placeholder
"

Marshall Boya

" araması için 14352 sonuç listeleniyor

Marshall Boya

Marshall Boya

Boya sektöründe altmış yılı aşkın süredir üretimlerde bulunan Marshall, geniş ürün yelpazesi ile sektörün öncülerinden olmaya devam ediyor. Marshall yağlı boya, duvar boyası, iç cephe boy, dış cephe, antibakteriyel boya gibi birçok çeşitle üretimlerine devam etmenin yanı sıra renk konusunda da birbirinden farklı seçenekler sunuyor. Marka; duvarlarınızı renklendirmek ve hayatınıza renk katmak için tarzınıza uygun birbirinden farklı renk boya çeşitlerini sizlere sunuyor. Marshall boya fiyatları boyaların gramajına veya türüne göre farklılık gösteriyor. Trendyol üzerinden seçenekler içerisinde size en çok hitap edeni tercih edip Marshall boya çeşitleri arasında inceleme yapabilirsiniz.

Marshall duvar boyası renkleriyle evinize yeni bir soluk getirmenin en pratik yollarından birine sahip olabilirsiniz. Evinizi boyamak, evlerinize iç açıcı bir makyaj sunmanın en hızlı yolu olsa da, en zor kısım boyama gereksinimlerinize uygun boyayı seçmek oluyor. Marka yalnızca duvar boyası ile yetinmiyor ve sizlere birçok farklı alternatifler sunuyor. Marshall boya renkleri ve çeşitleri ile sizlere gereksinimlerinizi gidermeniz konusunda yardımcı oluyor.

Düşlediğiniz Görüntü İçin Marshall Boya

Marka, hayal ettiğiniz dış cepheyi sizlere mümkün hale getirmek için sürekli kendini güncelliyor ve üretimlerine devam ediyor. Marshall dış cephe boya renkleri en huzurlu ve sakin hissettirecek renklerden en enerjik olmanızı sağlayacak renklere kadar her stile uygun şekilde üretiliyor. Firma, Latex bağlayıcı yapısında, nefes alma özelliğine (su buharı geçirgenliği) sahip, su geçirme (su emme) özelliği düşük dış cephe boyaları üretiyor. Bu ürünler yüksek miktarda, kaliteli titanyum bileşiklerini içeriyor. Dış cephe boyası, atmosfer koşullarına, güneş ışınlarına, sürtünme ve aşınmaya dayanıklı, yüksek kir tutmama özelliği ile estetik görünümün korunmasını sağlıyor. Ayrıca, Marshall dış cephe duvar boyaları zamanla renk değişimini engelleyen, uygulama kolaylığı ve kapatma gücü kuvvetli, uzun ömürlü ürünlerle tüketicilerden tam not alıyor.

Boya sektöründe en son trendlerden biri iç tasarımda görülüyor. Eski sert ağaçları onarmak yerine, insanlar ahşapları dayanıklı plastik boyalarla tamir etmeyi deniyor. Marshall iç cephe boya renkleri konusunda sağladığı çeşitliliğin yanı sıra plastik boya üretimine de devam ediyor. Plastik boya, su bazlı duvar boyası veya plastik emülsiyon boyası akrilik esaslı oluyor ve duvarlarınıza pürüzsüz bir mat görünüm sunuyor. Yıkanabilir ve bakımı kolay olmasının yanı sıra, bu boyalar son derece dayanıklı oluyor. Plastik emülsiyon boyalar da neme dayanıklılık gösteriyor. Sonuç olarak, mini mutfak veya banyo gibi nemli odalarda sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Plastik boyalar çabuk kirlenebiliyor ancak yıkanabiliyor ve daha dayanıklı oluyorlar. Marshall plastik boya su ile yıkanıyor ve tek kat boya ile uygulanıyor. Plastik boyalar hafif olduğu için bir yerden diğerine taşınması daha kolay oluyor

Plastik emülsiyon boyaların temizlenmesi diğer boyalara göre daha kolay olabiliyor. İnatçı lekelerin duvarlarınızdan sorunsuz bir şekilde yıkanmasını sağlayarak, evinizin her zaman kusursuz, lekesiz ve çarpıcı görünmesini sağlayarak duvarlarınıza zengin ve cömert bir görünüm sunabiliyorlar. Yıkanabilirlik ve dayanıklılık gibi çok daha iyi özelliklere sahip olan plastik boyalar, daha fazla değer sunuyor. Bir evin içini plastik boya ile boyamanın maliyeti genellikle daha makul oluyor ve çoğu insanın karar verdiği tipik boyaya göre oldukça fazla faydası olabiliyor. Plastik boyalar, saf akrilik lateks ve yüksek opaklığa sahip mikro pigmentlerden oluşuyor. Boyanın yüzeyi oldukça sert oluyor, bu da onları dayanıklı kılıyor ve çabuk sertleşmesini sağlıyor. Boyanın rengi daha uzun süre saklanıyor ve suya maruz kalmak bu boyaların kalitesini veya rengini bozmuyor. Plastik boya çoğunlukla oditoryumlar, showroomlar veya tiyatrolar gibi birinci sınıf alanlarda kullanılıyor. Marshall boya özellikleri ve Marshall plastik boya çeşitlerini Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.

Marshall İle Her İhtiyaca Uygun Boya Çeşitleri

Marshall su bazlı boya üretimi ile sizlere alternatifler sunuyor. Su bazlı boyalar parlaklık seviyesini daha uzun bir süre boyunca koruyabiliyor. Su bazlı boyalara sağlanan esneklik, hava koşulları ile genişleyebildikleri ve daralabilecekleri anlamına geliyor ve bu da onları çatlamaya daha az duyarlı hale getiriyor. Bu tür boyalar bilhassa dış mekan uygulamalarında daha iyi performans gösterebiliyor. Bunun nedeni, su bazlı boyaların UV ışınlarına çok daha dirençli olmasının yanı sıra, uzun süre parlaklık seviyelerini ve rengi korumalarına izin vermesi oluyor. Boya yapısındaki esneklik, boyanın farklı hava koşullarında harcandığı ve daraldığı gibi alt tabaka ile hareket edebileceği anlamına geliyor ve bu da onu dış kullanım için daha iyi bir seçim haline getiriyor.

Marshall su bazlı boya ürünlerinin avantajları yalnızca bunlarla sınırlı kalmıyor. Su bazlı boya nemi emebildiğinden, uygulama öncesinde yüzeyde küçük miktarlarda neme tahammül edebiliyor. Bu, boyayı çok az inceltebiliyor, ancak boyanın yüzeye yapışma bağı oluşturma yeteneğini etkilemiyor. Ayrıca, su bazlı boyaların temizlenmesi, solventin esas olarak su olması nedeniyle çok daha kolay oluyor, fırçalar ve boyama aksesuarları tipik olarak suyla temizlenebiliyor. Marshall su bazlı boya fiyatları içerisinden size en çok hitap edeni Trendyol’dan bulabilirsiniz.

Silikon boyalar son yıllarda popülerliği artan boya türleri arasında yer alıyor. Marshall silikonlu boya, sizler için birçok avantaj sunuyor. Bu tip boya ve vernik malzemeleri ahşap, beton, metal, taş gibi farklı yüzeylere uygulanabilir. Marshall silikonlu boya renkleri fazlalığıyla da her türlü zevke hitap edebiliyor. Boya, mükemmel tokluğu ile ayırt ediliyor, boyama için özel hazırlık yapılmadan yüzeylerde kullanılabiliyor. Herhangi bir yüzeyin küçük çatlaklarını maskeleyebiliyor, sıcaklık değişimlerine güçlü bir şekilde dayanıklı durabiliyor. Bu tip boya malzemesi, zararlı mantar bakterilerinin oluşumunu engelliyor. Çalışma sırasında yüzeyden kaymıyor, sıkıca tutunuyor, gölgenin orijinal tazeliğini kaybetmiyor. Marshall silikonlu iç cephe boyası üretimiyle tüm bu avantajları yaşamanıza olanak sağlıyor. Marshall silikonlu boya fiyatları her bütçeye hitap ediyor.

Marshall antibakteriyel boya çeşitleri ile mikroplarla savaşmanıza da yardımcı oluyor. Bilimsel olarak kanıtlanmış antibakteriyel boya katkı maddeleri, zararlı mikroplara, küflere ve mantarlara karşı kalıcı ve etkili koruma sağlıyor ve sonuçta boyanızın veya kaplamanızın uygulandığı herhangi bir yüzeyde lekelenmeyi, kötü kokuları ve malzeme bozulmasını en aza indirmesine yardımcı oluyor. Gümüş bazlı antimikrobiyal boya katkı maddeleri boyalarınıza veya kaplamalarınıza uygulandıktan sonra akmıyor, renk solmasına neden olmuyor veya son cilayı etkilemiyor. Antibakteriyel boya katkı maddeleri, genel endüstriyel kaplamalar, dekoratif kaplamalar, özel kaplamalar, özel mürekkepler ve vernikler dahil olmak üzere her türlü solvent, su bazlı, sıvı, yağlı veya toz boya ve kaplamalara kolayca ve uygun maliyetli bir şekilde üretilebiliyor. Antibakteriyel boyaya sahip olmak istiyorsanız, dünyanın en önde gelen boya üreticilerinden Marshall, Trendyol’da sizleri bekliyor.

Marshall saten boya türleri arasından dilediğinizi tercih edip bu ürünün avantajlarından faydalanmaya imkân bulabilirsiniz. Bakımı oldukça kolay olan saten boyaların çoğu normal ev temizleyicisi ile yıkanabiliyor. Saten boya, girişler ve merdiven duvarları gibi yüksek trafik alanlarına dayanıklılık gösterebiliyor ve uzun süre kalıcılık sağlayabiliyor. Ayrıca, hafif parlaklık vererek sürüldüğü yüzeyin rengini daha canlı hale getirebiliyor.

Marshall bebek odası boyaları ile çocuklarınızın yaşam alanlarını da canlı ve renkli bir hale getirebilirsiniz. Marka, renklerin çocuklar ve yetişkinler üzerindeki etkilerini de hesaba katarak üretim yapıyor. Özellikle aileler tarafından sıklıkla tercih edilen bir boya çeşidi olan silinebilir boya, leke tutmayan bir özellik içeriyor. Marshall silinebilir boya çeşitleri sayesinde duvardaki yağ, pastel boya gibi inatçı lekeler sizin için büyük dert olmaktan çıkıyorlar. Bu tür leke tutmayan boyalar üçe ayrılıyorlar. Bunlardan biri olan tiner bazlı boyalar leke tutmaz özellikte olsa da kokusu ve duvara verdiği zarar ve rutubet sebebiyle günümüzde pek kullanılmıyor. Bir diğeri olan, su bazlı plastik boyalar ise yeni nesil boya üretimi neticesinde kolayca silinebiliyor ve silikonlu ya da silikonsuz olarak tercih edilebiliyor. Su bazlı olan silikonlu boyalar ise leke tutmayanlar arasında en çok kullanılan boyalar olarak görülüyor. Silikonlu olmaları sayesinde boya, yüzeye çok daha başarılı bir şekilde yerleşebiliyor. Bu sayede çatlamaları ve kabarmaları da doğal olarak engellenmiş oluyor. Marshall boya almak için Trendyol üzerinden çeşitli boyalara bakabilirsiniz.

Marshall ahşap boya çeşitlerine sahip olarak ahşaplarınızın doğal görünümlerine sadık kalmasını ve bozulmamasını sağlayabilirsiniz. Marka, içerdiği maddelerle ahşaplara zarar vermeden boya işlemini tamamlamanıza yardımcı oluyor. Marshall ahşap boya renkleri de çeşitlilik gösterip beğenilerinize sunuluyor ve size en çok hitap edeni seçmeniz sağlanıyor. Ayrıca, Marshall mobilya boyası iç cephede yumuşak ve sert tüm ahşaplarda kullanılabiliyor. Bilhassa bu tür boyaların kapılarda kullanıldığı görülebiliyor. Marshall dekoratif boya konusundaki gelişimiyle kaliteden ödün vermemenize yardımcı oluyor. Trendyol üzerinden tüm Marshall kapı boya renkleri incelemeniz için sizleri bekliyor.

Boya Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Boya renkleri, evinizin havasını ve iç tasarımını önemli ölçüde değiştirebiliyor. Bu nedenle sık sorulan Marshall boya önerileri konusunda önce ihtiyacınızı veya kullanacağınız alanı bilmeniz sizlere kolaylık sağlıyor. Boya, koyu renk sıçramalarıyla bir açılma yapabiliyor veya daha sessiz bir iç mekana yumuşak bir zemin oluşturabiliyor. Her iki durumda da boya, iç tasarım dünyasındaki en kolay araçlardan kabul ediliyor. Ancak, boya yapmadan önce bilmeniz gereken şeyler olabiliyor ve bunları bilmek işinizi daha kolay hale getirebiliyor.

Oturma odanızı boyuyorsanız, büyük mobilya parçalarını ortaya taşımalı ve bunları eski çarşaflar veya damla bezlerle örtmelisiniz. Duvarları silmek ise çok önemli bir adım olarak karşınıza çıkıyor. Duvarlarda ellerinizden geçen kir, toz ve yağ birikimi olabiliyor. Boyamadan önce bu döküntülerin giderilmesi, boyanın duvarlara yapışmasını sağlıyor. Ayrıca, çivi deliklerini veya çatlakları macunla doldurmanız ve bitişik duvarları, pencere kenarlarını ve ışık anahtarı veya priz kapaklarını bantlamanız gerekiyor. Zemini örtmek için damla bezler, gazeteler veya bir rulo kağıt kullanmanız işinizi kolaylaştırmanızda size yardımcı oluyor. Marshall boya sipariş etmek için Trendyol sizleri bekliyor.

Oda duvarlarını boyamak için renk seçmek bazen çok zor olabiliyor. Bu yüzden birkaç farklı rengi denemek, odada belirli bir his yaratmanıza olanak tanıyor. Örneğin, koyu renkler mekana doku ve derinlik katıyor. Bu durum, özellikle oda yüksek tavanlı ve çok büyükse geçerli oluyor. Öte yandan, doğal ışık almayan bir misafir banyosu gibi küçük bir odanız varsa, daha parlak, daha açık renkler alanı gerçekten açabiliyor ve çok daha büyük bir his uyandırabiliyor.

Sadece renk değil, aynı zamanda bitiş veya parlaklık da önemli olabiliyor. Çok parlak boya kaplamaları çok dayanıklı ve temizlenmesi kolay oluyor, ancak olumsuz yanı, genellikle duvarlarınızdaki kusurları vurgulayabiliyor. Öte yandan, düz bir boya kaplaması bu kusurları gizliyor. Bununla birlikte, düz boya hasara karşı daha hassas oluyor ve çoğu durumda yumurta kabuğu cilası en iyi seçenek oluyor. Biraz parlaklık sağlıyor, temizlenmesini yine kolay halde bırakıyor, kusurları vurgulamıyor ve düz boya kadar kolay hasara meyilli olmuyor.

Duvardaki bir kareyi boyadıktan ve onu farklı ışıkta gözlemledikten sonra bir renk seçebilirsiniz. Bununla birlikte, küçük bir bölümde gözünüze güzel görünen şeyin, duvarlar bittiğinde fazlasıyla bunaltıcı olduğunu keşfedebilirsiniz. Neyse ki, boya bir odanın üstünü kaplamak için ucuz bir seçenek oluyor ve kolayca değiştirilebiliyor. Bir rengi beğenmediğinizi fark ederseniz, üzerini kolayca boyayabilirsiniz. Marshall boya tütsü rengi, beyaz, bej rengi gibi seçenklerin yanında Marshall boya lokum rengi gibi farklı seçeneklerle size alternatif bolluğu sağlıyor. Renklerin insanlar üzerindeki etkilerini göz önünde bulundurarak Marshall boya renk çeşitleri arasından kendinizi mutlu ve pozitif hissettirecek olanları seçip enerjinizi daha diri tutacak bir alana kavuşabilirsiniz.

Bir boyama sırasında henüz iş tamamlanmadan boyanızın bitmemesi için veya fazla boyanmaması için odanızın metrekaresini öğrenmelisiniz. Bunu bilmek, doğru miktarda boyayı kullanmanıza ve uygun gramajda boya almanıza yardımcı oluyor. Renk ve tür konusunda sizlere birçok farklı alternatifler sunan Marshall, gramaj konusunda da ihtiyaca uygun farklı alternatifler üretiyor. Marshall boya 20 kg gramajında üretilen ürünler arasından zevkinize uygun renkte boya alarak hayatınızı daha canlı hale getirebilirsiniz. Eğer daha küçük bir alan boyayacaksanız Marshall boya 10 kg gramajında alternatifleri ile küçük alanınızı daha ferah bir bölge haline getiriyor. Ayrıca, kaç kat boya yapmak istediğinizi düşünmelisiniz. Önce duvarları astarlıyorsanız, bir kat yeterli olabiliyor, fakat duvarlar astarlanmamışsa genellikle iki kat gerekiyor.

Astar; işlev olarak, boyanın yapışması için bir taban sağlayarak duvarları kapatıyor. Tüm delikleri ve çatlakları doldurduktan sonra daha da önemli hale geliyor. Astar, boya doğrudan macun üzerine yerleştirildiğinde duvarda oluşan parlamayı veya parlak bir noktayı önlüyor. Ancak astar, duvarları temizleme adımını atlamanıza yardımcı olmuyor. Duvarların temizlenmesi astarın olup olmamasından daha önemli bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Bir başka önemli husus olarak duvarları boyamadan önce fırçalamanız gerekiyor. Köşeleri fırçalama kavramı kafa karıştırıcı olabiliyor. Köşelerden, tavandan ve süpürgelikten uzağı boyamak için dikkatlice yüksek kaliteli bir fırça kullanmalısınız. Çünkü bunlar, bir silindirin ulaşacağı alanlar olmuyor. Köşenin derinliklerinden daha fazla dışarı çıkan fırça izlerini düzeltmek için fırçalamadan sonra silindiri kullanmalısınız. Bu size pürüzsüz, düz bir yüzey bırakma olanağı sağlıyor.

Merdaneler, duvarlarınıza boyadan fazlasını koyan tüylü malzemeden yapılıyor. Silindirdeki gevşek lifler gibi her türlü pisliği temizlemeniz önem arz ediyor. Bunu yapmak için elinizin arkasına sarılı ressam bandı kullanabilirsiniz. Bantlı elinizi silindire bastırırsanız tiftik silindiri ile benzer şekilde çalışacak hale geliyor. Ayrıca kuru boya fırçalarını elinize sürmeli ve lifleri nazikçe çekmelisiniz. Bu, boyanızda fırçadan gevşek lif kalmamasını sağlıyor.

Kaliteli bir boya fırçasının yanı sıra, başlamadan önce ihtiyacınız olan tüm sarf malzemelerine sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Rulo uzatıcılar, kollarınızı çok yükseğe uzatmadan veya parmak uçlarınızda durmadan daha yüksek duvarlara ulaşmanıza yardımcı oluyor. Sağlam bir merdiven, fırçalarken duvarlarınızın üst köşelerine kolayca ulaşmanızı mümkün duruma getiriyor. Bu ögelerin her ikisi de sizi vücudunuzu aşırı uzatarak yaralanmaya neden olmaktan alıkoymanızı sağlıyor.

Marshall Boya İle Tasarımlarınızı Renklendirin

Marshall kum beji boya üretimiyle tam anlamıyla klasik haline gelmiş bu çok tercih edilen boya türünün kullanımında kalitenizi arttırıyor. Kum beji, dekorasyon ve ev boyalarında kült haline gelmiş bir renk olarak kabul ediliyor. Marshall boya kum beji üretimiyle tüm dekorasyonlarınızda şıklığın yanına kaliteyi de eklemenizi sağlıyor. Marshall kum beji fiyat seçenekleri için Trendyol’da size en çok hitap edeni inceleyebilirsiniz.

Marshall boya yorum yapanlar tarafından hem geniş yelpazeli ürün çeşitliliği hem de renk fazlalığıyla takdir topluyor. Marshall boya gri gibi çok sık tercih edilen renklerin yanı sıra Marshall boya yeşil tonları, krem rengi, çiğ damlası rengi, marjinal gri gibi aykırı renklerle de farklılık yaratmanıza olanak sağlıyor. Dilerseniz Marshall boya deniz kabuğu rengi gibi bir renkle dekorasyonlarınızda huzurlu hissetme oranınızı arttırabiliyorken dilerseniz de Marshall kartepe boya rengi ile kombinlerinizde daha saf bir beyazlık ve uyum yakalayabilirsiniz. Marshall beyaz boya fiyatları ihtiyaca göre kullanılması açısından gramajına göre farklılık gösterebiliyor. Örneğin, Marshall 20 kg boya fiyatları ile Marshall 7.5 lt boya fiyatları arasında fark olabiliyor. Firma, farklı gramajda ürünler üreterek kullanacağınız alana doğru boya miktarını tutturmanıza yardımcı oluyor. Marshall 1 lt boya ile çok küçük bir alanda yeterli miktar boya ile ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Daha orta alanlar için ise farklı bir gramaj alternatifi olan Marshall boya 7.5 lt ile de üretim yaparak ihtiyacınızı gideriyor. Marshall 15 lt boya fiyatları veya Marshall damla sakızlı boya fiyatları gibi farklı gramaj ve renk seçeneklerini Trendyol üzerinden bulabilirsiniz.

Marshall, geliştirdiği uygulamalarla hangi renklerin hangi alanlarda sizlere uygun olduğunu tespit etmenize olanak tanıyor. Uygulamalar, boya işlemlerinde de ihtiyacınız olan doğru boya miktarı konusunda sizlere yardımcı oluyor. Marka, teknolojinin gücünü ve desteğini arkasına alarak Marshall dış cephe boya fiyatları arasında inceleme yapmanıza ve boyama maliyetini belirlemenize destekte bulunuyor. Siz de Marshall boya fiyatlarını Trendyol’dan inceleyerek yaşam alanlarınıza daha fazla estetik katabilir ve kalitenin tadını çıkarabilirsiniz.