İlgili Kategoriler
Klavye Dili
Fiyat
Numerik Tuşlar
Aydınlatma
Touchpad
Multimedya Tuşları
Garanti Süresi
Garanti Tipi
Renk
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?

Microsoft Klavye Modelleri ile Rahat Yazma Deneyimi

Teknolojinin gelişmesiyle beraber hemen hemen her evde bilgisayar, laptop ya da notebook bulunuyor. Tüm bilgisayarların ortak parçalarından biri ise klavye. Klavye; yazı yazarken, bilgisayarda işlem yaparken, oyun oynarken ve daha birçok işlemde kullanılan bir teknolojik eşyadır. Her klavyenin kendine has özelliği bulunmaktadır. Bu özelliklerin seçimi kullanıcının kriterlerine kalmıştır. Birbirinden farklı özelliklere sahip klavye modelleri bulabilirsiniz. Kendi ihtiyacınıza göre hangi klavye modelini tercih edeceğinizi belirleyebilirsiniz. Klavye satın almadan önce klavyenin özelliklerine, kalitesine, kullanan kişilerin yorumlarına ve fiyatına bakmanız gerekir. Doğru klavye seçimi yapmak için detaylı bilgi edinmek elbette önemlidir. Microsoft, kalitesiyle kendini kanıtlamış bir marka olduğu için klavyede de tercih edilen bir markadır. Microsoft klavye modeli seçmeden önce dikkat etmeniz gereken tüm detaylar bu yazıda derlendi. Hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlarınıza entegre olabilen Microsoft klavye modelleri, geniş çeşitliliği ile ön plana çıkıyor. Aradığınız kriterlerde ve özelliklerde klavye bulmanız Microsoft ile çok kolay. Aynı zamanda Microsoft, tanınırlığını kalitesinden alıyor. Aldığınız klavyeyi uzun yıllar boyunca kullanmanız mümkün. Elbette bir klavyeyi uzun süre kullanmak için gerekli olan tek şey klavyenin kalitesi değil. Klavyenizi temiz bir şekilde kullanmak da klavyenin ömrünü artıracaktır. Peki, klavye nasıl temizlenir? Öncelikle Microsoft kablosuz klavye kullanmıyorsanız, klavyenin bilgisayar ile olan tüm kablosal ilişkisini kesmeniz gerekiyor. Sonraki aşama ise bilgisayarı kapatmak. Klavye temizliğinde ilk olarak klavyenin ters çevrilerek içerisindeki kırıntıların ve kalıntıların dökülmesi sağlanmalı. Temizliğin ilk aşamasında birçok parçanın ve pisliğin klavyeden döküldüğünü göreceksiniz. Sonraki aşamada ise tuşlar arasındaki toz ve birikintileri çıkarmak için basınçlı hava kullanmak. Basınçlı havayı klavyeye 45 derecelik bir açıda duracak şekilde uygulayabilirsiniz. Havayı kontrollü bir şekilde sıkmak ve klavyenin her tarafında gezdirmek önemli detaylardan. Bu aşamadan sonra çıkarılması zor olan birikintileri temizlemek için elektrikli süpürgeyi kullanabilirsiniz. İzopropil alkole batırılmış kulak çöpü ya da pamuk ile de son kez temizliğini sağlayabilirsiniz. Son aşama olarak toz bırakmayan kuru bir bezle klavyenin yüzeyini temizleyebilirsiniz. Microsoft klavye ayarlarına göz atabilirsiniz.

Her İhtiyaca Hitap Eden Klavye Modelleri

Her İhtiyaca Hitap Eden Klavye Modelleri

Microsoft klavye modelleri, farklı özellikleri ile geniş çeşitlilik sunuyor. Son zamanlarda herkesin kablolu elektrikli cihazlardan uzaklaştığını görebilirsiniz. Bunun sebebi kablosuz klavye kullanımının daha kolay olmasıdır. Masaüstünden uzak bir yerden de kontrol edebilmenizi sağlayan Microsoft bluetooth klavye, elinize kabloların dolaşmasını engeller. Bluetooth klavye modellerinden biri olan Microsoft designer klavye, beyaz ve modern tasarımı ile ön plana çıkıyor. Birbirinden ayrık tuşları sayesinde yazım hatası yapmanız neredeyse imkansız. El duruşuna özel tasarlanan formu, klavye kullanırken ellerinizin ve bileklerinizin rahat hissetmesini sağlıyor. Kablo ile uğraşmak istemeyenlerin bir diğer tercihi Microsoft kablosuz klavye oluyor. Kablosuz klavye, Microsoft usb klavye olarak da biliniyor. Usb klavye denilmesinin sebebi, usb aracılığıyla klavyenin bilgisayara bağlanmasıdır. Microsoft multimedia klavye, usb klavye modellerinden biri. Şık ve kullanışlı tasarımı, ince formu ve konfor çizgisini koruyan dokusuyla usb klavye arayanların öncelikli tercihi oluyor. Klavyeler yalnızca bilgisayar yada laptop için kullanılmaz. Televizyonunuzu yönetmek, dijital medya platformlarını kontrol etmek ve daha fazlası için Microsoft tv klavyesi satın alabilirsiniz. Tv klavyesi, televizyona bağlanarak televizyon üzerindeki klavye işlemlerinizi kablosuz bir şekilde halletmenizi sağlar. Oldukça kullanışlı olan bu ürün, zamandan tasarruf etmenize olanak açar. Microsoft touchpad klavye özelliğini de kapsayan tv klavyesi, televizyonunuzdaki ayarlarınızı kolayca yapmanızı ve basit bir şekilde aradığınızı bulmanızı sağlar. Touchpad eklentisi dokunmatik olarak çalışmakla birlikte televizyonunuzu kolayca yönetmenize yarayan bir teknolojik cihazdır. Tv klavyesi olarak tercih edilen klavye modellerinden biri Microsoft all in one klavye modelidir. All in one klavye, kablosuz bağlantı ile çalışmakta ve konforlu yapısı sayesinde kullanıcıları rahat ettiren olan bir tasarımdır. Microsoft mini klavye modellerine Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Q Klavye Mi, F Klavye Mi?

Q Klavye Mi, F Klavye Mi?

Bilindiği üzere klavye modelleri genel bağlamda ikiye ayrılmaktadır; Q klavye ve F klavye. Q klavye Türkiye’de en çok tercih edilen ve en çok alışık olunan klavye türüdür. Aralarındaki fark ise klavye üzerindeki harflerin dizilişleridir. Hem Q klavyeye alışık olanlar için hem de F klavyeye alışık olanlar için klavye modelleri bulunuyor. Microsoft Q klavye türü, klavye modellerinin hepsinde bir seçenek olarak bulunurken Microsoft F klavye de hemen hemen her modele entegre edilmiştir. Klavye türü, formatı seçerken elinizin en çok alışık olduğunu seçmelisiniz. Böylece klavye kullanırken ulaşmak istediğiniz sonuca daha hızlı ulaşabilirsiniz. Klavye modelleri tekli satılabildiği gibi set halinde de satılabilmektedir. Microsoft klavye seti, fare ve klavye parçalarından oluşur. Eğer bilgisayarınız için fareye ve klavyeye aynı anda ihtiyacınız varsa klavye seti satın alabilirsiniz. Klavyede ergonomikliği önemseyen kullanıcılar Microsoft ergonomik klavye modellerine göz atabilir. Ergonomik bir model olarak ön plana çıkan Microsoft sculpt comfort klavye, modern tasarımı ile kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Üst seviye ergonomi özelliklerini kapsayan Microsoft sculpt klavye, ayrık klavye düzeni ile ellerin ve bileklerin rahat bir şekilde pozisyon almasını sağlıyor. Bu klavyeyi kullanırken rahatsız olmak pek mümkün değil. Faresi ile set olarak satışa sunulan Microsoft sculpt, ergonomik faresiyle fareyi tutarken de konforlu hissetmenizi sağlıyor. Aynı zamanda farede bulunan Windows tuşu ile tek tıkla Windows 8 başlangıç ekranına geçebilirsiniz.

Mekanik Klavyenin Normal Klavyeden Farkı

Mekanik Klavyenin Normal Klavyeden Farkı

Bilgisayar oyunu oynamayı sevenlerin en çok tercih ettiği klavye modeli Microsoft mekanik klavye olmaktadır. Peki, mekanik klavyenin oyuncular tarafından tercih edilme sebebi nedir? Mekanik klavyelerin üzerindeki tuşların her biri mekanik anahtara sahiptir. Bilgisayar oyunu oynayan kişilerin mekanik klavyeleri tercih etme nedenlerinin başında düşük tepki süreleri ile beraber mekanik klavye modellerinin daha uzun ömürlü olması gelir. Bu sayede oyuncular, switchlerin düşük tepki süresi sayesinde oyun esnasında rakiplerine karşı avantaj sağlayabilir. Bilgisayar oyunu severler mekanik klavyelerin yanı sıra Microsoft ışıklı klavye modellerini de tercih ederler. Işıklı klavyelerin farklı renklerde ışık saçması klavye tasarımına başka bir hava katar. Aynı zamanda ışıklı klavyeler sayesinde odanız karanlık olsa bile klavye kullanabilirsiniz. Klavye modelleri kadar klavye fiyatları da önemlidir. Birçok kişi Microsoft klavye fiyatlarını merak etmekte. Microsoft klavye fiyatları, klavyenin modeline, üretim yılına, yeni teknolojik ürün olup olmadığına göre değişmektedir. Microsoft klavye modelleri çok çeşitli olduğu gibi klavye fiyatlarının da çok çeşitli olduğu söylenebilir. Klavye almadan önce nasıl bir klavyeye ihtiyac duyduğunuza karar verdikten sonra belli bir fiyat aralığında bütçe ayırmanız gerekir. Bu bütçeye ve özelliklere uygun klavyeyi geniş ürün bandında kolayca bulabilirsiniz. Trendyol’un filtreleme özelliğini kullanarak istediğiniz, ihtiyacınız olan özellikleri filtreleyerek tek tıkla aradığınız Microsoft klavye modeline ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Trendyol’un fırsatlarından yararlanarak indirimli fiyatlarla istediğiniz Microsoft klavye modelini satın alabilirsiniz. İyi bir bilgisayar kullanımı için iyi bir klavye şart. Microsoft’un kalitesi sayesinde yıllar boyu aldığınız klavyeyi kullanarak maddi bağlamda da tasarruf edebilirsiniz.