"

Kilit

" araması için 17508 sonuç listeleniyor
59s 555 Dolap Kilidi
59s555 Dolap Kilidi
52,90 TL
Sepete Git
STARCOM Manuel Kapı Kilidi
STARCOMManuel Kapı Kilidi
(36)
Manuel Kapı Kilidi
36,50 TL
Sepete Git

Kilit

Güvenliği Sağlayan Kilit Çeşitleri

İnsanların gündelik yaşamlarında en fazla kullandıkları nesnelerden birisi kilitlerdir. Bu ürünlerin pek çok farklı çeşidi bulunur. Genel itibariyle insanlar için kişisel olan yerleri, değerli ve özel eşyaları muhafaza etmeye yarayan nesnelerin tümüne kilit adı verilir. İnsanlar bu nesnelerden pek çok farklı alanda yararlanabilir. İçerisinde şahsi eşyaların bulunduğu dolaplar kilit sayesinde muhafaza edilebilir. Herkes evinin kapısını özel bir kilit sistemi ile korur. Böylece evini, eşyalarını ve kendisini dışarıdaki bilinmedik tehlikelerden uzak tutabilir. Bu açma kapama sistemi motosiklet veya bisiklet kullanan kişilerin de en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alır. Motosikletini dışarıya park eden birisi çalınmasını önlemek amacıyla özel üretilen sistemlerden birisini kullanır. Bunların dışında kilit sisteminin kullanıldığı daha pek çok alanla karşılaşabilirsiniz. Siz de evinizde veya iş yerinizde bu koruyucu güvenlik araçlarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu güvenlik ürünleri tek başlarına kullanılmaz. Kilitlerdeki açma kapama sisteminin devreye girebilmesi için bir anahtardan yardım almak gerekir. Eğer açma kapama işlemleri için anahtar kullanmazsanız aynı ürünü tekrar kullanamazsınız. O ürün kilitlenen yerde sabit bir şekilde kalır ve çıkarılamaz. Anahtarı kaybetmeniz durumda ise güvenlik sistemini etkisiz hale getirebilmek için çilingir gibi işin uzmanı olan kişilerden yardım almanız gerekir. Aksi takdirde tek başınıza bu sistemi açamayabilirsiniz. Her güvenlik aracının açma kapama sistemi için kendisine özel bir anahtar üretilir. Bu yüzden ürünler sıradan bir anahtarla açılamaz. Özel yapım anahtarlar da kilit üretimini yapan firma tarafından satılır. Eğer bu firmaların ürünlerini incelemek isterseniz Trendyol’da pek çok farklı markaya ait güvenlik araçlarını bulabilirsiniz. Küçükten büyüğe her boyutta ve kalitede ürünün bulunduğunu görebilirsiniz. Online alışverişi güvenli ve hızlı bir hale getiren Trendyol, müşterileri için binlerce farklı seçeneği bir araya getirir. Hiçbir yerde göremeyeceğiniz kadar çok fazla seçeneği aynı yerde bulabilirsiniz. Kapama aygıtlarını dilediğiniz gibi inceleyebilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Saat kaç olursa olsun hiç fark etmeden beğendiğiniz güvenlik sistemini Trendyol ile online olarak satın alabilirsiniz.

Güvenliği Sağlayan Kilit Çeşitleri

Kapatma aygıtı olarak da ifade edilen ürünlerin pek çok farklı çeşidi bulunur. Her bir aygıt farklı bir alanda kullanılmak üzere tasarlanır. Markalar tarafından asma, emniyet, kapak, topuzlu, çekmece, kapı, pencere, sürgülü, şifreli ve daha pek çok farklı modelde kilitlerin üretildiği görülür. En bilindik kilit çeşitleri arasında yer alan asma araçlar ilk kez 18. yy’da kullanılmaya başlanır. Bu aletler de kendi aralarında farklı şekillere ayrılır. Dış mekan için tasarlanan asma modelleri bahçe ve kömürlük gibi alanlarda kullanılır. Dış mekana uygun kaplamalı ürünler 40, 50, 60 ve 70 mm şeklinde ilerler. Bunlar bahçe ve kömürlük kapıları için uygun olur. Asma güvenlik sistemleri içerisinde kayar milli modeller yer alır. Bu araçlarda açma kapama sistemi yatay bir şekilde durur. Bu yüzden de bunların anahtar dışındaki herhangi bir nesne ile açılması çok zordur. Özellikle gemi ve yatlarda kullanılan aygıtlar ise suya dayanıklı asma kilitler olur. Nemden ve rutubetten etkilenmeyen güvenlik sistemleri paslanmaz. Eğer nemin çok fazla olduğu bir ortamda paslanmaz özelliğe sahip bir ürün kullanmazsanız anahtar sistemi bozulabilir. Gündelik yaşamda en çok görülen modellerden biri de şifreli güvenlik araçları olur. Spor salonlarında, okullarda ve iş yerlerinde dolapların şifreli aygıtlarla korunduğunu görebilirsiniz. Özellikle yanında sürekli anahtar taşımak istemeyenler şifreli modelleri tercih edebilir. Numara kombinasyonu ile çalışan bu araçlar son derece pratik bir koruma sağlar. Kilit güvenlik sistemlerinin biri olan alarmlı ürünler motosiklet ve bisiklet meraklıları için uygundur. Bu aletlerdeki alarm güvenlik sistemi herhangi bir zorlama durumunda devreye girer. Böylece kişisel ulaşım araçlarınızı hırsızlara karşı daha iyi koruyabilirsiniz. Asma kilit modelleri her zaman dış mekanlar için kullanılmaz. İç mekanlarda kullanabileceğiniz asma güvenlik araçlarını Trendyol’da uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. Kilit dendiği zaman akla pencerelerin güvenliği için üretilen kapama aygıtları da gelebilir. Bunlar da en bilindik ve güvenilir aletler arasında yer alır. Son zamanlarda özellikle küçük çocuklu ailelerin çoğunda pencere kilit sistemlerinin kullanıldığını görebilirsiniz. Pencere kapama aygıtları pimli, pimsiz ve yaysız çeşitleri ile tanınır. Emniyet mandalı olarak da bilinen bu ürünler sadece çocukların güvenliği için değil aynı zamanda dış tehlikelere karşı da önemli bir görev üstlenir. Evinizdeki tüm pencere ve balkonlara emniyet mandalı takarak geceleri rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz. Bu güvenlik araçlarının alarmlı modellerine de bakabilirsiniz. Her taşıma aygıtında alarm sistemine yer verilmez. Eğer sesli ikaz sistemine sahip bir ürün almak istiyorsanız alarmlı modellere güvenebilirsiniz. Bunların haricinde daha pek çok farklı aygıt çeşidine bakabilirsiniz. Farklı markalara ait binlerce kapama aygıtı çeşidini uygun fiyatlarla Trendyol’dan bulabilirsiniz.

Kapı Güvenliği İçin Birbirinden Farklı Kilit Modelleri

Kapı Güvenliği İçin Birbirinden Farklı Kilit Modelleri

Ev, ofis, dükkan, market, çeşitli iş yerleri ve aklınıza gelebilecek çoğu yerde güvenlik için sağlam bir kilit sistemine gereksinim olur. Bir yerin güvenliği hırsız alarmları, tel örgüler, demir parmaklıklar gibi farklı yollarla artırılabilir. Ancak güvenliğin temelinde kapı kilitleri yer alır. Öncelikle kapılarda kullanılan güvenlik sistemine dikkat etmek gerekir. Trendyol’da birbirinden farklı kilit modelleri bulunur. Bunlardan birisi de topuzlu kapı kolları olur. Topuzlu modeller Amerikan kilit sistemi olarak da bilinir. Otel odalarında genellikle bu sistemin kullanıldığını görebilirsiniz. Otellerin dışında cafe, lokanta, restoran ve AVM gibi alanların lavabolarında yaygın olarak topuzlu kapama aygıtları kullanılır. Bunlar anahtarlı ve anahtarsız olmak üzere iki farklı şekilde üretilir. Anahtarsız modellerde anahtar deliği yerine küçük düğme şeklinde basma kolu yer alır. Son derece modern olan bu güvenlik sistemini eviniz için de kullanabilirsiniz. Bunların dışında dış kapılar için yüksek güvenlikli barel sistemlerini tercih edebilirsiniz. Barel çeşitleri kendi içerisinde tuzaklı, çelik takviyeli ve mandallı olarak üçe ayrılır. Tuzaklı barel modellerinin iç kısmında hırsızları yanıltmak üzere geliştirilen bir bölüm yer alır. Bu kısım kapının zorlanması durumda kolay bir şekilde kırılır. Böylece arka kısmında yer alan ve kapının açılmasını sağlayan esas bölüm ulaşılmaz hale gelir. Tuzaklı barel sistemi ile korunan kapılar son derece güvenlikli olur. Bu sistemlerin başka bir çeşidi de çelik takviyesi ile elde edilir. Bunlar vida deliğinin çelik mahfaza ile kaplanması sonucu ortaya çıkar. Vida deliği korunduğu takdirde arka bölümdeki açma sistemine ulaşmak çok güç olur. Mandallı barel sistemi de yüksek güvenlikli ürünler arasında yer alır. Balkon kapıları için pratik kullanıma sahip açma kapama sistemlerini de Trendyol’dan temin edebilirsiniz. Binlerce farklı modelin yer aldığı Trendyol’da çek kapat mantığıyla çalışan çıtçıt sistemleri bulunur. Bu sistemde plastik çıtçıt olması kapının kapandığı anda kilitlenmesini sağlar. Ayrıca anahtar ve benzeri araçlar kullanılmaz. Kullanımının yanı sıra montajı da son derece basit olur. Eğer farklı alanlarda kullanabileceğiniz kapı kapatma aygıtları arıyorsanız en iyi modelleri en uygun fiyatlarla Trendyol’da bulabilirsiniz.

Kilit Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kilit Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaliteli bir kilit sistemi satın alabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Öncelikle güvenlik sistemini nerede kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Ürün seçimlerinizi kullanım alanına göre yapmak daha doğru ve etkili sonuçlar verir. Aksi takdirde satın aldığınız ürünü hiçbir şekilde kullanamazsınız. Hatta emniyet aletinin ne kadar kaliteli veya özellikli olduğu da hiç fark etmez. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına ilk önce yapılması gereken aracın kullanım alanını belirlemek olur. Daha sonra Trendyol üzerinden kolayca alana yönelik seçimler yapılabilir. İhtiyacınıza göre dış ve iç mekan kapama aygıtları arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Kapama aygıtının kalitesini belirleyen diğer bir nokta malzeme olur. Bu anlamda güvenlik aracının elde edildiği malzeme büyük bir önem taşır. Güvenlik sisteminin dayanıklı ve sağlam olabilmesi için yapımında kullanılan malzemelerin yüksek kalitede olması gerekir. Kilidin iç haznesinde kullanılan malzemeler ne kadar sağlam olursa kırılması da o denli zorlaşır. Eğer demir veya çelik bir kilit tercih ediyorsanız paslanmazlık özelliğine sahip olup olmadığına bakabilirsiniz. Kısa sürede paslanan ürünler açma kapama işlemlerini yaparken zorlanmaya neden olabilir. Kapama aygıtı satın almak isteyen kişilerin dikkat ettiği önemli bir nokta da fiyatlardır. Bu ürünler için belirli bir fiyat söylenemez. Her markanın çok çeşitli güvenlik sistemleri bulunur. Bunların da her biri boyutuna ve özelliklerine göre fiyat değiştirir. İnsanların çoğu indirimli ve uygun fiyatlı ürünlere ilgi gösterir. Kendi bütçenize uygun ürünleri bulmak için Trendyol’un fiyat filtreleme yöntemini kullanabilirsiniz. Trendyol’da hem yüksek kalitesi hem de uygun fiyatları ile dikkat çeken ürünleri bulabilirsiniz. Trendyol’da beğendiğiniz ürünleri dilediğiniz satıcıdan seçerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Kapı Kilit Değişimi

Kapı Kilit Değişimi

Evinizdeki kapı kilidinin yetersiz olduğunu düşünüyorsanız ve kendinizi güvende hissetmiyorsanız yapılacak tek bir şey kalır. Kapıdaki güvenlik sistemini yenisi ve yüksek korumalı yeni bir model ile değiştirmek sizi rahatlatabilir. Bunun dışında yeni bir yere taşınmış olabilir ve kapıdaki kapama aygıtından memnun kalmamış olabilirsiniz. O zaman da kolayca değiştirme işlemi yapabilirsiniz. Bazı kişiler kapıdaki kilit göbeğinin zor değiştirildiğini düşünebilir. Oysaki tam tersi kapı kilitleri kolay bir şekilde değiştirilebilir. Bu işlem için pek çok tamir aleti veya uzun saatler gerekmez. Profesyonel olmayan birisi de birkaç dakika içerisinde göbek değiştirme işini tamamlayabilir. Daha önce kilit değiştirme konusunda deneyiminiz olmasa da gerekli adımları sırasıyla takip ettiğiniz de hiçbir sorun yaşamazsınız. Öncelikle değişim için kapınıza uygun bir kapama aygıtı seçmeniz gerekir. Eğer yanlış bir ürün seçimi yaptıysanız bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. Doğru ürünü seçtiğinizden eminseniz göbek değişimine başlayabilirsiniz. Kapıya takılı halde bulunan eski kapama aygıtının alt kısmında yer alan vidayı uygun bir tornavidanın yardımıyla sökebilirsiniz. Bundan sonra eski ürünü yerinden çıkarabilirsiniz. Yeni kapama aygıtını düzgün bir şekilde göbek boşluğuna yerleştirebilirsiniz. Ürünün boşluğa tam anlamıyla oturabilmesi anahtar deliğinin yana doğru çevrili durması gerekir. Eğer bu aşamada zorlanırsanız kilidin çevresine bir miktar yağ sürebilirsiniz. Sonrasında vidaları yerine takarak iyice sıkabilirsiniz. Bazı ürünlerin modelinden kaynaklı olarak değiştirme işleminde ufak farklılıklar olabilir. Ancak temel adımları bildiğiniz zaman eski güvenlik araçlarınızı yenileri ile kolayca değiştirebilirsiniz. Sipariş verdiğiniz ürünleri tek başınıza takabilirsiniz. Yeni ve modern güvenlik sistemlerini Trendyol sayesinde uygun fiyatlara bularak adresinize kadar sipariş edebilirsiniz.

Elektronik ve Anahtarlı Kilit Sistemleri Arasındaki Farklar

Elektronik ve Anahtarlı Kilit Sistemleri Arasındaki Farklar

Teknolojinin her alana etki etmesi ile beraber güvenlik sistemlerinde de yeni ürünler görülmeye başlanır. Bunlar çoğu yerde elektronik kilit sistemleri olarak geçer. Bu sistemlerde güvenlik en üst seviyede olur. Elektronik güvenlik araçlarında anahtar kullanılmaz. Onun yerine birkaç numaradan oluşan parola veya kart gibi nesneler olur. Rezidans dairelerinde, otellerde, ofis ve iş yerlerinde elektronik güvenlik sisteminin kullanıldığını görebilirsiniz. Kartlı sistemler en çok turnikeli geçişlerde kullanılır. Bu yeni teknolojinin daha ileri götürülmesi sonucunda yüz tanıma sistemi, parmak okuyucu veya ses algılayıcı ile devreye giren güvenlik sistemleri de üretilir. Son teknoloji güvenlik sistemleri daha çok üst düzey koruma ve önlem gereken yerlerde kullanılır. Anahtarlı kilit sistemlerinin kullanımı ise çok eski tarihlerden bugüne kadar gelir. Kilit ve anahtar mekanizması ile sağlanan koruma elektronik araçlara göre çok daha uygun fiyatlı olur. Bunlar anahtar vasıtasıyla ve açma kapama yöntemiyle kullanılır. Kişisel amaçlı korumaların tümüne yeterli gelir. Bisikletinizi veya bebek arabanızı bu yöntemle koruyabilirsiniz. İçerisine özel eşyalarınızı koyduğunuz ahşap bir kutuyu veya dolabı anahtarlı kapama aygıtları ile saklayabilirsiniz. Eğer anahtar kullanmak istemezseniz şifreli asma ürünleri tercih edebilirsiniz. 3, 4 veya 5 haneli numaralardan bir kombinasyon oluşturabilirsiniz. Tercihinize göre anahtarlı veya anahtarsız bir seçim yapabilirsiniz. Tahta bahçe kapılarından çelik daire kapılarına kadar birbirinden farklı binlerce kilit sistemini Trendyol’da bulabilirsiniz. Çelik dışında pimapen kapı ve camlar için üretilen çekmeli ürünlere de ulaşmanız mümkündür. Emniyet hırsız kilitleri gibi ürünlere uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Tekli ürünlerin yanı sıra birden fazla kapama aygıtının paket halinde satıldığı kilit sistemlerini tercih edebilirsiniz. Türkiye’nin en bilinen kilit markaları ve pek çok satıcıyı Trendyol’da bulabilirsiniz.

Trendyol Müşterilerine Özel İndirimli Kilit Fiyatları

Trendyol Müşterilerine Özel İndirimli Kilit Fiyatları

İnternet üzerinden alışveriş yapan çoğu kişi hem güvenilir satıcılara hem de uygun fiyatlara ulaşmak ister. Online alışveriş müşterileri aradıkları ne varsa Trendyol’dan alabileceklerini bilir. Binlerce satıcı ve marka aynı yerde bir araya gelir. Siz de pek çok markalı ve kaliteli ürüne çok uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. İndirimli ve kampanyalı alışverişleri herkes sever. Ancak kampanyalar sürekli ve hızlı bir şekilde değiştiği için yakalamak zor olabilir. Kampanya dönemlerinde satışa sunulan ürünlerin çok avantajlı fiyatlara sahip olduğu görülür. Bu yüzden de stoklar çok hızlı bir şekilde tükenir. Müşteriler ürünlere büyük bir talep ve ilgi gösterir. Trendyol’dan indirimli kilit fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Fiyatlar ürünlerin özelliklerine, satıcıya ve markaya göre değişiklik gösterir. Bu yüzden emniyet sistemleri için belirli bir fiyat söylemek mümkün olmaz. Ancak özel günler için düzenlenen kampanya zamanlarında çoğu üründe ekstra indirimler uygulanır. Cazip fırsatları kaçırmamak için kampanya dönemlerini yakından takip edebilir ve beğendiğiniz ürünleri favorilerinize ekleyebilirsiniz. Müşterinin daha önce favorilediği her ürün indirime girdiğinde Trendyol hesabına fiyatının düştüğüne dair bir bilgi gelir. Siz de satın almayı düşündüğünüz kilit sistemini favorilerinize ekleyerek indirime girmesini bekleyebilirsiniz. Trendyol sayesinde en çok satın alınan hırdavat malzemelerinden birisi olan kilitlere indirimli fiyatlar üzerinden sahip olabilirsiniz. Aradığınız ürünün markasını, boyutlarını ve fiyat aralıklarını siz belirleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra sadece sepette indirim uygulanan ürünleri de listeleyebilirsiniz. Ayrıca indirim fiyatlar üzerinden alışveriş yapabilmek için sadece kampanya dönemlerini beklemek gerekmez. Trendyol’da her zaman çok uygun fiyatlara yeni ve kaliteli kapama aygıtları bulabilirsiniz. Siz de bir Trendyol müşterisi olarak beğendiğiniz kilit sistemini avantajlı fiyatlar üzerinden kolayca satın alabilirsiniz.