placeholder
"

Imaginarium

" araması için 224 sonuç listeleniyor

Imaginarium

Imaginarium

Imaginarium, yaklaşık 20 yıldır oyuncak sektöründe dünyanın birçok farklı ülkesinde varlık gösteriyor. İspanyol merkezli olan marka, birbirinden farklı yüzlerce oyuncak ve farklı ürün çeşidini hem çocukların hem de ebeveynlerin kullanımına sunuyor. Yenidoğan bebekler dahil olmak üzere her yaştan ve cinsiyetten çocuğa hitap edebilen oyuncak seçenekleriyle ilgi görüyor. Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan marka her kategoride birçok ürünle çocukların ve ebeveynlerin dikkatini çekmeyi başarıyor. Çocukların eğitici oyuncaklar ile kaliteli ve eğlenceli vakit geçirebilmelerini amaç edinen firma, bu amaç doğrultusunda oyuncaklarını ve diğer ürünlerini tasarlarken profesyonellerin yaklaşımlarını ve çocukların bakış açılarını birbirine entegre ediyor. Bu sayede çocukların oyun süreçlerinden maksimum eğlence ve verimi almasını sağlamayı hedefliyor. Tasarladıkları oyuncaklara çocukların gözünden bakmayı başarılı bir şekilde gerçekleştiren marka her kategoriden oyuncakla çocukların dikkatlerini rahatlıkla çekebiliyor. Çocukların yeni alışkanlıklar edinebilecekleri, eğlenceli vakit geçirebilecekleri, eğlenirken de öğrenebilecekleri ve kendilerini keşfedebilecekleri bir ortam sağlıyor. Imaginarium Micro Scooter fiziksel anlamda kendilerini tanımalarına imkan verirken Imaginarium banyo oyuncağı, uyku arkadaşı gibi modeller çocukların keyifli vakit geçirmelerini sağlıyor. Telescope 225x Imaginarium bakılan objeyi 225 kata kadar büyütüyor. Imaginarium bateri, akıllı saat, akordeon, aktivite masası gibi ürünler Trendyol'da sizi bekliyor.

Marka, ürünleri tasarlarken özellikle güvenlik ve sağlık konularını ön planda tutuyor. Oyuncakların ana materyalleri ve boyaları gibi malzemeler testlerden geçiyor. Bu sayede ebeveynlerin oyuncak seçerken yaşadıkları endişeyi minimum seviyeye indiriyor. Eğitici ve ahşap oyuncak tasarımlarıyla da kendini gösteren marka çocukların her türlü oyuncak isteğini karşılayabiliyor. Çocukların öğrenme süreçlerini oyun içerisindeki doğal süreçler olarak düşünen marka, çocukların eğlenirken öğrenebileceği birçok oyuncağı çocuklarla buluşturuyor. Farklı kategori ve karmaşıklık seviyesindeki oyuncaklar sayesinde ebeveynlere de çocuklarını daha yakından gözlemleme, çocukların öğrenme süreçlerine dahil olma, verdikleri tepkileri inceleyebilme ve gelişimlerini kolaylıkla takip edebilme imkanı sunuyor. Oyun oynarken gerçek hayata dair birçok nesneyi kullanmalarına, çevrelerini ve kendilerini keşfedebilmek için merak uyandırmaya, meslekleri tanımalarına ve yaşadıkları dünyaya daha kolay uyum sağlamalarına yardımcı olmayı hedefleyen oyuncaklar sayesinde çocuklar kendilerini bulundukları ortama daha rahat adapte edebiliyor. Yaratıcı fikirler ile çocuklar için en iyi olmayı hedefleyerek tasarlanan oyuncaklar, minik dokunuşlarla buluşabilmek ve çocukların fiziksel, zihinsel, duygusal ve motor becerilerinin gelişim aşamalarında yer almak amacıyla Trendyol aracılığıyla hem ebeveynlerin hem de çocukların beğenisine sunuluyor.

Bebekleri Eğlendirerek Öğreten Oyuncaklar

Her türlü gelişimin en önemli çağlarından olan erken çocukluk dönemi bebeklikten başlayarak çocukların öğrenebilmesi için en ideal dönemlerden biri olarak biliniyor. Bebeklerin konforunu, sağlığını ve gelişimsel ihtiyaçlarını göz önüne alan Imaginarium bebek bisiklet ile bebekler için minik tasarımlar sunuyor. Imaginarium bebek arabası, emekleme silindiri, mayo ve lazımlık gibi ürünlerle ebeveyn ihtiyaçlarını karşılamaya da çalışıyor. Bunların yanı sıra, Imaginarium piramit, prizma, puzzle gibi birbirinden farklı oyuncakları da markanın çatısı altında sunuyor. Imaginarium Kiconico, diş kaşıma aletleri gibi oyuncak ve materyallerle bebeklerin ilk anlarından itibaren onların yanında olmayı hedefleyen marka çocukların hem fiziksel hem duygusal ihtiyaçlarını karşılamak hem de bebeklerle arkadaş olmak ve ebeveynlerin çocuklarına en iyi bakımı sunmalarını sağlamak için farklı tasarımlarını ailelerle buluşturuyor. Bebekler için tasarlanan değişik doku ve renklerdeki oyuncaklarıyla bebeklerin sakinleşmesine, çevresindeki materyalleri tanımasına, renk ve doku farkındalığı kazanmasına ve kendi kendine oyun oynamayı öğrenmesine imkan tanırken aynı zamanda zihinsel gelişimlerini de destekliyor. Bu özelliklerin yanı sıra kaliteli malzeme ve renkler kullanılarak tasarlanan ürünler bebek odalarını renklendirmek, bebeklerin bulunduğu ortamı pozitif uyaranlarla donatmak ve estetik olarak hoş bir görünüm sağlamak isteyen ebeveynler için de birçok alternatifi barındırıyor.

Imaginarium, bebeklerin minik elleri için uygun olarak yapılandırılan oyuncakları, meraklarını uyandıracak seslerle dizayn edilen figürler ve gelişimlerini desteklemek için düşünülen tasarımları sayesinde öğrenme isteklerini daima canlı tutmayı amaçlayarak bebeklerin eğlenerek keşfetmelerini sağlıyor. Bebeklik dönemi oyuncaklarının büyük çoğunluğunda kız ve erkek bebekler için bir cinsiyete özel tasarım bulundurmayan oyuncaklar sayesindeyse bütün bebekler Imaginarium bebek kategorisinde bulunan oyuncak ve materyallerle kaliteli vakit geçirme imkanına sahip oluyor.

Ahşap Materyallerle Doğal Eğlence

Çocuklar için üretilen oyuncaklarda en önemli özelliklerden birinin bu materyallerin çocuklara zarar verebilecek kimyasallardan arındırılmış olması gerektiğine inanan marka oldukça geniş bir ahşap oyuncak koleksiyonu sunuyor. Tüm ürünleri tamamen ahşap ve yüksek kaliteli boya kullanarak piyasaya sürüyor. Oyuncaklarda kullanılan yüksek kaliteli boyalar CE oyuncak güvenliğine göre test ediliyor. Bu da oyuncaklarda kullanılan boyaların çocukların sağlığını negatif yönde etkilememesi için çaba verildiğini gösteriyor. Imaginarium ahşap ev, tamir seti, mutfak oyuncak, puzzle ve diğer birçok farklı kategoride ahşap oyuncağı sizlerle buluşturuyor. Bu oyuncaklar, ahşap oyuncakların çocuklar üzerindeki katkısı göz önüne alınarak tasarlanıyor. Çocukların hayal gücünü, algılama ve kavrama becerisini güçlendiren, konsantrasyon ve zeka gelişimini destekleyen, yaratıcılıklarını kullanmalarını isteyen ve çocukların kullandıkları günlük araç ve gereçleri en doğal haliyle sunan bir koleksiyon olarak karşınıza çıkıyor. Çocukların gelişime en açık olduğu dönemde onların hem ince kas hem de zihinsel becerilerini maksimum seviyeye çıkarabilmek için siz ebeveynlere destek olmayı da amaçlıyor. Farklı yaş grupları için o yaş grubuna uygun özellikleri barındırarak üretilen oyuncaklar sayesinde çocukların bebeklikten çocukluk çağı bitimine kadar her alandaki gelişimi destekleniyor ve bu sayede çocuklar bir sonraki adım için hazırlanmış oluyor. Eğitici özelliklerinin yanı sıra, çocukların kendi yeteneklerini keşfedebilecekleri ve geliştirebilecekleri ahşap setler sunarak çocukların zihinsel ve motor gelişimlerinin çok daha keyifli ve sağlıklı bir biçimde ilerlemesine yardımcı oluyor.

Her Yaştan Çocuk İçin Uygun Materyaller

Bebeklikten başlayarak bütün çocukluk dönemlerinde çocukların yanında olmayı hedefleyen marka 0-9 yaş arası çocuklara uygun farklı niteliklerde oyuncaklar tasarlıyor. Imaginarium bebek bisikleti, bebek arabası, emekleme silindiri gibi araçlar; uyku ve banyo oyuncakları gibi farklı oyuncaklar bebeklerin her anında yanında olmaya çabalıyor. Yenidoğan bebekler için çıngıraklar ve aynalı oyuncaklar en çok tercih edilen oyuncakların içinde yer alıyor. 6 ay ve 12 ay arası bebekler için ise figürlü çıngıraklar ve labirent şeklindeki oyuncaklar ilgi çekici olabiliyor. 12 aydan daha büyük bebekler için ise bulundukları ortamı, gördükleri nesneleri ve günlük yaşam araçlarını tanıtabilecek zeka ve mantık oyunları ön plana çıkıyor. Çocukların algı yeteneğini geliştirmek için çocukların yaşı büyüdükçe tasarlanan oyuncakların karmaşıklığı, detayları ve kapsamları artıyor. Daha karmaşık labirentler, zeka ve Color Flash Imaginarium gibi hafıza oyunları büyük yaş gruplarına hem eğitim hem de eğlence için sunuluyor. Bunların yanı sıra Imaginarium balık tutma, akülü araba, beep beep, paten gibi ürünleri ve Velobike Imaginarium gibi fiziksel becerileri güçlendirmeye yönelik oyuncaklar da sunuyor. Bu oyuncakların hitap ettiği yaş gruplarındaki çocuklar oyuncaklarıyla eğlenceli vakit geçirirlerken aynı zamanda denge kurma gibi fiziksel becerilerini de geliştirebiliyorlar. Ayrıca çocukların kendilerini ve yeteneklerini keşfedebilmeleri, ritim ve ses duyularını geliştirebilmeleri için Imaginarium gitar, karaoke mikrofon, akordeon, ksilofon müzik aletleri sunuyor. Çocuklar bu oyuncak müzik aletleri sayesinde eğlenceli vakit geçirirken erken yaşta müzik ile bağ kurmaya başlıyor.

İlgi Çekici Oyuncaklarla Eğlenceli Zamanlar

Birbirinden çeşitli oyuncak tasarımları hazırlayan marka hem kız hem erkek çocuklar için oldukça ilgi çekici oyuncaklar sunuyor. Yüzlerce farklı oyuncak çeşidiyle çocukların dikkatini üzerine çekmeyi başarıyor. Çocuklar ilgisini çeken Imaginarium oyuncak ev, aktivite üçgeni, drone, kaykay, kum oyuncakları, aktivite masası, aktivite piramidi ve daha birçok farklı oyuncak çeşidiyle çocukların ilgilerini daima canlı tutmaya çalışıyor. Çocukların dikkatlerini çeken bu oyuncaklar ve materyaller sayesinde ise çocukları oyun zamanları içerisinde eğlenirken aynı zamanda öğrenmeye de teşvik ediyor. Bu sayede çocuklar en doğal öğrenme ortamları olan oyun süresince kendi kendilerine öğrenme gerçekleştirebiliyor. Çocukların sadece öğrenmelerine değil, aynı zamanda eğlenmeleri için de imkanlar yaratan marka sayesinde çocuklar sadece oyuncakları sevmekle kalmıyor, öğrenmeye karşı olan önyargılarını da yıkıyorlar. Robot Imaginarium oyuncağında olduğu gibi oyuncaklarda canlı renkler, farklı dokular ve şekiller kullanan marka çocukların ilgisini çekmeyi ve uzun süre üzerinde tutmayı başarıyor. Bu sayede çocukların en meraklı oldukları, sürekli sorular sordukları ve çevrelerini keşfetmeye başladıkları dönemlerde yanında olan oyuncaklar sayesinde öğrenme ortamı çok daha hızlı hazırlanıyor. Böylece öğrenme süreci de çok daha kaliteli, verimli ve eğlenceli hale geliyor. Bunların yanı sıra birçok oyuncak, örneğin Imaginarium Scooter fiyat, bateri fiyat gibi soruların karşılığında kullanıcıların çoğu performans oranını oldukça etkili buluyor.

Bütün Çocuklar İçin Uygun Seçenekler

Her yaş grubu için alternatifler bulundurmasının yanı sıra kız ve erkekler için de oyuncak tasarımları sunan marka çocuklara kendi oyuncaklarını geniş ürün kataloğundan seçme imkanı yaratıyor. Özellikle oyuncak bebekler ve bebekler için yaratılan ortamlara ilgi gösteren kız çocuklar için oyuncak bebek, oyuncak bebekler için bebek arabaları, bebek evleri gibi birçok seçenek sunuyor. Böylece çocuklar için eğitici oyuncakların yanı sıra ilgilerini çeken oyuncakları da seçme olanağı tanıyor. Genel olarak erkek çocukların ilgisini çeken araba çeşitlerini de oyuncaklarının içerisine dahil ediyor. Imaginarium kumandalı araba, motosiklet, sallanan at gibi oyuncak çeşitleriyle erkek çocuklarının da ilgisini çekip sevdikleri oyuncaklarla oynamaları için olanak yaratan marka sayesinde her çocuk kendine uygun bir oyuncak seçeneği buluyor. Kız ve erkek çocukların özel olarak ilgilerini çeken oyuncakların yanı sıra hem kız hem erkek çocukların da oynamak için seçebileceği ve birlikte oynayabilecekleri Imaginarium mıknatıslı oyuncak seçenekleri de markanın geniş ürün yelpazesi içinde yer alıyor. Özellikle dramatik oyunlarda kullanılan mutfak araç gereçleri, Imaginarium şeffaf çanta, telefon ve farklı hayvan figürleri gibi birçok oyuncak da markanın çocuklara sunduğu oyuncaklar içerisinde bulunuyor. Böylece her çocuk kendine, oyununa, ilgi alanına göre oyuncak seçebilme imkanına sahip oluyor.

Oyun Oynarken Mesleklerle Tanıştıran Setler

Imaginarium bünyesinde barındırdığı farklı oyuncaklar içerisinde farklı meslek gruplarına ait materyal kitlerini de bulunduruyor. Bu sayede çocukların oyun esnalarında değişik meslek gruplarını öğrenmelerini ve bu meslek gruplarına olan merak ve ilgilerinin artmasını sağlıyor. Imaginarium dikiş makinesi, teleskop, tamir seti, doktor malzemeleri, makyaj seti gibi birçok mesleki ögeyi barındıran set, markanın ürün yelpazesinde yer alıyor. Çocuklar da bu sayede kendi ilgilerini çeken meslek dalına ait oyuncakları seçme fırsatına sahip oluyor. Bu oyuncaklar çocukların mesleklere olan ilgisini arttırabilmek için kullanılabileceği gibi ebeveynlerin mesleklerini, iş esnasında yaşadıkları zorlukları ve yaptıkları işlerin iç yüzünü anlatabilmelerini kolaylaştırıyor. Aynı zamanda çocukların ince kas becerilerini ve zihinsel gelişimlerini destekleyen oyuncaklar sayesinde çocuklar oyun oynarken öğrenme fırsatı da elde ediyor. Bunun yanı sıra ise oyunları sırasında oluşan sorunlara mesleki açıdan çözüm getirmeleri gerekiyor ve bu sayede çocukların olayları analiz edebilme ve problem çözme becerileri de gelişiyor. Ebeveynler de çocukların oyun süreçleri boyunca yaptıkları gözlemler ile çocuklarının mesleklere bakış açılarını, onların meslekleri algılama şekillerini ve o mesleğe karşı ilgi ve yeteneklerini keşfetme imkanı buluyor. Bu keşifler de ebeveynlere çocuklarını tanıma konusunda yardım ediyor ve çocuklarını yönlendirebilecekleri alanları bulmalarını sağlıyor. Böylece çocuklar gelecekleri için daha iyi hazırlanma şansına sahip oluyor.

Hayatı Kolaylaştıran Ürünler

Çocuklar için sunduğu yüzlerce oyuncak alternatifinin yanı sıra ebeveynlerin ve çocukların hayatlarını daha kolay hale getirebilecek ve yaşam kalitelerini arttırabilecek birçok ürünü de bünyesinde barındırıyor. Hem çocukların gelişiminde rol oynayan hem de ebeveynler için kolaylık sağlayan farklı ürünler sayesinde erken çocukluk dönemi daha kaliteli geçerken ebeveynler için de rahatlık sağlıyor. Erken çocukluk dönemi boyunca çocuklar farklı süreçlerden geçiyor. Bu süreçlerde çocukları desteklemek için birçok seçenek tasarlayan marka çocukların her anlarında yanlarında olabilme amacı taşıyor. Imaginarium top havuzu, yazı tahtası, kostüm gibi ev içerisinde ihtiyaçları giderebilecek ürünleri mağazalarında bulunduruyor. Bu ürünlere ekstra olarak Imaginarium deniz oyuncakları, plaj kovası, çanta, valiz gibi çocukların ve ebeveynlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek birçok ürünü kullanıcılara sunuyor. Geceleri çocukların daha rahat uyumalarını sağlayabilecek ve onları güvende hissettirebilecek uyku arkadaşı, gün içerisinde fiziksel aktivitelerinde yardımcı olabilecek Imaginarium hoppala, elektrikli scooter, Vespa gibi ürünleri de tasarlıyor. Ayrıca, çocukların tuvalet ihtiyaçlarının karşılanabilmesi ve tuvalet eğitimi için gerekli olabilecek Imaginarium klozet adaptörü, lazımlık gibi birbirinden farklı ve gereksinim duyulabilecek aracı geniş ürün yelpazesi ile birlikte ebeveynlerle ve çocuklarla buluşturuyor. Bu ürünlerle birlikte hem çocukların hem de ebeveynlerin gün ve gece içerisinde geçirdikleri zaman dilimi daha kaliteli hale geliyor. Günlük yaşamın önemli noktalarında büyük ölçüde kolaylık sağlayan ürünleri sayesinde ebeveynlerin çocuklarıyla geçirdikleri vakitleri de daha verimli hale getirerek daha sıcak ve güvenli bir ilişki kurulmasına yardım ediyor. Ürünler gün içerisinde oldukça yardımcı olmalarının yanı sıra göze hitap eden tasarımları, güvenli kullanımları ve ilgi çekici yönleriyle çocukların da dikkatini canlı tutarak gelişimlerini destekliyor.

Sanatla Büyüyen Çocuklar

Müzik ve resim gibi sanatsal aktivitelerin erken çocukluk dönemindeki çocukların gelişimlerini birçok yönden desteklediği biliniyor. Ayrıca çocukların okullarda aldığı eğitimlerin de bir parçası haline gelen sanat aktiviteleri dolayısıyla çocukların sanatsal faaliyetlerle daha yakından tanışabilmesi için oyuncak araç gereçler büyük bir ilgi görüyor. Imaginarium gitar, garageband, drum, mikrofon gibi müzik alanında çocukların kendilerini tanıyabileceği birçok oyuncak seçeneği sunuyor. Çocukların hem yeteneklerini keşfedebilecekleri hem de ses ve ritim duyularını geliştirebilecekleri oyuncaklarla çocukların sanatsal yönleri destekleniyor. Müzikle ilgili oyuncakların yanı sıra boyama kitapları, kalemler, farklı boyama setleri de çocuklar ve ebeveynlerin beğenisine sunuluyor. Bu ürünleri çocuklarla buluştururken güvenlik ve sağlıklı oluşuna da ayrıca dikkat ediyor. Bu sayede görsel becerilerinin de gelişmesi amaçlanıyor. Görsel becerileri gelişirken çocukların enerjilerini sanata yönlendirmelerine olanak sağlıyor ve ince kas becerilerinin gelişimine katkıda bulunuyor. Özellikle Imaginarium Toys, Train, Lego, Tower gibi oyuncaklarla da bu kas gelişimini destekliyor.

Marka, bünyesinde bulundurduğu farklı sanat alanlarına ait oyuncak seçenekleriyle hem çocukları sanata teşvik ediyor hem de çocukların istedikleri alana yönelebilmeleri için imkan yaratıyor. Ayrıca ebeveynlerin çocuklarını, çocukların da kendilerini daha yakından tanımaları ve yeteneklerini keşfedebilmeleri için oldukça güzel bir olanak sunuyor. Sanatla ilgilenen çocukların kendilerini ifade edebilme becerileri de arttığından dolayı sosyal hayatlarında da daha başarılı çocuklar olabilme şansını yükseltiyor. Böylece çocuklar oyun oynarken birçok konuda kendini geliştirme imkanı buluyor. Bu imkanlar sayesinde de gelecek yaşamları ve resmi okul hayatlarına akranlarından bir adım önde başlıyorlar.

Çocuklarınız için keyifli ve eğitici oyuncaklara ulaşmak istiyorsanız Imaginarium Türkiye indirim olanakları Trendyol'da sizi bekliyor.