İlgili Kategoriler
Jant Çapı
Taban Genişliği
Kesit Oranı
Yıl
Mevsim
Araç Tipi
Yük Endeksi
Hız Endeksi
Gürültü Seviyesi
Fiyat
Islak Zeminde Frenleme
Yakıt Verimliliği
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Kormoran Lastik

" araması için 1068 sonuç listeleniyor

Kormoran Lastik Çeşitleri ile Güvenli Yolculuklar

Söz konusu güvenlik olunca hayatın her evresinde tedbirler üst düzeyde tutulur. Günlük hayatta en çok kullanılan ve güvenliği en çok tehdit eden sektör ulaşımdır. Yollarda çok fazla araç olması, yolların ve mevsimlerin farklılığı güvenliği tehdit eden başlıca unsurlardır. Kormoran lastik müşterilerini ve güvenliklerini önemsediği için farklı boyutlarda ve farklı mevsimlere uygun araç lastikleri üretir. Araç ve yol arasındaki bağlantıyı gerçekleştiren lastiklere yanlış basınç uygulanması veya balansının bozuk olması ciddi sonuç doğurabilir. Lastiklerin temel bileşeni kauçuktur. Bunun en önemli sebebi kauçuğun elastik, mukavemetli ve aşınmaya dirençli olmasıdır. Araçların önemli bir parçası olan lastiklerin bakımı da bir o kadar elzemdir. Bu sebepten ötürü araç muayenelerinde bu ürünlerin diş derinliklerinden balans değerine kadar her şey pür dikkat incelenir. Bu ürünlerin otomobillerde taşıtın tüm yükünü taşımanın yanı sıra motora çekiş kuvveti sağladığı, yoldan kaynaklı darbeleri absorbe ederek rahat bir ulaşıma katkı bulunduğu, fren gücü ve direksiyon kontrolünü desteklediği de bilinir. Lastik temin etmesi gereken kişilerin dikkat etmesi gereken birkaç püf noktası bulunur bunlardan en önemlisi aracı üreten kurum ve kuruluşların önerilerini dikkate almaktır. Günümüzde kişisel tercihlerden veya görsel kaygıdan dolayı lastik ebatları önerilen boyutların dışında kalabilir. Bu noktada unutulmaması gereken nokta lastiğin genişliğini arttırmak yaş bir zemin için tehlike arz edebilir. Ayrıca bu ürünlerin değiştirilmesi araçtaki değerlerde saplamalara neden olabilir. Son olarak ise ürünlerdeki boyut farklılığın otomobilin dengesini de etkileyeceği göz ardı edilmemelidir. Markanın önceliği her gün trafikte bulunan, işi ulaşım olan, birden fazla can taşıyan, aracında sevdiklerini taşıyan, kar kış demeyerek yollara düşen müşterilerini güvenle gidecekleri yere ulaştırmak olur. Bu nedenle farklı jant çaplarında, taban genişliklerinde, kesit oranlarında, 4 mevsimde kullanılabilecek farklı araç tiplerine uygun lastikler bulunur. Ayrıca 195 55 r15, 205 50 r17, 215 60 r17, 205 45 r17, 215 55 r17, 175 70 r13 kormoran lastik ebatları da seçenekler arasında yer alır. Mevsim değişiklerinin, yollardaki engellerin, sizi ailenizden ve sevdiklerinizden ayırmasına izin vermemek için markanın ürünlerini ve özellikleri inceleyebilirsiniz.

Kormoran Lastik Çeşitleri

Kormoran Lastik Çeşitleri

Dört mevsimi yaşayan ülkemiz de güvenlik için her mevsim farklı birer önlem alınır. Otomobil lastiklerinde bunlardan biridir. Kormoran oto lastikleri dört mevsimi de düşünerek ürünleri üretir. İlk lastik çeşidi olan konvansiyonel ve radyal lastiklerin özelliğini bu ürünlerin yapımında kullanılan kord bezinin geometrik yapısı belirler. Piyasa da duyulan çapraz katlı veya diyagonal terimleri buradan gelir. Radyal lastikler oldukça esnek olup yol tutuşları da bir o kadar iyidir. Bu sebeple ilgi konvansiyonelden daha çok radyala kayar. Bir lastiğin hangi koşullar ve mevsimler için uygun olduğunu anlamanın en basit yolu sırt desenidir. Kış lastikleri, ıslak, karlı hatta buzlu yollarda güvenle seyahat edilmesi için tasarlanır. Bu nedenle her açıdan daha dayanıklı olması gerekir. Lastikte kullanılan kauçuk malzemenin bazı özellikler mevsimsel olarak değişir. Örneğin yaz aylarında ürünün daha uzun sürede ısınması sağlanırken bu durum kışın tam tersidir. Bu farklılık aracın yol tutuşu ve sürücünün güvenliği için önemli bir noktadır. Yaz kış lastiklerinin arasındaki farktan dolayı aracın durma mesafesi ve sürüş konforu da değişiklik gösterir. Bunun başlıca sebebi tekerlekte bulunan kılcal damar sayısı ve kalınlığıdır. Kış lastiklerinde daha ince ve daha fazla sayıda kılcal damar yer alır. Ancak Kormoran 4 mevsim lastikleri sayesinde hem yazın hem de kışın aynı lastiklerin kullanımı mümkün kılınır. Unutulmaması gereken nokta bu ürünlerin çok sıcak ve aşırı kar alan bölgeler için çok uygun olmadığıdır. Belirli sıcaklıkta donmaya başlayan yaz lastikleri gibi donma sorunları yoktur. Aşırı kar yağışı olmadığı koşullarda kış lastiklerine göre daha iyi yol tutuşu sağlarlar. En güzel yanı ise daha az benzin tasarrufuna katkıda bulunur. İlk bakışta biraz pahalı olan bu ürünler özellikle çok yoğun bir kış dönemi geçirmeyen bölgeler için oldukça kullanışlıdır. Sürücüyü sürekli lastik değiştirme derdinden kurtardığı gibi, ek lastik taşıma külfetinden de kurtarır. Dört mevsim lastiklerinin üzerinde üç tepe ve kar logosu muhakkak bulunur. Standart lastiklere ek olarak yüksek performans göstermeleri için üretilen ürünler de bulunur. Bunlar yüksek motora sahip araçlar için özel olarak tasarlanır. Genellikle aracın yüksek sürata ulaşması, iyi viraj alabilmesi, yüksek yol tutuş kabiliyeti olması, yüksek direksiyon hakimiyeti ve konfor sağlanması için üretilirler. Markanın ürünlerindeki çeşitliliğin temel nedeni güvenliktir. Daha sonra müşterilerinin konforu ve bütçesi gelir.

Lastiklerin bakımı ve doğru seçimin yapılması göründüğünden daha önemli ve özenle yapılması gereken bir konudur. Çünkü söz konusu sadece sürücünün hayatı değil aynı araçta yer alan diğer yolcuların da hayata risk altındadır. Ayrıca o trafikte yer alan diğer insanlarının, araçların veya yayaların da yaralanabileceğini de başka bir gerçektir. Yola çıkmadan önce mutlaka seyahat sürenizi, gideceğiniz yerin hava durumunu, tekerleğinizin genel durumunu iyice kontrol etmelisiniz. Marka tüm yolculuklarınıza özel ürettiği yaz, kış ve dört mevsim seçenekleri ile bulabilirsiniz.Lastiklerinde kendine göre bir dili vardır. Her bölgesinin ayrı bir anlamı ve özelliği bulunur. En önemli bölgelerinden birisi sırttır. Sırt; yol ve tekerleği bir araya getiren ilk kısımdır. Burada yer alan tasarım kullanım amacına göre değişiklik gösterir. Burada bulunan kılcallar dışarıdan gelen suyun veya benzeri sıvıların atılmasını sağlar. Ayrıca bu bölüm aracın çekiş gücünü de etkiler. Omuz bölgesi olarak adlandırılan ara geçiş bölgesi ise kalın kauçuk kullanılarak üretilir. Yanak diye adlandırılan ve direksiyon kontrolünü etkileyen bölge ise omuz ve topuk arasında kalan önemli bir alandır. Aracın yükünü taşıyan ve tekerleye elastik özellik kazandıran bu alanın üzerinde markaya dair bilgiler de yer alır. 225 55 r18, 245 70 r16, 225 45 r19, 205 65 r16 Kormoran markasında yer alan özelliklerden bazıları şunlardır. Anlamları ise oldukça önemli ve mutlaka bilinmesi gerekir. Örneğin; 225 sayısı taban genişliğini ifade ederken 55 boy oranını yüzde olarak tanımlar. R ise ürün çeşitlerinde adı geçen Radyalı simgeler. 18 jant veya lastik iç çapını gösterir. Ayrıca lastiklerde H, N, P, J, K gibi harflerde bulunur. Bunlar hız sınıfını tanımlar. Bu sınıfa göre aracın hangi hız limitine çıkmasının uygun olduğu öğrenilir. Üretici, üretim yılı, üretim haftası ve üretim yılı gibi bilgilere de bu alandan ulaşılabilir. Verilen ölçülerden genişlik milimetre cinsinde iken jant ölçüsü inç biriminde verilir. Az önce bahsedilen topuk ise jantın temas ettiği alandır. Janta ise lastiğin iskeletidir demek çok da yanlış bir tabir değildir. Çünkü ürünün takıldığı yerdir. Kormoran lastik 13 janttan 20 jant aralığına kadar ürün skalası barındırır. Verilen tüm bu özellikler doğrultusunda ihtiyacınıza uyan en doğru tekerleği seçebilir, Kormoran 195 55 r16, kormoran 225 45 r17, kormoran 185 65 r15 ebatlarından size en uygun olanı seçebilirsiniz. Ürün özelliklerine artık kimseye sorma gereksinimi duymadan basit bir görselden bile öğrenebileceğiniz gibi markanın Trendyol’da yer alan ürünlerine giderek orada sizler için özel olarak hazırlanmış çeşitli ürün özelliklerine ulaşabilirsiniz.

Uzun Ömürlü Lastikler İçin Püf Noktalar

Uzun Ömürlü Lastikler İçin Püf Noktalar

Her üründe olduğu gibi bunda da uzun kullanım için bazı püf noktalar bulunur. Bunu sağlamanın birinci yolu üreticinin tavsiyelerine uymak ile başlar. Hava basıncı, rot ayarı, balans ayarı, diş derinliği, yük oranı, rotasyon ayarı oldukça önemli noktalardır. Tekerlekteki hava basıncı genişliğe, çapa, yolcu sayısına, kullanılan lastik türüne göre değişiklik sergiler. Aracın performansını ve benzin tüketim miktarını etkileyen bu faktör belirli aralıklarla kontrol edilmelidir. Aksi halde geri döndürülemez sonuçlara sebep olabilir. Herhangi bir dış unsurla hava basıncı değişebileceği gibi sürekli kullanımda ayda belli bir oranda basınçta azalma meydana gelebilir. 225 55 r18, 245 70 r16, 225 45 r19, 205 65 r16 Kormoran ürünleri için farklı hava basınç değerleri bulunur. Örneğin 195 65 r15 Kormoran lastiği kullanılan bir araçta ağırlık dağılımları eşit ve sadece iki yolcu seyahat ediyorsa ön tekerleklerin hava basıncı 34 Psi olması gerekirken arka tekerleklerin 32 Psi olması yeterli bir değerdir. Diğer bir önemli nokta ise rot balans ayarıdır. Rot ayarı, otomobilin yer yön hareketleri, dengesi, süspansiyonu gibi mekanik ayarlardan sorumlu iken balans tekerlekten kaynaklı kayma, zıplama gibi eylemlerden sorumludur. Diş derinliği ise herkesin gözü ile çok kolay farkına vardığı ve pek de önemsemedikleri bir özelliktir. Tekerleklerin uzun süre veya kötü kullanımı sonucunda aşınması ile diş derinlikleri yok olmaya başlar. Yani tekerleklerde fark edilen o yıpranmış görüntü aslında büyük bir tehlikenin habercisidir.

Çünkü diş derinliğinin azalması aracın performansını düşürürken yakıt kullanımını arttırır. Otomobilinize en uygun tekerlekleri tasarlayan markanın ürünlerine Trendyol’dan ulaşarak daha uzun ömürlü lastiklere sahip olma fırsatını yakalayabilirsiniz. Hayati önem arz eden konular da hemen karara varmamak gerekir. Bu tür ihtiyaçları alırken araştırıp sormak gerekir. Soracak güvendiğiniz bir tanıdığınız yok ise Kormoran lastik yorumlarından faydalanabilirsiniz. Lastik seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi yolun yapısına göre hızınızı ayarlayın olurdu. Çünkü çok fazla çukur, taş veya benzeri bir bozukluk bulunduran yollar lastiklerinize zarar verir. Sıcak havalarda Kormoran 185 65 r14 ebatlarındaki yaz lastiğini kullanabileceğiniz gibi kendi tercihlerinize göre eş değer bir tekerlek tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde Kormoran 215 55 r16215 50 r17 da yazın tercih edilebilir. Bir diğer tavsiye ise yolculuğa çıkmadan önce mutlaka tekerleklerinizin kontrolünü yapmalısınız. Eğer havası az veya balans bozukluğu olan bir tekerlekle yola çıkarsanız çok geçmeden soluğu bir oto tamirde almanız pek de kaçınılmaz değildir. Yolculuğa çıktığınız kişi sayısı araca ve tekerleklere uygun olmalı, yük dağılımını iyi yapmalı, araca taşıyamayacağından fazla yük yüklememelisiniz. Jant ve lastiğin birbiri ile uyumlu olduğuna dikkat edin ve mutlaka tüm tekerlek gereksinimlerinin birbiri ile uygunluğunu test etmelisiniz. Mutlaka tekerlekte verilen değerlere dikkat edin. Üretim yılı üzerinden seneler geçen tekerlekleri kontrol etmeden kullanmamalısınız. Uzun süreli kullanılmayan araçların tekerleklerinin hava basıncının az olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle kullanmadan önce lastiklere hava basabilirsiniz. Aracın dört tekerleğinin de aynı değerlerde ve markada olmasına özen gösterebilirsiniz. Dört mevsim lastik kullanmayı tercih edenler için ise 225 40 r18 Kormoran ürünleri veya muadilleri tavsiye edilir. Bunlar gibi işinize yarayacak aklınızdaki sorulara çözüm olabilecek tonlarca yoruma ve müşteri deneyimlerine markanın Trendyol’da bulunan yorumlarından ulaşabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Fiyatlar

Her Bütçeye Uygun Fiyatlar

Her müşterinin seçimi, deneyimi, istediği özellik farklı olduğu gibi bütçesi de farklıdır. Bu ürünlerin fiyatını etkileyen birçok faktör bulunur. Bunlardan en önemlisi lastik yapımında kullanılan kauçuğun kalitesi ve takviyelerdeki farklılıktır. Daha sonra tekerleğin ebatı, Kormoran kış lastiği, yaz lastiği veya dört mevsim lastiği olup olmamasına göre farklılık gösterir. Bu ürünlerin iskeleti olan jantların yapıldığı malzemelerde önem teşkil eder. Genellikle alüminyum alaşım kullanılan jantlarda çelik malzemede kullanılabilir. Döküm yöntemi ile üretilen jantlar ardından torna ve freze işlemlerine tabii tutulur. Yapılan tüm bu işlemler ve alüminyum alaşımına katılan malzemeler ve oranları ürünün fiyatını etkileyen önemli bir unsurdur. Kormoran 205 55 r16 ürünleri yazın kullanım için ideal ve kış mevsimine veya dört mevsime göre daha uygun fiyatlı ürünlerdir. Çünkü yaz tekerleklerinde kullanılan kılcal damarlar daha kalın ve sayı olarak azdır. Ayrıca kauçuk kalınlığı da diğerlerinden daha incedir. Özellikle mevsim geçişlerinde geçmiş sezonun ürününü almak ekstra bir indirim sağlayabilir. Tekerleğin üretim yılı ve hangi araç tipi için üretildiği de fiyatını etkileyen önemli bir detaydır. 245 45 r19, 205 55 r17, 225 55 r17 modelleri arabanıza uygun olanlara göre tercih edebilirsiniz. 245 45 r17, 215 75 r16, 235 40 r19, 235 65 r16 Kormoran ebat çeşitlerinde farklı fiyat aralıkları bulunsa da arada uçurum sayılacak bir sayı yoktur. Son olarak Kormoran kar lastiği yazlıklara ve dört mevsimliklere göre fiyatı bir tık fazladır. Çünkü kauçuk kalınlığı oldukça genişken sırt bölümünde yer alan diş derinliği ve kılcal damar sayısı daha fazladır. Kendinizin, sevdiklerinizin ve trafikte yer alan diğer insanların güvenliği için uygun Kormoran lastik fiyatlarını inceleyebilir, ihtiyacınıza ve bütçeniz için en ideali tercih edebilirsiniz.

Artık tekerleklerin bile satışlarının mümkün olduğu online alışveriş siteleri sayesinde ihtiyaç duyulan tüm envanterlere, özelliklerine, müşteri deneyimlerine ve daha fazlasına Trendyol aracılığı ile sahip olabilirsiniz. Tonlarca seçeneğin arasından sizin istek ve ihtiyaçlarınıza en uygun ürünleri bulmak arama motoru ile artık çok kolay ve zahmetsizdir. Markanın tüm ürünleri ve çeşitli alternatifleri Trendyol’da mevcuttur. Markanın birincil önceliğinin güvenlik olduğunu ve bu sebeple Kormoran lastik 245 45 r18, 225 45 r18, 175 65 r14 gibi çeşitli ebatlarda ürün skalası geliştirdiğini söylemek mümkündür. Şehir içindeki düz asfalt yoldan, dağ bayırdaki engebeli yola kadar her yerde ve her zaman güvenle kullanabileceğiniz bu ürünler sayesinde seyahat aşamasında lastiklerinizi sorun etmenize gerek kalmaz. Tekerleklerde bulunan tavsiyelere uyduğunuz sürece hiçbir sorun olmadan aileniz ve sevdiklerinizle birlikte gönül rahatlığı ile seyahat edebilirsiniz. Kormoran yaz lastiği ile yaz tatillerine hiç düşünmeden özel araçlarınız ile çıkabilir. Geze geze seyahat edebilirsiniz. Aracınıza işlevsel olarak destek olmalarının yanı sıra görsel olarak da uyum sağlaması açısından tekerleklerde farklı jant modelleri ve renkleri kullanılabilir. Kendi zevkleriniz doğrultusunda aracınıza en iyi uyum sağlayabilecek jantı ve tekerleği tercih edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta jant ve lastik arasındaki uyumdur. Bunun dışında sadece tek bir teker veya iki tekere ihtiyacınız var ise diğer tekerlekleri kontrol ederek ürün almanız gerekir. Çünkü dört tekerliğinde birbiri ile aynı özellikte olması aracın dengesi, yük taşıması ve iyi bir direksiyon kontrolü sağlaması açısından önemlidir. Daha önce bahsedilen ürün özellikleri ve müşteri tavsiyeleri eşliğinde ihtiyaçlarınızı da gözeterek Trendyol üzerinden markanın beğendiğiniz ürünlerini inceleyebilir, iyi bir performans sergileyebileceğine ve sizi yolda bırakmayacağını düşündüğünüz lastiklere kolaylıkla sahip olabilirsiniz.