placeholder
"

Petlas Lastik

" araması için 2727 sonuç listeleniyor

Petlas Lastik

Her Araç Modeli İçin Üstün Teknolojiye Sahip Lastikler

Herhangi bir araca dışarıdan bakıldığında yerle temasını sağlayan unsurun tekerlekleri olduğu görülür. Zeminle aradaki bağı sağlayan bu unsurların, güvenli ve keyifli bir yolculuk için kaliteli ve sağlam olması gerekir. Bu sağlamlığı ve yol tutuşunu sağlayan unsur tekerleği dışarıdan çepeçevre saran kauçuk katman olur. Tarihi 1800’lere dayanan lastikler genel anlamıyla kauçuk, kord bezi, çelik teller ve çeşitli kimyasallarla üretilen kompozit bir yapıdır. Dış yüzey ve tekerlek arasında hava tutabilmesi, şişirilebilmesi sayesinde farklı yol koşullarına göre şekil alabilir ve yumuşak bir sürüş deneyimi yaşanmasını sağlar. Geçmişte tahta tekerlekli at arabalarındaki taş ve yükseltilere takılarak devrilme, yoldan çıkma, kırılma ve kullanıcıları rahatsız etme gibi dezavantajları kökünden yok etmek için tercih edilir. O zamanlardan bu yana birçok malzeme ve tasarımla çözümler aranır. Sonucunda yüksek kaliteli yumuşak, kanallı, dişli modeller ortaya çıkar. Petlas lastik üretimine savaş uçakları için başlayarak tüm araçların ihtiyaçlarını giderecek hale gelmiş bir markadır. Savaş uçaklarının yüksek sürtünmeyle havalanırken ya da büyük bir darbe ve sürtünmeyle inerken kullandığı tekerlekler büyük önem arz eder. Marka, Türkiye’nin savaş uçaklarını daha güvenli ve sağlam hale getirmek için çıktığı yola tüm araçlar için konforlu bir yol deneyimi sunacak tasarımlarla devam eder. Yerli, kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler sunmasıyla kullanıcıların beğenisini kazanır. Farklı hava koşullarına ve farklı ihtiyaçlara hizmet edecek ürünler çıkarır. Farklı mevsimlerde kullanılmasına, boyutlarına, modeline, kullanım şekline, ek teknolojik özelliklerine göre çeşitlenen ürünler kullanıcıların her an güvenli ve keyifli bir sürüş deneyimi yaşamasını sağlar. Petlas oto lastik alanında geliştirdiği yüksek teknolojilerle üründen alınan verimi üst düzeye çıkarmayı ve yaşanan problemleri en aza indirmeyi amaçlar. Mevsimlere göre standart modellerde olanların yanı sıra performans ürünleri olarak sunduğu farklı tasarımlarla otomobil kullanmayı bir hobi ya da spor haline getirmiş kişilere hitap eder. Petlas lastik tavsiye edilen sayılı markaların başında gelerek kullanıcıya yüksek yol tutuşu ve güvenlik vadeder. Güvenli ve keyifli yolculuklar için üstün kalitede tüm seçenekleri Trendyol sayfalarından hemen inceleyebilirsiniz.

Her Araç Modeli İçin Üstün Teknolojiye Sahip Lastikler

Petlas lastik modelleri, farklı kullanım amaçları ve farklı araçlar için güvenli sürüş vadeder. Genel olarak otomobil, SUV, hafif ticari, kamyonet, kamyon, otobüs, zirai grup, iş makinaları, forklift, askeri kara araçları ve askeri uçaklar için üretilir. Her biri farklı boyutlarda ve farklı kimyasal yapılarda olur. İçerisinde bulunulan ortam koşulları, yoldan alınan darbeler, ağırlık ve uzunluklar dikkate alınarak tasarlanır. Bunlar arasında sıklıkla değişen ve satın alınan ise otomobil tekerlekleridir. Gün boyu farklı darbelere, yol koşullarına maruz kalırken tonlarca ağırlığı taşımak ve motor gücünü dağıtarak yürütmek için çalışır. Aracın modeli, tekerlek çapı ya da önceki lastiğin yanağında bulunan rakamlar seçim yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardır. Bu sayede uyumlu ürünle daha güvenli bir yolculuk yaparken yakıt tasarrufu da sağlayabilirsiniz. Petlas lastik özellikleri her model ve her koşul için değişir. Modeller farklı taban desenlerine, diş yapılarına, çap ve kalınlıklara sahiptir. Örneğin sırf estetik görünüşü daha ilgi çekici bir hale getirmek için gereğinden büyük ve geniş bir lastik kullanımı, yakıt tüketimini oldukça artırır. Aynı zamanda motor performansını da yarı yarıya düşürür. Otomobile ve mevsime uygun olmayan ya da oldukça eskimiş ürünler, sürüş sırasında yolculara kadar ulaşabilen rahatsız edici bir gürültüye neden olabilir. Güneşte kalarak sertleşmiş kauçuk dişler, hangi mevsimde olursa olsun toprak yol gibi gürültülü ve titreşimli bir sürüşe yol açar. Aynı şekilde derin oluklara ve dişlere sahip olan kış lastiklerini yaz mevsiminde kullanmak da sürücü için dikkat dağıtıcı bir gürültü yaratır. Petlas sessiz lastik olarak tanımlanan yumuşak ve dolgun ürünler ortaya çıkarır. Uygun muhafaza koşullarına göre saklanan ürünler, mevsime göre sessiz, yumuşak ve keyifli bir sürüş deneyimi sunar. Farklı asfalt tiplerinde ve toprak yollarda aksamların ve yolcuların en az etkilenmesi için zemin koşullarına göre şekil alır. Bunlar aynı zamanda düşük yuvarlanma direnciyle fark edilebilir bir derecede yakıt tasarrufu sağlar. Sert ve dişli olanları döndürmek için çaba harcayan motor, yumuşak modeller sayesinde daha kolay ve rahat yürür. Marka, standart ürünlerin yanında adından söz ettiren teknolojileri de kullanıcılara sunar. Petlas patlamayan lastik olarak da bilinen Run Flat teknolojisi, yara aldığı anda sönmek yerine yanak destekleri sayesinde formunu yüksek oranda korur. Bunlar, yüksek hızla giden bir otomobilin yoldaki demir parçaya denk gelerek lastiğinin patlamasıyla kaza yapmasına engel olabilmek için tasarlanır. Petlas RFT lastik modelleri, takviye yanak kauçuğu sayesinde jantları da eğilme ve kırılmalara karşı korur. Patlamanın ardından değişim yapılabilecek yakın noktaya kadar güvenli bir şekilde ulaşabilmenize yardımcı olur. Otomobilinizi daha güvenli ve konforlu kullanabilmek için ihtiyacınız olan ürüne Trendyol sayesinde sahip olabilirsiniz.

Zorlu Koşullar İçin Özel Modeller

Zorlu Koşullar İçin Özel Modeller

Araç lastikleri genellikle tekerlek çapına ve fabrika çıkışında belirlenen ölçülere göre seçilir. Motorun güç verdiği tekerlek sayılarına göre 4x2 ve 4x4 olarak ikiye ayrılır. 4x2 modeller genellikle binek araçlar için kullanılır. Motor öndeki iki tekere güç vererek yürüyorsa önden çekişli, arkadaki iki tekere güç veriyorsa arkadan çekişli ya da itişli olarak ifade edilir. Buna göre de farklı diş yapıları ve ebatlarda bulunur. Motorun dört tekere birden güç verdiği 4x4 modeller ise bazı istisnalar dışında genellikle SUV ve arazi araçlarıdır. Bunlar daha güçlü, kavrayışı yüksek ve dayanıklı tasarımlarla sunulur. Petlas SUV lastik çeşitleri, şehir içinde ve yol dışında kullanılabilen modelleriyle kişilerin hem yolculuklarını hem de hobilerini güvenle yapabilmelerini sağlar. Özellikle dört tekerin de aynı anda dönmeye başlamasıyla ortaya çıkan yüksek güç, aracın zemine tutunarak hızla kalkabilmesini ve kısa mesafede durabilmesini sağlar. Bunlar aynı zamanda dört tekere güç yollayan motorun yakıt tasarrufu sağlayabilmesi için özel teknolojilerle üretilir. Petlas 4x4 lastik modelleri, farklı araçlar ve tekerlek boyutları için uyumlu tasarlanır. Birçok kullanıcının yanlış bir şekilde desen özelliklerine göre seçim yapması bu güçlü ürünlerin kullanıldığı herhangi bir yolda beklenen performansı gösterememesine neden olur. Zorlu doğa koşullarında yolculuk yapmayı hobi haline getirenler için Petlas MT lastik modelleri ideal seçeneklerdir. Mud Terrain ya da çamur lastikleri olarak ifade edilen bu ürünler, derin kanal yapısı ve blok desenleriyle zorlu arazi koşullarında güvenli bir tutuş sunar. Bloklar arasındaki derin boşluklar kar, çamur ve su birikintilerinin kolay tahliye edilebilmesini sağlar. Sert doğa koşullarının üstesinden gelen bu seçenekler Off Road yapmak için iyi alternatifler olsa da şehir içinde gürültülü ve titreşimli bir yolculuğa neden olabilir. Petlas AT lastik modelleri ise genellikle küçük arazi makinelerine uyumlu, kelime anlamı olarak da tüm koşullarda başarılı ürünlerdir. Ancak MT olanlar zorlu koşullar için birebirken All Terrain ürünler kuru zeminlerde, genellikle yaz aylarında Off Road yapmaya elverişlidir. Siz de doğa hobileriniz için güçlü yol arkadaşını Trendyol aracılığıyla bulabilirsiniz.

Her Mevsim Kaliteli ve Güvenli Ürünler

Her Mevsim Kaliteli ve Güvenli Ürünler

Otomobil modeli ne olursa olsun zorlu hava şartlarında kayma ya da duramama gibi sorunlar yaşanabilir. Bunun asıl nedeni mevsim şartlarına uygun olmayan ya da eskimiş lastik kullanımı olabilir. Petlas M+S lastik modelleri, her mevsim az yağışlı bölgelerde kullanılabilecek ürünlerdir. Bunlar hem tasarruflu hem de güvenli bir sürüş için yeterli gelebilir. Ancak yaz aylarının kurak, soğuk ayların ise bol yağışlı geçtiği bölgelerde tam zemin tutuşu sağlayamayacağı için tehlikeye yol açabilir. Petlas 4 mevsim lastik çeşitlerini, yumuşak hava değişimlerinin bulunduğu bölgelerde ıslak ve kuru zeminlerde mükemmel tutuş sağlayacak şekilde üretir. Her mevsime uyabilmesi için orta kanal derinliklerine sahip olur. Bu kanallar düşük seviyedeki sıvıları kolay tahliye ederek asfalt zemine tutunmayı sağlar. Değişken hava olaylarının görüldüğü bölgelerde ise kış mevsimi dışında tüm aylarda kullanabilirsiniz. Hafif yağışlarda güvenli bir sürüş deneyimi kazanabilirsiniz. Ancak kış mevsimi yaklaştığında ya da devlet tarafından belirlenen değişim tarihlerinde kışlık olanlara geçilmesi gerekir. Petlas kışlık lastik modelleri farklı kalınlıklardaki kar yağışı, buzlanmalar ve ıslanmış yükseltiler için mükemmel kavrama sağlayacak malzemeler ve desenlerle üretilir. Kışlık ürünlerin tamamı, yoğun kar kütlelerini bile kolaylıkla tahliye ederek zemine tutunacak yapıdadır. Yüzey dokusu ve diş yapısı zemin buzlanmalarında aracın kaymasına engel olabilmek için özel malzemelerle üretilir. Petlas yazlık lastik çeşitleri ise daha düşük seviyede diş derinliklerine sahip ürünlerdir. Bunlar sıcak ve kuru zeminde ses ve sarsıntı yapmadan ilerleyebilmenizi sağlar. Farklı mevsimlere uygun lastik kullanımı sizin ve ailenizin güvenle yolculuk yapabilmesi için ilk şartlar arasında yer alır. Gelecek mevsim için lastiğinizi değiştirmeyi düşünüyorsanız hemen Trendyol sayfalarına göz atabilirsiniz.

Yüksek Performans ve Estetik Arayanlara Uygun Modeller

Yüksek Performans ve Estetik Arayanlara Uygun Modeller

Her mevsim güvenli ve rahat bir yolculuk için lastiklerin iyi durumda olduğundan emin olmanız gerekir. Yüzeyindeki herhangi bir darbe, aşınma, çizik ya da sertleşme geri döndürülemez kazalara dahi yol açabilir. Petlas yumuşak lastik çeşitleriyle zemine tam uyum sağlayarak yumuşak ve keyifli bir sürüş deneyimi yaşatır. Farklı mevsimler için değişen yumuşaklık seviyesi, asfalt ya da yol dışı zemini tutarak darbeleri emebilecek şekilde ayarlanır. Araç kullanmayı bir hobi haline getirmiş olanlar, yürüyen aksama ve dış estetiğe ayrıca özen gösterir. Farklı desen yapıları ve kalınlıklar aracını süslemeyi sevenlerin tercih yaparken dikkat ettiği özelliklerdir. Örneğin Petlas ince yanak lastik modelleri, genellikle tuning ve modifiyeye ilgi duyan kişilerin beğenisini kazanır. Otomobil modeli ne olursa olsun değişebilen yanak kalınlıkları, dış görünümü oldukça etkiler. Kimileri özellikle şık ve büyük çaplı çelik jantları ince yanak ürünlerle birlikte kullanır. Ancak ince yanak ürünler, diğerlerine göre daha hassas bir kullanım gerektirebilir. Dar yanak yapısı, zorlu yollarda tekerleklerin zeminden aldığı yüksek darbelerle çatlayabilir ya da çizilebilir. Düz olmayan zeminlerde çelik jant, kauçuk yapı üstünde hasarlara yol açabilir. Yanak kalınlığının yanında taban desenleri de kullanıcılar için estetik bir unsur olarak tercih edilebilir. Petlas V taban lastik seçenekleri iki kenardan ortaya ve alta doğru uzanan kanalların V şeklini oluşturmasıyla üretilir. Kanalların asıl amacı su, çamur ve kar kütlelerini tahliye ederek zemine tutunmak olsa da çoğu kişi için estetik bir tercihe dönüşebilir. Ancak seçim yaparken desenlere değil hava koşullarında vadettiği güvenliğe dikkat etmek gerekir. Siz de otomobilinizi hem şık gösterecek hem de güvenli bir hale getirecek yeni ürünleri Trendyol’da bulabilirsiniz.

Bütçenize Uygun Lastik Fiyatları

Bütçenize Uygun Lastik Fiyatları

Otomobil markası ne olursa olsun kişiler parçaların veya aksesuarların fiyatlarını araştırır. Özellikle belli bir kullanım süresi bulunan lastiklerin değişme zamanı geldiğinde karşılaşılan geniş fiyat aralıkları oldukça kafa karıştırıcı bir hal alır. Bu nedenle kişiler ikinci el ya da yan sanayi ürünlere yönelebilir. Ancak kendiniz ve sevdiklerinizin güvenliği için orijinal ve kalitesine güvendiğiniz bir ürünü kullanmanız gerekir. Petlas lastik fiyatları her bütçeye uygun aralıklarla sunulur. Kişiler hem kaliteli hem de dayanıklı yerli markanın ürünleriyle tüm yolculuklarında daha güvenli olur. Zemine temas eden aksesuarların sağlamlığından emin olarak daha güvenle yola çıkabilirsiniz. Fiyatlar ilk olarak makine sınıflarına göre belirlenir. Daha büyük boyutlardaki makineler, kamyonlar, otobüsler ve savaş araçları için özel üretim lastikler kullanılır. Ancak SUV ve otomobiller için üretilenler bunlara nazaran daha uygun fiyatlarla sunulur. Daha zor koşullara hizmet eden 4x4 seçeneklerinin otomobil lastiklerinden farklı fiyatlara sahip olması mümkündür. Modellerin ya da ebatların ardından ürünün hizmet ettiği ortam koşulları da fiyatları etkileyen unsurlardır. Dört mevsimlik, yazlık ya da kışlık seçeneklerin fiyatları birbirinden farklı olarak kullanıcılara sunulur. Ancak ortalama beş yıl güvenli yolculuk sunan bu aksesuarların fiyatları uzun vadede maddi ve manevi kar sağlar. Petlas lastik ebatları, farklı araç marka ve modelleri için standartlara uygun üretilir. Örneğin otomobiller için ebatlar, ortadaki boş kısmın yani jantın çapına, yere basan taban kısmının genişliğine, jant ve en dış yüzey arasındaki yanak kısmının yüksekliğine göre belirlenir. Yanak kısmında bulunan kabartmalı harfler ve rakamlar bu ölçüleri ifade eder. Otomobiliniz için uygun ölçülere sahip lastikleri Trendyol sayfalarından kolaylıkla bulabilirsiniz.

Petlas Araç Lastikleri Trendyol’da

Petlas Araç Lastikleri Trendyol’da

Yolculuğa çıkarken güvenli ve aracınızdan emin olmak için yolu tutan aksesuarların kaliteli ve sağlam olması gerekir. Petlas lastik yorumları kullanıcıların ilk izlenimlerini ve tecrübelerini içererek markaya değer katar. Kişiler alışveriş yaparken bu yorum ve puanları inceleyerek otomobili için uygun ürüne karar verebilir. Deneyimlerini paylaşan kullanıcılar, uzun ömürlü ve mükemmel yol tutuşuyla ürünlerden memnun kaldığını ifade eder. Farklı desen yapıları ve kanal derinlikleriyle zor kış şartlarında bile güvenle yola çıkabilirsiniz. Özellikle arazi sürüşlerinde ve karlı havalarda sürüşün güvenli olması büyük önem taşır. Çeşitli modeller ve ebatlarda sunulan binlerce seçenek sayesinde istediğiniz ürünü daha kolay ve uygun fiyatla bulabilirsiniz. Ayrıca lastikler büyük boyutlu ve ağır malzemeler olduğu için satın alındığı yerden taşınması ve muhafaza edilmesi zor olabilir. Online alışveriş imkanı kişilerin aradıkları ürüne kolay bir şekilde sahip olmalarını sağlar. Doğrudan güneş görmeyen serin bir yerde muhafaza edilen ürünler vadettiği kullanım süresinden daha uzun bir ömre sahip olabilir. Marka otomobillerinizden iş makinelerinize kadar ihtiyacınız olan tüm zemin aksesuarlarını iyi kalite ve avantajlı fiyatlarla sizlere sunar. Petlas askeri lastik çeşitleriyle ise hava ve kara makinelerinin daha güvenli ve güçlü olmasını sağlar. Araca ve koşullara tam uyum sağlayan ürünlerle alınan performansın artması ve harcanan yakıtın da azalması mümkündür. Kullanıcılar hem yüksek kaliteye uygun fiyatla sahip olabilmek hem yakıt tasarrufu sağlamak hem de sevdiklerini daha güvenli yolculuklara çıkarmak için markayı tercih eder. Güvenli alışverişin adresi Trendyol, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun ürünü bulabilmeniz için onlarca seçeneği gözler önüne serer. Siz de aracınız ve cebiniz için uygun modeli hemen Trendyol sayfalarından bulabilirsiniz.