tercih ediliyor. 14 cm, 16 cm, 18 cm, 20 cm ya da 22 cm gibi boyutlarda olabilen sahan modelleri, 24 cm ya da 28 cm gibi büyük ölçüler de sunabiliyor. Granit 3’lü sahan seti seçenekleri içinde yer alan modeller farklı ölçülerdeki sahanlar arasından seçiliyor. Kullanım kolaylıkları yanında yer kaplamayan küçük boyutlarıyla da tercih edilen sahanlar, 3’lü setler halinde bir çok farklı ebat seçeneği sağlıyor. İçinde daha küçük sahanların bulunduğu minimal setlerin yanı sıra büyük ve işlevsel sahanlardan oluşan setler de tercih edilebiliyor. Kalabalık aileler için fonksiyonel çözümler sunan bu ürünler, aynı zamanda et ve balık yemekleri için de tercih ediliyor.

Boyutları dışında tasarım özellikleri ile de sayısız alternatif sunan sahanlar, çoğunlukla cam kapaklı olarak tasarlanıyor. Yemeklerin pişip pişmediğinin rahatlıkla görülmesini sağlayan cam kapaklar estetik açıdan da kusursuz bir görünüm sağlıyor. Kapaklı olarak tasarlanmış granit sahan seçenekleri, el yakmayan sapları ile güvenli bir kullanım sağlıyor. Sert plastik ya da silikon malzeme kullanılarak üretilen kulplar, oldukça estetik tasarım detayları ile öne çıkıyor. Siyah, gri, kırmızı, beyaz ve daha pek çok renk seçeneği ile satın alınabilen granit 3’lü sahan seti, minimal boyutları sayesinde tezgahta ya da raflarda fazla yer kaplamıyor.

Saplı ya da kulplu yapılarıyla kolay kavranabilen sahanlar, yapışmaz yüzey yapıları ile oldukça pratik biçimde temizlenebiliyor. Bu sahanlara metal ya da sert fırçaların temas ettirilmemesi gerekiyor. Sert ve sivri cisimler sahanların yapışmaz yüzey kaplamalarında çizilme ve bozulmalara neden olabiliyor. Çizilmenin önüne geçmek için yemek yaparken tahta ya da silikon araç gereçlerin kullanılması gerekiyor. Bulaşık makinesinde yıkanabilen granit sahanlar, daha konforlu ve rahat bir kullanım sağlıyor. İç yüzeyleri granit kaplama olan ürünlerin dış yüzeylerinde emaye gibi farklı kaplamalar bulunabildiğinden satın alınacak sahan setinin özelliklerinin dikkatli biçimde incelenmesi gerekiyor.

Yüksek Kaliteli Döküm Sahan Setleri

Granitin doğal ve sağlıklı yapısını mutfaklara taşıyan modeller arasında granit döküm sahan seti seçenekleri de özel bir yer tutuyor. Isıyı homojen biçimde dağıtan sağlam bir taban yapısına sahip olan bu ürünler, yemeklerin her bölümünün aynı lezzette olmasını sağlıyor. Farklı renk ve doku seçenekleri ile kusursuz tasarımlar sunan döküm granit sahan seti ürünleri, yumurta pişirmekten et mühürlemeye, sos yapmaktan yemek ısıtmaya pek çok yiyecek için gönül rahatlığıyla kullanılıyor. Granit kaplama sahanların aksine gövdeleri döküm demirden üretilen granit döküm sahan seti seçenekleri, kalan gövde yapıları ile bütün ocak tiplerinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Yüksek kaliteli alüminyum malzeme kullanılarak üretilen döküm sahanlar, aşınmaya ve çizilmeye karşı tam koruma sağlıyor. Buhar delikli cam kapaklar fazla buharın tahliye edilmesini sağlarken, alevlere dayanıklı dış yüzey kaplamaları şık görünümün uzun süre korunmasını sağlıyor. Tasarımda buhar kanalı bulunan cam kapaklar döküm sahanların fırınlarda da gönül rahatlığıyla kullanılabilmesini kolaylaştırıyor.

Daha az yağ ile daha lezzetli yemekler yapmayı kolaylaştıran döküm modeller, özellikle diyet yapanlar için kusursuz bir seçim oluşturuyor. Isıyı daha uzun süre muhafaza ettikleri ve etkili biçimde ilettikleri için tasarruflu bir kullanım sağlayan döküm sahan modelleri, yavaş pişmesi gereken yemekleri çok daha az enerji kullanarak pişirebiliyor.

Estetik görünümü sayesinde serviste kullanmaya da uygun olan granit döküm ürünlerle soğuk yemekler servis edilebiliyor. Sıcak yemekler servis edildiğinde ise daha uzun süre sıcak kalması sağlanabiliyor. Kulp yapısı da döküm olan sahan modelleri fırına rahatlıkla konulabiliyor ve fırın tepsisi olarak kullanılabiliyor. Bir bölümü ocakta, bir bölümü ise fırında pişen bazı yemekleri yaparken bu özellik büyük kolaylık oluşturuyor. Doğal yapısı ile tamamen sağlıklı malzemelerden üretilen döküm granit sahan seti seçenekleri, sahanda yumurtadan menemene, et soteden balık tavaya pek çok yiyeceği eşsiz lezzette pişiriyor. Yanmaz ve yapışmaz yüzeyi sayesinde kir ve leke tutmayan sahan yüzeyi, kolayca temizlenebiliyor. Kısa sürede eskimeyen, dikkatli davranıldığında çizilme ve kabarma yapmayan granit ürünler, uzun yıllar ilk günkü konforuyla kullanılabiliyor.

Tasarım Seçenekleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kolay temizlenen iç ve dış kaplamalara sahip olan granit sahanlar, konforlu kulp yapıları ve eşsiz formlarıyla büyük beğeni topluyor. Ergonomik kulp tasarımları kolayca kavranabiliyor ve ısıyı iletmedikleri için elleri yakmıyor. Çoğunlukla yüksek kaliteli paslanmaz çelik ya da alüminyum malzeme üzerine granit kaplama olarak üretilen sahanlar, tüm ocak tipleri ile uyumlu olduğundan herkes beğenisine uygun modeli seçebiliyor. Cam kapakları, silikon ya da sert plastik kulpları ve estetik tasarımlarıyla kusursuz bir şıklık sunan granit sahanlar, renk açısından da sayısız seçenek sunuyor. Siyah, gri ve antrasit renklerdeki sahan modelleri büyük ilgi görürken, beyaz granit sahan seti de aydınlık ve parlak yapısı ile tercih listelerinde yerini alıyor. Beyaz renkli seçeneklerin yanı sıra kırmızı, pembe, mor, mavi gibi canlı renklere de sahan tasarımlarında yer veriliyor. Granit efektli omlet tavaları ve sahanlar ise hafif ve ekonomik yapılarıyla ön plana çıkıyor. Günlük kullanım için tercih edilen bu ürünler, fiyat performans özellikleriyle büyük beğeni topluyor. Daha ince bir taban yapısına sahip olan granit efektli ürünler de çizilmeye ve yanmaya karşı dirençli granit kaplama içeriyor.

Granit sahan ürünlerinin kullanımı esnasında bazı noktalara dikkat edilmesi ürünlerin ömrünü uzatıyor ve daha uzun süre sağlıklı biçimde kullanılmasını sağlıyor. Özellikle sivri metal araç gereçler sahanların iç yüzeylerinde çizilme ve bozulmalara neden olabiliyor. Tabanı oldukça sıcak olduğu için sahanları ocaktan aldıktan sonra doğrudan yüzeylerin üzerine koymak da istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor. Sıcaklığını uzun süre muhafaza eden granit ürünler sıcak olarak konulduklarında masaların üzerinde kalıcı izler oluşmasına neden oluyor. Servis sırasında yemek sıcak kalması için sahanın içinde sofraya getirildiğinde mutlaka altına nihale konulması gerekiyor. Yemekleri birden fazla kere ısıtmak bozulmaya yol açabileceğinden küçük granit sahanlar yenilecek kadar yemek ısıtmayı da mümkün kılıyor. Tenceredeki yemeğin tümünü ısıtmak yerine yenilecek kadarı küçük bir sahan içinde ocağa konulabiliyor.

Granit Sahanlar Nasıl Seçilir?

Granit sahan seçenekleri arasında granit döküm, granit kaplama, biogranit gibi pek çok farklı model bulunuyor. Sahan seti alırken granitin yapısına, hangi yöntemle ve nerede kullanıldığına dikkat edilmesi tavsiye ediliyor. Granit sahan ürünleri teflon gibi bir kaplama özelliği taşıdığından malzeme kalitesi ve kaplama yöntemi büyük önem taşıyor. Çizilmelere ve bozulmalara karşı çok daha dirençli olan granit kaplama ürünlerin iç kısımlarında paslanmaz çelik ya da alüminyum gibi malzemeler kullanılıyor. Granit döküm ürünler de popüler ürün grupları arasında yer alıyor. Granitin doğal yapısı ısıyı daha yoğun biçimde ilettiği için sahanların yüzeyi eşit ısıda oluyor. Yemeklerin daha lezzetli olması ve daha doğru biçimde pişmesi için önem taşıyan bu özellik granit sahanların önemli özelliklerinden birini oluşturuyor. Yüzey yapısı doğru biçimde kaplanmış granit sahanlar yapışmaz özellik gösterdiğinden pilavdan yumurtaya, börekten etlere pek çok yemek yapışmadan kolaylıkla pişirilebiliyor. Granit ürün alırken yüzeylerinin yapışmaz ve yanmaz özellikte olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Çelik gibi oldukça sağlıklı bir malzeme olan granit, hem sağlıklı hem de işlevsel sonuçlar veriyor. Çok daha az yağla lezzetli yemekler yapılabilmesi mümkün olurken, dayanıklılık özelliği ise sahanların kalitesine ve özelliklerine göre değişebiliyor. Her granit sahan aynı kalitede olmadığından kullanım ömrü ve garanti süresi uzun olan modellerin tercih edilmesi önem taşıyor. Granit bir ürün alırken öncelikle ağırlığına bakılması tavsiye ediliyor. Ağır bir malzeme olan granit sahanı ele alır almaz kendini hemen belli ediyor. Gerçek granit ürünlerin renkleri daha koyu bir özellik gösteriyor. Koyu renkli ürünler aynı zamanda solma riskini de en aza indiriyor. Ağır bir ürün olan granit sahan seçeneklerinde kulp yapısının da dayanıklı olması gerekiyor. Basit bir vida ile tutturulmuş dayanıksız kulplar bir süre sonra sıkıntı çıkarabiliyor. Granit bir ürün alırken kulplarının sağlam olduğundan emin olunması tavsiye ediliyor. Doğru malzemeden yapılmamış kulplar da yoğun sıcaklık ve ateş altında istenmeyen durumlara yol açabiliyor. Sahanların kulplarının bir bölümünün granit olması ya da ateşe dayanıklı malzemeden yapılmış olması ürünün kullanım ömrünü uzatıyor.

Avantajlı Granit Sahan Fiyatları

Granit kaplama ya da granit döküm olarak üretilen sahan modelleri farklı fiyat seçenekleriyle kullanıcılara ulaşıyor. İşlevsel ve estetik açıdan kusursuz bir seçim oluşturan granit sahanlar, markaları, malzeme kaliteleri ve ebatlarına göre farklı fiyat düzeyleri sunabiliyor. Uzun ömürlü bir kullanım sunan yüksek kaliteli sahan setleri biraz daha yüksek bir fiyat segmentinde bulunurken, her bütçeye uygun setler rahatlıkla bulunabiliyor. Setlerin içinde yer alan sahanların kapaklı olması, kulplarının yapıldığı malzemeler ve taban kalınlıkları da sahan fiyatları üzerinde belirleyici rol oynuyor. 12, 16, 18 cm granit sahan seti pembe, kırmızı, mavi, siyah ya da beyaz renk seçenekleriyle bulunabilirken, daha büyük sahanların yer aldığı setler ya da farklı renk seçenekleri de tercih edilebiliyor. Granit sahan ürünlerini set olarak satın almak avantajlı fiyat seçenekleri oluşturuyor. Sahan setleri tercihe öre 2’li, 3’lü, 5’li seçenekler sunabiliyor. 3’lü sahan setleri içinde farklı büyüklüklerde granit kaplama sahan modelleri yer alıyor. Böylelikle tek bir set ile farklı sahan ihtiyaçlarını karşılamak, mutfakta fonksiyonel bir kullanıma kavuşmak mümkün oluyor. Granit sahanlar aynı set içinde alındığından tasarım ve renk itibariyle birbiriyle tam uyum gösterirken, mutfaktaki farklı ihtiyaçlara yanıt veren işlevler de üstleniyorlar.

Bilinen mutfak araç gereci markalarının yüksek kaliteli malzemeler kullanarak ürettiği setler başta olmak üzere pek çok sahan modeli Trendyol’un zengin ürün yelpazesi içinde yerini alıyor. 12 cm ile 32 cm arasında değişen büyüklükte sahan modeller 3’erli setler halinde kolayca satın alınabiliyor. Trendyol’da bulunan granit sahan ürünlerine çok özel avantajlarla ve oldukça makul fiyatlarla ulaşılabiliyor. Dönemsel indirim seçenekleri ve özel kampanya fırsatları ile kaçırılmayacak granit kaplama sahan fiyatları elde edilebiliyor, oldukça avantajlı koşullarla yüksek kaliteli sahan setleri satın alınabiliyor.