İlgili Kategoriler
Jant Çapı
Taban Genişliği
Kesit Oranı
Mevsim
Yıl
Araç Tipi
Yük Endeksi
Hız Endeksi
Islak Zeminde Frenleme
Yakıt Verimliliği
Fiyat
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Goodyear Lastik

" araması için 5230 sonuç listeleniyor

Güvenlik Sağlayan Goodyear Lastik Modelleri Trendyol'da!

Araç kullanmayı daha güvenli ve konforlu bir hâle getirmek için kaliteli lastikler tercih edilmelidir. Lastik firmaları arasında kalitesiyle öne çıkan Goodyear, 1898 yılından bu yana üretmekte olduğu dayanıklı ürünleriyle tam not alır. Kamyon, otomobil, motosiklet, hafif ticari araç ve uçak gibi farklı taşıt tiplerine uygun ürünleriyle ün kazanan bir markadır. Goodyear F1 lastikte de öncü markalar arasında yer alır. Yol tutuş gücü ve yüksek viraj performansıyla yoğun ilgi görür.

Sağlam tasarımıyla ön plana çıkan Goodyear performans lastiği, kullanım ömrü ve uyumluluk testleri ile başarısını kanıtlar. Zorlu zeminlere ve kötü hava koşullarına uyum gösteren tasarımlarıyla her mevsim, kaliteli bir sürüş deneyimi yaşamanıza olanak tanır. Maksimum verim ve yüksek performansı bir araya getiren Goodyear lastikler uzun yıllar yol arkadaşınız olur.

Güvenli Sürüş Sağlayan Goodyear Lastik Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Güvenli Sürüş Sağlayan Goodyear Lastik Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Ulaşım sağlamak amacıyla kullandığımız araçların bakımı için gerekli zamanı ayırmak oldukça önemlidir. Gelişen teknoloji sayesinde araç performansının kalitesini artırmak ve daha verimli bir sürüş deneyimi yaşamak için farklı lastik modelleri bulunur. Kaliteli ve güvenli bir sürüşün anahtarı, mevsim koşullarına uyum sağlayabilen lastik kullanımından geçer. Goodyear lastik; araç, kişi ve sürüş güvenliğini ön planda tutarak kaliteli ve uzun ömürlü seriler üretir. Nitelikli tasarımlarıyla kullanıcıların beğenisini kazanan oto lastik Goodyear, uzun yıllar yol arkadaşınız olur. Araç tipine ve hava koşullarına göre iki ana gruba ayrılan Goodyear lastik çeşitleri, farklı ihtiyaç ve isteklere uygun ürünlerden oluşur.

Goodyear lastik, farklı hava koşulları ile birlikte zemin ve araç tipine göre değişir. Farklı ürünleri kapsayan Goodyear 4 mevsim lastik modeller ise çok yönlü performansıyla yoğun ilgi gören ürünler arasında yer alır. Yıl boyu tüm hava koşullarında eksiksiz performans gösteren bu seri, kullanıcıyı yarı yolda bırakmaz. Özellikle yaz ve kış mevsimlerinin ılık geçtiği bölgelerde ideal bir tercih olan bu serinin yanında zorlu hava şartlarına daha uygun spesifik modeller de markanın ürünleri arasında yer alır. Sıcak iklimlerde asfalt zeminler, değişiklik gösterir. Bu durum aracınızın performansını doğrudan etkiler ve lastiklerin kullanım ömrünü azaltabilir. Lastiklerin ilk günkü performansını koruması için gerekli şartlara uyulmalıdır. Havanın sıcak olmasıyla birlikte yüksek süratten dolayı fazla ısınan lastiklerin soğumasını zorlaştırır. Bu nedenle lastikler aşınarak deforme olabilir.

Goodyear yaz lastiği, ılıman ve sıcak iklime sahip bölgelerde yaz süresince kullanıma uygun olarak tasarlanır. Sıcağa dayanıklı olan bu ürünler, kuruyan ve deforme olan zeminlerde başarılı bir yol tutuşu sağlar. Goodyear lastik çeşitleri arasından yazın kullanıma uygun tasarlanan serileri tercih ederek hem ıslak hem de kuru zeminlerde yüksek performanslı sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz. Yaz lastikleri, 7 dereceden düşük sıcaklıklarda yeterli performans göstermeyebilir. Bu durumu önlemek için yaşadığınız iklime uygun lastik tercih etmeniz gerekir.

Soğuk iklimlerde ise ihtiyaca uygun lastik tercihi yapmak hem araç performansını hem de olası kazaları önlemek adına büyük önem arz eder. 7 derece ve altındaki soğuk hava koşulları için optimize edilen Goodyear kış lastiği serisi, yol tutuşu ve frenleme gücü ile mükemmel kar çekişi sunar. Goodyear kar lastiği modelleri girintili çıkıntılı yüzeyleri sayesinde yola daha iyi tutunur. Aracınız bu girinti ve çıkıntılı lastikler sayesinde buzlu, karlı ve engebeli zeminlerde kayma yapmadan istikrarlı bir şekilde ilerler.

Islak ve kuru zeminlerde yüksek yol tutuşu sağlayan bu modeller, frenleme performansını da artırır. Karlı ve zorlu koşullarda Goodyear lastik çeşitlerinden uygun olanı tercih ederek daha güvenli ulaşım sağlayabilirsiniz. Goodyear vakumlu lastik, 10 cm’ye varan karda başarılı bir tutuşu sağlar. Özellikle yumuşak karla kaplı yollarda başarılı bulunur. Daha sert hava koşullarında Goodyear çivili lastik kullanarak yoğun kar yağışı nedeniyle buzlanan zeminlerde kaymayı önleyebilir ve güvenle yolculuk yapabilirsiniz.

Lastik tercihinde bir diğer önemli husus araç tipidir. Araç tipine uygun olmayan lastik kullanımları birçok soruna neden olabilir. Doğru lastiklerin seçilmesi hava koşullarının yanı sıra kullanım süresi, araç tipi ve zemine bağlıdır. Goodyear lastik modelleri, zemin koşullarının yanı sıra ortalama hız seviyesi ve taşınan yük miktarı göz önünde bulundurularak tasarlanır.

Çekme kapasitesi son derece yüksek arazilerde ise başarılı performans sergileyen SUV lastikler kullanılır. Goodyear SUV lastik modelleri; şehir içi, otoyol ve arazi şartlarında kullanıma uygun dizayn edilir. Goodyear lastik, aracın motor gücünü eşit dağıtır. Zorlu hava koşullarında kısa fren mesafesi sağlayarak ani duruşları daha güvenli bir hâle getirir. SUV model araçlar için özel dizayn edilen lastikler, yakıt tasarrufu sağlar ve artırılmış direksiyon hassasiyetine sahip olur. Yuvarlama direnci düşük olan modeller, dönmek için daha az enerji sarf eder. Bu sayede yakıt verimliliğinde gözle görülür bir artış sağlanır.

Otomobil için üretilen Goodyear lastik modellerinde kalite ve dayanıklılık ön plana çıkar. Lastikte bulunan jant koruma özelliği sayesinde kaldırım kaynaklı oluşabilecek hasarlar minimize edilir. Goodyear sessiz lastik, Sound Comfort teknolojisiyle dizayn edilir. Gelişmiş yapısı ile aracın iç gürültü seviyesini yarı yarıya azaltarak sürüş deneyimini daha konforlu bir hâle getirir. Hafif ticari araç lastikleri ise daha fazla yük taşıma kapasitesi ile yakıt tüketimini azaltmayı amaçlayan ürünlerdir. Minibüs, panelvan ve kamyonet lastikleri bu kategoride yer alır. Uzun aşınma süresiyle Goodyear lastik oldukça yüksek bir performans sergiler. Suda kızaklamaya karşı yüksek direnç gösteren hafif ticari araç lastikleri, aracın ağırlığını ıslak zeminlerde de rahatça süspanse eder.

Tarım aracı olarak tercih edilen traktörler, farklı arazi koşullarında sorunsuz ilerlemek için kaliteli ve yüksek performanslı tekerleklere ihtiyaç duyar. Goodyear traktör lastikleri araçların daha uzun ömürlü ve güvenli bir şekilde kullanımını destekleyen donanımlara sahiptir. Yüksek direnç kapasiteli tekerlekler, farklı zeminlerde rahatlıkla kullanılır.

Goodyear patlamayan lastik ise oldukça kaliteli taban özelliğine sahiptir. Delinme ve yırtılma gibi deformasyonları önleyerek lastik ömrünü uzatır. Goodyear tır lastikleri, benzer şekilde yüksek performans baz alınarak üretilir. Ağır vasıta araçlara özgü üretilen Goodyear lastik özellikleri ise maksimum yük taşıma kapasitesi ile öne çıkar. Şehirler arası ve uluslararası yolculuklarda konforlu ve güvenli bir sürüş deneyimini mümkün kılar.

Farklı Fonksiyonlarda Tercih Edebileceğiniz Goodyear Lastik Modelleri Nelerdir?

Farklı Fonksiyonlarda Tercih Edebileceğiniz Goodyear Lastik Modelleri Nelerdir?

Lastik modelleri, araç tipine ve sürüş şartlarına göre belirlenir. Doğru lastiği bulmak için göz önünde bulundurulması gereken etkenler vardır. Her lastik aracınızla uyumlu olmayabilir. Goodyear lastik modelleri, farklı nitelik ve donanımlara sahiptir. Bu ürünler, hemen herkesin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamaya yönelik şekilde tasarlanmıştır. Maksimum sürüş kalitesinin yanı sıra enerji tasarrufu sağlar ve uzun ömürlü kullanım sunar.

Goodyear lastik tercih ederken hava koşullarını göz önünde bulundurarak farklı seçeneklere erişebilirsiniz. Zorlu kış şartlarında yarı yolda bırakmayan Goodyear lastikler, farklı fonksiyonlara ve ebatlara göre gruplanır. Ultragrip 8 modeli markanın Run on Flat özelliği sayesinde patlasa dahi 80 km daha yol gidebilir. Islak zeminde daha kısa fren mesafesi ve daha güçlü yol tutuşu sergiler. Ultragrip 8 Performance modeli, özgün sırt deseninin merkezinde yer alan geometrik bloklar sayesinde karlı zeminlerde sağlam yol tutuşuna sahiptir. SUV araçlarınızın kışa hazır olması için Ultragrip Performance SUV Gen-1 lastiği tercih edebilirsiniz. Basıncı yol yüzeyine eşit dağıtan bu lastik sayesinde tüm kış koşullarında yüksek fren mesafesi ve üstün yol tutuşu elde edebilirsiniz.

Ultragrip Performance+ ıslak ve kuru zeminlerin yanında karlı ve buzlu yollarda üstün bir performans gösterir. Kış lastiği ailesinin bir diğer üyesi olan Ultragrip 9+ kötü yol koşullarından daha az etkilenir ve daha uzun kilometre performansı sağlar. Kışa uygun üretilen Goodyear lastik modellerinden bir diğeri Ultragrip Cargo’dur. Bu seri, hafif ticari araç sahiplerinin güvenli bir kış yolculuğu için tercihidir. %16’ya varan uzun kilometre performansıyla uzun yollarda her zaman yanınızda olur.

Goodyear lastikleri arasında dört mevsim kullanıma uygun birçok model mevcuttur. Yolculuk esnasında öncelik verdiğiniz etkenleri belirleyerek lastik tercihi yapmanız sürüş deneyiminizi daha kaliteli bir hâle getirmenize olanak tanır. 4 mevsim lastikleri ile öne çıkan Goodyear markası, Vector 4 Seasons Gen+ SUV modeliyle beğeni toplar. Deseninin merkezinde yer alan kılcal kanallar sayesinde hava şartları fark etmeksizin yüksek performans sunar. Hafif ticari araçlar için geliştirilmiş yeni nesil Vector 4 Seasons Cargo kauçukla zenginleştirilen deseniyle lastik basıncını yüzeye dağıtır ve maliyeti düşürerek daha uzun süreli kullanım sağlar.

Sıcak bölgelerde yaşayan kişilerin ihtiyaç ve beklentilerini de karşılayan Goodyear lastikler, kullanıcılardan tam not alır. Lastik sırtında oluşabilecek 5 mm’ye varan delikleri kapatabilen özel katmanıyla tanıtılan Sealtech serisi yoğun ilgi gören bir modeldir. Efficientgrip Performance 2, sağlam sırt hamuru ve esnek blokları ile sürüş güvenliğini artırır. Üst düzey konforla hem ıslak hem de kuru zeminlerde kaliteli yol tutuşu sağlayan Eagle F1 Asymmetric 5 yaz lastiği ise tercih edilen kullanışlı modellerden biridir.

Mevsimlik Goodyear Lastik Çeşitleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

Mevsimlik Goodyear Lastik Çeşitleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

Lastik tercihlerinde mevsim şartları ve zemin koşulları göz önünde bulundurulur. Bununla birlikte Goodyear lastik ebatları ürünlerin hitap ettiği aracı belirleyen temel kıstas olur. Goodyear lastik diş derinliği ve formları ürünlerin temel farklarından olur. Kış lastikleri zorlu hava koşullarına uyum sağlamaları için girintili çıkıntılı sırt desenleri, basıncı eşit dağıtan yüzeyleri ve zemine uygun tasarımları ile değişir. Kış lastiklerinin en büyük farkı olumsuz hava koşullarında yüksek tutuş gücüdür. Olumsuz şartlarda hâkimiyet sağlayan modeller; çamur, kar ve buz sebebiyle düşen yol güvenliğine uyum sağlar. Kış mevsimi için tasarlanan Goodyear lastikleri fren mesafesini minimuma indirerek zorlu zeminlerde güvenli bir sürüş olanağı sunar.

Yaz lastikleri ise sıcak havalarda ısı nedeniyle tekerin deforme olma seviyesini minimum düzeye indirir. Esnek ve dayanıklı sırt hamurları kullanılarak geliştirilen seriler, ıslak ve kuru zeminlerde güçlü bir performans sergiler. Bu modeller, kış lastiklerinin yüzeyinde bulunan oyuklara oranla daha az girintiye sahip olur. Yüzeyin yola daha sağlam temas etmesi için daha az oyuk kullanılır. Yaz lastiği, kış mevsimi hariç tüm mevsimlerde kullanılabilecek şekilde tasarlanır.

Dört mevsim kullanıma uygun Goodyear lastik modelleri yıl boyunca etkin ve verimli bir performans sağlamak için üretilir. Yaz ve kış lastiklerinin önemli özellikleri, optimize edilerek tek bir lastikte birleştirilir. Bu seri, yoğun kar ve buz altında kullanıma uygun üretilmez. Bu nedenle zorlu şartlarda yalnızca kış lastiği kullanmanız uygun olacaktır.

Goodyear Lastik Modellerinin Zemin Tutuş Performansı Nasıldır?

Goodyear Lastik Modellerinin Zemin Tutuş Performansı Nasıldır?

Araçların yol tutuş performansını belirleyen temel husus lastiğin zemine uyum sağlayabilmesidir. Goodyear lastik serileri, farklı zeminlerde yol tutuş performansına odaklanır. Hem ıslak hem de kuru zeminlerde yüksek performans sunan modellerin yanı sıra tek bir yüzeyde maksimum verim hedefleyen ürün serileri de markanın koleksiyonunda mevcuttur.

Yol tutuş performansı lastiğin; ıslak, kuru, çamurlu, buzlu yollarda gösterdiği sürüş hâkimiyetine göre belirlenir. Islak ve kuru zeminlerde yüksek tutuş gücüne sahip olan modeller, fren uygulandığında daha hızlı durur. Karlı ve buzlu yollarda güçlü yol tutuşu sağlayan kış lastikleri, farklı desen ve dokularıyla aracın kaymadan ilerlemesini sağlar.

Aracınıza Uygun Goodyear Lastik Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Aracınıza Uygun Goodyear Lastik Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Aracınıza lastik seçerken ebatlarına ve jant uyumuna dikkat etmeniz gerekir. Hemen herkesin beğenisini toplayan Goodyear 4×4 lastikleri oldukça spesifik bir kullanım alanına sahiptir. Benzer şekilde Goodyear arazi lastikleri de engebeli zeminlere ve özel araç tiplerine özgü üretilmiştir.

Lastik seçerken ürünün aracınıza ve kullanım koşullarına uygunluğunu üzerinde yer alan bilgilere bakarak kontrol edebilirsiniz. Lastiğin yanağında M+S sembolü bulunuyorsa çamurlu ve karlı yollarda kullanıma uygundur. Yanak kısmında 3 tepeli dağ bulunan lastikler, yoğun kar yağışlarında güçlü bir tutuş sağlar. Buz dikiti sembolü ise lastiğin donan zeminlerde kısa fren mesafesi sağladığını gösterir.

Aracınıza uygun lastik seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer faktör, jantın inç olarak hangi ölçüde olduğunu belirlemektir. Araç tipinize uygun lastik sınıfı içinden tercihinizi belirlerken lastik ölçülerine de dikkat etmek gerekir. Ebat; taban ölçüsü, yanak kalınlığı ve jant ölçüsü gibi değerler göz önünde bulundurularak hesaplanır. Goodyear 14, 15, 17 inç lastik seçenekleriyle aracınıza uygun bir seçim yapmanıza olanak tanır. 16 ve 19 inç lastik Goodyear farkıyla güvenle kullanabileceğiniz diğer seçeneklerdir. Daha düşük yük taşıma kapasitesine sahip araçlarda Goodyear 13 jant lastik tercih edilebilir.

Kalitesiyle Ön Plana Çıkan Goodyear Lastik Fiyatları Nelerdir?

Kalitesiyle Ön Plana Çıkan Goodyear Lastik Fiyatları Nelerdir?

Goodyear lastik fiyatları, modele bağlı olarak değişir. Lastiklerin mevsim ve zeminlere uygun olarak optimize edilmesi nedeniyle model yelpazesi ve fiyat aralığı oldukça geniştir. Yaz, kış ve dört mevsim lastikleri farklı donanım ve teknolojiler ile üretilir. Bu farklılıklar, ürün fiyatları üzerinde belirleyici rol oynar.

7 derece ve altındaki çetin hava şartlarında mükemmel yol tutuşu ve kısa fren mesafesi sunan kış lastiği modelleri, farklı bütçelere hitap eder. Daha yüksek seyreden hava koşullarında dört mevsim ve yaz lastiği modelleri arasından tercihinizi yapabilir, fiyat aralıkları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Goodyear ürün çeşitlerini, online alışveriş platformu Trendyol araba lastiği seçenekleri arasından temin edebilirsiniz. Tüm zorlu koşullara dayanıklı ürün serilerine erişerek aracınız için doğru modeli kolayca belirleyebilir ve satın alabilirsiniz.