İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Fiyat
Boyut/Ebat
Materyal
Fiyat Geçmişi
Renk
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

IKEA Koltuk Örtüsü

" araması için 18 sonuç listeleniyor

İkea Koltuk Örtüsü Modelleri ile Koltuklarınıza Şıklık Gelsin

Koltuk örtüsünün temel amacı, koltukların hızlı kirlenmesinin önüne geçmektir. Koltuk silmek ve koltuk kumaşını yıkamak zor olduğundan çoğu ev sahibi koltuk örtüsü kullanır. Kullanılan koltuk örtüsü koltuğun kumaşını kapattığından koltuk örtüsü seçiminde tasarıma çok önem verilir. Koltuk örtüleri koltuğu tamamen kaplama ile beraber, koltuğun üzerine battaniye gibi serme şeklinde de kullanılabilir. Bu tamamen kullanan kişinin tercihine kalmış bir durumdur. İsterseniz koltuğun bir kısmına, isterseniz koltuğun tamamına koltuk örtüsü örtebilirsiniz. Koltuk örtüsü seçerken örtünün kalitesi, hangi malzemelerden üretildiği, rengi ve tasarımı önemlidir. İkea koltuk örtüsü modellerinin her biri kendine has dokusu, rengi ve özelliği ile evinizin tasarımını üst seviyelere taşıyor. Ikea koltuk örtüsü modelleri içerisinden aradığınız dokuyu, kaliteyi, rengi ve tasarımı bulmanız çok kolay. Koltuk örtüsü almadan önce neden koltuk örtüsü kullanmalısınız, koltuk örtüsü modelleri nelerdir, koltuk örtüsü fiyatları ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmanız gerekebilir. Ikea koltuk örtülerinin birbirinden farklı koltuk örtüleri, hangi tarz koltuklara hangi tarz koltuk örtülerinin yakışacağı ve daha fazlası bu makalede sizler için derlendi.

Neden Koltuk Örtüsü Kullanmalısınız?

Neden Koltuk Örtüsü Kullanmalısınız?

Kullandığınız koltuk takımları, kanepe veya çekyatların iç kısmı ahşap ve metalden oluşur. Tüm koltuk modelleri, düzenli olarak temizlenmeye ve sonrasında örtülmeye ihtiyaç duyar. Eşyalar ve diğer çoğu şey nemli bir şekilde uzun süre kalırsa çürür, eskir. Bu nedenle koltuklarınızı sürekli silerek nemli bırakmamanız gerekir. Sürekli silmek yerine koltuk örtüsü kullanarak ve koltuk örtüsü kirlendikçe çıkarıp yıkayarak koltuk hijyenini sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra koltuk örtüsü, koltukların zamanla eskimesini de önler. Elbette her eşya tabiatı gereği eskir fakat kullanacağınız koltuk örtüsü sayesinde koltuklarınızın eskimesinin ve yıpranmasının önüne geçebilirsiniz. Buna ek olarak yazlık evlerinde bulunan eşyalar yalnızca yaz aylarında kullanılır. Bu koltuk tarzı eşyaların kullanılmadığı zamanlarda da hasar görmemesi, eskimemesi ve kirlenmemesi için koltuk örtüsü gereklidir. Koltuk örtüsü koltuklarınızı yalnızca nem ve kirden değil, güneş ışınlarından da korur. Uzun süre güneş ışığına maruz kalan her eşyanın rengi soluyor. Güneş ışınları, hem ev içinde hem de ev dışında kullandığınız mobilyaların rengini soldurabilir. Bu da severek aldığınız koltukların estetiğinin bozulmasına yol açar. Bunun önüne geçmek için de koltuk örtüsü kullanabilirsiniz. Koltuk örtüsü, koltuk ile güneş ışınları arasında bir paravan görevi üstlenir. Eskiyen, rengi solan koltuk değil kullandığınız koltuk örtüsüdür. Koltuk örtüsü hemen değiştirilebilir ve uygun fiyatlıdır. Bu nedenle koltuklarınızın canlılığını kaybetmesinin önüne geçer. Koltuk örtüsü, koltuklarınızı yalnızca güneş ışınlarından değil nemden de korur. Nem, eşyaların en büyük düşmanıdır. Nemlenen tüm eşyalar çürür ve kolayca eskir. Bunun önüne geçmek ve koltuklarınızı korumak için koltuk örtüsü kullanabilirsiniz. Sonuç olarak koltuk örtüsü, koltuklarınızın ilk günkü gibi yeni ve canlı kalmasını sağlar. Kolay yıkanabilir olduğu için koltuklarınızın temiz kalmasını kolaylaştırır. Koltuk örtüsünü çıkarıp çamaşır makinesine atarak temiz ve hijyenik bir kullanım sağlayabilirsiniz. Koltuklarınızın dış etkenlerden etkilenerek eskimesinin önüne geçer. Bu bağlamda koltuk örtüleri, uzun süreli ve temiz koltuk kullanımı için olmazsa olmazdır.

Ikea’nın Benzersiz Tasarımları

Ikea’nın Benzersiz Tasarımları

Ikea, koltuk örtüleri modelleri denilince akla gelen ilk marka. Birbirinden farklı dokuya sahip koltuk örtülerini Ikea’da kolayca bulabilirsiniz. Koltuk örtüsü modelleri geniş seçeneklerle kullanıcılara sunuluyor. Özellikle İkea beyaz koltuk örtüsü arayanlar için tercih edebileceği birçok seçenek bulunuyor. Ofelia koleksiyonunun bir parçası olan İkea bürümcük koltuk örtüsü, beyaz rengin asaleti ile ön plana çıkıyor. İkea Ofelia koltuk örtüsü, tasarımında doğa ve değişim temalarını barındırıyor. Bürümcük detaylarıyla kabarık ve gösterişli bir tasarıma sahip. Üst üste binen kumaşlardan oluşan bürümcük tasarımı, beyaz rengin asaleti ile harmanlanıyor. İçerisinde yün, ipek ve polyester malzemeleri kullanılmış. Rengi gibi dokusu da yumuşacık olan bu koltuk örtüsü, modern bir tasarım yansıtıyor. Odanıza aydınlık, modern ve ferah bir tasarım çizgisi getiriyor. Ikea lastikli koltuk örtüsü, lastik detayı sayesinde örtünün koltuğa tam anlamıyla yapışmasını sağlıyor. Pürüzsüz bir görüntüyü lastikli koltuk örtüsü ile yakalayabilirsiniz. Yumuşak ve ipeksi yapısı sayesinde, koltuğun üzerine her oturduğunuzda ya da uzandığınızda rahatlıyorsunuz. Lastikli koltuk örtüsünün geniş renk seçenekleri bulunuyor. Odanıza uygun olan renkte lastikli koltuk örtüsü satın alabilirsiniz. Ikea polar battaniye, hem koltuk örtüsü hem de battaniye olarak kullanılabilen ürünlerden. Dönüştürülebilir polyester malzemesinden üretilmiş olan polyester battaniye, koltuk örtüsü olarak şık bir tasarıma sahip. Sıcak tutan yapısı dolayısıyla genellikle kış aylarında tercih edilen bir örtü modeli. Farklı renk seçenekleriyle de her kullanıcının favori rengini koltuğuna yansıtmasını sağlıyor. Ikea tek kişilik koltuk diz üzeri örtüsü, koltuğu muhafaza etmekten ziyade soğuk günlerde ısınmanızı sağlıyor. Koltuğunuza yerleşip bir şeyler okurken, izlerken ya da telefonunuzla oynarken diz üzeri örtüsünü üzerinize örterek vücut sıcaklığınızı koruyabilirsiniz. Bu model koltuk örtülerinin ebatları küçük olduğundan, koltuğun tasarımında farklı bir hareketlilik katmak için de koltuk örtüsü olarak kullanılabilir. Yumuşak ve ipeksi yapısı tüm vücudunuzu sıcacık hissettiriyor. %100 pamuktan oluşan diz üzeri koltuk örtüsü modelleri de bulunuyor. Koltuk örtülerinin tümü sıcaklık, sağlık ve yumuşaklık vaat ediyor. İkea koltuk kolu örtüsü modellerine Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Koltuklara Özel Tasarlanmış Koltuk Örtüleri

Koltuklara Özel Tasarlanmış Koltuk Örtüleri

Ikea, her koltuk modeline ayrı bir şekilde koltuk örtüsü tasarımlarıyla ön plana çıkıyor. İkea L koltuk örtüsü modelleri bunlardan biri. Evinizdeki L model koltuğunuzun çabucak yıpranmamasını, sürekli temiz kalmasını ve renginin solmamasını istiyorsanız Ikea L koltuk örtüsü modellerine göz atabilirsiniz. Geniş model seçeneği olduğunu söylemek mümkün. Birbirinden farklı renkler, farklı kumaşlar, farklı detaylar… Hangi koltuk örtüsü modeli size ve iç tasarımınıza uyuyorsa onu satın alabilirsiniz. Ikea koltuk örtüsü sayesinde koltuklarınızı uzun süre ilk günkü gibi kullanabilir, ev temizliğinin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. L koltuk örtülerinin haricinde İkea köşe koltuk örtüsü modelleri de bulunuyor. Köşe koltuklar için tasarlanan örtüler, yumuşak dokusu ile dikkat çekiyor. Hem şık hem de sportif koltuklara uyum sağlayabilecek koltuk örtüsü tasarımları mevcut. Geniş çeşitlilik içerisinde aradığınızı kolayca bulabilirsiniz. Renk çeşitliliği de Ikea’nın avantajlarından biri. Odanızın tasarımına hakim olan renkte ya da bu renge uyumlu olan renklerde koltuk örtüleri tercih edebilirsiniz. Koltuk örtüleri üst düzey kalitede tasarlanıyor. Bu nedenle uzun süre boyunca satın aldığınız koltuk örtüsünü kullanabilirsiniz. Köşe koltuğunuzun yıpranmasının, nemli kalmasının, renginin solmasının önüne Ikea koltuk örtüsü ile geçebilirsiniz. Köşe ve L koltuğun haricinde tekli koltuklar, ikili koltuklar, üçlü koltuklar, kanepe ve çekyatlar için de koltuk örtüsü modelleri bulunuyor. İhtiyacınıza hitap eden koltuk örtüsünü seçebilir, odanızın ve koltuklarınızın tasarımını üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Koltuk örtüsü almadan önce bütçenizi, istediğiniz rengi ve istediğiniz kumaşı belirlemek, aradığınızı kolayca bulmanıza yardım edecektir. Trendyol’un filtreleme özelliğini kullanarak, aradığınız kriterlerde koltuk örtüsü bulmanız çok kolay. İkea koltuk örtüsü fiyatları, koltuk örtüsünün ebatına ve kumaşına göre değişmektedir.