placeholder
"

Hamile Abiye

" araması için 206 sonuç listeleniyor

Hamile Abiye

Hamile Abiye

Hamilelik sürecinin ilk ayından son ayına kadar, fiziksel ve psikolojik olarak birçok değişiklik yaşanıyor. Anne ve bebek sağlığı için anne adaylarının kısa sürede bu değişimlere ayak uydurmaları gerekiyor. Bedensel değişimler beraberinde kıyafet problemini getiriyor. Hamilelik döneminde giyilen kıyafetler, anne adaylarını hem iyi hissettirmeli hem de hareket serbesti sağlamalıdır. Anne ve bebek sağlığı için; hareket serbesti oluşturacak, vücudu sıkmayan, hava koşullarına uygun kumaştan üretilmiş kıyafetler tercih edilmelidir. Hamileliğin ilk 3 ayında, bedende gözle görülür bir değişim yaşanmıyor. Bu 3 aylık süreçte anne adayları dolaplarındaki kıyafetlerin büyük bir kısmını giymekte zorluk çekmiyor. Ancak 4. ayda bebekle birlikte vücut oranları da hızlı bir büyüme gösteriyor. Karın, göğüs, kol ve bacaklardaki büyümeler sonucunda anne adayları dolaplarına hamile kıyafetleri eklemeye başlıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda anne adaylarının çoğunlukla 5. ve 6. aylarda kıyafet almaya başladığı görülüyor. Bu süreç boyunca günlük hamile kıyafetleri yanında özel gün ve geceler için hamile kıyafetleri, abiye elbiseleri de dolaplarda yerini alıyor. Baby shower partileri, hamilelik fotoğraf çekimleri ve diğer özel günler için hamile abiye elbiseleri ve modellerine, hamile abiye online satış ile kolayca ulaşabilirsiniz. Bu büyüme ve değişime ayak uydurmaya çalışan anne adaylarının, hamile abiye kıyafetleri alırken dikkat etmeleri gereken birkaç husus var. Hamile abiye giyim kategorisindeki, hamile abiye tulum, tunik, büyük beden, bluz gibi birçok farklı kıyafet arasından seçim yaparken bu hususlara dikkat etmeleri, kullanım sürecinde ortaya çıkabilecek olası problemleri ortadan kaldıracaktır.

Hamile kadınlar tarih boyunca, önlüklerden pantolon askısına, erkek ceketlerinden yelpazeli korselere kadar birçok farklı giysi ile hamilelik dönemindeki zorlukların üstesinden gelmeye çalışmışlar. Geçmiş dönemlerde, halihazırda günlük kullanılan bol elbiseler, hamilelikte yeni kıyafet almaya veya hamile kıyafetleri dikmeye gerek bırakmamıştır. Kadınlar bu dönemlerde bol elbiselerinin yanında erkek ceketleri ve pantolonları giymiştir. Ancak 14. yüzyıla gelindiğinde ilk hamile kıyafetleri dikilmeye başlanmış. Bebeğin büyümesine izin verecek yeri açmak için dikişler serbest bırakıldı ve dökülen kumaşlar kullanıldı. Kayıtlara geçen ilk hamile kıyafeti 1600-1750 tarihinde Adrienne elbisesi olarak adlandırılan cüppedir. Yıllar içinde bu elbiseye, emzirmeyi kolaylaştıracak önlük eklemesi de dahil farklı eklentiler yapıldı. Bu önlük çıkarılıp giyilebilmesiyle emzirme işlemini oldukça kolaylaştırmıştır. 17. yüzyılda "empire bel" olarak tanımlanan, yüksek bel detaylı elbiseler popüler hale geldi. Göğsün hemen altından biten korse ve gevşekçe toplanmış eteğin birleşmesiyle oluşan empire stili, Napolyon'un ilk eşi İmparatoriçe Josephine tarafından popüler hale getirildi. Kadınların korse giyme alışkanlığı hamilelik döneminde de terk edilmiyordu. Ancak sıkan korseler yerine bağcıklı, genişletilip daraltılabilen korseler kullanılıyordu. 20. yüzyıla kadar tekstilde hamile kıyafetleri hiç rağbet görmedi. 9 aylık bir süreçle sınırlı olan bu dönem, tekstil firmaları için karlı bir iş olarak görülmemişti. Ancak 20. yüzyılda medyanın yardımıyla hamile kadınların ihtiyaçları göz önüne alındı. Medyanın, hamile ünlülerin kıyafetlerini çekip halka sunmasıyla, hamile giyim halk tarafından da talep edilmeye başlandı. İlk kez hazır giyimde hamile elbiseleri Lane Bryant tarafından ABD'de satıldı. Derin V yaka elbiseler, şallar, etnik ve dökümlü elbiseler trend haline geldi.

Hamile Abiye Giyim

İnsan ömrü baz alındığında hamilelik dönemi kısa bir süredir ancak anne adayı ve bebek için oldukça önemli bir süreçtir. Anne adayı, bu süreçte bedenindeki hızlı değişimlere ayak uydurmaya çalışırken bebeğinin sağlığını da düşünür. Fiziksel ve hormonal değişimlerin yaşandığı bu süreçte annenin duygusal durumu da anne-bebek için önemli bir unsurdur. Anne adayının bu süreçte güzel görünme isteği onun daha iyi hissetmesine, böylece ruhsal durumunun iyileşmesine yardımcı olacaktır. Önceki dönemlerde moda dünyası hamilelik dönemine özgü kıyafetler üretme konusunda oldukça kısırdı. Ancak günümüzde anne adaylarının bu istekleri ve yaşadıkları zorluk daha görünür hale geldi ve hamile abiye elbiseleri artış gösterdi. Eskiden büyük beden elbise ve hırkalar, jileler ve salopetlerle sınırlı olan hamile abiye giyim, günümüzde oldukça çeşitlendi ve yenilendi. Anne adayları da bu zorlu dönemde kendilerini daha iyi hissedecekleri kıyafetlere kavuştu. Anne adaylarının çoğunda görülen hamilelik döneminde kendini beğenmeme, özellikle eşlerinin ve yakın çevrelerinin onlardan uzaklaştığı gibi duygulardan arınmak için anne adayının psikolojik ve duygusal durumunun her daim iyi olması gereklidir. Özel günler için hamile abiye, bluz, pantolon gibi çeşitli kategorilerde birbirinden şık ve zarif kıyafetler anne adaylarının güzelliklerini perçinleyip, iyi hissetmelerine yardımcı oluyor.

Hamile Abiye Elbiseleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamilelik döneminde, vücuttaki sürekli değişim göz önüne alınarak, kıyafet seçiminde akıllı kararlar almak gerekiyor. Aksi takdirde alınan kıyafetlerin kullanım süresi kısalabiliyor. İlk 3 ayda vücutta belirgin bir değişim gözlenmiyor ancak 4. ayla birlikte beliren değişimler dolabınızda da değişiklik yapmanıza sebep olabiliyor. 4-5 aylık hamile abiye elbiseleri alırken, hamile abiye modelleri, güzelliğinin yanında kullanışlılığı ve rahatlığına da önem veriliyor. Yapılan araştırmalar sonucunda hamile kadınların yüzde 50'den fazlası, hamile için abiye kıyafetlerin kullanışlı olmasının daha öncelikli olduğunu belirtmiştir. Kadınlar hamilelik döneminde genellikle vücudu saran, dar kıyafetler yerine bol ve rahat hamile abiye elbiseleri seçiyor.Bu seçim hem anne adaylarının rahatlığı hem de uzun süreli kullanım için önem arz ediyor. Dar hamile abiye elbiseleri aldığınızda karnınız büyüdükçe elbiseler; vücudunuza artan bir baskı uygulayacak ve kan dolaşımınızı yavaşlatacaktır. Böyle bir problemle karşılaşmamak için bedeninizin o anki haline göre hamile abiye elbiseleri seçilmemelidir. Özellikle basen ve karındaki büyümeler için bel kısmının ayarlanıp genişleyebildiği; lastikli, büzgülü,kemerli hamile abiye elbiseleri seçiliyor. Hamile abiye elbiseleri alırken şıklığınızdan ve zarafetinizden ödün vermeniz gerekmiyor. Bedene ağırlık vermeyen, volanlı, serin tutan şifon, tül kumaşlı hamile abiye elbiseleri, hem şık bir görünüme hem de rahat bir gün geçirilmesine yardımcı oluyor. Uzun, kısa, şifon hamile abiyeleri her tarz ve zevke hitap ediyor.

Uzun Süre Kullanım İmkanı Sunan Hamile Abiye Modelleri

Hamilelik genellikle 9 ay 10 günlük bir süreçtir. Bu süreçteki çoğu değişim hamilelik sonrasında geçiyor. Bu nedenle anne adayları çoğunluğu yeni kıyafetler almak istemiyorlar. Ancak 9 aylık kullanım süresi olan hamile abiye giyim sektörü, bu süreyi uzatmanın yollarını buldu. Hem hamilelik sürecinde hem de sonrasında giyilmeye uygun hamile abiye modelleri bulunuyor. Hamilelik dönemindeki değişimlere ayak uydururken dolabınıza yaptığınız yenilikleri,hamilelik sonrası değiştirmenize gerek kalmıyor. Hamile kadınların kıyafet seçimlerinde nelere dikkat ettiklerinin sorulduğu bir anket çalışmasında, alınan verilere göre ilk sırada kıyafetin kullanışlı olması yer alıyor. Hem hamilelik döneminde kullanılabilen hem de hamilelik sonrası için uygun olan hamile abiye modelleri tercih ediliyor. Hamile abiye, tunik,tulumi bluz, pantolon ve elbiseleri hem hamilelik sürecinde hem de sonrasında giyilebiliyor. Hamilelikte vücudu saran dar kıyafetler seçilemediği için bol ve dökümlü elbiseler daha fazla rağbet görüyor. Bu hamile abiye modelleri genellikle göğüs altında genişleyebilen, açılıp kapanabilen bir sistemle üretiliyor. Bu sistem sayesinde hem hamilelik dönemi boyunca hem de sonrasında aynı abiyenin kullanımı sağlanabiliyor. Hamile abiye elbiseleri etek boyu, kullanıcının zevk ve isteğine göre çeşitlilik arz ediyor. Uzun hamile abiyeleri hem büyüyen karnınızın yukarı kaldıracağı etek sorununun önüne geçiyor hem de dökümlü eteğiyle daha uzun bir görüntü sağlıyor. Bunun yanında genellikle hamileliğin ilk yarısında tercih edilen kısa hamile abiyeleri rahat ve şık bir görünüm kazandırıyor. Özellikle salaş ve rahat kıyafetleri seviyorsanız aldığınız hamile abiye elbiseleri hayatınızın her döneminde en ön raflarda yer alabilir. Hamile abiye elbiseleri sanılanın aksine uzun süreli kullanım için oldukça ideal olabiliyor. Çoğunlukla göğüs altından lastikli bel seçeneğine sahip olan hamile abiye elbiselerin alt kısmı bol şifon veya tül detaylarla kaplıdır. Bu da hamileliğin hangi ayında olursanız olun karın ve basen kısmının kolayca sarılmasına yardımcı olur. Bunun yanında hamilelik sonrasında düz karnınıza zarifçe inen hamile abiye elbiseleri normal kullanım imkanı sağlıyor. Etek kısmındaki akışkan kumaşları dengeleyecek göğüs ve omuz detayları da abiyelere hareket ve zarafet katıyor. Üst kısımdaki dantel eklemeler, kolları dirseklere kadar saran şifon veya tül kumaşlar omuzların güzelliğini vurgulayarak hamile abiye elbiseleri anne adaylarının beğenisini kazanıyor.

Emzirme Kolaylığı Sağlayan Hamile Abiye Elbiseleri

Günlük kıyafet kullanımında çoğu insanın önceliği hareket serbestliği sağlamasıdır. Günümüzde üretilen kıyafetlerde de bu durum göz önüne alınır ve herhangi bir hareket kısıtlaması yaşanmaması için uygun kesim ve dikiş teknikleri kullanılarak üretim yapılır. Günlük yaşamınızdaki hareket özgürlüğü hamilelik döneminde kısıtlanmaya ve engellenmeye başlar. Hamilelik döneminin ilerlemesi ve karnın büyümeyi sürdürmesi ile anne adayları, çoğu günlük hareketi yapmakta zorlanıyor. Bu hareket kısıtlılığının giderilmesi için anne adaylarına yardımcı olacak kıyafet seçilmelidir. Bu hareket zorluğunun yanı sıra doğum sonrası emzirme işleminin kolayca gerçekleştirilmesi için uygun kıyafetler üretiliyor. 17. yüzyıldan günümüze kadar hamilelik döneminde emzirme kolaylığı sağlayacak farklı yöntemler kullanılmıştır. Açılıp kapanabilen önlükler, göğüs altında biten korselerden günümüzdeki emzirme sütyenlerine, emzirme özellikli abiyelere geçildi. Özellikle yeni doğan bebeklerin sık aralıklarla emzirilmesi gerekiyor. Bebeğin midesi henüz olgunlaşmadığı için fazla besin saklayamıyor ve kısa sürede doyuyor. Bunun yanında anne sütü de bebeğin midesinde kolayca emildiği için bebek sık aralıklarla emmek istiyor. Uzman önerilerine göre yeni doğan bebeklerin 2 saate bir emzirilmesi gereklidir. Özel gün ve gecelerde bebeğinizin beslenme ihtiyacını karşılamak için özel olarak tasarlanmış emzirme özellikli hamile abiye elbiseleri üretiliyor. Emzirme özellikli abiyelerin yanı sıra kol ve göğüs kısmının kolay giyim özelliği varsa bu da size yardımcı olabiliyor. Bebek emzirmek için özel olarak üretilmiş emzirme özellikli abiyelerde göğüs kısmında gizli açılır detaylar abiye elbisenin çıkarıp giyilmesindeki zorluğu ortadan kaldırıyor. Askılı, tek kollu, kolsuz veya kısa kollu abiyeler de emzirme özellikli olmasa dahi emzirme işlemini kolaylaştırıyor.

Özel Günler İçin Hamile Abiye Modelleri

Günümüzde baby shower partiler oldukça yaygınlaştı. Baby shower partisi; genellikle 4. ayda bebek cinsiyetini öğrenmek, doğum öncesinde kutlama yapmak için organize edilen parti şeklinde bir organizasyon olarak tanımlanıyor. Bu partiyi anne adayı yapabileceği gibi , anne adayının aile ve arkadaşları tarafından da yapılabiliyor. Bebek cinsiyetini öğrenmek ya da bebeğin gelişini yakınlarıyla renkli ve eğlenceli bir parti ile kutlamak isteyenler baby shower partisi düzenliyor. Bu partinin baş karakteri olan anne adaylarının gecenin yıldızı olması için hamile abiye elbise, tulum, tunik modelleri bulunuyor. Anne adaylarının özenle hazırlandığı bu günde hamile için abiye kıyafetler onların yardımına koşuyor. Anne adayları genellikle, hamileliğin doğal ruhuna uygun olarak tek renk, zarif dökümlü, volanlı elbise modelleri tercih ediyor. Beyaz ve pudra tonlarındaki, uzun hamile abiyeleri, zarafetiyle annelerin beğenisini kazanıyor ve ilk tercih edilenlerden oluyor. Hamile abiye modelleri ve fiyatları anne adaylarının beğeni ve tercihine sunuluyor. Özel günlerde anne adaylarının parlaması için hamile abiye fiyatları da uygun ve indirimli seçeneklerle sunuluyor.

Vücut Tipine Göre Hamile Abiye Elbise Modelleri

İnsanların vücut tipleri birbirinden farklıdır. Her vücut tipinin kendine has özellikleri bulunuyor. Kilo alıp verirken hangi bölgelerin bundan daha fazla etkilendiği vücut tipleriyle ilişkilidir. Hamilelikte alınan kilolar, vücut tiplerine göre değişiklik gösterse de her kadın için ortak olan karın ve basen büyümeleridir. Vücudun orta kısımlarındaki kilo artışlarını gizlemek için hamile abiye elbisenin tek renk olması buna yardımcı oluyor. Tek renk abiye elbiselerin şık ve zarif görünümünü aynı tonlarda ayakkabı, çanta veya diğer aksesuarlarla tamamlayarak güzel bir görünüm elde edilebiliyor. Bununla birlikte siyahın zayıf gösterme özelliğinden de yararlanmak istenildiğinde siyah hamile abiye modelleri kurtarıcı rolü görüyor. Hamile abiye giyim seçeneklerinin çoğu dökümlü kumaş tipini kullanıyor. Dökümlü kumaşlar da kilo gizlemek için idealdir. Omuz, kol ve göğüsleri ön plana çıkaracak dantel, volan veya diğer hareketli unsurlarla dökümlü veya bol etek kısmı hamilelik sırasında size hem rahat hem de şık bir görünüm veriyor.

Hamilelik döneminde dolabınızda size uygun kıyafet bulmakta zorlandığınızda alışveriş yapmak mecburi oluyor. Günlük kıyafetlerin yanında hamile abiye elbiseleri, hamile abiye tunik, pantolon ve bluz 4. ve 5. aydan itibaren dolaplarda yerini alıyor. Özel gün ve gecelerde abiye modelleri arasından sizin ihtiyaç ve zevkinize en uygun olanı, bununla birlikte en kullanışlı abiyeyi bulmak zor olabiliyor. Kendi vücut oranlarınızı göz önüne alarak, vücudunuzdaki değişimlerin yeri ve derecesini iyi gözlemlemeniz ve ölçmeniz gerekiyor. İsteklerinize ve zevkinize en uygun abiyeyi bulmanız için ürün ve model ölçülerini kendi ölçülerinizle karşılaştırabilirsiniz. Hamileliğinizin kaçıncı ayında olduğunuzu da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Çünkü bebeğiniz büyürken sizin de karnınız her ay büyümeye devam edecektir. Karın ve basenden sıkan kıyafetler almamaya özen göstermeli ve elbisenin giyimi sırasında nereden açılıp kapandığına da dikkat edilmesi anne adayının rahatlığı için dikkat edilmesi gereken bir unsurdur.

Hamile Abiye Modelleri ve Fiyatları

Genellikle 9 ay 10 günlük bir süreyi kapsayan hamilelik süreci boyunca bedensel birçok farklılık oluşuyor. İlk iki aydan sonra 3. ayda birkaç kilo alınsa da 4. ayda karın yavaş yavaş belirginleşmeye, kilo alınmaya başlanıyor. Karın, göğüs ve basenlerdeki büyümeler gardıroplardaki kıyafetlere bir süre veda etmeyi gerektiriyor. Yapılan araştırmalara göre kadınların yüzde 90'ı hamilelik sürecinde hamile kıyafetleri satın alıyor. Bel kısmı yüksek pantolon ve eteklerin giyimi hamilelikte imkansız hale geliyor. Bacaklardaki şişmeler ve vücut ısısındaki artış jean pantolonları da bir süreliğine dolabın arka kısımlarına itilmesine sebep olabiliyor. Bunun yanında abiye pantolonlar hem geniş paça özelliğiyle hem de düşük ve lastikli bel seçeneğiyle hamile kadınlar için hayat kurtarıcı olabiliyor. Abiye pantolonların üzerine hamile abiye tunik veya bluzlar rahat, şık ve kullanışlı bir kombin imkanı sunuyor. Hamile kadınlar farklı kombin parçaları alarak tasarruflu kullanım kolaylığına erişebiliyor. Aynı parçalarla farklı kombin şekilleri cebinizi düşünerek size de şık bir görünüm kazandırabiliyor.

Hamilelik dönemindeki birçok farklı değişime ayak uydurmaya çalışılırken doğacak bebeğin ihtiyaçları da düşünülüyor. Çocuğun doğmasıyla birlikte ebeveynlerin hayatında birçok değişiklik oluyor. Doğan bebekle birlikte masraflar ve giderler artmaya başlıyor. Aile bütçesinin sarsılmaması için anne-babalar harcamalara özen gösteriyor. Trendyol’da hamile abiye elbiseleri online satış ve uygun fiyat ile satılıyor. Anne adaylarının hamile abiye satın almak için yapması gereken tek şey ise diledikleri ürünü seçmek. Trendyol; hamile abiye, bluz, tunik, ve elbise modelleri ve uygun fiyat seçenekleriyle cebinize ve zevkinize dost seçenekler sunuyor.