Fiyat
Çeşit
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Kaplumbağa Akvaryumu

" araması için 43 sonuç listeleniyor
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaplumbağa Akvaryumu Çeşitleri ile Mutlu Hayvanlar

Oldukça popüler evcil hayvanlardan olan kaplumbağalar, karada ve suda yaşayan türleri ile farklılık göstermektedir. Genel olarak kaplumbağalar, doğru ısı ve nem oranlarında yaşadıkları sürece yirmi yıldan fazla bir süre yaşayabilirler. Evcil su kaplumbağaları, evlerde kaplumbağa akvaryumu içerisinde yaşamaktadırlar. İçi su dolu ve dikdörtgen şekle sahip kaplumbağa akvaryum seti içerisinde zamanlarının çoğunu yüzerek geçiren kaplumbağalar, ara sıra su yüzeyine çıkarak kurulanmak da isterler. Bu bakımdan plastik kaplumbağa akvaryumları içerisinde kaplumbağaların kurulanması için taş ve kaya gibi materyallerin bulunması gereklidir.

Kaplumbağa Akvaryumu Fiyatları

Kaplumbağa Akvaryumu Fiyatları

Kaplumbağalar, evcil hayvanlar olarak küçük boyuta sahiptir. Ancak en küçük boyuta sahip bir kaplumbağanın barınacağı yerin geniş olması önemlidir. Büyük kaplumbağa akvaryumu kaplumbağaların büyüklüğüne bağlıdır. Ayrıca küçük boy kaplumbağa akvaryumlarının suyunu temiz tutmak için güçlü bir filtreye de ihtiyaç duyulmaktadır. Genel olarak akvaryumlar, evcil hayvanınızın doğal yaşam ihtiyaçlarına uyum sağlayacak şekilde düzenlenmelidir. Bunun için ıslak alanların yanı sıra kuru alanlar da oluşturmalısınız. Bahçeli ve teraslı kaplumbağa akvaryumunun suyu ılık olmalı ve suyun derecesinin 26 derecenin altına düşmemesi gereklidir. Akvaryumun taban malzemesini, kaplumbağalar tarafından yutulmayacak boyutlarda ve sivri kenarlara sahip olmayan yuvarlak akvaryum çakılı ile kaplayabilirsiniz.

Kaplumbağa Akvaryumu Aksesuarları

Kaplumbağa Akvaryumu Aksesuarları

Su kaplumbağa akvaryumu düzenli aralıklarla temizlenmeli ve hijyenik olmalıdır. Temizliğin ihlal edilmesi sonucunda bakteriler artabilir ve kaplumbağaların hayatı tehlikeye girebilir. Kaplumbağa aksesuarları sayesinde akvaryumun içi hijyenik bir yapıya sahip olabilir. Kaplumbağa akvaryumu aksesuarları arasında temizlikte en etkili aksesuar kaplumbağa akvaryumu filtresi olmaktadır. Sürüngen filtreleri sayesinde akvaryum içindeki su temizlenir, akvaryumun tabanından su emerek çalışma özelliği vardır. Sağlıklı bir yaşam alanı oluşur. Birçok farklı tasarımda bulunur. Kaya şeklindeki sürüngen filtreler sayesinde hem temizlik sağlanır, hem de akvaryum dekor açısından güzel görünür. Isıtıcılı kaplumbağa akvaryumu ve teraryumlarda ısının dengeli bir şekilde dağılmasını sağlayan aksesuar ise ısıtma kablolarıdır. Islak ve kuru ortamlarda çalışabilir. Sürüngen taban malzemeleri, yaşanabilir bir ortam oluşturmak amacıyla kullanılır. Koku oluşumunu da engeller. Aksesuarlar arasında kaplumbağa adası, sirkülasyon pompası ve bitki maşası gibi aksesuarlar da bulunmaktadır. Kaplumbağalar, gün ışığına ve UVB ışınlarına ihtiyaç duyar. Akvaryumu koyacak yer aydınlık bir yer değilse UVA lambaları ile aydınlık sorunu giderilir. UVB lambaları ile de kaplumbağaların kemik ve kabuk gelişimi desteklenir. Soğuk sudan hoşlanmayan kaplumbağalar için mutlaka bir akvaryum derecesi bulundurulmalı ve su sıcaklığı kontrol edilmelidir.

Kaplumbağa Akvaryumu Fiyatları

Kaplumbağa Akvaryumu Fiyatları

Uygun koşullar sağlandığında ve iyi beslendiğinde bir kaplumbağa 20 ila 25 yıl arasında yaşayabilmektedir. Su kaplumbağalarının yaşam alanı cam kaplumbağa akvaryumu içerisinde olmaktadır. Bu yaşam alanının uygun büyüklükte ve düzgün yapıda olması, kaplumbağaların sağlıklı ve uzun süreli yaşamasında katkı sağlamaktadır. Büyük boy kaplumbağa akvaryumu içerisinde oluşturulan taban kaplamasının temizlenmesi için iyi çalışan güçlü bir filtre kullanılmalıdır. Kaplumbağanın gün içerisinde yüzme dışında kurulanması ve yemeğini yiyebilmesi için özel bir alan olması da önemlidir. Bu özel alan için kaplumbağa adası satın alabilirsiniz. Bu adanın seçiminde kaplumbağanın kolay bir şekilde çıkabilir olması ve temizliğinin rahat bir şekilde yapılabilmesi önemlidir. Bu adaların sabit özellikte olması da güvenlik açısından daha kullanışlıdır. Kaplumbağa akvaryumu fiyatları marka, model gibi nedenlerden dolayı çeşitli olabilir. Aksesuarların yapıldığı malzeme ve kalitesine göre de fiyatlar farklılık gösterir. Kaplumbağaların akvaryum içerisinde sağlıklı bir şekilde yaşaması için kullanılacak malzemenin kalitesi ve kullanım amacı önemli olmaktadır. Akvaryum filtreleri de fiyat açısından farklılık gösterir. Filtrenin sahip olduğu gücü, markası ve kalitesi fiyatı etkileyen unsurlardır. Tüm kaplumbağa akvaryumu çeşitleri için Trendyol’u inceleyebilir, rahatlıkla sipariş verebilirsiniz.

Kaplumbağa Akvaryumu Nasıl Olmalıdır?

Kaplumbağalar için kullanılacak akvaryum modelinin söz konusu hayvanın yaşayabileceği koşullara uyumlu olması gerekir. Kaplumbağa akvaryumunun su ile dolu olması son derece önemlidir. Ayrıca bu akvaryumun nemli ve sulu olmasının yanı sıra kaplumbağanın rahatlıkla uygulayabileceği bir yüksekliğe de ihtiyacı bulunur. Bu nedenle bir kaplumbağa akvaryumu alırken içerisinde kaya parçalarının yetişebileceği yere de sahip olmasına önem göstermek gerekir. Bir diğer önemli kısım da kaplumbağanın rahatlıkla yemek yiyebileceği kuru bir ortama sahip olmasıdır. Bu sayede kaplumbağanın sağlıklı bir şekilde akvaryumun içinde barınarak yaşamını sürdürebilir. Ayrıca kaplumbağa boyutuna uygun bir akvaryum seçiminde bulunmanız önemlidir.

Kaplumbağa Akvaryumuna Nasıl Dekorasyon Yapılır?

Akvaryum dekor ve aksesuarı çeşitleri sayesinde kaplumbağanızın rahatlıkla yaşayabileceği ve aynı zamanda güzel duran bir tasarım yapmanız mümkündür. Bu aksesuarlar genellikle renkli taşlardan ve çeşitli renklerde bulunan sunuculardan oluşur. Akvaryumun içine koymanız gereken pek çok farklı aksesuar sayesinde kaplumbağanın yaşam alanını daha konforlu bir hale getirmeniz mümkündür. Ayrıca suda rahatlıkla değiştirilebiliyor olmanıza müsaade eden bir dekorasyon kullanmanız önerilir. Bu sayede kaplumbağanın ömrünü uzatabilirsiniz. Aynı zamanda daha mutlu yaşamasına sebep olursunuz.

Kaplumbağa Akvaryumu İçin Filtre Seçimi Nasıl Yapılır?

Kaplumbağaların akvaryumuna sularını temizlemek amacıyla koyulacak filtrelerin son derece kaliteli olması gerekir. Aynı zamanda çalışırken herhangi bir aksaklığa sebep olmaması da önem arz eder. Bu durum; hayvan sağlığı açısından hem gerekli hem de önemlidir. Bu sayede kaplumbağanın sağlıklı bir şekilde büyümesini ve suyunu kirlenmeden uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz. Bu noktada akvaryum filtresi modelleri fiyatları konusunda da kapsamlı biçimde araştırma yapmak gerekir. Akvaryum filtresi modellerinde pek çok farklı çeşit bulunur. Bu nedenle doğru seçim yapmak son derece önemlidir. Modeller arasında kaplumbağanın akvaryumuna sığabilecek ve kaliteli bir şekilde çalışan ürünü seçmeniz gerekir. Bu sayede verimli bir deneyim elde edebilirsiniz.