"

Kuş Yemlik Ve Mamalığı

" araması için 2280 sonuç listeleniyor
Ti-Sert Muhabbet Kuşu Akıllı Yemlik

TisertMuhabbet Kuşu Akıllı Yemlik

(327)
Muhabbet Kuşu Akıllı Yemlik
43 TL
Sepete Git
TİSERT Akıllı Yemlik Geniş Hazneli

TİSERTAkıllı Yemlik Geniş Hazneli

(37)
Akıllı Yemlik Geniş Hazneli
44 TL
Sepete Git
Wodoti Yeşil Muhabbet Kuşu Akıllı Yemlik

WodotiYeşil Muhabbet Kuşu Akıllı Yemlik

(86)
Yeşil Muhabbet Kuşu Akıllı Yemlik
45 TL
Sepete Git

Yemlik ve Mamalık

Kuşların düzenli olarak taze suya ya da yiyeceğe ulaşmaları sağlıkları açısından önemlidir. Bakımları ve beslenmeleri de bu yüzden günlük hayatın bir parçasıdır. Kuş besleyiciler de bu yüzden kuşları yemlikler ile besler. “Yemlik nedir?” sorusuna pek çok alternatifle cevap verilebilir. Yemlik, kuşlarınıza yem verebileceğiniz ve onların kafeslerine ya da ortamlarına uygun olan küçük kaplardır. Kafeslerde ya da uygun yerlerde kullanılan yemlikler kuş besleyici veya tepsi besleyici gibi isimlerle de anılır. Kuş besleyicinin kuşların ilgisini çekme başarısı, farklı türlerdeki kuşların beslenme tercihleri farklı olduğu için sunulan yiyeceklerin türüne bağlıdır. Bakımını sağladığınız kuşların yemlik modelini seçerken kafes boyutunu, kuşunuzun türünü ve beslenme programını göz önünde bulundurmanız gerekir. Aynı zamanda seçeceğiniz yemliğin temizlenebilme özelliğine azami dikkat ederseniz kuşunuza daha sağlıklı bir ortamda bakabilirsiniz. En ideal yemlik; yemin kuru kalmasını sağlayan, sağlam yapılı ve temizliği kolay olandır. Kuş yemliği yapımında kullanılan malzemeler plastik, paslanmaz çelik ve seramiktir. Plastik yemlikler kuşunuzun sağlığına zararlı değildir. Çünkü plastik, tohumların özelliğine zarar vermeyen korumaya sahiptir. Seramik ve paslanmaz çelik ise çizilme riski olmadığından daha uzun ömürlü ve daha hijyeniktir. Tüp şeklinde yemlikler de vardır. Bu yemlikler tohumun alt tabakadan, yani kuşun yiyebileceği yerden çıkmasını sağlar. Geriye kalan tohumlar kapalı alanda muhafaza edilerek tohumların nemlenmeleri önlenir. Kuş, alt kısımdaki tepsiden tohumunu yedikçe yukarıda muhafaza edilen tohumlar taze bir şekilde aşağı kısma kayar. Böylece kuş her yemek yediğinde taze tohumlar ile beslenir. Evcil hayvan olarak kuş besleyenler seramik ve çelik modelleri sıklıkla tercih eder. Bu modellerde tohumlardan kalan artıklar alt tabakada birikmez ve kuşunuz daha rahat bir şekilde beslenir. Ancak tüp şeklindeki yemliklerde kalan artıkları üfleyerek dışarı çıkarabilir ve kuşunuzun beslenmesine yardımcı olabilirsiniz. Dış kısım ve iç kısım tasarımları dahil olmak üzere farklı türlerdeki yemlik ve suluk ihtiyacı için Trendyol’dan yemlik ve mamalık modellerini inceleyerek kriterlerinize uygun olan ürünü seçebilirsiniz.

Kafesin Temiz Kalmasını Sağlayan Birbirinden Farklı Kuş Yemlik Modelleri

Kuşların beslenme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla farklı renklerde, farklı özelliklerde ve farklı ebatlarda yemlik çeşitleri üretilir. Bu ürünlerin başında akıllı yemlik modelleri gelir. Akıllı modeller, beslenme sırasında oluşan kabuk atıklarının kafesin içinde dağılmasını engelleyerek alt kısımda olan hazneye düşmesini sağlar. Aynı zamanda, atıkların hazneye birikmesi ile yemlerin üzerinde kabuk tabakalarının oluşması ve kuşun altta kalan yemleri görmemesi gibi sorunların oluşmasını önler. Bu yemlik çeşidinin kafese sabitlenme özelliği vardır. Yemlikte plastik bölümlerden oluşan bir adet kuş tüneği bulunur. Boyutları ve renkleri ile birçok kafes türüne uyum sağlar. Kuş kafeslerini temiz ve hoş görünümlü hale getiren bu yemlikler hiçbir sağlıksız materyal içermeyerek hayvan dostu bir tutum sergiler. Genellikle tohumların birikmesi için kafes altlarında gazete ya da kumaş parçaları kullanılır. Bu materyaller nedeniyle oluşan görüntü kirliliğini de bu yemlik çeşidi engeller. Kafesin yanı sıra kafesin bulunduğu ortamda tohum atıklarının etrafa yayılmasını ve zeminin kirlenmesini de önler. Bu nedenle akıllı yemlik çeşitleri birçok kuşsever tarafından tercih edilir. Yemliklerde tohum bölümlerinin yanı sıra kuşunuzun sevdiği farklı krakerler için de alanlar bulunur. Bu yemlik sayesinde farklı kuş türlerinin kafeslerinde hoş ve eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Yemlik çeşitlerinden biri olan otomatik yemlik ise siz evde yokken kuşunuz için gerekli yemi sağlayan bir yemlik çeşididir. Belli bir ölçüde gün içerisinde kuşunuza yemini vererek onun aç kalmasını önler. Bu yemlik de temiz bir ortam sağlayarak kuşun tohum atıkları arasında yem arama güçlüğünü ortadan kaldırır. Kuş türüne ve kafes özelliklerine göre çeşitli boy ve renklerdeki yemlikler arasından uygun olanı seçebilirsiniz. Zaman ayarlı yemlik ise diğer yemlik çeşitlerinden ayarlanabilir olması ile ayrılır. Bazı kafes çeşitlerinde yemlik haznesi olsa da kuş meraklıları yemleri tam saatinde vererek sağlıklarına dikkat eder. Bu yemlik çeşidi sayesinde bir yolculuğa çıktığınızda ya da işe gittiğinizde kuşunuzun saatinde beslendiğinden emin olabilirsiniz. Zaman ayarlama özelliği ile kuşunuzun yemek saatlerini ayarlayarak öğünlerini takip edebilirsiniz. 20 güne kadar ayarlanabilen ve her kafese uygun bu tasarımlar kuş severlerin kurtarıcısıdır.

Kaliteli ve Kullanışlı Yemlik Modelleri

Güvercinler için tasarlanan kullanışlı yemlik modellerinden biri olan güvercin yemlik çeşidi günlük yemleme yapar. Kuşlarını gün içinde düzenli yemlemeye vakti olmayan güvercin severler hazneli yemlik modellerini tercih edebilir. Kuşları her gün yemleyen ve bakımını yapanlar için de üçgen telli yemlik modelleri uygun tercihlerdir. Hazneli yemlikler ile kuşların sayısına ve yemek potansiyellerine göre beş güne kadar yem eklemesi yapabilirsiniz. Böylelikle bir şehir dışı seyahatine çıktığınızda ya da zamanınız olmadığında kuşlarınız yine de beslenmiş olur. Boyutlarına göre farklılık gösteren bu ürünleri kuş sayınıza göre tercih edebilirsiniz. Yarı otomatik özelliği sahip yemlikler sayesinde yem gözlerinde bulunan tohumlar tükendikçe taze yemler aşağıya düşer. Böylece boşalan göze yukarıda duran dolu tohumlar inerek kuşunuzun aç kalmasını önler. Haznedeki yemler bitene kadar bu döngü devam eder. Güvercin yemlik, farklı kanatlı hayvanların beslenmesi için sağlıklı bir üründür. Normalde yemlikler seramik, çelik ve plastikten üretilir. Ancak papağan yemlik çeşitleri genellikle çelikten ve plastikten elde edilir. Çünkü papağanın yemini yerken sert gagası ile vereceği ağır darbelerin çelik ve plastiği kırma ihtimali yoktur. Papağanın sağlığı için çelik ve plastikten üretilen yemlikler kullanmanızda fayda bulunur. Bu ürünlerde zaman ayarlama gibi akıllı özellikler görmek de mümkündür. Güvercinlerin ve papağanların bulunduğu kafese ya da ortama uygun farklı yemlik çeşitleri mevcuttur. Evde sıklıkla beslenen kuş türlerinden biri olan büyük cins papağanlar genellikle kafes yerine cam önleri ve aydınlık yerlerde tutulur. Papağanların rahatlıkla yemek yiyebilecekleri yerlere çelik yemlik sabitlenir. Tas biçiminde olan bu yemlikler kancaları sayesinde uygun olan yere sabitlenerek kullanılır. Bu yemlikler, tohumların dökülmesini önlemek ve papağanın rahatça beslenmesini sağlamak amacıyla bu şekilde tasarlanmıştır. Kuşunuzun türü ve kuş sayısına göre ihtiyacınız olan yemliklere Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Şekillerine Göre Yemlik Modelleri

Demir yemlik modelleri genellikle 1,5 mm galvanizli sac kullanılarak ve 3 metre uzunlukta olacak şekilde imal edilir. Genellikle hayvan yetiştirilen meralarda bu yemlikler kullanılır. Çünkü çok sayıda hayvan için küçük yemlikler ya da tipi denilen yemlikler yetersiz kalır. Bu tür yemlikleri hem tohum hem de su haznesi olarak kullanarak hayvanların temel ihtiyacı olan besinleri bir arada sunabilirsiniz. Ayrıca bu ürünün yanında yemlik kilidi kullanılabilir. Yemlik kilidi, hayvanların eşit yemesini sağlamak açısından yem yoluna kurulur. Kilitler, bu yolların başlarında bulunan kol yardımı ile kontrol edilebilen sistemlerdir. Çoğu yemlik kilidi hayvanların boyutlarına göre üretilmektedir. Bu kilit boru yemlik ve uzun yemlik çeşitlerinde de kullanılır. Adından da anlaşılacağı üzere boru şeklinde olan bu yemlik de meralarda hayvan besiciliğinde kullanılır. Uzun yemlik ise kuşlar için kafeslerde kullanılan bir yemlik çeşididir. Daha çok küçük kuş türlerinin kafeslerinde kullanılır. Çünkü yemliklerin bölme kısımları küçük boyutlara sahiptir. Bu bölmeler her modelde farklı sayıda olabilir; ikili, dörtlü ve altılı bölmeli modeller sıklıkla tercih edilir. Bu yemlik çeşidinde kuşların beslendikten sonra geride bıraktığı parçaların sonraki beslenmenin rahatça yapılabilmesi için üflenmesi gerekir. Çünkü dolu tohumlar altta kalarak kuşun kalan yemlere ulaşımını engelleyebilir. Farklı bir şekle sahip olan elekli yemlik kuşlar için özel üretilen bir yemlik çeşididir. Kuşlarınızın rahatlıkla beslenmesini sağlayan bu yemlikler kaliteli plastik materyalden üretilir. Kuşların yemlerini yerken ortaya çıkardığı kabukları üfleyerek temizlemek yerine elek sistemi ile eleyerek temizliği sağlayabilirsiniz. Kullanışlı olan bu yemlik kuşlarınızın rahat yemek yemesini sağlayacaktır. Bir diğer çeşit ızgara yemliktir. Izgaralı yemlik sağlıklı plastik malzemelerden yapılır. Kirlendiğinde ya da istediğiniz zaman kafesten çıkarıp yıkayabileceğiniz bir çeşittir. Kolaylıkla takıp çıkarabileceğiniz bu yemliğin farklı boyut ve renkleri de mevcuttur. Bu yemliğin içerisinde bulunan ızgaralık sayesinde kuşunuz yalnızca ihtiyacı kadar yemle beslenir. Alt tabakadaki alanda yemler kendini muhafaza eder. Bu yemlikler genellikle plastikten üretilir ancak bu materyalin kuşunuzun sağlığına hiçbir zararı yoktur. Bu anlamda ızgaralı yemlikler sağlıklı ve üst kalite plastiklerle üretilir. Şekil ve boyutları değişen bu yemlikler hayvanlarınızın günlük yaşamlarında rahatlıkla beslenebilecekleri şekilde tasarlanır.

Birbirinden Kaliteli Suluk Modelleri

Hayvanlar tohumlarını ve yemeklerini yedikten sonra su da içmek isterler. Bunun için kaliteli, dayanıklı ve her kafese uygun suluklar üretilir. Bu modelleri sitemizde kriterlerinize uygun olarak seçebilirsiniz. Kuş suluğu, kuşlarınıza hiçbir sağlık problemi yaratmayan materyallerden elde edilir. Üretimde daha çok plastik ve kristal gibi materyaller kullanılır. Bu modeller hem suluk hem yemlik olabileceği gibi sadece suluk olarak da kullanılabilir. Aynı anda suluk ve yemlik işlevi gören modeller işlevsel yapılarıyla öne çıkar. Çünkü bu modeller hem çok yer kaplamaz hem de kuş severler için pratik kullanıma sahiptir. Yemlik suluk modelleri şık ve kaliteli tasarımları ile öne çıkarken renk çeşitliliği açısından da alternatif yaratır. Kuşunuzun bulunduğu kafese uygun olarak büyük ya da küçük ebatlı yemlik suluk modelleri arasından seçim yaparken tasarıma da karar verebilirsiniz. Suluk ise hem kafesin içindeki demirlere hem de kafesin dışına takılarak size kolaylık sağlar. İçe takılan suluk modellerinde genellikle demir parmaklara mandallama özelliği vardır. Bu suluklarda kuşunuz su içtikçe altta bulunan tas bölümüne su dolar. Böylece kuşunuz kafesin içinde uçarken ya da hareket ederken su dökülme riski ortadan kalkar. Kafes dışında kullanılan suluklar ise genelde monte edilir. Duvara ya da kuşunuzun ulaşabileceği herhangi bir yere monte edilen suluklar kuşların rahatça su içmesine olanak tanır. Aynı zamanda sizin de suyu doldurmanızı kolaylaştırır. Kuş sulukları tünekli ürünler arasında yer alarak kuşunuzun tüneme eylemini daha çok gerçekleştirmesini sağlar. Kuşunuzun hareket etmesini sağlayan suluklar, böylece bacak kasları ve boyun kaslarının sağlığının korunmasına yardımcı olur. Veterinerlerin belirttiğine göre kuşların içme suyunun oda sıcaklığında olması gerekir. Soğuk su tüketen kuşlarda, yedikleri tohumlara da bağlı olarak bağırsak problemleri ortaya çıkabilir. Suluklarda bakteri üretiminin ve kuşunuzda sağlık problemlerinin oluşmaması için de haftalık rutin olarak yemlik ve sulukların temizlenmesi gerekir. Temizlikte hayvanlar için üretilen özel deterjanlar kullanılmalıdır. Mutfaklarda kullanılan deterjanlar sakıncalıdır. Her iki ürün de temizlik maddesi olsa da biri hayvanlar için biri insanlar için üretilir. İç kimyasal maddeleri farklı olduğundan yanlış deterjan kullanımı hayvanlara zarar verebilir. Ya da imkanınız yoksa evde olan deterjanları sulandırarak ve kimyasal oranını düşürerek kullanabilirsiniz. Temizliğin ardından en az bir gün suluk ve yemlikleri havalandırmanın da unutulmaması gerekir.

Farklı Faydalar ve Ölçülerle Yemlik Modelleri

İnsanlar nasıl ki farklı yiyecek grupları ile besleniyorsa hayvanların da besin çeşitliliğine ihtiyacı vardır. Beslenilen kapların özellikleri, yemler ve içilen sular hayvanların hem ruhsal durumlarını hem de iç sağlık sürecini etkiler. Hayvanların sağlık sorunları ya da psikolojik problemleri dışkılarından ya da hareketlerinden algılanabilir. Bir kuşun ya da hayvanın yemliğini seçerken ne kadar dikkat ederseniz evinizde baktığınız hayvan o kadar mutlu olur. Bu noktada yemlik faydaları ve özellikleri önemlidir. Seçilen bir yemliği eve getirdikten sonra hayvanınızı oradan zorla yemek yemesi için zorlamamanız gerekir. Eğer belli bir denemeden sonra hayvanlar yemliği kabul etmezse farklı bir modeli tercih edebilirsiniz. Böylece daha sağlıklı bir sonuca ulaşabilirsiniz. Bu yüzden sitemizden kuşunuza ya da hayvanınıza uygun farklı modelleri inceleyerek doğru kararı verebilirsiniz. Yemlik ölçüleri ise çok farklı boyutlardadır. Papağanlar için daha büyük boyutlarda ve tas biçiminde demir bir yemlik kullanılması gerekir. Böylece hem papağanınızın büyük gagasına rağmen rahat beslenmesini sağlayabilir hem de gaga darbelerinin yemliğe zarar vermesinin önüne geçebilirsiniz. Kafesinizin boyutuna, kuşunuzun türüne ya da ortamına uygun yemlik ölçüsünü seçebilirsiniz. Kafesinizde bir muhabbet kuşuna bakacaksanız daha küçük boylarda; Jumbo kuş türüne bakacaksanız orta boylarda; papağan boylarında bir kuş besleyecekseniz büyük ebatlarda bir yemlik tercih etmeniz gerekir. Bu anlamda, ilk başta kafesinizin ölçülerini bilmeniz faydalı olur. Böylece alacağınız yemlik ya da mamalık kafesinize uyumlu olacaktır. Daha sonra kuşunuzun ya da hayvanınızın türüne göre boyutunu belirlemeniz gerekir. Yemlik çeşitlerinin ölçülerini sitemizde bulabilir ve hayvanınıza uygun kriterlerde bir yemlik ya da mamalık seçebilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Yemlik ve Mamalık Çeşitleri Trendyol’da!

Hayvanların rahat bir şekilde beslenebilmeleri ve susuzluk ihtiyaçlarını giderebilmeleri amacıyla üretilen yemlik, mamalık ve suluk fiyatları geniş bir aralıkta çeşitlenir. Yemlik fiyatları; modellerin boyutuna, rengine, üretildiği materyale ve tasarımına göre çeşitlilik gösterir. Yemlik seçiminde fiyatlarla birlikte kuşunuzun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Bazı kuşlar plastikten yapılan yemliklerden ya da suluklardan su içebilirken ve beslenebilirken bazı kuşlar ise seramik yemlikten başka bir modeli kabul etmeyebilir. Bu yüzden kuş suluk fiyatları ya da yemlik fiyatlarını incelerken kuşunuzun psikolojik sağlığını da düşünmeniz faydalı olacaktır. Sitemizde suluk ve yemlik seçerken istediğiniz kriterleri oluşturarak filtreleme yapabilirsiniz. Öncelikle kuşunuzun türüne göre bir araştırma yapmanız gerekir. Kuşunuzun beslenme şeklini ve genel olarak tercih ettiği yemleri bilmek önemli noktalardan biridir. Aynı zamanda seçilen yemliğin üretiminde kullanılan materyallere de dikkat etmek gerekir. Suluk modellerini seçerken de kuşunuzun türüne göre kullanımı rahat olan modeli belirleyebilirsiniz. Fiyat aralığı ve modellerin özelliklerini belirlemek hem bütçenize hem de kuşunuzun sağlığına uygun yemlik ve mamalıkları daha kolay seçmenizi sağlar. İhtiyaçları tam olarak belirleyerek seçim yapmanız kuşunuzun sağlığını korumakla birlikte güzel bir yaşamı da beraberinde getirir. Yemlik, mamalık ve suluk seçiminde fiyat, tasarım ve boyut gibi faktörlerin yanı sıra kuşunuzun sağlığının da ön planda olması gerekir. Bu yüzden fiyatları inceleyerek hem bütçenizi zorlamayacak hem de kuşunuza uygun yemliği bulabilirsiniz. Çeşitli renk, boyut, üretim materyalleri ve farklı bütçelere uygun fiyatlarla geniş bir aralıkta alternatif yaratan modelleri buradan inceleyebilir ve kuşunuzun ihtiyaçlarını Trendyol üzerinden bir tıkla evinize getirebilirsiniz.