"

Masa Tenisi Seti

" araması için 768 sonuç listeleniyor

Masa Tenisi Seti Çeşitleri ile Eğlenceli Maçlar

Masa tenisi, karşılıklı iki tarafın birbirlerine bir topu raketler aracılığı ile göndererek oynadığı spor dalı olarak bilinir. Bu spor ülkemizde oldukça yaygın olarak oynanır. İlk önce Amerika’da ortaya çıkmış ve orada yaygınlaşmıştır. Fakat masa tenisinin ortaya çıkış kökeni İngiltere'ye dayanmaktadır. İngiltere’de oynanan ve daha sonra dünyaya yayılan bu spor, bir masa, file tarzı bir ufak bir engel ve 2 raket ile oynanır. Bu iki raket aracılığı ile top paslaşarak karşı tarafa gönderilir. Top birbirinden farklı maddelerden yapılabilir ama en yaygın olanı selüloit yapılı toptur. Masa tenisinin bir diğer adı topun masaya değerken çıkardığı seslerden esinlenilerek oluşturulan pinpondur. Masa tenisinde bir birlik ve beraberlik sağlanması için 1902'den bu yana birçok farklı girişim yapılmıştır. En son masa tenisi federasyonu kabul görmüş ve dünyadaki birçok farklı ülkenin de katılımıyla evrenselleşmiştir. Masa tenisi seti, masa tenisinin oynanması için ihtiyaç duyulan birçok farklı elemandan oluşur. Bunlardan ilki ve en çok ihtiyaç duyulanı masa tenisi için uygun bir masadır. Genel olarak mavi veya yeşil renkte olan bu masa, dümdüz sert ve pürüzsüzdür. Yerden yüksekliği 76 santimetre genişliği 152, uzunluğu ise 274 santimetreden oluşan bu masa, masa tenisi oynayan kişilerin rahat bir şekilde oynayıp mücadele edebilmeleri için tasarlanmış olan bir oyun alanıdır. Masa tenisinde tarafların alanlarını ortadan ikiye ayıran bir engel bulunur. Bu engel masa tenisi filesi olarak adlandırılır. Renkleri değişkenlik gösterebilen bu file 15 santimetre yüksekliğinde ve 25 milimetre kalınlığında olmak zorundadır. Standart bir ölçüye sahip olan masa tenisi ağı, net düzenek adını da alır. Hem masa, hem de ağ olmadan masa tenisinin oynanması imkânsızdır. Masanın oldukça sade pürüzsüz ve cilalanmış bir şekilde oyuna hazır olması gerekmektedir. Filenin ise gergin ve standart ölçülere uygun bir şekilde masayı ortadan ikiye ayırmış olması gerekmektedir. Bu iki şart sağlandıktan sonra geriye sadece top ve uygun raketlerin temin edilip masa tenisinin keyfini çıkarmak kalır. Masa tenisi seti ne işe yarar denecek olursa, sizin için harika bir boş zaman aktivitesi olacağı söylenebilir. Ülkemizde oldukça fazla oynanan bu oyun hem okullarda, hem de sokakta herhangi bir yerde oynanabilmeye uygundur.

Masa Tenisi Seti Ekipmanları

Masa Tenisi Seti Ekipmanları

Masa tenisi, kökeni İngiltere’ye dayanan ve oynanması için bir masa bir file iki raket ve bir topa ihtiyaç duyulan bir spordur. Ülkemizde oldukça yaygındır ve hemen hemen her yerde oynanmaya uygun bir spor dalı olarak bilinir. Masa tenisinin ekipmanları, her yerden kolayca temin edilebilen oldukça basit araçlardan oluşmaktadır. Ekipmanlardan ilki masa ikincisi ise uygun bir filedir. Masa ve file standart ölçülerdedir ve bu ölçülerin dışına çıkılmaz. Masa ve filenin oluşturduğu düzeneğe aynı zamanda net düzeneği de denir ve bu net düzenek adını standart ölçülere uygun olarak üretilmesinden alır. Ev için masa tenisi setinin en bilindik elemanı da masa tenisi topudur. Çapı 40 milimetre olan masa tenisi topu iki farklı renklerde üretilebilir. Oldukça hafif bir malzemeden üretilen top, masa tenisi oynanmaya uygun olarak üretilmiştir. Genelde hafif olmasını plastik benzeri bir malzemeden yapılmış olmasına ve içinin boş olmasına borçludur. Masa tenisi topu, her yerden kolay bir şekilde temin edilebilir. Masa tenisinin belki de en önemli bir diğer unsuru da raketlerdir. Raketler sayesinde masa tenisi topu karşılıklı iki taraf arasında paslaşılarak iletilir. Tenis raketinde topun değdiği kısım mutlaka ama mutlaka pürüzsüz olmalıdır. Fakat tutulan kısım hafif pütürlü olmalıdır. Böyle olmasının nedeni ise elden kaymayacak şekilde üretilmesinin hedeflenmesidir. Masa tenisi raketinin kalınlığı 2 milimetreyi geçmemelidir. Bu raket yüksek oranda tahtadan geri kalan kısmı ise kauçuktan üretilir. Masa tenisi raketlerinin birbirinden farklı renkleri mevcuttur. Masa tenisinin oynanması için bahsedilen elemanların her birine mutlaka ihtiyaç duyulur. Birinin bile eksik olması masa tenisinin oynanmasını imkânsızlaştırır. Bahsedilen bütün elemanların içinde bulunduğu sete masa tenisi setleri denir. Masa tenisi setleri içerisinde raketler ve toplardan bulunan bazen de file de bulundurabilen setlerdir. Bu setler, masa tenisi için ihtiyaç duyulan bütün unsurları bir arada sizlere sunar.

Bu setler sayesinde oynamayı en çok sevdiğiniz masa tenisi sporunu her an her yerde kolay bir şekilde oynayabilirsiniz. Birbirinden farklı fiyat skalasına sahip olan setlerden birden fazla edinerek her birinin alternatifini oluşturabilir ve dilediğiniz zaman dilediğiniz renkte raketleri ve topları kullanarak spor zevkinizi ikiye katlayabilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz zaman karşılıklı bir maç yapabilir rekabetin tadına kolay bir şekilde varabilirsiniz.Masa tenisi, kökeni İngiltere olan fakat kısa sürede tüm dünyaya yayılan bir spordur. Bir masa üzerinde raketler yardımı ile topun karşı tarafa aktarıldığı bir spor olan masa tenisi her an her yerde oynanabilen bir oyundur. Her an her yerde oynanmaya uygun olması ekipmanlarının da kolay teminatını gerektirir. Çünkü herkes tarafından oynanan bu oyunda kullanılan ekipmanların yıpranması işten bile değildir. Kolay bir şekilde hasar görüp yıpranan ekipmanların alternatiflerinin oluşu her zaman için kolaylık sağlar. Bu sayede hasar gören bir filodan dolayı oyun zevkiniz yarıda kalmamış olur. Masa tenisi ekipmanları, kutulu masa tenisi seti olarak satılabilir. Pratik masa tenisi seti içerisinde neler vardır denecek olursa; raket ve topların bulunduğu setler olarak bilinir. Raketler ve toplar, masa tenisinin oynanması için ihtiyaç duyduğumuz en önemli ekipmanlardandır. Bu setin içerisinde raketler ve toplar haricinde bir masa tenisi filesi de bulunabilir. File topu sert bir şekilde karşı tarafa iletilirken kendisine çarpması sonucu hasar görebilir. Bunun yanında farklı nedenlerden dolayı da hasar görebilir. Masa tenisinin sağlıklı bir şekilde oynanması için fileye de ihtiyaç duyulduğunda filenin de bir alternatifinin olması, masa tenisi oynayan kişiler için bir kolaylık sağlamaktadır. Bundan dolayı fileli masa tenisi seti en çok tercih edilen masa tenisi setleri arasındadır. Masa tenisinde oyun kuralları gereği raketle topa vurduğunuz zaman topun yere düşmemesi gerekir. Masa tenisi servis atarak başlanır ve önceden belirlenmiş setler halinde oynanır. Masa tenisinde sayı almak için karşı tarafa gönderdiğiniz topun rakibin karşılayamayacağı şekilde atılması ile alınır. Masa tenisinde oyunu başlatmak için bir servise ihtiyaç duyulur. Servis her 5 sayıda bir karşı tarafa geçer. Bir oyuncu kendi sahasına gelen topa en fazla bir defa vurabilir. Aksi takdirde bu kuralı ihlal ettiği zaman hem sayı karşı tarafa geçer, hem de top kullanma hakkı karşı tarafta olur. Bunun önüne geçmek için de kendi tarafına gelen topu tek hamlede rakip tarafa geçirmesi gerekir. Bunu yaparken de topu yere düşürmeden atması gerekir. Aksi taktirde kaybeden kendisi olur. Servis atışı sırasında top kullanıcının kendi alanında bir sefer sekip karşı rakibin alanına geçmelidir. Diğer seferler ise oyuncu, topu karşı tarafa geçirmek istediğinde kendi alanına değdirmeden karşı rakibin alanına topu fırlatmalıdır.

Masa Tenisinin Bilinmeyen Faydaları ile Kendinizi Geliştirin

Masa Tenisinin Bilinmeyen Faydaları ile Kendinizi Geliştirin

Masa tenisi ülkemizde oldukça yaygın olan ve sakatlanma riski en düşük sporlardan biri olarak bilinir. Her an her yerde kolay bir şekilde oynanabilen masa tenisini kendi evinize de rahatlıkla oynayabilirsiniz. Bunun için özel olarak üretilmiş olan evde masa tenisi seti tam olarak bu amaç içindir. Bu set ile beraber evinizde kolay bir şekilde hem spor yapmış olur, hem de zihninizi rahatlatmış olursunuz. Sporun insan bedenindeki ve insan zihnindeki pozitif etkileri yadsınamaz. Masa tenisi de hem dar bir alanda oynanabilme imkânı sağlayan, hem de sizlere eşsiz bir spor deneyimi sunan önemli spor aktivitelerinden biridir. Masa tenisi oynarken el kol ve omuz kasları aktif olarak çalıştırılır. Bu sayede düzenli olarak oynandığı zaman üst bedenin önemli uzuvlarından olan kollar, oldukça esnek ve güçlü bir yapıya sahip olabilir. Ellerin kıvraklığı, bu oyun sayesinde gün geçtikçe artabilir. Masa tenisi oynarken bacaklar, belirli bir açıyla durmak zorundadır. Bu açıyı iyi sağlamak için de belirli bir duruşta sürekli olarak durmak gerekir. Bu duruş sayesinde bacak kasları da gün geçtikçe kuvvetlenir. Masa tenisinin düzenli olarak oynanması sayesinde bacak kasları da oldukça güçlenmiş olur. Her yaş grubunun kolay bir şekilde oynayabileceği bir spor olan masa tenisi sayesinde üst ve alt bedenin belirli kas grupları etkili bir şekilde çalıştırılarak harika bir vücuda sahip olunabilir. Masa tenisi oynarken her an hareket halinde olmak gerektiğinden dolayı oldukça fazla bir şekilde efor da harcanabilir. Özellikle kilo vermek isteyen bireylere her gün kolayca yapabileceği bir spor alan masa tenisi hem eğlenceli vakit geçirmenizi sağlar, hem de sakatlanma riski olmadan kolay bir şekilde spor yapmanıza imkân sağlar. Bu sayede hem eğlenip, hem de spor yapabilirsiniz. Masa tenisi oynarken topun yere düşmemesi için oldukça dikkatli olmanız gerektiğinden dolayı refleksleriniz de gün geçtikçe artacaktır.

Motor becerileri olarak da adlandırılan bu beceriler, günlük hayatınızda oldukça işinize yarayacak olan becerilerdir. Masa tenisini her gün düzenli olarak oynayarak bu becerileri sizler de kolay bir şekilde kazanabilirsiniz.Masa tenisi birçok faydası bulunan bir spor dalıdır. Bu spor dalını yaparken belirli elemanlara ihtiyacınız vardır. Bu elemanları bir araya toplayan setler sayesinde hepsini bir anda ulaşabilme imkânı yakalarsınız. Masa tenisi file raket seti bahsedilen ses çeşitlerinden biridir. İçerisinde file raket ve top bulunan bu set sayesinde ihtiyacınız olan ekipmanların hepsini tek bir yerden bulabilirsiniz. Standart ölçülere sahip olan masa tenisi ekipmanları, bazen alanın az olması veya çocukların kolay bir şekilde oynanmasını sağlamak için daha küçük ebatlarda üretilebilirler. Mini masa tenisi seti, bu amaca yönelik olarak üretilmiş masa tenisi setlerindendir. Bazen masa tenisi oynamak için belirli yerlere ekipmanları taşıyamayabiliriz. Masa tenisi ekipmanlarının kolay bir şekilde taşınmasını sağlayan portatif masa tenisi seti, tam olarak bu amaca yönelik olarak oluşturulmuş olan bir settir. Masa tenisi oynamak için ihtiyaç duyulan top, raket ve filenin içinde yer aldığı kutlu pratik masa tenisi seti sayesinde kolay bir şekilde masa tenisi oynayabilme imkânı yakalayabilirsiniz. Bu set içerisinde birden fazla top 2 adet raket ve bir adet sağlam bir şekilde üretilmiş fileden oluşur. Taşınabilir masa tenisi seti sayesinde gittiğiniz her yerde kolay bir şekilde masa tenisi oynayabilme imkânı yakalarsınız. Bu sayede her an her yerde spor yapabilir, zihninizi dağıtabilir ve arkadaşlarınız ile eğlenebilirsiniz. Masa tenisinin sakatlanma riskinin en az olduğu spor dalı olduğu herkesçe bilinir. Bundan dolayı her an her yerde oynanmaya uygundur. Bu sayede her yerde kolay bir şekilde az efor sarf ederek spor yapabilirsiniz. Her yaş grubunun kolaylıkla yapabileceği bir spor olan masa tenisi sayesinde hem ter dökebilir, hem de reflekslerimizi geliştirebilirsiniz. Çocukların da oynayabileceği bir spor olan masa tenisi, ayarlanabilir masa tenisi seti sayesinde çocukların oynayabileceği ölçülere uygun olarak sistemin ayarlanabildiği bir settir. Masa tenisi, çoğu zaman kuralları bilindikten sonra oynanabilen ve herhangi ciddi bir eğitime tabi tutulmadan herkes tarafından oynanmaya uygun olan bir spordur. Fakat masa tenisini öğretici bir hale getiren masa tenisi eğitim seti, masa tenisini kolay bir şekilde öğreten eğitici bir setten oluşur. Masa tenisi hakkında hiçbir fikri olmayan bir bireye bile kolay bir şekilde bu sporu öğreten bu set sayesinde küçük büyük demeden her yaş grubuna mensup insan bu sporu kolayca öğrenebilir. Masa tenisi seti almak avantajlı mıdır denirse; ihtiyaç duyulan elemanları set halinde almak her zaman daha avantajlıdır. Böylelikle hem bütün malzemeleri bir arada bulmuş olur, hem de kaliteli setler ile harika bir başlangıç yapmış olursunuz. Bundan dolayı bu setler sizler için uygun olarak üretilmiştir.

Masa Tenisi Seti Fiyatları

Masa Tenisi Seti Fiyatları

Masa tenisi ülkemizde oynanan spor dalları arasında en popüler olan ve herkesçe oynanan spor dalıdır. Oynaması için çok fazla bir alana ihtiyaç duyulmayan masa tenisi oynarken de sakatlanma riski en düşük olan spor dalları arasında yer almasından dolayı her yaş grubundan tercih edilen bir spordur. Masa tenisi oynamak için bir masaya ihtiyaç duyulur. Bu masa yeşil ve mavi renkte üretilip pürüzsüz bir yapıya sahip olmalıdır. Masanın üzerine alanı ikiye bölen bir file de bulunur. Bu fileler herhangi bir renkte olup sağlam bir yapıda olmalıdır. Standart bir yüksekliğe ve standart bir genişliğe sahip olmak zorundadır. Bunun yanında 2 adet raket ve bir topa ihtiyaç duyulur. Top, genel olarak plastik bir yapıda olabilir. Raketlerin ise büyük bir çoğunluğu tahtadan üretilmiş olup geri kalan kısmı ise kauçuktan üretilmiştir. Masa tenisi oynamak için gerekli olan en önemli araçlardan biri de toplardır. Bu toplar, çoğunlukla plastikten üretilmiş içi boş ve hafif yapıda olan aletlerdir. Masa tenisi oyun kuralları gereği bu top asla yere düşürmeden karşı tarafa tek vuruşta iletilmelidir. Masa tenisi oynarken el kol ve omuz kasları sürekli aktif olarak çalışır. Bu sayede sürekli olarak düzenli masa tenisi oynandığı zaman güçlü kollara ve sağlam omuzlara sahip olabilirsiniz. Masa tenisi oynarken belirli bir duruşta durmak zorunda olduğunuz için bacak kaslarınızı da bir süre sonra gelişir. Bu aynı zamanda dengeli bir duruşa sahip olmanın da ön koşuludur. Ayrıca masa tenisi oynarken sürekli aktif olarak hareket edildiği için kilo vermek isteyen kişilerin de tercih edebileceği bir spordur. Sürekli hareket edildiği için çok fazla efor sarf edilen bir spor olarak bilinir. Masa tenisi her yaş grubundan insanın oynayabilmesine uygun bir spordur. Küçük çocukların oynayabilmesine imkân sağlamak için standart ebatlardan biraz daha ufak ebatlarda setler üretilir. Bu setler bazen de ayarlanabilir setler olarak da üretilir. Masa tenisi seti fiyatları ve çeşitleri hakkında detaylı bilgi için Trendyol'u ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.