İlgili Kategoriler
Ağırlık
Kısırlaştırılmış
Aroma
Yaş
Fiyat
Satıcı Tipi
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
"

Pro Plan Kedi Maması

" araması için 2279 sonuç listeleniyor

Kedilerin Bayıldığı Proplan Kedi Maması Çeşitleri

Evcil hayvanların en önemli ve en temel ihtiyacı elbette beslenmedir. Beslenme konusuna dikkat etmek, söz konusu evcil hayvanın sağlığı açısından önemlidir. Kediler farklı gıdaları tüketmeye eğilimli olsalar da sağlıklı yaşayabilmeleri için kedi maması tüketmeleri gerekir. Bu noktada öne çıkan marka ise Proplan’dır. Kedi maması Proplan markasının en popüler ürünlerinden biridir. Mama konusunda en çok tercih edilen markalardan biri olan Proplan, sunduğu zengin çeşitler ile kedilerin ihtiyaçlarını karşılar. Ayrıca çeşitli ağırlıklara sahip ambalajlar ile de tüm evcil hayvan bakıcılarına hitap eder. Mamalarda içerik ve aroma en önemli detaylardır. Genellikle et, tavuk ve balık içerikli kedi mamaları rağbet görür. Bununla birlikte yaş da mama seçiminde etkilidir. Yavru kedilere ve yetişkin kedilere farklı besinler verilir. Kısırlaştırılmış ya da diyet yapan kediler için ise özel içerikli mamalar üretilmektedir.

Proplan Kedi Maması Özellikleri Nelerdir?

Proplan Kedi Maması Özellikleri Nelerdir?

Proplan kedi mamaları, besin değerleri ve içerikleri ile birbirlerinden ayrılırlar. Her kedinin farklı bir ihtiyacı olabileceği için çeşitli tatlara sahip mamalar üretilir. Ayrıca kediler damak zevklerine de düşkün hayvanlardır. Bu nedenle her kedinin aynı aromayı sevmesi söz konusu değildir. Proplan kedi maması çeşitleri, tatları ve içerikleri itibariyle incelendiğinde, somonlu olanlar daha fazla öne çıkmaktadır. Proplan somonlu kedi maması, balık seven kedilerin favori besinleri arasında yer alır. Balıklı Proplan kedi maması almak isteyen evcil hayvan sahipleri, sıklıkla somonlu ürünlere yönelirler. Ayrıca Proplan somonlu kısır kedi maması da üretmektedir. Bu sayede hem normal hem de kısırlaştırılmış kedi mamasına ihtiyaç duyan evcil hayvan dostları, somonlu ürünleri tercih edebilmektedir.

Somonlu mamalar, form tutma konusunda kediler için son derece faydalıdır. Doğru miktarda besleme yapıldığında, somondaki besin değerleri sayesinde kedilerin aşırı bir şekilde kilo alması önlenir. Ayrıca somon, kedilerde taş oluşumunun önlenmesi için de faydalı bir gıdadır. Gerçek somon balığından elde edilen bu mama, zengin bir protein kaynağı olarak da kedilere fayda sağlar. Formülasyonundaki diğer besleyici malzemeler ile birlikte, kedilerin idrar pH derecesinin de dengede kalmasına yardımcı olur. Bu özel karışımlı mama, kedi idrarındaki pH derecesini 6,3 ve 6,6 arasında tutar. Proplan somonlu kedi mamasının içerisinde selüloz, buğday gluteni, bütün yumurta ve maya gibi malzemeler de bulunmaktadır. Bu içerik sayesinde kedilere optimum derecede kalori kazandırır ve kediler, günlük hareketleri ile bu kalorileri yakabilirler.

Proplan tavuklu kedi maması da minik dostlar tarafından keyifli bir şekilde tüketilmektedir. Tavuktan gelen faydalı besin ögeleri doğrultusunda bu mamaların, kedilerin gelişiminde etkisi büyüktür. Özellikle yavru kedilerde, vücudun koruyucu sistemini geliştirme konusunda etkili bir mamadır. Büyüme ve gelişme çağında ihtiyaç duydukları besin desteğini en verimli şekilde karşılayabilen Proplan tavuklu mamalar, gerçek tavuk etinden imal edilmektedir. Tavuktan gelen %41 oranındaki protein ve mükemmel lezzet sayesinde kediler, herhangi bir sorun çıkarmadan bu mamayı tüketebilirler. Proplan markasının tavuklu mama çeşitleri, pirinç ile de desteklenmektedir. Bu destek sayesinde bağışıklık sisteminin de her zaman sağlıklı kalmasını sağlamaktadır. E ve C vitaminlerinin yanı sıra selenyum ve beta karoten gibi güçlü antioksidanlar da içermektedir. Sağlıklı bir deri ve parlak tüyler için en ideal mama çeşitlerinden biridir.

Bazı kediler, karakteristik özellikleri doğrultusunda, mama konusunda seçici davranabilirler. Kolay bir şekilde mama beğenmeyen ve alışana kadar problem yaratan kedilerin pek çoğu, Proplan kuzu etli kedi maması çeşitlerini sevmektedir. Bunun en önemli sebeplerinden biri, kuzu etinden gelen mükemmel lezzettir. Kuzu etinin lezzeti sayesinde pek çok faydalı besin kedilerin vücuduna girebilmektedir. Kedilere vücut kondisyonunu koruma konusunda destek sunan kuzu etli Proplan mama, mısır kepeği ve benzeri ek malzemeler sayesinde de karbonhidrat emilimi sağlar. Ayrıca bu mama, kedilerde ciğer ve böbrek sağlığını korumaya da yardımcı olur. Kuzu etli mamalar ek olarak pirinç, gluten unu, hayvansal yağ, potasyum klorür, kalsiyum karbonat ve mineraller de içermektedir.

Kaliteli ve Besleyici Proplan Kedi Maması Her Kedi Cinsine Uygun mudur?

Kaliteli ve Besleyici Proplan Kedi Maması Her Kedi Cinsine Uygun mudur?

Kediler cinslerine, yaşlarına, sağlık durumlarına ve damak zevklerine bağlı olarak farklı mamalar tüketirler. Özel gereksinimi olmasına rağmen yeni bir mamaya alışmakta zorluk çeken kediler ise kedi ödülü ile teşvik edilebilir. Bir çeşit mama gibi görünen kedi ödülleri, mamanın yerini tutmaz ve küçük atıştırmalıklar olarak kabul edilebilir. Özel gereksinim doğrultusunda Proplan kısırlaştırılmış kedi maması ve light mamalar öne çıkmaktadır. Proplan light kedi maması, obeziteye yatkın kediler için idealdir. Proplan kısır kedi maması ise kısırlaştırma operasyonunda sonra formu ve sağlığı korumak amacıyla kedilere verilmelidir. Ayrıca Proplan hassas kedi maması çeşitleri de sunduğu için çeşitli sağlık problemleri yaşayan kedilere uygun bir ürün bulmak da mümkündür.

Mama konusunda yavrular da özel gereksinim duyarlar. Proplan yavru kedi maması çeşitleri, 1 yaşından küçük kediler için üretilmektedir. Kedilerde yaş farklı hesaplanır ve bu nedenle Proplan junior kedi maması kullanımı için 1 yaş yerine 12 ay tabiri daha çok kullanılır. 12 aylıktan küçük evcil dostlar için Proplan kitten kedi maması çeşitleri gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Bunun dışında Proplan yaş kedi mamasi çeşitleri de kedilerin iştahını kabartan ürünlerdir. Proplan adult yaş kedi maması ise yavrulara değil, yetişkinlere hitap eder. Yaş mama ve ödül dışında kedilere ikram edilebilecek diğer bir atıştırmalık da kedi otu yani catniptir.

Proplan Kedi Maması Fiyat Aralığı Ne Kadardır?

Proplan Kedi Maması Fiyat Aralığı Ne Kadardır?

Proplan kedi maması 10 kg, 15 kg, 3 kg ve 5 kg gibi farklı ağırlıktaki ambalajlarda satışa sunulmaktadır. Proplan kedi maması fiyatları da buna göre değişkenlik göstermektedir. Mama değişikliği yapılacağında 3 kilo gibi küçük paketler tercih edilebilir. Fakat düzenli bir tüketim söz konusu ise 10 - 15 kiloluk ambalajlar daha ekonomiktir. Aynı şekilde Proplan yavru kedi maması fiyatları da ambalaja göre farklılık gösterebilmektedir. Çoğunlukla Proplan yavru kedi maması 10 kg, 3 kg ve 5 kg’lık paketlerde satın alınmaktadır. Fiyatlar paket ağırlığı kadar içerik ile de bağlantılıdır. Somonlu, tavuklu ya da kuzu etli mama çeşitleri, farklı fiyatlandırmalara tabidir.

İçerik ile birlikte mama çeşidi de önemlidir. Yavru ile adult yani yetişkin çeşitler arasında ciddi bir fiyat farkı görülebilir. Daha büyük farklar ise kısırlaştırılmış kedilere özel olan ambalajlarda görülebilmektedir. Bir başka özel ürün ise diyet yani light mamadır. Kedilerin sağlığını ve formunu koruyabilmek adına kullanılması gereken light mamalar, genellikle en yüksek fiyat aralıklarına sahip olurlar. Bu nedenle evcil hayvan dostlara her zaman en iyi şekilde bakılmalı ve sağlıklı olmaları sağlanmalıdır. Aksi hâlde mama konusunda bile ekstra masraflar doğabilir. Proplan kedi mamasını daha ekonomik bir şekilde satın alabilmek için kampanyalar takip edilmeli ve çoklu ürün paketleri tercih edilmelidir. Kedi kumu, ödül maması, yaş mama ve Proplan kedi maması gibi farklı ürünlerin birlikte satıldığı paketler her zaman daha ekonomiktir.