İnci Bileklik Çeşitleri ile Zarif Kombinler

İnci, çok eski çağlardan beri kullanılan mücevher ürünlerinden bir tanesidir. Genel olarak kadınlar tarafından tercih edilen inciler gerek tasarımları gerekse uzun yıllar sorunsuz kullanılabilmesi nedeniyle kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Günümüzde de kadınlar tarafından kullanılan inciler bileklik, kolye, yüzük ve küpe tasarımlarında kullanılabilir. İnci bileklik modelleri kendi aralarında altın, gümüş, esnek yapı gibi özellikleriyle çeşitlilik gösterebilmektedir. Üretimlerinde kullanıcılarının isteklerine göre çeşitli özellikler gösteren inciler standart olarak yuvarlak olmalarına karşın kullanıcıların tarzlarına ve markaların üretimlerine bağlı olarak farklı şekillerde de bulunabilir. Kesme işleminin son derece dikkatli yapılması gereken inciler kadınların değerli taş ve mücevherler arasında en fazla tercih ettiği aksesuarlar arasında yer alır. Klasik tarzları seven kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen inciler farklı aksesuarlarda da kullanılabilmeleri nedeniyle tercih edilir. Tekli olarak sadece küpe, bileklik, kolye gibi aksesuarlarda bulunabildiği gibi set inci takımları da satın alınabilir. Farklı üreticiler tarafından farklı kalite ve renklere sahip incilerin kullanıldığı bilinmektedir. Genel olarak beyaz renginde olan inciler markaların özel üretimleri sayesinde kirli beyaz, toz pembe gibi renklerde de üretilebilmektedir. İnci bileklik seçenekleri özellikle aksesuar kullanmayı seven kadınlar tarafından tercih edilmesine karşın genç ve orta yaşlı kadınların da tercihleri arasında yer alabilmektedir. Günlük kullanıma uygun olabilmelerine karşın genel olarak özel gece ve etkinliklerde tercih edilen inci bileklik tasarımlarının çeşitlilik göstermesi nedeniyle de farklı tarzlara sahip kadınlara yönelik üretimler yapılabilmektedir. Yüksek kalite ürünlerin gerek renkleri gerekse ebatlarının daha büyük olması gösteriş seven kullanıcıların tercihleri arasında bulunmasına neden olurken üretici markalar inci bileklik ve diğer tasarımlarda minimal tasarımları da tercih edebilmektedir.

İnci Bileklik Çeşitleri

İnci Bileklik Çeşitleri

Doğal bir oluşumu bulunan inci denizlerde, okyanuslarda hatta tatlı sularda bile oluşabilen bir aksesuar malzemesidir. Dünya tarihinin en eski mücevheri olan inci ilk defa deniz kıyısında yiyecek arayan insanlar tarafından bulunmuştur. Diğer taşlardan farklı olması, şekli ve parlak yapısı sayesinde bir anda dikkat çeken inci dönemin ileri gelenleri tarafından yapılan açıklamalar sonrasında dünyanın ilk mücevheri sayılmıştır. İlk olarak Çin kaynaklarında rastlanan inci milattan öncesine kadar dayanmaktadır. İmal edilen ürünlerin tarih öncesi dönemlerde olduğu gibi değişiklik göstermeden gelmesi ürünün klasik ve değişmeyen bir tarzının olmasına olanak sağlamıştır. Başta istiridye olmak üzere kabuklu deniz canlılarının içinden çıkarılan inci süs eşyası olarak kullanılmaktadır. Yüksek oranda sedef yapısında olan inci başta kolye ve gerdanlıklar olmak üzere çok sayıda farklı süs eşyasında tercih edilmektedir. Hava ile temas eden incinin sertleştiği ve taş formunu aldığı bilinirken çok sert yapıda bulunan ürün uzun yıllar deforme olmadan kullanılabilmektedir. İnci bileklik seçenekleri genel olarak altın ve gümüş gibi diğer değerli taşlarla birlikte kullanılabilir. Sadece inciden oluşan bileklik modelleri olmasına karşın genel olarak birden fazla değerli taş kombinasyonunun kullanıldığı ürünler pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. İnciler üretici markaların isteklerine göre farklı renklerde de olabilmektedir. Siyah inci bileklik seçenekleri gerek şıklığı gerekse zarafeti tarafından kadınların ilgisini çeken ürünler arasında yer almasına karşın toz pembe, kırmızı, beyaz, gibi renklere de üretimlerde sıklıkla rastlanabilmektedir. İnci bileklikler kendi aralarında da çok sayıda modele sahiptir. İncili altın, incili çeyrek, inci ip, incili gümüş, incili burma bileklik seçeneklerinin çeşitlilik göstermesi farklı tarzlara sahip müşterilere ulaşabilmek adına üretimleri yapılan modeller olurken müşterilerin tercihlerine göre özel üretim inci bilekliklerinde üretimleri yapılabilmektedir.

İnci Bileklik Modelleri

İnci Bileklik Modelleri

Klasik tasarımları seven kadınlar tarafından sadece inci veya incilerin kullanıldığı aksesuarlar üretilirken farklı tasarımlara ilgi duyan kadınlar tarafından kullanılan ürünler arasında inci altın bileklik seçenekleri bulunmaktadır. Altının aksesuar üretimlerinde sıklıkla tercih edilmesi geniş model çeşitliliğinin sunulmasına olanak sağlarken aynı zamanda rengi ve özellikleri ile de incilerle uyum göstermektedir. İnci altın bileklik seçeneklerinde genel olarak bileği saran kordon gibi parçaların altından üretildiği ve yine altından yapılan özel bölmeler içerisine yerleştirilen inciler ile tasarımın tamamlandığı bileklikler tercih edilmektedir. Aksesuarlar arasında bulunan inci çeyrek bileklik seçeneklerinin de çeşitlilik göstermesi kadınların tercihlerinin de artmasına olanak sağlamaktadır. Çeyrek altınların merkezde olduğu bileklik modellerinde inciler ip veya kordon kısmının tamamını kaplayacak sayıda yerleştirilmektedir. İnci uruplu bileklik seçenekleri de altın ve incinin birlikte kullanıldığı aksesuarlar arasında bulunması nedeniyle tercih edilmektedir. Altınların aksesuar üretiminde pek çok formunun bulunması nedeniyle model çeşitliliği sunması inci ile kombine edildiğinde de çok sayıda birbirinden farklı modelin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. İnci burma bilezik seçeneklerinde ki çeşitlilikte çok sayıda kadının tarzına hitap etmesi nedeniyle müşterilerin ilgisini çekmektedir. Burma bileziklerin diğer aksesuarlardan daha kalın yapılarda olması pek çok kişi tarafından beğeni toplayan tasarımların ortaya çıkmasına neden olurken özellikle burma bilezik üzerine yerleştirilen inciler farklı modellerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Klasik burma bilezik tasarımlarını seven ancak inciye de ilgi duyanların tercihleri arasında yer alan ürünler şıklıkları ve gösterişi ile pek çok kişi tarafından satın alınmaktadır. Günlük kullanımlar arasında pek çok kişinin tercihi arasında yer alan inci ip bileklik seçenekleri de minimal tasarımları ve az sayıda incinin kullanılması nedeniyle tercih edilmektedir. İpleri ayarlamak istemeyen kişiler tarafından benzer amaçlar gözetilerek üretim yapılan lastikli inci bileklik seçenekleri de kullanıcılar tarafından tercih edilebilmektedir.

İnci Bileklik Fiyatları

İnci Bileklik Fiyatları

İnci bileklik fiyatları pek çok konuda değişiklik gösterebilmektedir. Altın yerine gümüş tercihinde bulunmak isteyenlerin ilgisini çeken inci gümüş bileklik seçenekleri gerek geniş model çeşitliliği gerekse renk seçeneklerinin çeşitli olmasından dolayı tercih edilebilmektedir. Altın kadar pahalı olmayan gümüş ile elde edilen inci tasarımlar günlük kullanımlarda tercih edilebilmektedir. Sadece inciden oluşan bileklik seçenekleri inci sayısı ve kalitesine göre çeşitlilik sunabilirken altın ve gümüş gibi diğer değerli taş veya malzemeler ile kombinlenerek üretimleri yapılan aksesuarlar farklı fiyatlara sahip olacaktır. İpli olmasına karşın çok sayıda inciden oluşturulan bileklik seçenekleri ile inci ipli bileklik seçenekleri arasında inci sayısı nedeniyle önemli farklılıklar olabilir. Doğal inci bileklik seçeneklerinde özellikle incilerin kalitesi ve sayısı fiyatların değişmesine neden olabilmektedir. Genel olarak doğal olan ürünler ile imitasyon ürünler arasında ciddi fiyat farklılıkları bulunmaktadır. Ayrıca altın ile kombinlenerek üretimleri yapılan inci bileklikler ile gümüş ile kombinlenen aksesuarlar arasında da ciddi fiyat farklılıkları olacaktır. İnci tasarımların özel üretim ürünler arasında bulunması ve nadir olması nedeniyle gerçek inci bileklik tasarımları kullanıcılar tarafından oldukça ilgi görür. İncinin kalitesi ile doğru orantılı olarak değişen fiyatlar her bütçeye uygun şık inci bilekliklerin üretilmelerine olanak sağlamaktadır. Altın ile birlikte kullanılan inci bilekliklerde altının ayarı fiyatların değişmesinde ki önemli unsurlardan birisi olurken model ve tasarımlarda fiyatların çeşitlilik göstermesine neden olabilmektedir. Ayrıca üretici markaların fiyatlandırma politikaları da fiyatların çeşitlilik göstermesine neden olabilir.