placeholder
"

HITACHI Matkap

" araması için 73 sonuç listeleniyor
HITACHI H41mb Kırıcı 930 Watt
KARGO BEDAVA
HITACHIH41mb Kırıcı 930 Watt
7.350 TL
Sepete Git
HITACHI W 6v4 Alçıpan Vidalama
KARGO BEDAVA
HITACHIW 6v4 Alçıpan Vidalama
3.300 TL
Sepete Git

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hitachi Matkap

Kullanım Alanlarına Göre Çeşitler

Matkap, yalnızca tamiratla uğraşan kişilerin ihtiyaç duyduğu araçlardan biri gibi görünebilir ama aslında her evde bulundurmakta fayda vardır. En basit elektrikli alet bile, bir aynayı asmaktan, mobilya monte etmeye kadar günlük ev işlerinde büyük fark yaratabilir. Bu alet, delik açmak, vidaları gevşetmek veya sıkmak, hatta malzemeleri kesip çıkarmak için bile kullanılabilir. Bunu, çeşitli farklı yüzeyler ve malzemeler üzerinde kullanma becerisiyle birleştirdiğinizde, bu küçük delici aletlerin çeşitli görevleri ve projeleri kolaylıkla üstlendiği görülür. Bu ürünün birçok çeşidi mevcuttur ve aralarından seçim yapmak için bazı özelliklerini bilmekte fayda vardır. Dünyanın en büyükleri arasında olan Japon Hitachi, üstün özellikli teknolojilerle ürettiği ev aletleri ile müşterilerinin memnuniyetini sağlar. Merkezi Tokyo’da bulunan firma, küresel çapta iş ağına sahiptir. Hitachi televizyonlar, ses ve görüntü ürünlerinden, sanayi ve iş makinelerine kadar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Hitachi matkap çeşitleri delmeden, vidalamaya, zımparalamaman cilalamaya kadar her şeyi yapabilen çok yönlü bir yelpaze sunar. Alette dakika başına devir “RPM” cinsinden ölçülür. "Yüksüz hız" olarak da bilinen bu hız, matkabın ne kadar hızlı döndüğünü belirtir. Bazı modeller, aletin hızını değiştirilmesine izin verir. Düşük hız, vidaları sıkmak veya ahşap gibi yumuşak malzemeleri delmek için idealdir. Yüksek hız ise taş gibi sert malzemeleri delmek için uygundur. Ayrıca ileri ve geri ayarlara sahiptir ve çoğunda değişken hız tetiği vardır. Tetiğe ne kadar fazla baskı uygulanırsa, bit o kadar hızlı döner. Matkabın üstünde bir yüksek ve düşük ayar anahtarı da vardır. Yüksek hızlar delme içindir, düşük hızlar sürüş içindir. Düşük hız, çok fazla güç ve dönme kuvveti anlamına gelir. Tüm bu farklı güce ve özelliklere sahip Hitachi modellerini Trendyol sayesinde inceleyebilir, karşılaştırma yaparak ihtiyacınız olan ürünü kolayca seçebilirsiniz.

Kullanım Alanlarına Göre Çeşitler

Elektrikli, havalı, akülü olarak çalışabilen matkap çeşitleri kendi içinde darbeli ve darbesiz olarak da ikiye ayrılır. Bunlar da kendi içlerinde farklı kategorilerde sınıflandırılabilir. Örneğin vidalama, köşe ve torklu matkaplar bunlardan bazılarıdır. Bu aletlerin çalıştıkları enerjiye göre belirli aralıklarda motor güçleri bulunur. Tek yapmak istediğiniz ahşapta ve alçıpanda küçük delikler açmaksa en iyi seçenek çekiç etkili bir üründür. Ancak küçük deliklerden fazlasını bekliyorsanız o zaman bu delici ev aletlerinin size neler sunabileceklerini bilmeniz gerekir. Darbeli matkap, içinde yer alan mekanizması yardımıyla, ucuna değişen ölçülerde darbe etkisi veren aletlerdir. Bu aletler, beton, ytong ve duvar gibi sert yüzeyleri delmek için uygun güçlü bir seçenektir. Hitachi darbeli matkap, rafları yerleştirmekten, dolapları duvara sabitlemeye kadar evdeki tüm ağır işleri yapmak için mükemmeldir. Birden fazla tork ayarı bulunur. Gücü ayarlamaya izin verir, böylece yüzey alanına verilen hasarı sınırlar. Ayrıca sert malzemelerden güç alabilir. Uç kısmını ileri doğru ateşleyen ve geri çeken bir piston, bu aletler üzerindeki çekiç hareketini çalıştırır. Bu özellik sürtünmeyi azaltır ve zorlu malzemeleri kolaylıkla delmesine izin verir. Ucun kaymasını önlemek için özel darbeli matkap uçları kullanılır. Bu aletler yalnızca betona, tuğlaya, ahşaba ve metale delik açmakla kalmaz, aynı zamanda sürücü görevi görür. Bu, farklı aletler ve tornavida uçları kullanılarak vidaların gevşetilip sıkalabilecekleri anlamına gelir. Bu tip aletler, kırıcı delici hilti dediğimiz aletler ile sıklıkla karıştırılır. Kırıcı delici hiltiler, içerisinde yer alan pnömatik sistem sayesinde çok ciddi bir vuruş enerjisi oluşturur. Hitachi kırıcı delici matkap, çok büyük beton bloklarda kullanılabilir ve büyük delikler açabilir. Kırıcılar ve yıkım matkapları, yüzeye güçlü darbeler verir ve ayrıca duvarda kanalların kesilmesi ve fayansların çıkarılması için kullanılabilir. Hitachi pnömatik matkap da aynı kırıcı delici matkap gibi beton, asfalt, tuğla ve blok gibi sert malzemeleri kırmak için tasarlanmıştır. Darbesiz aletlerde ise isminden de anlaşılacağı üzere darbe fonksiyonu bulunmaz. Bu aletler sadece darbe gerektirmeyen yerlerde kullanılabilir. Bu cihazlar yüksek güçleri ile delme ve vidalama işleri için idealdir. Hitachi darbesiz matkap, rafları ya da resimleri asmak ve düz mobilyaları monte etmek için idealdir. Bu modeller kompakt tasarımları ve hafif yapılarıyla oldukça kullanışlıdır. Tabanı mıknatısla yapışan ve seyyar hareket edebilen aletlere manyetik matkap denir. Hitachi manyetik matkap, sayesinde delik delme ve kılavuz çekme gibi işlemleri kolayca yapabilirsiniz. Siz de bu mucize aletler hakkında tüm merak ettiklerinizi Trendyol’da bulabilir, seçenekler arasından ihtiyacınıza uygun olana kolayca karar verebilirsiniz.

Doğru Matkabı Bulmak İçin Tavsiyeler

Doğru Matkabı Bulmak İçin Tavsiyeler

Bu alet, birçok işi yapabilen çok yönlü bir araçtır. Ancak projeleri ve onarımları güvenle yapabilmek için delici ev aleti kullanmanın temellerini öğrenmek gerekir. Öncelikle delmeniz gereken malzemelere bağlı olarak deliklerin çapı ve derinliği aynı olmaz. Bu nedenle hangi yüzeyde hangi matkapla ve hangi uçla çalışılacağına hakim olmak çok önemlidir. Örneğin duvara raf asmak için öncelikle bir delik açmak gerekir. Bunu yapmak için çekiç etkili bir matkaba ihtiyaç vardır. Duvarda büyük çaplı delikler açmak istenirse, düşük hızlı dişliye sahip kablolu bir ürün seçmek doğru bir tercih olur. Ahşap, plastik veya metal gibi çeşitli malzemelerde delik açmak gerekiyorsa, hız özelliğine sahip bir ürün seçilmelidir. Sadece vidalama yapılacaksa, değişken hız veya tork kontrolüne sahip ve aynı zamanda tersine çevrilebilen bir model tercih etmekte fayda vardır. Böylece alet sadece içeri girmekle kalmaz aynı zamanda vidaları da çıkarır. Bir delici ev aleti satın alırken kafalarda oluşan en büyük soru işaretlerinden biri de kablolu mu yoksa kablosuz olanının seçileceğidir. Kablolu matkaplar, ağır pil takımı bulunmadığından genellikle kablosuzdan hafiftir. Elektrikle çalışan, kablolu bir ürün seçerseniz, ayrıca bir uzatma kablosu da kullanmanız gerekecektir. Hitachi akülü matkap, arkanızda bir uzatma kablosu çekmek zorunda kalmadan istediğiniz yere götürebileceğiniz için hareket kabiliyeti sağlayacaktır. Bununla birlikte, en güçlü kablosuz aletler genellikle kablolu muadillerinden maliyetlidir. Akülü matkaplar verimlidir ve yeniden şarj edilebilir Lityum-iyon pil ile çalışır. Bu teknoloji, pilin daha hızlı (genellikle 60 dakikadan kısa bir sürede) tam olarak şarj edilmesini sağlar ve uzun süre güç tutar. Ayrıca, aynı pili aynı markanın diğer elektrikli aletleriyle birlikte kullanarak çok sayıda pil satın alma maliyetini azaltabilirsiniz. Pil boyutları tipik olarak 12V ile 20V arasındadır. Kablolu elektrikli matkaplar, Watt cinsinden derecelendirilir ve temel modeller için tipik olarak 450 Watt ile güçlü darbeli modeller için yaklaşık 1500 Watt arasında değişir. Duvarları delmek için yüksek bir wattlı bir ürün uygundur, ancak alçı levhayı delmek için düşük bir watt yeterli olacaktır. Çoğu temel ev işi için 550 Watt'lık bir model yeterlidir. Akülü ürünlerin gücü volt değerinden ölçülür. Voltaj değeri ne kadar yüksekse, alet o kadar güçlüdür. Siz de kullanım ihtiyaçlarınıza uygun cihazları Trendyol’da kolayca bulabilirsiniz.

Matkap Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Matkap Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu ürün daima, üretici tarafından önerilen güvenlik gözlükleri ve diğer uygun güvenlik donanımları ile kullanılmalıdır. İşlem yapılacak yüzeyde vidalama yapmak veya delik açmak için mutlaka bir başlangıç ​​noktası belirlenmelidir. Bu, vida veya ucun kaymasını engelleyecektir. Uçların kaymasını ve kırılmasını önlemek için, matkabı her zaman çalışma yüzeyine dik tutmak gereklidir. Daima sağlam duruş ve denge sağlanmalıdır. Doğru hizalamayı görüp hissedebilmek için bir su terazisi kullanılabilir. Ardından eşit, sabit bir basınç uygulayarak yavaşça delmeye başlanır ve hızı artırılır. Belirli delme derinliğine gelindiğinde, kalıntıları temizlemek için uç bölümü ahşaptan hafifçe geri çekilmelidir. Böylece delikler hızlı delinecek ve uç uzun süre dayanacaktır. Bir bağlantı elemanını sürmeden önce bir pilot delik açmak, ahşabın yarılmasını önlemeye yardımcı olur. Pilot matkap olmadan delik testeresi kullanmamaya dikkat edilmelidir. Ayrıca çalışırken eğilmiş bir uç asla kullanılmamalıdır. Üreticinin tavsiye ettiği maksimum delme kapasitelerini aşmamaya özen gösterilmelidir. Hız çeliği uçları soğutmadan veya yağlama yapılmadan kullanılmamalıdır. Aleti çalıştırıp durdurarak sıkışmış bir ucu serbest bırakmaya çalışmak da yanlış bir uygulamadır. Matkabı güç kablosundan kaldırmak ve sert malzemeyi delmek için aşırı güç kullanmak alete zarar verir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında mümkünse hızını azaltın. Ayrıca bu ürünü ıslak veya çamurlu yerlerde kullanmak oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabilir. İşiniz bittiğinde önce matkabı fişten çekin ve ardından ucu iş parçasından çıkarın. Her zaman matkabın boyutuna ve yapılan işe uygun uç seçtiğinizden emin olun. Vidalar için, dişli kısmın iç çapına uygun bir uç kullanılması önerilir. Çiviler için, çividen biraz daha küçük çaplı bir uç kullanılmalıdır. 20 ila 40 parçalı bir delme ve sürüş aksesuar kiti satın alırsanız, evdeki çoğu işi yapmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olursunuz. Ayrıca, farklı malzemelerde çeşitli görevleri gerçekleştirmenize olanak tanıyan çok çeşitli özel uçlar da vardır. Farklı Hitachi matkap ucu ve aksesuarları hakkında bilgi edinmek için Trendyol’u inceleyebilir, uygun ürünleri cazip fiyat avantajlarıyla satın alabilirsiniz.

Hitachi Matkap Fiyatları

Hitachi Matkap Fiyatları

Sektörde bulunan farklı modeller sayesinde gerçekten ihtiyacınız olanı bulmak bazen büyük bir sorun olabilir. Çözüm, onu nasıl kullanacağınıza bağlı olarak bir karara varmaktır. Yalnızca resimleri asmak için kullanacağınız bir araç için çok güçlü bir alet almak mantıklı değildir. Evde kullanım için en iyi model, muhtemelen hafif olandır. Sahip olduğunuzdan fazlasına ihtiyacınız olursa, güç ve seçeneklerde değişikliğe gidebilirsiniz. Pil tipinden uç takımlarına kadar matkap seçerken pek çok faktör göz önünde bulundurulmalıdır. Lityum iyon piller artık çoğu kablosuz modellerde kullanılır. Çevre için güvenli olmanın yanı sıra, hafif ve eski tip pillerden güçlüdür. Lityum iyon piller, ne kadar dolu veya boş olursa olsun, pili istediğiniz zaman şarj etmenizi sağlar. Ayrıca, kendi kendine deşarjları yoktur. Bu, ihtiyacınız olduğu her an kullanıma hazır olacağı anlamına gelir. Akülü model seçtiyseniz, boş bir pili büyük projeler sırasında şarj olan bir pille değiştirmenize olanak tanıyan yedek bir pil almak isteyebilirsiniz. Tek pilli araçlar, aynı seriden birden çok araca güç sağlar. Pili ve şarj cihazını aldıktan sonra, kendi elektrikli alet yelpazenizi genişletmek için yedek ürünler satın almanız yeterlidir. Tek bir pille çalışan farklı araçlar, ihtiyacınız olmayan ek piller ve şarj cihazlarından tasarruf etmenize yardımcı olur. Diğer pil türleri için, piller yalnızca gerektiği kadar şarj edilmelidir. Bu, pillerinizi en uzun ömürlü kullanmanıza yardımcı olacaktır. Elektrikli aletlerinizi sık kullanıyorsanız, projenizin ilerlemeye devam etmesi için yedek bir aküye yatırım yapabilirsiniz. Hitachi şarjlı matkap çeşitlerine uygun fiyatlarla Trendyol’dan ulaşabilir, kaliteli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Hitachi Matkap Yorum

Hitachi Matkap Yorum

Nikel metal hybrid piller, pillerdeki en son gelişmeyi temsil eder. Standart nikel kadmiyum pillerden küçüktür ve kıyaslandıklarında uzun süre çalıştıkları görülür. Hitachi müşterilerine nikel metal hybrid piller sunar. Tüm akülü modeller, 15 dakika ile üç saat arasında değişen şarj sürelerine sahip bir pil şarj cihazıyla birlikte gelir. Hızlı bir şarj istiyorsanız, "akıllı" şarj cihazlarında pilleri koruyan sıcaklık sensörleri ve geri besleme devresi ile donatılmış bir Hitachi aletini kullanmakta fayda vardır. Müşteri yorumlarına bakıldığında Hitachi ürünlerinin kısa dolum süresine karşılık, uzun şarj süresiyle memnuniyet sağladığı görülür. Aletin yan tarafına takılan bir derinlik dayanağı, delinmekte olan yerin istenen derinliği aşmamasını sağlamak için ayarlanabilir. Bu özellik aynı zamanda birden fazla delik açarken size tutarlı bir derinlik sağlayabilir. Yardımcı tutma kolu, delme sırasında hem güvenliği hem de doğruluğu artırır. Matkabın sol veya sağ tarafına yerleştirilebilir ve yalnızca tabanca tutma kolu kullanmaya kıyasla kullanıcının kuvvet ve kontrolünü artırmaya yardımcı olur. Matkap sürücülerinin ters işlevi vardır. Bu da tornavida ucunu ileri ve geri döndürmenize olanak tanır. Aletlerin yanında bulunan ileri / geri düğmesini itmeniz yeterlidir. Mandren ise aletin ön tarafındadır ve vida ucunu tutar. Anahtarsız mandren, ek aletlere ihtiyaç duymadan uçları hızlı ve kolay bir şekilde değiştirebileceğiniz anlamına gelir. Tork halkası, torku, direncin üstesinden gelmek için gereken bükme kuvvetini ayarlama ve doğru derinliğe vidalama yeteneği sağlar. Çok fazla tork seçilirse, vida çok derine sürülebilir. Fazla güç ayrıca kontrol ve doğruluk kaybına neden olarak çalışma yüzeyinde hasara neden olabilir. Birden fazla dişliye sahip modeller, farklı hız aralıkları seçmenize izin verir. Vites kontrol anahtarı genellikle aletin üstünde bulunur. Alete takılı entegre kemer klipsiyle de ellerinizi hızlı ve kolay bir şekilde serbest bırakabilirsiniz.

En Çok Aranan Matkap Çeşitleri Trendyol’da

En Çok Aranan Matkap Çeşitleri Trendyol’da

Yemek pişirmede bir tava neyse, marangoz işinde matkap odur. Bu, ustalaşması gereken, diğer araçlara köprü oluşturan ve başarılı ev geliştirme projelerine yol açan önemli bir araçtır. En basit şekliyle bu alet, bir delik açmak için döndürme veya yontma hareketini kullanılır. Bir raf inşa etmek, armatürleri değiştirmek, bir galeri duvarı asmak ve birçok diğer tadilat işi için kullanılabilir. Bununla birlikte, acemilerin çoğu, bu temel el aletini kullanmak konusunda endişelidir. Taşınabilir bir delici ev aleti, ev değiştirirken ya da dekorasyon yenilerken muhtemelen en çok kullanılan alettir. Hemen hemen tüm kablolu modeller bir darbe modu ile donatılmıştır. Akülü darbeli modeller bulmak da mümkündür, ancak bu mod pil ömrünü kısaltır. Bazı taşınabilir matkaplar (kablolu veya kablosuz) açılı özelliktedir. Bunlar özellikle bir odanın köşeleri gibi ulaşılması zor alanlarda kullanım için uygundur. Ofset aynaları sayesinde, sıradan bir matkabın yapamayacağı yerlerde delik açmanıza ve ayrıca vidalamanıza ve sökmenize olanak tanır. Hitachinin bazı modelleri, özellikle karanlık koşullarda sahip olunması gereken kullanışlı bir özellik olan LED ışığa da sahiptir. Hız tetiği çekildiğinde otomatik olarak yanan ışık, tetik bırakıldıktan birkaç saniye sonra otomatik olarak kapanır. Bu delici aletin nasıl kullanacağını öğrenerek ve doğru ucu seçerek ev geliştirme projeleri kolaylıkla başarılı hale getirilebilir. Trendyol sayesinde Hitachi elektrikli matkap çeşitleri arasından doğru seçimi yapmak için modelleri karşılaştırabilir, yorumlara göz atabilirsiniz. Evindeki bu küçük işlerin üstesinden gelebilecek çok yönlü bir seçenek arayanlar için tüm Hitachi ürünlerini Trendyol’da kolayca bulabilirler.