"

Makita

" araması için 1308 sonuç listeleniyor

Makita

Makita

1915 yılında elektrikli motor satıcısı olarak faaliyete başlayan Makita, Japonya’nın en büyük elektrikli el aletleri üreticisidir. Dünya çapında lider markalardan biri olarak, geniş bir elektrikli el aletleri yelpazesine sahiptir. Temel ürün grupları dairesel testereler, dekupaj aletleri planyalar, matkaplar, kırıcılar, taşlamalar ve zımparalardan oluşur. Uzman Makita bayileri, kalite vizyonu ve yenilikçi ürünleri ile çeşitli sektörlerde hizmet veren profesyonel kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılar. Kullanıcıları için çözüm ortağı haline gelmeyi amaçlayan Makita Türkiye, amatör inşaat profesyonelleri arasında çok popülerdir. Makita şarjlı matkap gibi kablosuz el aletlerinin yanı sıra profesyonel kullanıma yönelik olarak tasarlanan sabit makineleri ile geniş bir uygulama olanağı sunar. Motorlu el aletleri dışında Makita budama makası ve Makita bileme taşı gibi manuel alet yelpazesine de sahiptir.

Makita Darbeli Matkap Çeşitleri

Makita darbeli ve darbesiz matkaplar her türlü hava koşulunda çalışabilir. Matkaplarının çoğu kompakt boyuttadır. Hafif gövde yapısına ancak yüksek güce sahip olan Makita şarjlı set modelleri hem şantiye hem de basit ev onarımları için çok yönlü kullanıma sahiptir. Çift yalıtımlı darbeli ve darbesiz matkaplar değişken hız özelliği ile farklı güç ayarlarında çalışmanıza izin verir. Sağ-sol devir seçeneğine sahiptir. Anahtarsız ve otomatik mandrenli tasarımı ile farklı uçlar arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır. Makita darbeli şarjlı matkap modelleri, elektrik bağlantısına gerek olmadan istediğiniz yerde çalışabilmenize ve işlerinizi daha kısa sürede bitirmenize yardımcı olur. Bel kancalı darbesiz matkap modelleri ahşap ve metal malzemelerde delik açma işleri için idealdir. Delik açmadan vidalama yapmak için uygun değildir. Bu nedenle vidalama işlerinden önce mutlaka kılavuz deliği açılması önerilir. Çift devirli darbesiz matkaplar iki vitesli motoru ile küçük ve büyük delikleri yüksek performans ile açmanızı sağlar. Birinci vites büyük delikler açmak için kullanılırken, ikinci vites küçük delikler için idealdir. Çift devirli modellerde bulunan tork sınırlama özelliği, uç sıkışması sonucunda alet hasarının oluşmasını ve kullanıcının zarar görmesini önlemeye yardımcı olur. Geniş bir aralıkta sunulan Makita matkap fiyatları tüm bütçelere hitap eder. Çeşitli aksesuar seçeneklerini bir arada sunan Makita matkap seti, farklı uygulamalar için ihtiyacınız olan uçlara pratik bir şekilde sahip olmanızı sağlar.

Makita Yüksek Hızlı Matkap ve Karıştırıcı Çeşitleri

Makita yüksek hızlı matkap modelleri ahşap ve metal malzemelerin delinmesi için kullanılır. Anahtarlı ve anahtarsız mandren kullanımına ek olarak, sağ sol devir seçeneğine sahiptir. Doğrudan vidalama işlerinde kullanılmaması önerilir. Ahşapta vidalama yapılırken ilk olarak kılavuz deliği, metal malzemelerde ise öncelikle vida çapı genişliğinde delik açılması önerilir. Basit dişli yapılarından ötürü, doğrudan vidalama sırasında matkap zorlanabileceği için dişliler ve motor arızalanabilir. Makita darbesiz matkap ve karıştırıcı aletleri, hem matkap hem de karıştırıcı olarak kullanılabilir. Üç adet tutma koluna sahip aletler, sabit devirlidir. Çift yalıtımlı ve sabit devirli Makita karıştırıcı modelleri kolay karıştırma yapabilmek için yüksek tork gücüne sahiptir. Toz koruma sistemi, motorun yüksek kapasitesi ile uzun sürelerde çalışmasına yardımcı olur. Yan sap tasarımı rahat kullanıma olanak sağlar.

Makita Kırıcı ve Deliciler

Makita hilti kırıcı ve delici ürün ailesi elektropnömatik deliciler ve elektropnömatik kırıcılardan oluşur Çift yalıtımlı elektropnömatik deliciler; sağ-sol devir, değişken hız ve darbeli ve darbesiz delme özelliklerine sahiptir. SDS-Plus tip bağlantı özellikli delici uçlar ile kullanılan Makita hilti matkap delicilerde, uç sıkışmasını önlemek için tork sınırlandırma özelliği bulunur. 400 W gibi en alt seviyedeki Makita şarjlı hilti modelleri dış cephe kaplama uygulamaları ya da yoğun kullanımlar için uygun değildir. Profesyonel uygulamalar için genellikle 600 W ve üzeri modeller tercih edilebilir. Ahşap, çelik ve beton gibi yüzeylerde hem delme hem de kırma için kullanılan elektropnömatik Makita kırıcı delici matkap modelleri darbesiz delme, darbeli delme ve kırma fonksiyonlarına sahiptir. Toz emme sistemli Makita kırıcı delici çeşitleri, SDS-Plus tip bağlantı özellikli Makita yedek parça çeşitleriyle birlikte kullanılır. Makita matkap çeşitlerinin büyük bir bölümünde elektrikli süpürge bağlantısı için yan sap, toz emme aparatı ve toz torbası bulunur.

Makita Vidalama ve Somun Sıkma Aletleri

Makita vidalama serisi alçıpan vidalama, alçıpan şerit vidalama ve darbeli vidalama aletlerinden oluşur. 230 ila 500 W aralığında üretilen aletler, farklı güç seviyesine ihtiyaç sunan kullanıcılar için geniş bir seçenek yelpazesi sunar. Çift yalıtımlı, değişken hız ve sağ-sol devir ayarlı Makita alçıpan vidalama aletleri, çift viteslidir. Tetik kilidi ve bel kancası gibi özellikler kolay çalışma olanağı sağlar. Ara kauçuk halka tasarımı titreşimi emer. Özellikle alüminyum gibi yumuşak metallere vidalama için kullanılır. 280W ila 1200W aralığında güç seçenekleri ile üretilen darbeli somun sıkma aletleri, somun sıkmak ve sökmek için kullanılır. Darbeli motoru somunları hem seri hem de ayrı ayrı ve hassas bir şekilde sıkmayı sağlar. Yüksek tork gücü ile montaj, imalatı ve diğer uygulamalarda işlerinizin hızla ilerlemesine yardımcı olur.

Makita Karot Makineleri

Makita karot makineleri, farklı ortamlarda kullanım kolaylığı sağlamak için sabit ve portatif model seçeneklerine sahiptir. Sert zeminleri delmek için yüksek motor gücü ile üretilen karot makineleri, beton kolonlar ya da duvarlar gibi yüzeylerin kolay ve hızlı delinmesi için tasarlanır. Kalorifer, su ve doğalgaz tesisatları başta olmak üzere, betonarme alanlarda yoğun olarak kullanılır. Çift yalıtımlı Makita portatif karot makineleri 2 vitesli olarak üretilir. 70 mm’ye kadar deliler için ikinci vites, 70 ila 132 mm arası delikler için birinci vites hızı kullanılır. Adaptörlü kullanım seçeneği sayesinde, standart karot ucu dışında 1-1/4 bağlantılı karot uçları da takılabilir. Sabit karot makineleri 3 viteslidir. 60 mm çapa kadar üçüncü, 60 ila 100 mm arası ikinci ve 100 ila 230 mm arası birinci vites hızı kullanılır. Sabit modellerde, portatif modellerden farklı olarak ek bir adaptör kullanılmadan 1-1/4 karot uçları takılabilir.

Makita Beton ve Yapı Malzemeleri Kesim Makinaları

Makita beton ve yapı malzemeleri kesme makinesi ailesi, elmas testereli kesim makineleri ve benzinli kesim motorlarından oluşur. Mermer ve seramik kesme işlerinde kullanılan sulu mermer/seramik kesme aleti, kuru kesimin neden olduğu toz sorununu önler. Hızlı ve temiz bir kesim olanağı sunar. 45 derece açılı kesim imkanı ve kaçak akım rölesi gibi fonksiyonları ile güvenli kullanıma sahiptir. Tuğla ve kiremit kesme aletleri, ayarlanabilir kesim derinliği özelliği ile her türlü tuğla ve kiremidin istenilen ölçüde ve pürüzsüz bir şekilde kesilmesini sağlar. Toz torbalı tasarımı, kesim sırasında çıkan tozların kolay bir şekilde toplanmasına yardımcı olur. Bu sayede uygulama sonrası temizliği kolaylaştırır. Beton ve mermer kesme testereleri, 2400 W gibi yüksek motor gücü seçeneği ile beton ya da mermer yüzeylerin kısa sürede kesilmesini ve şekillendirilmesini sağlar. SJS dişli ayırma sistemi, yumuşak başlangıç özelliği ve ayarlanabilir kesim derinliği gibi özellikleri ile yüksek çalışma performansı sunar. Elmas Makita testere ya da flex taş ile kullanılabilir. Makita taş ve beton kesici çeşitleri  taş gibi zorlu malzemelerin kuru kesim işleri için idealdir. Segmanlı ya da turbo elmas testereyle birlikte kullanılabilir. Kesim derinliği ayarlanabilmekle birlikte açılı kesim için uygun değildir. Makita benzinli testere çeşitleri 4 zamanlıdır. Bu sayede yağ yakıt karışımı gerektirmez. Beton, taş ve asfalt gibi sert yüzeylerin kesim işleri için uygundur. Su dağıtım sistemi sayesinde tozsuz kesim yapılabilir.

Makita Ahşap Kesim Makineleri

Makita yatar testere ve ahşap kesme makineleri; daire testereler, gönye testereler, testere tezgâhları, kılıç testereler ve dekupaj testerelerden oluşur. Daire testere modelleri, servis ömrünü uzatmak için komple rulman yataklı olarak üretilir. Çeşitli açılarla kesim olanağı sunan testere kalkanı, daha hafif ve dayanıklı bir malzeme olarak magnezyumdan imal edilir. Bazı Makita daire testere modellerinde tozsuz çalışma için elektrikli süpürge bağlantı aparatı bulunur. Makita tilki kuyruğu çeşitleri ahşap, metal, beton, plastik ve daha birçok yüzeyde hızlı ve kolay kesim olanağı sunar. Makita tezgah testere modelleri çift taraflı döner testere tezgâhı, üstten tablalı gönye kesim tezgâhı, sürgülü gönye tezgahı, lazer aydınlatmalı sürgülü gönye tezgahı gibi geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Gönye kesme makinelerinin temel işlevi metal, ahşap ve plastik gibi malzemelerin hızlı ve yüksek kaliteli ile kesilmedir. Gönye mekanizması sayesinde malzemenin istenilen açıda kesilmesini sağlar. Hassas kesime ihtiyaç duyan profesyonel kullanıcılar için idealdir. Sürgülü gönye kesim makineleri, uygun testereler ile ahşap ve alüminyum malzemelerin kesilmesi için kullanılır. Çift seviyeli sürgü sistemi ile Makita elektrikli testere modelleri, daha yüksek ve kalın malzemelerin kesilmesini kolaylaştır. İşaretleyici lazer sistemiyle hassas kesim olanağı sunar. İlave destek kolu ile kartonpiyer gibi eğik yüzeyli malzemelerin kesilebilmesine izin verir. Makita dekupaj testereler ahşap malzemelerin düz bir şekilde kesilmesini sağlar. Makita şerit testere çeşitleri ise hem düz hem de farklı açılarda kesim yapmanıza olanak tanır. Makita hızar çeşitleri benzin motoru ile her türlü odun ve ahşap kesiminde kolaylık sağlar.

Makita Zımpara Makinesi ve Planyalar

Makita ahşap zımparalama serisi titreşimli zımparalar, avuç içi titreşimli zımparalar, dairesel titreşimli zımparalar, tank zımparalar ve planya makinelerinden oluşur. Tek elle kullanıma uygun olarak tasarlanan titreşimli zımpara makineleri, sürekli kullanım için ideal olan tetik kilidi mekanizmasına sahiptir. Zımpara kâğıdını sabitleme mandalı sayesinde, zımpara işlemini kolaylaştırır. Toz çıkışı ve toz torbası ile çalışma alanının daha az kirlenmesine yardımcı olur. Avuç içi titreşimli zımpara makineleri, On-Off tetik ve cırtlı taban mekanizması ile dar alanlarda kullanım için idealdir. Köşeler gibi erişilmesi zor alanların zımparalanması için avuç içi köşe zımpara modelleri tercih edilebilir. Makita dairesel titreşimli zımparalar eksantrik zımpara olarak da bilinir. 220 W ila 750 W aralığında güç seçenekleri ile üretilen Makita zımpara makinesi çeşitleri, kısa sürede pürüzsüz yüzeyler elde etmenize yardımcı olur. Modele göre değişken hız, elektronik sabit hız, yumuşak başlangıç ve dairesel ve dairesel eksantrik titreşim ayar seçenekleri gibi ek özellikler bulunabilir. Tank zımpara modelleri yüzeylerin ya da malzemelerin hızlı bir şeklîde temizlenmesini sağlar. Özellikle boya ve vernik gibi çıkarılması üç katmanların çıkarılmasında etkilidir. Makita el planyası ve planya makineleri, yüzey planyalama, köşe pahlama, pah kırma, lamba açma ve oluk açma işlerinde kullanılır. Metal yüzeylerin zımparalanması için Makita polisaj makinesi çeşitleri  tercih edilebilir. Hız ayarlı Makita polisaj makineleri, özellikle otomobil boya uygulamalarında hassas zımpara yapmayı sağlar. 

Makita Frezeler

Makita freze ailesi freze, dik freze, alçıpan kesme aleti ve formika tıraşlama aletinden oluşur. Makita freze kenar ve zıvana açma makineleri ahşap malzemelerin vidasız bir şekilde birleştirmesine yardımcı olur. Ahşap malzemelerin kenar kısımlarında açılan çentiklere, tutkallı ahşap ya da plastik bisküvi parçaları yerleştirilerek iki ahşap parça bir araya getirilebilir. Alçıpan kesme aleti kolay kullanım için pratik uç değiştirme özelliğine ve yuvarlak gövde yapısına sahiptir. Avuç içi kullanıma uygun formika aleti yükseklik ayar aparatı, düz kesim aparatı, düz kanal açma ucu gibi aksesuar seçenekleri ile çok yönlü kullanıma olanak tanır. Alüminyum gövdeli ve devir ayarlı freze makineleri, farklı kullanım işlerine uygun taban türleri ve dışarıdan değiştirilebilir kömürlü tasarıma sahiptir. Tek elle kullanıma uygun dik freze, kolay derinlik ayar mekanizması ile dik açıyla talaş kaldırma yapmayı sağlar. Profesyonel kullanım için tasarlanan daha gelişmiş Makita set freze makinelerinde değişken hız ayar özelliği, elektrik fren sistemi, yumuşak başlangıç ve 3 kademeli derinlik ayar mekanizması gibi işlevsel özellikler bulunabilir. Hassas derinlik ayar mekanizması ile yüksek kalitede freze yapılabilir. Çift elle kullanıma uygun modeller yüksek manevra kabiliyetine imkân sağlar. Makita el frezesi dar alanlarda çalışmayı kolaylaştırır.

Makita Taşlama Makineleri

Makita spiral (taşlama) makineleri avuç taşlama, büyük taşlama ve kalıp taşlama makinelerinden oluşur. 500 ila 1100 W aralığında güç seçenekleri ile üretilen Makita avuç taşlama makineleri taşlama, fırçalama, cilalama ve pas temizleme gibi işlerin üstesinden pratik bir şekilde gelmenize yardımcı olur. Taş ve metal yüzeylerdeki çapak alma uygulamalarında da kullanılır. Kaynak ya da testere ile kesim sırasında metal yüzeylerde meydana gelen keskin yüzeylerin düzeltilmesini sağlar. Metal, boru, taş ya da seramik gibi yüzeylerin kesilmesini kolaylaştırır. Farklı aksesuarlar ile Makita taş motoru cila, zımpara ve temizlik işlerinde kullanılabilir. Makita devir ayarlı avuç taşlama makineleri dişli ayırma mekanizmasıyla, testere sıkışması ya da zorlanması durumunda aletin zarar görmesini önler. Labirent sistemi tasarımı ile motor tozdan korunur. Kafa kısmı sökülerek farklı konumlarda yeniden monte edilebilir. Kontrollü çalışma sistemi ile yüksek çalışma güvenliği sunar. Makine çalışırken elektrik ya da akım gidip gelirse, makine yeniden çalışmaz. Makinenin çalıştırılması için anahtarın 1’den 0’a alınarak tekrar 1’e getirilmesi gerekir. Büyük taşlama makineleri kompakt ve hafif yapıları yenilenmiş gövde tasarımı ile yüksek sıcaklık direncine sahiptir. Geniş tetik mekanizması uzun çalışma sürelerinde kullanım kolaylığı sunar. Makita ispiral yani avuç içi taşlama makinelerindeki labirent sistem,sökülebilir kafa ve kontrollü çalışma sistemi gibi özellikler, büyük taşlama makinelerinde de bulunur. Kalıp taşlama makineleri, dar alanlarda yapılan hafif çapak taşlama işleri için uygundur. On off tetik mekanizması ve dişli ayırma sistemi gibi gelişmiş özelliklere sahiptir. Yoğun kullanım için yüksek torklu ve devir ayarlı modeller de bulunabilir.

Makita Akülü Set ve El Aletleri

Motorlarda 100 yılı, kablosuz teknolojide ise 40 yılı aşkın tecrübesi ile Makita akülü vidalama, matkap, somun sıkma, dekupaj, testere, avuç taşlama, kırıcı-delici, beton vibratörü, kalıp taşlama, cam fayans kesme ve sac kesme makineleri gibi çok sayıda ürününde akülü motor seçeneğine sahiptir. LXT lityum iyon pil teknolojisi ile üretilen Makita  el aletleri, 3 kat daha hızlı şarj süresi ile rakiplerinden ayrılır. 18V lityum iyon slayt tarzı piller kullanan LXT Sistemi, Makita akülü testere çeşitlerinden çim biçme makinelerine kadar 275'ten fazla kablosuz ürünle çalışır. Lityum iyon piller, Rapid Optimum Şarj teknolojisi, endüstri lideri fırçasız motorlar ve Star Protection teknolojisi, LXT sistemini oluşturmak için birlikte çalışır. Makita kaynak makinası gibi kablosuz dış mekân ekipmanları,  eşsiz performans ve yenilik sunar. Makita şarj aleti, akım, voltaj ve sıcaklığı aktif olarak kontrol ederek pil ömrünü optimize etmek için şarj işlemi boyunca pilin dâhili çipi ile iletişim kurar. Dâhili fan, şarj işlemi sırasında pilin daha hızlı şarj edebilmesi için soğuk hava akımı oluşturur. Fırçasız motor teknolojisi, Makita matkap şarjlı çeşitleri başta olmak üzere % 5 daha fazla motor ömrü sunar. Makita uzmanlığının ürünü olan fırçasız motor, karbon fırçaları ortadan kaldırarak motorun daha uzun ömürlü olması için daha serin ve daha verimli çalışmasını sağlar. Her gün yapılan zorlu uygulamalara karşı tasarlanan Star Protection; aşırı yük, aşırı deşarj ve aşırı ısınmaya karşı aleti korumak için pil koşullarının izlenmesini sağlar. Makita şarjlı el aletleri, motor ve akü teknolojileri ile kullanıcılarına her zaman eşsiz performans ve yenilik sunar.

Makita hem amatör hem de profesyonel kullanıcılara yönelik tasarladığı ürünleri ile farklı projeler için ihtiyaç duyduğunuz en iyi el aletleri ve makineleri üretir. Kablolu ve kablosuz olarak tasarlanan ürün aileleri, iç ve dış mekan projelerinizde çok yönlü kullanıma olanak tanır. Trendyol ayrıcalıkları ile sunulan indirimli Makita fiyatları ile beğendiğiniz ürünleri şimdi sipariş edebilirsiniz.