"

Makyaj Paleti

" araması için 731 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Makyaj Paleti

Makyaj Paleti

Makyaj meraklılarının ve makyaj sanatını profesyonel bir iş olarak icra edenlerin en büyük yardımcısı makyaj paleti, ihtiyaç duyulacak birden çok ürün grubunu ve rengi tek bir palette sunuyor. Makyaj paletleri; far ve kontür paleti olarak çeşitlilik gösteriyor. Yüksek pigmentasyona sahip far paletleri; mat, metalik, pastel ve nude seçenekleri ile öne çıkıyor. Yoğun kapatıcılık sağlayan büyük makyaj kontür paleti her cilt tonuyla mükemmel uyum sağlayacak doku ve renk seçenekleri sunuyor. Makyaj paleti ile ilgili detaylardan bahsetmeden önce "Makyaj kontür paleti nedir?" sorusuna genel hatlarıyla yanıt vermek gerekiyor. Kontür; makyajda öne çıkarılmak istenen bölgeleri aydınlatıp öne çıkarmak, gizlenmek istenen bölgeleri de gölgelemek için uygulanıyor. Kapatıcı ve aydınlatıcı ürünlerle uygulanan kontür işlemi için makyaj kapatıcı karıştırma paleti alırken ten renginizden 1-2 ton koyu ya da açık olacak şekilde almanız gerekiyor. Bu palet yardımıyla burnunuzu daha küçük ve kalkık, elmacık kemiklerini daha belirgin hale getirebiliyorsunuz.

Makyaj Paleti Kullanımı

Ten rengi ile uyumlu makyaj paletini satın aldıktan sonra "Makyaj paleti nasıl kullanılır?" sorusu akıllara geliyor. Makyaj esnasında ihtiyaç duyulabilecek renk çeşitliliğe sahip allık, bronzer, far ve kontür işlemini tamamlayan pudra gibi ürünler makyaj paletlerinde bir arada bulunuyor. Tüm ürünlerin bir arada bulunması pratik bir makyaj yapılmasına yardımcı oluyor. Makyaj paletini kullanmadan önce günlük ya da gece makyajı yapılıp yapılmayacağına karar verilmesi gerekiyor. Günlük makyajda genellikle ışıltıdan uzak mat renkler, toprak tonlar ve pastel tonlar tercih ediliyor. Günlük kullanılacak makyaj yine palette yer alan sıcak tonlarda bir allık ile tamamlanıyor. Gece makyajı için; yoğun pigmentli koyu renkler ve metalik tonlar tercih ediliyor. Kontür işlemi gece makyajında daha estetik duracağı için kontür uygulaması gece makyajında yoğun kullanılıyor ve makyaj uygulaması koyu tonlarda bir allık ile tamamlanıyor. Trendyol, zengin renk seçeneklerine sahip kaliteli makyaj kontür paleti fiyatları uygun fiyat aralıkları ile kullanıcılara sunuyor.

Yoğun Pigmentli Far Paletleri

Far paletleri, içerisinde bulunan büyüleyici renkler ile göz makyajında istediğiniz görüntüyü elde etmenizi sağlıyor. Yüksek pigmentli far paletleri, toprak tonlarda far paletleri ya da nude far paletleri ile kusursuz makyajı tamamlamanız kolay hale geliyor. Hafif ve ten renginizle uyumlu tonlarda yapılacak göz makyajı bile yüzde mükemmel bir etki yaratıyor. Daha belirgin ve kusursuz hatlar için palette yer alan koyu tonlar ve kontür ürünleri kullanılabiliyor. Yoğun pigmentli, nude tonlarda, saten bitişli, mat yapıdaki paletlerden tercihinizi yaptıktan sonra göz makyajınızı kusursuz uygulamak adına bilmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Önce ten renginiz ve gözlerinizle uyumlu tona karar vermeniz gerekiyor. Makyaj paletlerinde yer alan doğal tonlar açık ten rengi ile mükemmel bir uyum yakalıyor. Toprak, bakır, bronz, pembe ve sıcak renkler buğday ten rengi için uygun seçenekler arasında yer alıyor. Paletlerde yer alan daha sıcak ve iddialı koyu renklerse esmer ten rengi ile uyum sağlıyor. Makyaj paletinde yer alan kontür ürünleri ile yüz hatları esmer ten renginde daha kusursuz hatlar yaratıyor.

Far Paleti Kullanmanın Püf Noktaları

Far paletlerinde pigment kalitesine dikkat etmek gerekiyor. Kaliteli pigmentlere sahip göz makyajı kolay uygulama sağlıyor ve saatler geçse bile kalıcı etkisini sürdürüyor. Kalıcı etki veren yüksek pigmentli ürünü aldıktan sonra uygulama aşamasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Göz farı uygulamadan önce göz altları ve kaş çevresi kontür paletinde yer alan aydınlatıcı özelliğe sahip kapatıcı bir ürünle kapatılması gerekiyor. Bu uygulama göz altı morluklarını ve şişkinlikleri kapatarak yüzde daha canlı ve sağlıklı bir etki yaratmış oluyor. Daha sonra cilt rengi ile uyumlu kapatıcı kontür ürünü ile burun kenarları, dudak üstü ve yanaklarda lekeli bölgeleri kapatma işleminin uygulanması gerekiyor. Bu işlem cilt renginde sağlıklı bir bütün oluşturuyor. Lekeleri kapatılmış ve ton farklılıkları olmayan bir cilt uygulanan makyajı daha belirgin hale getiriyor. Daha sonra beyaz ya da ten rengi farla baz uygulaması gerekiyor. Baz uygulaması farın kalıcı ve daha belirgin olmasını sağlıyor. Far uygulamasının eşit ve iyice dağılmasını sağlayan yumuşak uçlu fırça bu aşamada öne çıkıyor. Göz farı uygularken gölgelendirme işleminin yapılması gerekiyor. Bu işlem gözlerde daha belirgin hatlar sağlıyor ve makyajı daha çarpıcı hale getiriyor. Kirpik diplerine bir miktar uygulanacak koyu renk far da daha dramatik bir etki yaratıyor. Kirpik diplerinin makyaj paletinde bulunan ışıltılı beyaz bir tonla aydınlatılması da göz makyajında kusursuz bir etki yaratıyor. Doğru göz makyajı uygulaması için göz ve ten rengi ile uyumlu tonların kullanılması makyaj uzmanları tarafından tavsiye ediliyor. Bu bakımdan kahverengi gözler tüm tonların rahatlıkla kullanıldığı renk grubunda yer alıyor. Kahve ve turuncu tonlar yeşil renk gözler için uygun seçenekler olarak öne çıkıyor. Lila ve farklı tonları ise mavi göz rengi ile mükemmel bir uyum yakalıyor. 

Makyaj Paleti Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Makyaj paleti ihtiyaç duyulacak birden çok ürünü bir arada sunan pratik bir makyaj ürünü olarak öne çıkıyor. Makyaj paletlerinde zengin renklere sahip farlar, cildin her bölgesine uygulanabilecek kapatıcı özellikli kontür ürünleri bir arada sunuluyor. Birden çok ürünün zengin tonlarda bir araya gelmesi kolay makyaj uygulaması sağlıyor. Ancak makyaj paleti alırken dikkat edilecek bazı hususlar bulunuyor. Alınacak paletin ten rengi ile uyumlu olması, aynı zamanda günün her anına uyum sağlayacak tonları bir arada sunması gerekiyor. Yani günlük kullanıma uygun mat ve kadife ürünler ile gece kullanıma uygun metalik ve ışıltılı renkler tek bir palette bulunması gerekiyor. Yine palette yer alan kontür ürünlerindeki tonların ten renginden 1-2 ton açık ve koyu olması gerekiyor. Makyaj paletlerinde yer alan renklerin pigment kalitesi de önemli bir nokta olarak karşımıza çıkıyor. Uygulanan makyajın kalıcı olması, akma ve bulaşma yapmaması profesyonel bir görünüm sağlaması açısından oldukça önemli bir detay olarak öne çıkıyor. Bu nedenle alınacak paletteki renklerin pigment kalitesiyle ilgili araştırma yapılması alındıktan sonra keyifli bir kullanım için önemli bir detay olarak dikkat çekiyor. Bunun için makyaj paleti seti önerileri ve ürün açıklamasına göz atmak, kullanıcı yorumları doğrultusunda karar vermek gerekiyor.

Her Tarza Uygun Makyaj Paletleriyle Kusursuz Makyaj

Kaliteli kozmetik markalarının bir araya geldiği makyaj paleti kategorisinde seçim yapılmayı bekleyen onlarca ürün ve renk seçeneği bulunuyor. Kadife bitiş sağlayan krem dokulu paletler, sıkıştırılmış toz ürünlerin yer aldığı paletler gibi seçenekler makyaj paletinde geniş bir yelpazede sunuluyor. Günlük ya da gece ışıltılı ve iddialı renkler kullanmayı seven kullanıcılar için yüksek pigmente sahip canlı renklerden oluşan paletler büyük beğeni topluyor. Daha doğal makyaj tercih eden kullanıcılar için toprak ve nude tonlarda mat bitiş sağlayan paletlerde seçenekler arasında yer alıyor. Kaliteli pigmentleri, zengin renk seçenekleriyle sunulan makyaj paletleri ihtiyaç duyulacak ürünleri bir arada sunuyor ve makyaj yapmayı kolay hale getiriyor. Makyaj tazeleme ihtiyacında kolaylık sağlayan büyük boş makyaj paleti de ürün seçenekleri arasında yer alıyor. Geniş yelpazede sunulan ürün ve renk seçenekleri her bütçeye hitap eden fiyat aralıkları ile sunuluyor.