Avantajlı Ürünler
Fiyat
Yaş
Karakter
Paket İçeriği
Cinsiyet
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Harika Kanatlar

" araması için 221 sonuç listeleniyor

Eğlenceli ve Güvenilir Harika Kanatlar Ürünleri Trendyol'da!

Çocukların beğenerek takip ettikleri televizyon programları içerisinde çizgi filmler kadar animasyon diziler de bulunuyor. Tamamen eğlenceye yönelik animasyonların yanı sıra okul öncesi çocukların; arkadaşlık, yardımlaşma, sorunlara çözüm üretme gibi konularda fikir edinebilmelerine zemin hazırlayan yapımlar da gerek televizyon kanallarında gerekse çeşitli video servislerinde boy gösteriyor.

Türkiye’deki ve Dünyanın Diğer Ülkelerindeki Küçüklerin Favorisi

Türkiye’deki ve Dünyanın Diğer Ülkelerindeki Küçüklerin Favorisi

İlk bölümü 2014 yılının sonlarında Güney Kore televizyonlarında gösterime giren ve bu ülkede büyük yankı uyandırmasının ardından, Avrupa ülkeleri ve ABD başta olmak üzere pek çok ülkenin televizyonlarında yayına giren Harika Kanatlar, okul öncesi çocukların favorisi hâline geliyor. Güney Kore, Çin ve ABD ortak yapımı olan animasyon dizisi, “Super Wings” adıyla da biliniyor. Bugüne dek iki yüze yakın bölümü yayımlanan ve her bir bölümü 12 dakika civarı süren Harika Kanatlar, önceleri TRT Çocuk ekranlarında gösterilmiş olsa da artık çocuklara yönelik yayın yapan farklı kanallarda ve ilgili kanalların, video akış kanallarından takip edilebiliyor.

Her bölümde, farklı ülkelerdeki çocuklara birer paket götüren ve yardıma ihtiyaç duyanlara yardım etmeye çalışan ana karakter Jet Harika Kanatlar bölümlerinin en sevilen karakteri olarak değerlendiriliyor. Kule sorumluları, Jett’e, ülkelere özgü bazı kelimeleri de öğreterek yardımına gittiği küçüklerle daha iyi iletişim kurabilmesine olanak veriyor. Animasyon dizisinin, küçükler tarafından sevilmesinde etkili olan ana karakteriyle birlikte pek çok yardımcı karakter de yapımda yer alıyor. Bu noktada Harika Kanatlar karakterleri, animasyon serisindeki takımlara dâhil olan ya da takımlardan ayrı olarak seride bulunan, dönüşebilen araçlardan oluşuyor. Harika Kanatlar oyuncaklarını daha ayrıntılı bilmek için Harika Kanatlar isimleri ve özelliklerini incelemek gerekiyor.

Harika Kanatlar Karakterleri Okul Öncesi Küçüklerin İlgisini Çekiyor

Harika Kanatlar Karakterleri Okul Öncesi Küçüklerin İlgisini Çekiyor

1980’li yıllardan beri Harika Kanatlar robot oyuncakları robottan araca, araçtan robota dönüşebilen karakterleri içeren çizgi filmler küçüklerin ilgisini çekiyor. Harika Kanatlar da benzeri bir tasarım yolunu izleyerek çocukların keyifle takip ettikleri bir programa dönüşüyor. Hem animasyon serisini anlayarak izlemek hem de dönüşen Harika Kanatlar oyuncaklar arasından en doğru modeli seçebilmek amacıyla serideki karakterleri tanımak önem arz ediyor. Jett, serinin ana karakteri olarak öne çıkıyor. Kırmızı ve beyaz renklerle bezeli, erkek bir jet uçağı olan Jett’in temel görevi, dünyanın her yerindeki çocuklara paket teslim etmek olarak belirtiliyor. Sevimli, enerjik ve karşısındaki herkese güven veren Jett, dünyanın farklı ülkelerindeki uluslararası havalimanlarına ulaştıktan sonra paket teslimatı için küçüklerin yanına gidiyor. Küçüklerin karşılaştıkları zorluklara yardım etmek istese de genellikle bu yardımı kendi başına yapamıyor ve “Süper Kanatlar” diye seslenerek o bölümdeki yardım sürecine katkıda bulunabilecek diğer karakterleri çağırıyor. Harika Kanatlar Jet serisindeki rolü itibarıyla çocuklar tarafından çok seviliyor ve Harika Kanatlar jet oyuncak seti çeşitlerinin önemli bir parçası oluyor. Özellikle erkek çocukların, favori oyuncakları arasına katılan Jett, Harika Kanatlar yapboz ve Harika Kanatlar okul çantası modellerinde de önemli rol oynuyor. Hem Harika Kanatlar robotları yeni sezon bölümlerinde gördükleri bazı sahnelerden destek alınarak da ürünlere konumlandırılabiliyor. En az Jett kadar sevilen bir diğer erkek karakter de Donnie adındaki, sarı ve mavi renkleri üzerinde taşıyan uçak oluyor. Gerçek dünyadaki karşılığı Canadair’in ürettiği CL-415 veya Bombardier 415 isimli amfibyen uçağa denk gelen Donnie, sahip olduğu araç kitiyle bir şeyler onarmayı ve imal etmeyi çok seviyor. Diğer karakterlerin gereksinim duydukları her an yanlarında bulunan ve mühendis olmasının da etkisiyle son derece yaratıcı çözümler sunan Donnie, çok yetenekli olmasına karşın ufak tefek kusurlara ve sakarlıklara imza atabiliyor. Güçlü ve güvenilir bir Harika Kanatlar karakteri olan Donnie, zekâsını kullanarak oldukça iyi espriler yapıyor.

Harika Kanatlar Türkiye bölümünde de boy gösteren, pembe bir helikopter olan Dizzy ise animasyon serisinin öne çıkan kadın karakterleri arasında yer alıyor. Acil durum ekipmanlarına sahip olan ve kurtarma halatlarıyla, kritik anlarda gerek Jett’in gerekse diğer karakterlerin yardımına koşan Dizzy, kız çocuklarının favori Harika Kanatlar karakteri hâline geliyor. Harika Kanatlar seti figürleri almak isteyen kız çocuklarının tercih ettikleri Dizzy, akıllı cep telefonları ve tabletlerde oynanabilen Harika Kanatlar oyunları içinde de bulunuyor. Özellikle, karakterlerin koşmaları üzerine kurulu oyunlarda seçilebilir durumdaki karakterler arasında Dizzy de yer alıyor. McDonnell Douglas F/A-18 Hornet tipi bir savaş uçağından ilham alınarak oluşturulan Jerome, animasyon serisini takip eden erkek çocuklarının bir başka sevdiği karakter oluyor. Mavi renkli bir jet uçağı olan Jerome, Harika Kanatlar’daki diğer karakterlerden daha başarılı ve yetenekli olduğunu düşünüyor. Ayrıca, Jett’in karşılaştığı sorunları, kendi geliştirdiği dans rutiniyle çözeceğine inanan Jerome, bazen öylesine ilginç dans figürleri uyguluyor ki onu izleyen arkadaşları da ister istemez kendisine eşlik ediyor. Kumandalı Harika Kanatlar Jett ve Jerome, çocukların oyuncak koleksiyonlarında önemli bir yer tutuyor. Animasyon serisinde her iki karakterin sıkı bir arkadaş olmaları, küçüklerin bu karakterlere ait oyuncakları birlikte edinmelerine ve birlikte oynamalarına ortam hazırlıyor. Kimi oyuncak üreticileri; Jett, Donnie, Dizzy ve Jerome karakterlerini içeren Harika Kanatlar 4'lü set modelleri hazırlayabiliyor. Dönüşebilir yapıdaki oyuncaklar, küçüklerin hem bireysel hem de arkadaşlarıyla birlikte geçirecekleri oyun saatlerinin eğlenceli geçmesine katkıda bulunuyor.

Harika Kanatlar İsimleri Çocuklar Tarafından Ezbere Biliniyor

Harika Kanatlar İsimleri Çocuklar Tarafından Ezbere Biliniyor

Harika Kanatlar Türkiye televizyonlarında yayımlanan bölümleriyle okul öncesi küçüklerin ilgi odağı oluyor. Bölümlerde çeşitli şekillerde görünen ve kimi zaman doğrudan doğruya bölümlere damgasını da vuran karakterler, yalnızca çok tanınan karakterler olmayabiliyor. Gece saatlerinde Dünya Havaalanı’nı korumakla görevli polis uçağı Paul, böylesi karakterler içerisinde yer alıyor. Mavi ve beyaz renklerdeki polis uçağı, kimi zaman Jett’e kimi zamansa diğer karakterlere yardım ediyor. Temel görevinin yanı sıra trafik kontrolü ve dedektiflik de yapabilen Paul, bölümlerde her zaman bulunmasa da en güçlü Harika Kanatlar karakterlerinden biri olarak kabul ediliyor. Erkek çocuklarına hitap eden Harika Kanatlar suluk, çanta ve yapboz çeşitlerini, görselleriyle zenginleştiren Paul, gelecekteki meslek tercihleri arasında polislik olan küçüklerin ilgisini, daha da fazla çekiyor. Büyük Harika Kanatlar ailesinin en yaşlı ve bilge üyelerinden Grand Albert, Grumman F2F uçak modelinin ön kısmı baz alınarak tasarlanıyor. Gençlik zamanlarından kalma birçok eşyayla birlikte seyahat ederken resmi çekilen her şeyin boyutunu değiştirebilen bir araca da sahip olan Grand Albert, Jett’e görev sürecinde fikir vererek onun daha doğru kararlar alabilmesine yardım ediyor. Oyuncak üreticilerinin hazırladığı Harika Kanatlar 8’lü setler içerisinde Grand Albert da bulunabiliyor. Özellikle Harika Kanatlar serisinin karakter koleksiyonunu yapmayı hedefleyen küçükler, Albert’in yer aldığı Harika Kanatlar tamir seti hediye paketlerini tercih edebiliyor.

İlgi Gören Harika Kanatlar Karakterleri

İlgi Gören Harika Kanatlar Karakterleri

Dizzy’den sonra en çok bilinen ve kız çocukları tarafından sevilen karakterler biri Mira olarak belirtiliyor. Yeşil renk bir kadın jet uçağı olan Mira, herhangi bir dalış ekipmanı kullanmaksızın su altında nefes alıp verebiliyor. Suyu sevmesi nedeniyle Jett’in karşılaşabileceği olumsuz anlarda ve yardım istediği görevlerde onun yardımına koşan karakter, kendine özgü yetenekleri sayesinde takımın vazgeçilmezi hâline geliyor. Bazı Harika Kanatlar garaj seti puzzle modellerinde kendine yer bulan Mira, küçüklerin karşısına, figür ve dönüşebilen oyuncak formunda da çıkabiliyor.

Harika Kanatlar’ın en kabiliyetleri üyeleri içerisinde, Bello adlı, siyah ve beyaz çizgili erkek safari uçağı da bulunuyor. Farklı hayvanlarla iletişime geçebilen ve bunu, onların kendi dillerini konuşarak yapabilen Bello, hayvansever küçüklerin favori karakteri olmayı başarıyor. Casus uçakları temel alınarak tasarlanan koyu mavi erkek uçak Chase ise hemen hemen her şeye dönüşebilmesiyle dikkat çekiyor. Harika Kanatlar ailesindeki diğer karakterler gibi yalnızca araç-robot arası dönüşümler gerçekleştirmeyen, animasyon serisindeki bölümün seyrine göre gerek duyulan her türlü forma girebilen Chase, Harika Kanatlar’ın yeni sezon bölümlerindeki en önemli karakterler arasına adını yazdırıyor. Animasyon serisine, kahverengi renkli erkek bir inşaat uçağı şeklinde konuk olan Todd, başındaki baret ve burnunun ucundaki matkap sayesinde inşa sürecinde etkin rol oynuyor. Serinin üçüncü sezonundan itibaren ekranlarda görülmeye başlanan karakterin dönüşebilen oyuncakları ve mini figürleri küçüklerle buluşuyor. Diğer karakterlere oranla daha yeni dizayn edilen bir karakter olduğu için, oyuncaklarında ekstra fiziksel özellikler bulunabilen Todd’un paket içerisinde olduğu oyuncak Harika Kanatlar fiyat bakımından değişiklik gösterebiliyor. Hem Türkiye’de hem de dünyanın diğer ülkelerinde en tanınan ve sevilen Harika Kanatlar karakterleri arasında Astra adlı kadın uzay uçağı da var. Beyaz rengiyle kız ve erkek çocuklarının oyuncak koleksiyonlarına katabildikleri Astra, uzmanlık alanı olan uzay söz konusu olduğunda, takımın en önemli ismi olarak görülüyor. Astro adlı bir de ikiz kardeşe sahip Astra, ikinci sezondan itibaren Harika Kanatlar’da görülebiliyor.

Yeni Sezonlarda Ortaya Çıkan Karakterler ve Takımlar da Var

Yeni Sezonlarda Ortaya Çıkan Karakterler ve Takımlar da Var

Televizyonda ve internette her geçen sezon daha da popüler hâle gelen Harika Kanatlar’ın popülaritesini sürdürürken çocukların, ekran karşısında daha eğlenceli ve verimli zaman geçirebilmeleri için her yeni sezonda, yapıma yeni karakterler ekleniyor. Üçüncü sezonda takıma katılan Flip ve dördüncü sezonda boy gösteren Storm, bunlardan bazılarını temsil ediyor. Jett’e görünüm itibarıyla epey benzeyen ve Jett’i, Bermuda Şeytan Üçgeni’nden kurtaran Flip, spor konusundaki bilgisiyle takımdaki diğer araçlardan ayrılıyor. Spor bilgisinin yanı sıra spora ilgi de duyan karakter, Jett’i kurtardığı bölümden itibaren, Harika Kanatlar’ın bir parçası olarak ekipteki varlığını sürdürüyor. Oyuncak üreticilerinin yeni sezonları takiben ürettikleri oyuncaklar arasında, doğal olarak Flip de bulunuyor. Animasyon serisinde Flip’in başından geçen maceraları ve takım arkadaşlarına yardım ettiği anları, gerçek hayatta kurgulamak isteyen küçükler, Flip’in tek başına yer aldığı ya da setlerde bulunduğu oyuncakları, ebeveynlerinden isteyebiliyor. Küçüklerin, animasyon serisini izlerken gerek sözlerini gerekse hareketlerini taklit edebildikleri Jimbo ise Harika Kanatlar’daki Dünya Havaalanı’nda çalışan tek insan karakter olarak biliniyor. Seyahat öncesinde Jett’e brifing veren, ona, gideceği ülkeyle ilgili önemli Harika Kanatlar özellikleri anlatan Jimbo, serinin birinci sezonunda ana trafik kontrolörü şeklinde görev alıyor. İkinci sezonda ise onun yerine yeğeni Sky geçiyor. İkinci sezonun bazı bölümlerinde farklı şekilde yer alan Jimbo, üçüncü sezonda ise bakım teknisyeni göreviyle seride bulunuyor. Jimbo dördüncü sezonda da animasyon serisinde de Harika Kanatlar’la iş birliği yapıyor.

Dikkat Çeken Harika Kanatlar Ürünleri

Dikkat Çeken Harika Kanatlar Ürünleri

Harika Kanatlar oyuncak fiyatları, Jimbo’nun doğrudan ya da kontrol merkeziyle bulunduğu ürünlerde farklılık gösterebiliyor. Dönüşebilen araç formundaki diğer karakterlere ait oyuncaklar, erişilebilir fiyat aralıklarında seyrederken pille çalışan, ışık ve sesli geri bildirimlere sahip Jimbo oyuncakları, daha yüksek fiyatlar üzerinden alıcı bulabiliyor. Tabii Harika Kanatlar serisindeki tüm karakterlere ait oyuncakların koleksiyonunu yapmak isteyen çocuklar için Jimbo ve kontrol merkezi, en önemli parçalardan birini oluşturuyor.

Küçüklerdeki yardımlaşma hissini güçlendirmek ve Harika Kanatlar bölümlerine renk katmak için yapıma eklenen birçok takım da bulunuyor. Bunlardan ilki; Sparky, Dizzy ve Zoey’den meydana gelen Rescue Riders oluyor. Genel itibarıyla kurtarma operasyonlarında uzmanlığı bulunan ekip, Jett’e; yangın, tıbbi durumlar, arama ve kurtarma sürecinde yardım ediyor. Jett, takımla birlikte çalışırken kask, ilk yardım gereçleri ve acil durum malzemeleri içeren Harika Kanatlar sırt çantasına kavuşuyor. Oyuncak ve puzzle üreticileri, doğrudan doğruya Rescue Riders temalı ürünler geliştirebiliyor. Takımdaki her karakterin bulunduğu, birçok aksesuarla desteklenen ve küçüklerin ilgisini çekecek canlı renklerle donatılan ürünler, tek tek veya takım hâlinde sunulabiliyor. Build-It Buddies ise Remi, Scoop ve Donnie’den oluşuyor. Jett’e, inşa süreçlerinde ve onarım işlemlerinde yardımcı olan takımın uzmanlık alanı da bu konuları kapsıyor. Rescue Riders takımıyla bir araya geldiğinde olduğu gibi Jett’, Build-It Buddies ile çalışırken kask ve iş için uygun yapıdaki araçları içeren bir çantaya kavuşuyor. Takımda öne çıkan karakterlerin yer aldığı tekli ya da çoklu oyuncaklar küçüklerin beğenisine sunuluyor. Çıkarılıp takılabilen aksesuarların yer aldığı paketler, tercih edilen markanın modeline bağlı olarak farklı boyutlarda oluyor. Kimi üreticiler ise Build-It Buddies takımındaki karakterlerin geniş ölçekli figürlerini hazırlayabiliyor. Astra ve Astro kardeşlerin yanı sıra Rover’dan oluşan Galaxy Wings, Jett’e, uzay yolculuklarında ve ileri teknoloji kullanılan durumlarda yardım ediyor. Diğer iki takımdakinden farklı olarak Jett, Galaxy Wings ile çalışırken uzay kaskı ve özel ekipmanların bulunduğu bir jet pack kullanıyor. Astro ve Astra’nın ön planda olduğu Galaxy Wings temalı oyuncak setleri üretiliyor. Özellikle animasyon serisindeki bazı bölümlerde bulunan sahneler, üretilen oyuncaklarla gerçeğe dönüştürülebiliyor. Willie, Swampy ve Mira’dan meydana gelen Wild Team ise su ve vahşi yaşam konusunda uzmanlığını, Jett’e yaptıkları yardımlarla kanıtlıyor. Jett’in macera dolu su altı yolculukları ve bataklık gezilerinde ona yardım eden takım, aynı zamanda Jett’in en ilginç ekipmanlardan bazılarına kavuşmasını mümkün kılıyor. Zira Jett, bu takımla iş birliği yaparken kanatlarında bir çift turboprop oluşuyor ve dalış gözlükleriyle su altını daha rahat görebiliyor. Paul, Badge ve Kim’den oluşan Police Patrol, kalabalıkların kontrolü ve dedektiflik çalışmalarında öne çıkıyor. Jett’e birey bazlı olaylarda ve kayıp nesnelerin bulunması sürecinde yardım eden takım, Jett’in birçok ekipmanın yer aldığı bir çantaya kavuşmasını sağlıyor. Bu takımların haricinde, doğrudan hava gösterilerine katılan Team Jerome, insanları ve büyük nesneleri taşımakla görevli Big Team, Harika Kanatlar serisinde kendilerine yer buluyor. Harika Kanatlar’daki karakterlerin bulunduğu çanta, yapboz ve benzeri ürünlere sahip olmak isteyen çocuklar içinse daha fazla alternatif oluşturuluyor. Genellikle lisanslı olan ve bu nedenle, üretimi belirli standartlar çerçevesinde gerçekleştirilen Harika Kanatlar fiyat açısından değişiklik sergiliyor. Set hâlinde sunulan ya da elektronik parçalar taşıyan modeller daha yüksek fiyatlarda bulunurken Harika Kanatlar mini figürler, daha uygun fiyatlı olabiliyor. Eğer siz de Harika Kanatlar’ı keyifle takip eden küçüklerin ilgisini çeken oyuncak ve aksesuarları onlara hediye etmek istiyorsanız, dünyanın önde gelen oyuncak markalarının imzasını taşıyan ürünleri inceleyebilir, dilediğiniz modeli Trendyol’un avantajlı fiyatları ile hemen satın alabilirsiniz.