"

Kedi Maması

" araması için 4275 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Kedi Maması

Kedi maması minik dostlarımızın fiziksel ve biyolojik olarak sağlıklı şekilde gelişmeleri için en önemli unsurların başında gelir. Kediniz için doğru kedi maması seçimi, hem minik dostunuzun sizinle daha uzun süre arkadaşlık etmesine hem de sağlıklı ve enerjik olmasına destek olur. Kedi maması seçerken; kedinizin cinsiyeti, yaşı, ırkı, hareketli olup olmaması, kısırlık durumu ve sağlığı en önemli ipuçlarını sağlar. Kuru kedi maması; kedilere düzenli olarak verilmesi gereken, ağız ve diş sağlığının yanı sıra sindirim ve boşaltım sistemi için en ideal mamadır. Kuru mamanın yanında belirlediğiniz süre aralıklarında kedinize yaş mama verebilirsiniz. Kedinizin tüketmesi gereken en doğru mama içeriği için veterinerinize danışabilirsiniz.

En İyi Kedi Maması Hangisidir?

En iyi kedi maması kedinizin besin ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt veren mamadır. Her marka kedi mamasının besin değerleri birbirinden farklıdır. Eğer kediniz kısırlaştırılmışsa mutlaka kısırlaştırılmış kedi maması tercih etmeniz gerekir. Kısır olmayan kediler için üretilen kedi mamalarındaki besin değerleri, kısır kediler için çeşitli sağlık sorunlarına ve zorluklarına yol açabilir. Her kedinin yaşına, ırkına ve cinsiyetine göre beslenme ihtiyaçları farklı olabilir. Yavru kediler, büyümek ve gelişimlerini sağlıklı şekilde devam ettirmek için yüksek oranda proteine ve yağa ihtiyaç duyar. Kısırlaştırılmış olan kediler için üretilen mamalar ise daha düşük kalorili mamalardır. Kısır kediler için özel olarak üretilen bu mamalarda E ve C vitamini bulunması önemlidir. Bu detayların yanı sıra ırk kaynaklı kronik rahatsızlıklar ya da kedinizin özel mama seçimleri gibi detayları da göz önünde bulundurarak en doğru mamayı seçebilirsiniz. Kediniz için en doğru kedi mamasını bulmak kedinizin sağlıklı ve mutlu hayatı yaşamasını sağlayacaktır.

Proplan Kedi Maması ve Royal Canin Kedi Maması Özellikleri Nelerdir?

Proplan kedi maması farklı ihtiyaçları olan kediler için değişik özelliklerde mamalar üretir. Sterilised mamalar, kısırlaştırılmış kediler için uygundur ve kısır kedi ihtiyaçlarına göre özel olarak hazırlanır. Adult mamalar, yetişkin kediler için özel olarak hazırlanan mamalardır ve 1-7 yaş arasındaki kediler için en uygun mama çeşitleridir. 7 yaşından daha büyük kediler için adult+ mamalar kullanılmalıdır. Proplan kedi mamaları arasında özellikle uzun tüylü kedi ırkları için Derma Plus mamalar üretir. Uzun tüylü kedilerin tüy dökme sorunlarını engellemeye yönelik özel olarak hazırlanan bu mama çeşidindeki besin değerleri, uzun tüylü kedi ırkları için özel olarak oluşturulmuştur. Mama çeşitleri somonlu, hindili ya da tavuklu olarak tercih edilebilir. Proplan Royal Canin ise daha özel ihtiyaçları olan kediler için mama üretimi yapar. Royal Canin kedi maması Ageing+ 12 yaşlı kediler için özel mama içeriklerine sahiptir. Exigent, hassas seçici kediler ve sindirim sistemi hassas olan kediler için özel içeriklere sahip mama çeşitleri sunar. Indoor yetişkin kedi maması, yalnızca ev içinde yaşayan ve aşırı hareketli olmayan kediler için özel protein oranlarına sahip bir mamadır. Hamile olan kediler için Babycat yavru kedi maması ve tüy yumağı sorunları olan kediler için Intense Hairball, tüy yumağı engelleyici mama çeşitlerine sahiptir. British Short Hair ve İran kedisi gibi özel ihtiyaçları olan ırklar için özel mama içeriklerini Royal Canin kedi maması ile bulabilirsiniz.

Hills Kedi Maması ve Acana Kedi Maması Farkları Nelerdir?

Acana kedi maması tahılsız kedi mamaları üretir. Koruyucu içermeyen Acana kedi mamaları bitki içeriklerine sahiptir. İnsan tüketimi durumunda insan sağlığına zararı olmayan Acana kedi maması, meyve ve sebze içeriği ile tahıl tüketmemesi gereken minik dostlarımız için uygundur. Tüm ırk ve yaşlar için tahılsız mama üretimi yapar. Hills Kedi Maması ise 1 yaş altındaki yavru, hamile ya da emziren kediler için özel formül ile oluşturulmuş kedi mamalarına sahiptir. 1 -7 yaş aralığındaki yetişkin kediler için özel olarak üretilen Hils kedi maması, günlük beslenme ihtiyaçları göz önünde bulundurularak uygun bir dengede üretilir. Yaşlı kedi sınıfına giren 7+ kediler için böbrek ve sağlık sorunları göz önünde bulundurularak özel bir besin içeriğine sahip mamalar sunulur. Özellikle evde birden fazla kedi yaşıyorsa kedi maması 15 kg olarak temin etmek ekonomik olarak en avantajlısı olacaktır.

Kedi Maması Fiyatları Nedir?

Kedi maması fiyatları, tercih edeceğiniz mama markasına göre değişir. Hills, Acana, Royal Canin ve Proplan kedi mamalarını Trendyol üzerinden en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Kediniz için mama seçerken hangi mama olursa olsun, mutlaka sağlık koşullarına ve yaşam alışkanlıklarına göre mama tercih etmeniz gerekir. Kilo yönetimi, midede biriken tüyler, evde birden fazla kedi olması ya da diş sağlığı bu noktada en doğru mamayı seçmeniz için size yol gösterecektir. Kedilerde ağız kokması, kontrolsüz kilo alımı ya da kilo verme, sindirim sorunları ya da aşırı tüy dökme gibi problemler yanlış mama seçiminden kaynaklanıyor olabilir. En doğru yönlendirme için veterinerden destek almanız minik dostunuz için en doğru tercihi yapmanızı sağlar. Minik dostunuz için en doğru mamayı Trendyol kedi ürünleri kategorisinde en uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.