"

Masa Tenisi Topu

" araması için 582 sonuç listeleniyor

Masa Tenisi Topu

Farklı Teknik Özellikleriyle Masa Tenisi Ürünleri

Günümüzde yaygın olarak yapılan pek çok spor dalı mevcuttur. Masa tenisi de bu spor dalları arasında yer alır. 20. yüzyılın başlarında İngiltere’de gelişen spor dalı, o dönemlerde İngiltere’de ve Amerika’da selüloitten yapılan özel bir top ve raketler ile oynanır. İki kişinin karşılıklı olarak oynadığı bu spor dalında topun raketlere değerek çıkardığı ping-pong sesinden dolayı ismi böyle nitelendirilir. Zaman içerisinde oyuna karşı ilgi azalsa da 1. Dünya Savaşı ile birlikte oyun tekrar kendinden söz ettirmeye başlar. Böylece Ping-Pong Birliği 1902 yılında federasyon olarak kurulur. Kuruluşundan 1905 yılına kadar aktif olarak rol oynasa da yıl sonunda dağılır. Birliğin tekrar birleşmesi 1920 yılında Masa Tenisi Birliği ismi ile gerçekleşir. 1926 yılında ise Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu ismi ile kurularak günümüze kadar varlığını sürdürür. Bu isim ile birlikte kuruluşun 110’dan fazla ülkenin sahip olduğu birliklerde üyeliği mevcuttur. Spor dalının günümüze kadar gelen hikayesinde önemli role sahip olan tenis topu, aynı zamanda pinpon topu adı ile bilinir. Spor dalında büyük önemi olan ürünün sahip olduğu teknik özellikler, iyi bir oyun deneyimi için son derece önemlidir. Selüloit malzemeden yapılan ürün, beyaz veya turuncu renkte olur. Önceleri 38 mm boyuta sahip olan ürünün yakın zamanda alınan karar ile boyutu 40 mm’ye çıkarılır. Durum aynı zamanda dönmeyi azaltarak hızı yavaşlatır. Böylece oyuncuların servisleri karşılaması kolay bir hal alır. Masa tenisi topu tercih ederken dikkat edilmesi gereken özellikler, rahat ve başarılı bir oyun deneyimi için oldukça önemlidir. Bu özelliklere sahip ürünleri her daim müşteri memnuniyetini ön planda tutan Trendyol’dan temin etmek mümkündür. Geniş ürün çeşitliliğine sahip olan Trendyol, farklı markaların uygun fiyatlı ürünlerini müşterileri ile buluşturur. Aynı zamanda üstün güvenlik sistemi sayesinde gönül rahatlığı ile alışveriş deneyimi geçirmenizi de sağlar. Siz de ihtiyacınız olan masa tenisi toplarına Trendyol üzerinden rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Farklı Teknik Özellikleriyle Masa Tenisi Ürünleri

Pek çok farklı kurumda eğlence amaçlı da kullanılan masa tenisi, rahat bir kullanım alanına sahiptir. Katlanır bir masa üzerinde iki kişi arasında oynanan spor dalında amaç; çevresi 11,43 ya da 12,06 cm, ağırlığı ise 2,40 veya 2,53 gr olan bir adet selüloit topunu ortada bulunan 15,25 cm yüksekliğindeki file üzerinden diğer tarafa geçirmek olur. Oyunun genel anlamda kurallarına bakıldığında tenis kurallarına benzediği görülür. Okkalamanın yasak olduğu oyunda her iki taraf da sırasıyla beşer servis atar. Aynı zamanda oynarken servis atışları sırasında topun servis atılan kısmının çapraz bölümüne düşmesi gerekir. Turnuvalarda maçların her biri 21 sayılık olarak 3 ve 5 set şeklinde oynanır. Bunlara ek olarak masa tenisi antrenman topu, teknik özellikleri sayesinde rahat antrenman yapmanız için üretilir. Bu ürünlerin özellikleri arasında ortalama 40 mm çap, 2,7 gram ağırlık gibi nitelikler yer alır. Ayrıca dikişli olma durumu da mevcuttur. Klasik sarı ve beyaz renklerin dışında yeşil, pembe, mavi ve mor gibi dikkat çekici renklerle üretilir. Masa tenisi top renklerinin farklı üretilmesi aynı zamanda oyun esnasında eğlenceli bir görsel şölen de oluşmasını sağlar. Bunun dışında masa tenisi topu ve raketi seçilirken özellikle alanda uzmanlaşan oyuncuların tercihlerini dinlemek son derece önemlidir. Bu sayede uzun süreli kullanım sağlayan ürünlere kavuşarak kaliteli bir spor deneyimi geçirmeniz amaçlanır. Masa tenisi raketi topu ve filesi bu spor dalının temel bileşenlerini oluşturur. Raketin sahip olduğu önemli özelliklerden biri, tutuş kısmında bulunan lastiklerdir. Düz lastikler bu spora yeni başlayanların tercih ettiği seçeneklerdendir. Lastiklerin üst kısımları, iyi derecede spin vermeyi sağlayacak şekilde tasarlandığı için gergin bir yapıdadır. Raket seçiminde sadece lastiklere değil, aynı zamanda tahtalara da önem verilir. Profesyonel tahtalar genel anlamda 3-5-7-9 farklı katmanın birleşmesinden oluşur. DEF olarak bilinen defans tahtaları, yumuşak ağaçlardan yapılsa da tahta özelliklerine göre bu durum değişir. Bu spor dalında önemli olan bir diğer ürün ise filedir. Filenin teknik özellikleri konusunda pek çok farklı detay vardır. File, masanın tam ortasında iki kenardan desteklendirilerek her iki ucundan 15,25 cm yüksekliğindeki direklere asılır. Destek direklerinin dış kısımları, bulunan yan çizginin 15,25 cm dış kısmında olmalıdır. Filenin üst kısmı, masanın yüzeyinin 15,25 cm yüksekliğinde yer almalıdır. Alt kenarlar ise net olarak da bilinen filenin oyun sahasına son derece yakın olmalıdır. Netin yan kısımları da destek için konulan direklerin yakınında olmalıdır. İster profesyonel ister amatör pek çok oyuncunun tercih ettiği masa tenisi oyunu için gerekli olan topa ve diğer ürünlere gönül rahatlığı ile Trendyol üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Masa Tenisi Topu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Masa Tenisi Topu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günlük hayatta hem basit oynama sistemi hem de uygun fiyatlı aparatları ile oldukça tercih edilen spor dallarından biri olan masa tenisi, aynı zamanda çok keyifli ve eğlenceli bir deneyim sunar. Masa tenisinden maksimum verim alınabilmesi kullanılan ekipmanların ideal özelliklere sahip olması gerekir. Bu spor dalının önemli bir malzemesi olan masa tenisi topu da seçim sürecinde özen gerektirir. İçi boş bir yapıya sahip olan bu ürünler, yaklaşık 40 mm gibi bir çapa sahiptir. Ekipmanın dönmesini sağlayarak ve hızını azaltarak servislerin rahatça karşılanmasını amaçlayan bu özellik, eğlenceli ve başarılı bir spor deneyimi sağlar. Farklı ülkelerin geliştirdiği kendine has toplara bakıldığında her birinin ortak özellikleri arasında topun boyutu gösterilebilir. Aynı zamanda profesyonel olma durumuna göre bir yıldızlıdan üç yıldızlıya kadar farklı seçenekler de bulunur. Bunlarda teknik özellikler önemli bir yere sahiptir. Yeni oyuncuların tercih ettiği bir yıldızlı modeller, rahat bir kullanım imkanı sunar. Spor dalında profesyonelleşen oyuncular tarafından tercih edilen üç yıldızlı modeller ise topun titreşim oranını azaltarak başarılı oyun deneyimi sunar. Plastikten üretilen ürünler genel anlamda dikişsiz yapıya sahiptir. Dünya çapında ses getiren markaların dikişli ürünleri de mevcuttur. Tamamen profesyonelliğinize göre tercih etmeniz gereken ürünleri incelerken bir uzmandan yardım almanız yararlı olur. Böylece ihtiyacınıza ve düzeyinize uygun ürünlere kısa zamanda ulaşmanız sağlanır. Orjinal masa tenisi topu genel olarak standart özelliklere sahiptir. Siz de ihtiyacınız olanı tenisi topuna sahip olmak için Trendyol’a göz atabilir, yüzlerce farklı markanın binlerce farklı çeşidi arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Kullanılan top ne kadar kaliteli ve kullanışlı olursa olsun raket seçimi doğru yapılmazsa istenen sonuç alınamaz. Bu nedenle raket seçimine de özen gösterilmesi gerekir. 150 ile 250 gram ağırlığındaki raketleri tercih ederek rahat bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Bunun yanında bu tür ekipmanların üretildiği malzeme de dikkat edilmesi gereken unsurlardan biridir. Kullanılan malzeme ürünlerin ağırlığını da etkiler. Siz de beklentinizi karşılayan top ve raket çeşitlerine Trendyol üzerinden sahip olabilirsiniz. Böylece oyun sürecinde yüksek performans göstererek başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Farklı Ülkelerin Masa Tenisi Topu Çeşitleri

Farklı Ülkelerin Masa Tenisi Topu Çeşitleri

Dünya çapında ilgi çeken spor dallarından olan ve insanların izlemekten keyif aldığı faaliyetler arasındadır. Özellikle rekabet içeren turnuvalar büyük bir heyecan eşliğinde sevenleri tarafından takip edilir. Maçları heyecan ve keyifle takip edilen bu spor dalının malzemeleri, oyuncular tarafından büyük bir dikkat ile seçilir. Bu alanda önemli bir yeri olan malzemeler arasında bulunan masa tenisi topları, pek çok farklı özelliğe sahiptir. Çin üretimi olarak geçen bir çeşidinde ürün, plastik dikişsiz olarak nitelendirilir. Dünya çapında popülerliğini koruyan çeşitlerde üç yıldızlı modeller mevcuttur. Son zamanlarda plastik formülü değiştirilerek dayanıklı ve yuvarlak yapıya sahip kaliteli ürünler tasarlanır. Japonya’da yapılan bu plastik çeşitler, büyük ilgi görür. Sektörde tanınan ürünler üç yıldızlı ve dikişsiz şekilde üretilir. Genel olarak fiyat bakımından diğerlerine kıyasla biraz üstte yer alan bu çeşitler, kaliteli ve dayanıklı olması nedeniyle avantaj sağlar. Bir diğer çeşit olan Almanya üretimi olanlar ise 2015 yılının son dönemlerinde üretimde yer almaya başlar. Dünya çapında tanınan bu çeşit ile kaliteli maçlar ortaya koymanız amaçlanır. Masa tenisi maç topu çeşitleri arasında bulunan bu tarz ekipmanlar, eğlenceli ve rekabet dolu maçlara ev sahipliği yapmanız için üreticiler tarafından büyük titizlikle tasarlanır. Bunlar dışında farklı sayılardan oluşan çeşitler de mevcuttur. Örneğin; masa tenisi topu 100'lü çeşidi profesyonel olarak bu spor dalını yapan kişiler tarafından tercih edilir. Uzun süreli antrenmanların vazgeçilmezi olan bu ürünler ile hayalini kurduğunuz şampiyonluk maçlarına rahat bir şekilde hazırlanmanız amaçlanır. Özellikle önemli maçlar için ihtiyacınızı karşılayan modeller ile rahatça beklediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bu kadar fazla çeşide sahip olan masa tenisi toplarından ihtiyacınız olan modellere Trendyol üzerinden göz atabilirsiniz. Uygun fiyatlar üzerinden gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz seçenekler için Trendyol’dan destek alabilirsiniz.

Masa Tenisi Topu Tavsiyeleri

Masa Tenisi Topu Tavsiyeleri

Dünya genelinde oldukça sevilen bir spor dalıdır, ister amatör ister profesyonel pek çok sporcu tarafından tercih edilir. Özellikle ihtiyaç duyulan materyallerin az ve uygun fiyatlı olması isteyen herkesin bu deneyimden yararlanmasına imkan tanır. Bu tür oyunlarla keyifli ve eğlenceli bir ortam yaratabilirsiniz. Eğlenirken profesyonelleşmenize yardımcı olan spor dalında önemli bir yere sahip olan toplar, özenle seçilmelidir. Bu noktada uzun süre bu sporla ilgilenen kişilerin tavsiyelerini dinlemek son derece önemlidir. Bu alanda uzmanlaşan oyunculara göre masa tenisi topu üçe ayrılır. Bir yıldızlılar başlangıç seviyesi olarak yeni başlayan müşteriler için önerilir. İki yıldızlılar orta seviye olarak nitelendirilen oyuncular için idealdir. Üç yıldızlılar ise spor dalında profesyonelleşen oyuncular için üretilir. Masa tenisi topu tavsiyeleri arasında bulunan önerilere göz atarak tercihinizi yapabilirsiniz. Spor esnasında her ne kadar tutucu ekipmanlar ön planda olsa da kıyafetin rahatlığı da oyun sırasında iyi bir performans sergilenmesine katkı sağlar. Genel anlamda hareket kabiliyetini önlemeyen rahat kıyafetlerin tercih edilmesi oyun sırasında güzel sonuçların elde edilmesinde önemli bir yere sahiptir. Bunlar dışında sporda kullanılan tahtaların da tercih edilirken dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Profesyonel oyuncuların tavsiyeleri doğrultusunda ürün seçiminde tahtanın sertliği ve sapındaki lastik kısmının yumuşaklığı oldukça önemlidir. Profesyonellerin tercih ettiği sert tahtalı ve sert lastikli modeller, vuruş konusunda titreme yapmadan başarılı bir oyun sergilenmesini sağlarken yumuşak olan modeller spor dalını öğrenenler tarafından tercih edilir. Bu tavsiyeler doğrultusunda sizin için uygun olanı ve diğer ekipmanlara sahip olabilirsiniz. Farklı markaların farklı ürünlerini bünyesinde barındıran Trendyol sayesinde tüm bu ürünleri inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Fiyatları Belirlenirken Etkili Olan Özellikler

Fiyatları Belirlenirken Etkili Olan Özellikler

James Gibb adındaki bir İngiliz tarafından ortaya çıkan masa tenisi topu zaman içerisinde dünya çapında büyük ilgi toplar. Selüloid adı verilen malzemeden üretilen ve içi boş bir yapıya sahip olan ürün, Viktorya zamanında salon sporu olarak büyük ilgi toplar. Üst sınıf olarak nitelendirilen bazı İngiliz ailelerinin kapalı bir alanda oynadığı bu oyun türü, zaman içerisinde sert zemin üzerinde çıkardığı sesten dolayı pinpon olarak değiştirilir. Geniş bir yüzeyin tam orta kısmına gerilen ağ ve çeşitli ekipmanlar ile oynanan spor dalı, isteğe göre genelde iki olmak ile birlikte bazı zamanlar dört kişi olarak oynanabilir. Bu spor dalında önemli olan bir diğer husus ise ürünlerin fiyat aralıklarıdır. Pahalı bir spor dalı olmayan masa tenisi, makul fiyat aralıklarında yer alan ekipmanlarla rahatlıkla oynanır: Bununla birlikte masa tenisi topu fiyatları konusunda belirleyici rolü olan faktörler de bulunur. Bunların başında teknik özellikler gelir. Bu spor dalına yeni başlayanlar için üretilen ve hafif vuruş sağlayan modeller, fiyat bakımından profesyonel modellere göre uygun olur. Uzun süreli antrenmanlar ile sporda profesyonelleşen oyuncular için tasarlanan modellerin teknik özellikleri diğerlerinden farklılık gösterir. Bu tür ürünlerde kullanılan malzeme de fiyatlar üzerinde oldukça etkilidir. Ayrıca bu tür ekipmanların hangi marka tarafından üretildiği konusu da fiyatlarda değişikliğe neden olur. Masa tenisi maç topu fiyatları belirlenirken teknik özellikler başta olmak üzere tüm bu detaylar büyük yere sahiptir. Çeşitli teknik özelliklerde tasarlanan ürünler, tamamen müşterilerin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda oluşturulur. Genel olarak bütçe dostu fiyatlarla beğeninize sunulan bu ürünler, dilediğiniz zaman bu sporla ilgilenmenize imkan tanır. Uygun fiyatlı ürünleri bünyesinde barındıran Trendyol sayesinde ihtiyacınız olan seçeneklere kısa zamanda ulaşım sağlayabilirsiniz.

Birbirinden Farklı Masa Tenisi Topları Trendyol’da

Birbirinden Farklı Masa Tenisi Topları Trendyol’da

Rahat spor dalları arasında olan için gerekli malzemelerden biri de toptur. Pek çok farklı özelliği bulunan masa tenisi toplarını Trendyol’da uygun fiyatlar ve avantajlar ile bulabilirsiniz. Özellikle 100 adet içeren ve çantası olan modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Bunların renkli olan seçenekleri de mevcuttur. Aynı zamanda üç yıldızlı olarak nitelendirilen ve ITTF onaylı olan bu ürünler, profesyonel müşteriler tarafından tercih edilir. Profesyonelliğin yanında amatörlerin de tercih edebileceği seçeneklere bünyesinde yer veren Trendyol sayesinde ihtiyaçlarınızı eksiksiz şekilde karşılayabilirsiniz. Dayanıklı yapısı ile uzun süreli kullanım imkanı sunan profesyonel ürünler, amatör sporcular için de idealdir. Bunlar son derece rahat bir deneyim sunar. Böylece hayalini kurduğunuz spor dalını bütçenizi sarsmadan öğrenme şansına sahip olursunuz. Aradığınız ürünlere kısa zamanda ulaşmanızı sağlayan Trendyol, masa tenisi topu nerede satılır sorusuna verilen cevaplar arasında ön sıralarda yer alır. Trendyol’un sunduğu fırsatlar müşteriler için birçok avantaj sağlar. Farklı markaların çeşitleriyle geniş ürün yelpazesine sahip olan Trendyol, aynı zamanda her müşterinin bütçesine uygun olanları sunar. Tek bir üründen 100 adet içeren seçeneklere kadar alternatiflerle her ihtiyaca yanıt verir. Trendyol hem ürün çeşitliliği hem de avantajlı fiyatları bakımından beğeni toplar. Her daim müşteri memnuniyetini ön planda tutan Trendyol, aynı zamanda güvenilir bir alışveriş ortamı oluşturur. Böylece siz de istediğiniz zaman beğendiğiniz masa tenisi topu çeşitlerine ve diğer ekipmanlara gönül rahatlığıyla sahip olabilirsiniz.