İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Kuru Üzüm

" araması için 1656 sonuç listeleniyor

Organik Kuru Üzüm Çeşitleri Trendyol’da!

Üzüm Anadolu kökenli, kadim ve tarihi bir bitkidir. Tarım devriminin ilk zamanlarından beri Anadolu’da kullanılan, üretilen ve sevilerek tüketilen bitkiler arasındadır. İnsanlar binlerce yıldır üzümü dalından toplar, kurutur ve kışlık yiyecek olarak depolar. Üzüm, ince kabuklu ve küçük taneli olması sayesinde kolay kuruyan, bu sebeple de kurutularak tüketilmesi tercih edilen meyveler arasındadır. Kuru üzüm yüksek enerji deposu olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen kuruyemiş çeşitlerinden biridir. Yüksek miktarda doğal meyve şekeri içermesi, zengin besin ve vitamin içeriği ve lifli yapısıyla birçok kişinin severek tükettiği bir üründür. Çekirdeksiz kuru üzüm çeşitleri tüketiminin kolay olması sayesinde tercih edilir. Bunun dışında Antep karası çeşidi de kurutularak tüketilen kuru ürünlerden biridir. Bağ, ağustos ayının sonlarına doğru hasat edildikten sonra eylül ayının ilk haftalarında kurutulur ve tüketiciye sunulur. Kış aylarında kolay saklanabilmesi, bozulmaması ve yüksek enerji içeriğiyle vazgeçilmez atıştırmalıklar arasındadır. Aynı zamanda yüksek demir içeriği, doğal ve eşit miktarda fruktoz ve glikoz dağılımı sayesinde de faydalı ve enerji verici besinlerden biridir. Özellikle gelişim çağındaki çocuklar için bunun gibi besleyici ve enerji verici atıştırmalık tercih edilmesi faydalı olabilir. Çocukların ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri sağlayan ürünler, aynı zamanda yüksek lif içeriğiyle bağırsakların düzgün çalışmasına da yardımcı olur. Üzüm kurusu 100 gramında yaklaşık olarak 300 kalori ihtiva eder. Besleyici olarak da çok zengin olan bu meyve çeşidi uygun fiyatlıdır. İş, okul, ve günlük yaşamın stresi nedeniyle kaybettiğiniz enerjiyi yerine koyabilir. Vitaminleri alma ve mineralleri tamamlama açısından da faydalıdır. Günlük olarak bir avuç bu meyveden tüketmek vücudunuzun birçok eksiğini tamamlamak adına faydalı olur. Çekirdekli üzüm ve çekirdeksiz üzüm çeşitleri ayrı faydalar sağlar. Siz de uygun fiyatlı, besleyici, kaliteli ve düzgün paketlenen bu ürünleri Trendyol’da bulabilir, sağlıklı atıştırmalıkları günün her saati tüketebilirsiniz.

Sağlığa Faydalı Kuru Üzüm

Sağlığa Faydalı Kuru Üzüm

Doğal kuru üzüm birçok faydası, besleyici yapısı ve lezzetliyle hemen her damağa hitap eden, sofraların vazgeçilmezi ürünler arasındadır. Öncelikle yüksek enerji içeriğiyle dikkat çeken bir gıdadır. 100 gram kuru üzümde ortalama 300 kalori bulunur. Bu yüksek enerji içeriği sayesinde meyveler arasında kuvvet ve enerji deposu olarak bilinir. Ayrıca basit şeker olarak bilinen glikoz ve fruktozun saf ve doğal hali bu gıdanın içerisinde eşit miktarda bulunur. Bu sebeple meyve, vücut için tüketmesi kolay enerji çeşidini içermesiyle öne çıkar. Bu içerik özellikle çocuklar için önemlidir. Çocukların vücudu tam olarak kompleks şeker türevlerini işleyemez. Bu meyve sayesinde küçükler de basit şekeri direkt alma imkanı bulur. Aynı zamanda insan beyni sadece glikozu enerji olarak tüketebilir. Bu gıdanın içerisinde bulunan glikoz, beyin ve kaslar tarafından herhangi başka işleme gerek kalmadan direkt enerji olarak kullanılır. Bu açıdan gıda, vücut sistemleri için faydalıdır. Doğal olarak üretilen organik kuru üzüm yüksek demir içeriğiyle dikkat çeker. Demir, insan vücudu için olmazsa olmaz mineraller arasındadır. Demir eksikliği durumunda, anemi olarak da bilinen kansızlık hastalığı oluşur. Bu hastalık sebebiyle kandaki oksijen miktarı düşer ve üşüme, halsizlik gibi birçok problem yaşanır. İnsan vücudunun bu hastalığı yenmesi için artı iki değerlikli demire ihtiyacı vardır. Bu gıda artı iki değerlikli demiri hazır olarak ihtiva etmesi sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu besin değerini karşılar. Meyvenin yeterli miktarda tüketimi demir eksikliğini gidermek için doğal, etkili ve basit yollardan biridir. Kuru üzüm, aynı zamanda yüksek lif içeriği sayesinde besleyici bir üründür. İnsan bağırsağı lif olmadan sindirim faaliyetlerini yerine getiremez. Bu sebeple yüksek lif içerikli gıdaların tüketilmesi gerekir. Mineral, vitamin, enerji ve lif bakımından besleyici olan bu gıdayı çocuklarınıza ve sevdiklerinize sunmanız faydalı olabilir. Ürünün çekirdeksiz çeşidi ise bu faydalarının yanında fenolik içeriğiyle antioksidan etkisi de gösterir. Siyah kuru üzüm de fenolik içeriğe sahiptir. Kara meyveye rengini veren bu madde, aynı zamanda antioksidan etkisiyle kanser ve benzeri birçok hastalığa karşı mücadeleye yardımcı olabilir. Çekirdeklerde bulunan uçucu yağlar da yüksek faydaya sahiptir. Bu uçucu yağlar yaşlanma karşıtı kremlerden, cilt bakım ürünlerine kadar kozmetik alanında pek çok üründe kullanılır. Bu sebeple hem çekirdeksiz hem de çekirdekli kuru üzüm farklı içerikleriyle vücut için çeşitli faydalar sağlar. Çocuklarınızın ve sevdiklerinizin bu sağlıklı atıştırmalıkları tüketmesini rahatlıkla önerebilirsiniz. Günlük vitamin, mineral, lif ve enerji ihtiyaçlarını doğal yollardan karşılamak için çok uygun bir gıdadır. Kolay saklanması, uygun fiyatı ve her çeşidinde ayrı lezzet bulunmasıyla bu gıdadan satın almak için Trendyol’da bulunan ürünlere göz atabilirsiniz.

Besleyici Kuru Üzüm Çeşitleri ve Özellikleri

Besleyici Kuru Üzüm Çeşitleri ve Özellikleri

Kuru üzüm çeşitleri rengine, çekirdekli olup olmamasına, tane büyüklüğüne ve yetiştirilme bölgesine göre değişiklik gösterebilir. Baskın tür olarak üretilen ise çekirdeksiz çeşitlerdir. Özellikle Manisa bölgesinde yaygın olarak üretilen çekirdeksiz meyveyi Antep karası takip eder. Bu ürün siyah renkli, çekirdekli ve iri taneli bir yapıdadır. Çekirdekli yapısı, yüksek fenolik içeriği ve hafif mayhoş tadıyla birçok kişinin vazgeçilmezi olan gıdalar arasındadır. Bunların yanında yeşil kuru üzüm gibi yine çekirdeksiz ama farklı ürünler de vardır. Bu çeşit meyveler ufak boyutu, yeşilimsi rengi ve düşük şeker oranıyla öne çıkar. Hafif ekşimsi tadıyla, çok tatlı sevmeyenler için hoş ve lezzetlidir. Yaş olanlar çok çeşitli versiyonlara sahiptir. Ancak bunların hepsi kurutularak sunulmaz. Kurutulması planlanan ürünün buna uygun olması gerekir. Kullanım amacına göre de kurutulması tercih edilen ürünler mevcuttur. Kuş üzümü genellikle yemek için değil, süsleme ya da yemeklerde kullanmak amacıyla üretilir. Antep karası, Sultani çekirdeksiz, kuru frenk üzümü gibi çeşitler ise genellikle farklı damak tatlarına hitap etmesi için üretilir. Üzüm kurutulduğunda kararma eğilimi gösterir. Fakat Sultani çekirdeksiz kuru üzümün asıl rengi kahverengimsi sarıdır. Bu sebeple sarı kuru üzüm olarak da nitelendirilir. Aynı zamanda bu meyvenin çeşitleri kalitesine, ürünün rengine ve boyutuna göre de sınıflandırılır. Sultani çekirdeksiz üzüm 7 ve 11 arası numaralarla, beş farklı renge ayrılarak sınıflandırılır. 9 numara ve üstü kaliteli ürün olarak nitelendirilir. Bunlar çoğunlukla kahverengi tonlarındadır. Aynı zamanda midi boyuttan jumbo boyuta kadar birçok farklı ebat alternatifi vardır. Jumbo boyutlar çerez olarak tüketilirken küçük ürünler kek ve pastalarda kullanılır. Bu ürünün hemen her çeşidi yüksek fenolik içeriği ile antosiyanin ve antioksidan etkisine sahiptir. Kalp sağlığı, göz ve kemikler açısından çok faydalı olabilir. Vücuttaki iltihabın azalmasına yardımcı olabilir. Bu doğal ve sağlıklı yiyeceklerden faydalanmak için Trendyol’da bulunan ürünlere göz atabilirsiniz.

Yüksek Besin Değerine Sahip Kuru Üzüm

Yüksek Besin Değerine Sahip Kuru Üzüm

Kuru üzüm kalori bakımından oldukça besleyici ve faydalı içeriğe sahip gıda maddelerinden biridir. Bu enerji miktarı doğal ve bitkisel bir üründen geldiği için vücut için hem faydalı hem de besleyicidir. Besin değeri açısından da çok zengin bir üründür. İçerisinde şeker olarak fruktoz ve glukoz ihtiva eder. Sakkaroz ise bazı çeşitlerde hiç bulunmazken bazılarında az miktarda yer alır. Bu sebeple ürün, vücut açısından sindirmesi çok kolay bir enerji kaynağıdır. Hızlı bir şekilde kana karışarak beyin ve kaslar tarafından ekstra başka bir işleme ihtiyaç duymadan tüketilebilir. Kuru frenk üzümü içerisinde yüksek miktarda bulunan polifenol, antioksidan ve antosiyanin gibi maddeler sayesinde vücuttaki iltihapların ve inflamasyonun azaltılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda linoleik asit ve potasyum açısından zengindir. Çekirdeğin içeriğinde bulunan maddeler ise yaşlanmayı geciktirici etkiye sahip olabilir. Kırmızı kuru üzüm dahil meyvenin tüm çeşitleri zengin bir lif kaynağıdır. Lif, kalın bağırsakta suyun emilimini zorlaştırır ve kabızlığı önler. Aynı zamanda yoğun lif içeriği bağırsak hareketlerini destekleyerek boşaltım sisteminin çalışmasına yardımcı olur. Bitkisel içerikli gıdaların insan vücudu üzerindeki büyük etkilerinden biri yüksek lif içermeleri sayesinde sindirime yardımcı olmalıdır. Mineral açısından da çok zengin bir içeriğe sahiptir. Demir, fosfor, magnezyum, potasyum, kalsiyum, çinko ve selenyum içerir. Kalsiyum açısından zengin yapısıyla kemik gelişimine büyük katkı sağlayabilir. Gelişim çağındaki çocukların kalsiyum ihtiyaçlarını karşılamak için hem lezzetli hem de sağlıklı bir atıştırmalık olarak tüketilebilir. Bağışıklığı kuvvetlendirmek adına günde bir avuç bu yemişten tüketmek, koruyucu etkisiyle büyük farklar yaratabilir. Çocuklarınızı sağlıklı atıştırmalıklarla beslemek için Trendyol’da bulunan ürün çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Kuru Üzüm Çeşitleri

Uygun Fiyatlı Kuru Üzüm Çeşitleri

Kuru üzüm fiyatları ürünün mahsul yılına, çeşidine, kalitesine, boyutuna ve rengine göre değişim gösterebilir. Ancak bu gıda her bütçeye uygun fiyatıyla dikkat çeker. Hem lezzetli hem de sağlıklı olması sebebiyle çocuklar için uygun fiyatlı atıştırmalık olarak tercih edilebilir. Aynı zamanda gıdayı tatlılarda, keklerde ve birçok farklı yemek içerisinde tatlandırıcı olarak kullanmanız mümkündür. Diyetlerde vazgeçilmez bir tatlı olarak tercih edilen bu gıda, lifli yapısı ve besleyici içeriğiyle tercih edilir. Özellikle ara öğünlerde sıklıkla tüketilir. Ürünü ister sade tüketebilir, isterseniz de yoğurt ve müsli gibi gıdaların içerisine karıştırarak tatlandırıcı niyetine kullanabilirsiniz. Kuru kara üzüm iri taneli ve lifli yapısı ve fenolik içeriğiyle öne çıkar. Uygun fiyatlı olmasıyla çerezlerin ve diyetlerin sevilen tatlandırıcıları arasındadır. Aynı zamanda antioksidan içeren yapısıyla vücuttan iltihapların ve toksinlerin atılmasına yardımcı olabilir. Rengini veren fenolik bileşenler birçok hastalığa karşı bağışıklık sistemine destek olma özelliği taşır. Ürünün çekirdekleri ise cilt kusurlarının düzelmesine destek olabilir. Uygun fiyat aralığı ile dikkat çeken bu meyve türü, saklaması ve taşıması açısından da oldukça avantajlıdır. Kurutulduktan sonra uygun şartlarda tutulduğunda iki yıllık raf ömrüne sahiptir. Aynı zamanda günlük bir avuç tüketimle birçok besin elementi ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ürünü temiz bir saklama kabı ile işe veya okula götürebilir, sağlıklı atıştırmalık olarak her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz. Çocuklar için de çok besleyici olan bu gıdayı evinizde her daim bulundurabilir, onlara ara öğün olarak sunabilirsiniz. Kuru üzüm, hafif tatlı ve lezzetli olması sayesinde birçok çocuk tarafından sevilerek tüketilir. Sağlıklı ve besleyici meyve çeşitlerine uygun fiyatlarla ulaşmak için Trendyol’da bulunan ürünlere göz atabilirsiniz.

Kuru Üzümün Faydaları

Kuru Üzümün Faydaları

Kuru üzüm yüzyıllardır Anadolu’da yoğun olarak tüketilen besleyici gıdalar arasındadır. Üzümün yetiştiği ağaç olan bağın anavatanı Anadolu’dur. Binlerce yıldır yetiştirilen bu bitkiden üretilen bu gıda kolay kolay bozulmaması, doğal ve besleyici yapısıyla her zaman tercih edilen yiyecekler arasındadır. Özellikle kış aylarında kurutularak hazırlanan bu ürünler, soğuk havalarda, vücut direncini artırmak ve enerji sağlamak amacıyla tüketilir. Özellikle okul çağındaki çocuklar için tüketilmesi uzmanlar tarafından önerilen gıdalar arasındadır. Ürünün doğal yapısı besleyici ve sağlıklıdır. Sindirimi ve boşaltımı destekleyen lifler beyaz üzüm kurusu dahil tüm çeşitlerde bol bol bulunur. Bu zengin lif içeriği bağırsakların düzgün çalışmasını sağladığı gibi kabızlığı da önler. Gıda, okul ve gelişim çağında olan birçok çocuğun ihtiyacı olan demir, çinko ve kalsiyum gibi önemli ve hayati mineralleri bünyesinde barındırır. Hem besleyici hem de lezzetli olması sayesinde çocuklar tarafından atıştırmalık olarak tercih edilebilir. Çocuklarınız okula giderken temiz bir kap veya ürünün kendi ambalajı içinde sağlıklı atıştırmalık olarak bu yiyecekleri verebilirsiniz. Ürünün gün içinde taşınması ve tüketilmesi de kolaydır. Çerez gibi rahatlıkla tüketilebilen ürün, taneli yapısıyla akma veya kokma yapmaz. İçeriğinde bulunan fruktoz ve glukoz sayesinde gün boyu hem kasları hem de beyni besler. İnsan beyni enerji kaynağı olarak yalnızca glikoz kullanabilir. Kuru üzüm faydaları ve içeriğinde barındırdığı bu basit ve doğal şekerler sayesinde beyne direkt olarak enerji sağlar. Okul yaşamında zihnen yorulan çocuklar için besleyici ve lezzetli bir seçenek olur. Çalışan kişiler için de oldukça faydalıdır. Sağlıklı beslenmek ve lif içeriği yüksek gıdalar tüketmek isteyenler için enerji verici yanıyla faydalı bir üründür. İş yerinizde elinizin altında her zaman bu gıdayı bulundurabilirsiniz. Uzun süre saklama avantajıyla ihtiyacınız olduğu her an tüketebilirsiniz. Uygun fiyatlı ve sağlıklı kuru üzüm çeşitleri için Trendyol’da bulunan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Organik Kuru Üzüm Çeşitleri Trendyol’da!

Organik Kuru Üzüm Çeşitleri Trendyol’da!

Kuru üzüm 1 kg, 5 kg gibi farklı ağırlıklardaki ambalajlarla satılabilen sağlıklı bir atıştırmalık üründür. Çerez ya da diğer atıştırmalık ürünlerin yanında tüketilmesi ve tatlandırıcı etkisi sayesinde de sevilir. Bu tatlı etkisinin yanında oldukça besleyici yönüyle de dikkat çeker. Taşıma ve saklamanın kolay olması sayesinde evinizde, okulda ve iş yerinizde rahatlıkla yanınızda bulundurabileceğiniz bir üründür. Tarladan hasat edilen üzümlerin sadece kurutulmasıyla elde edilen bu gıda, yıkama dışında herhangi bir işleme tabi tutulmaz. Sağlıklı ve doğal yapısıyla çocuklar için iyi atıştırmalıklardan biridir. Gelişim çağındaki çocuk ve gençlerin kalsiyum, demir ve çinko gibi birçok mineral ihtiyacını karşılar. Aynı zamanda zengin fenolik ve antosiyanin içeriği sayesinde kanser dahil birçok hastalığa karşı savaşmada yardımcı rol üstlenebilir. Zengin besin değerlerine sahip olan bu ürün uygun fiyatlı yapısıyla da dikkat çeker. Tüketimi kolay olan ve taşınırken akmayan ürünün raf ömrü de uzundur. Hasat edildikten sonra yaklaşık iki yıl boyunca tüketimi uygundur. Güvenle alarak tüketebileceğiniz tarım ürünleri arasındadır. Ayrıca yüksek lif, enerji ve mineral desteğiyle diyet yapanların da vazgeçilmez atıştırmalıklarından biridir. Diyet yaparken sağlıklı ve yüksek lif içerikli gıdalar tüketmek istediğinizde, bu meyve kurtarıcınız olabilir. Bu gıda hem enerji vermesi hem de yüksek lif içeriğiyle rafine şeker içermeyen tatlandırıcı olarak ara öğünlerde de kullanılabilir. Aynı zamanda müsli, yoğurt ve benzeri ürünleri tatlandırmak için de tercih edilebilir. Kek, kurabiye ve pasta gibi tatlılarda da kullanımı uygundur. Kuş üzümü gibi bazı çeşitler pilav, dolma gibi ana yemeklerde dahi kullanılabilir. Sağlıklı, tüketimi kolay ve raf ömrü uzun bu atıştırmalıkları hem ara öğün olarak tüketebilir, hem de yemeklere ekleyebilirsiniz. Anadolu’nun her yerinde hasat edilen, özenle hazırlanan ve paketlenen tüm çeşitler için Trendyol’da bulunan ürünlere bakabilir, size uygun olanı sipariş verebilirsiniz.

Kuru Üzüm Kaç Kaloridir?

Kuru üzüm sağlıklı beslenmeye başlayan kişilerin tatlı ihtiyacını bastırabileceği oldukça faydalı bir besindir. Bu besinin 100 gramında 299,2 kalori vardır. Bu yüzden kuru üzümün tüketimine de dikkat etmek gerekir. Yaş salkım üzümlerin temizlenerek kurutulur. Bunun için üzümün çekirdekli olup olmadığı önemli değildir. Siyah üzümden de bu kuru elde edilir. İşlenmiş bir hâlde olan vücuda oldukça zararlıdır. Bu yüzden doğada kendiliğinden içinde şeker olan besinleri tüketmek gerekir. Şeker oranın oldukça yüksek olan üzüm kurusu, kolay bulunabilir. Yulaf ile yaptığınız sabah kahvaltılarında tat vermesi açısından belirli bir miktar bu besini katabilirsiniz. Bu yiyeceği yerken kıtır kıtır bir yapı olmasını isterseniz çekirdekli olan ürünleri tercih etmelisiniz. Yeni bir şekilde sağlıklı beslenme kararı aldıysanız ara öğünlerde yemek adına bu ürünlere bakabilirsiniz. Kuru üzüm lifli yapıya sahip olan bir besindir. Bu sayede midede tokluk hissi oluşmasına yardımcı olur.

Kuru Üzümde Hangi Vitaminler Vardır?

Kuru üzüm içerisinde demir vardır. Folik asit bulunduğu için cildinize bir katkı sağlamış olursunuz. Antep Karası olarak adlandırılan versiyonunda oldukça yüksek miktarda C vitamini vardır. Bu besin içerisinde A ve E vitaminleri yer alır. Bu yüzden cilt esnek ve parlak bir görünüm elde eder. Ürün doğal bir oksidan olduğundan tümör oluşumunun engellenmesine destek olur. Potasyum ve magnezyum içeren kurular sayesinde vücutta oluşabilecek hâlsizliğin önüne geçebilirsiniz. Kalsiyum bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Bu yüzden gelişme çağında olan kişilerin faydalanabileceği oldukça kullanışlı bir besindir. Kemiklerin güçlü ve sağlıklı kemikler için bu besini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kışın soğuk günlerinde hızlı bir enerji takviyesi için kuru üzüm kullanabilirsiniz. Bu tarz besinleri, rahatlıkla çantanıza koyabilirsiniz. Bu sayede de kendinizi aç hissettiğiniz veya canınız tatlı istediği zamanlarda bunu tüketebilirsiniz. Farklı çeşit üzüm kurusunda değişik nitelikte özellikler vardır.

Kuru Üzüm Kan Yapar Mı?

Kuru üzüm içerisinde yer alan yüksek oranda demir sayesinde kan yapar. Bu konu hakkında problem yaşayan kişilerin rahatlıkla tüketeceği bir besindir. Buradaki yüksek oksidanla kendinizi, çevre kirliliğinin yan etkilerinden koruyabilirsiniz. Bu besinin içerisinde folik asit vardır. Folik asit kan hücrelerine oksijen götürmektir. Hâlsiz ve enerji düşüklüğü durumu, bu besini tüketerek oldukça az bir seviyeye inmesi sağlanabilir. Bu besin sayesinde kötü kolesterolün yükselmesinin önüne geçilir. Lifli bir yapıda olan kuru üzümler sayesinde bağırsak hareketlenmeleri gerçekleşir. Kuru üzümü nemli olmayan bir alanda muhafaza etmek gerekir. Pek çok farklı tarif içerisinde kullanılan oldukça uyumlu bir besindir. Kekin içerisine istediğiniz kadar kuru üzüm ve ceviz ekleyebilirsiniz.