İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Fiyat
Renk
Form
Görünüm
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Missha Allık

" araması için 14 sonuç listeleniyor

Missha Allık Çeşitleri ile Renk Tonlarını Dengele

Farklı tenlere uyumlu üretilen allık tonlarını doğru seçmediğiniz takdirde yüzünüzde kötü bir görüntü elde edebilirsiniz. Allık yapısı itibari ile yanaklara doğal bir kızarıklık vermeyi amaçlar. Bu doğal kızarıklık rengi ister çok ağır makyajlarda isterseniz günlük makyajlarda kullanabileceğiniz gibi yüzünüze sağlıklı bir görünüm de katacaktır. Günlük ağır makyaj yapmak istemeyen kadınların özellikle tercih ettiği allıklar fazla ürün kullanmadan canlı ve sağlıklı bir yüz görüntüsü elde etmelerini sağlayacaktır. Toplumun bilinçaltında yer alan doğada ve bol oksijenli ortamda yaşayan sağlıklı insanların ciltlerinin canlı görünmesinin yanında yanaklarının da kırmızı görüntüde olması üreticileri allık üretmeye kadınları da makyaj yaparken aynı görüntüyü yakalamak için allık kullanmaya itmektedir. Son yıllarda oldukça trend olan allık kullanımı yanaklara mutluluktan, hafif utangaçlık ve heyecandan kızarmış efekti vermek için tercih edilir. Kadınların oldukça sevdiği bu kızarmış yanak görüntüsü dışarıdan da sağlıklı bir insan algısı oluşturduğu için tercih edilmektedir. Ne kadar yorgun olursanız ya da mutsuz olursanız bu ilk önce yüzünüze yansıyacak ve hemen anlaşılır hale gelecektir. Bu görünümden kurtulmak isteyen kadınlar hafif bir makyaj üzerine allık geçerek pratik bir şekilde sağlıklı bir cilt görünümüne ulaşabilirler. Missha allık farklı renk tonları ile her cilt tipine uyum sağlayacak renk aralığına sahiptir. Aynı zamanda nemlendirme özelliği de bulunan Missha allık çeşitleri canlı ve natürel bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır. Bazı makyaj ürünleri yapıları gereği yağlı olup bazı ciltlerde cilt sorunlarına neden olabilmektedir. Missha allık farklı formlarda bulunmasının yanı sıra ciltte herhangi bir yağlanmaya sebebiyet vermeden uzun süre parlak ve canlı bir cilt görüntüsü elde etmenize yarar sağlayacaktır. Kadınların makyaj masalarında olmazsa olmaz ürünler arasında ilk üçte mutlaka allık çeşitleri yer almaktadır. Yalnızca evde makyaj yaparken değil çantalarında da mutlaka yer alan ve gün içinde tazelenen makyaj malzemelerinden biri de allıktır. Makyaj malzemeleri çok uzun zamandır kullanılagelen kadınların güzellik ve bakım rutinlerinde yer alan ürünlerdir. Eskiye nazaran gelişim gösteren makyaj trendleri günümüzde son halini almakla birlikte çok daha uzun yıllarda gelişim gösterecektir. Bu gelişim sürecinde makyaj malzemeleri form değiştirdiği gibi kullanım alanları da değişiklik göstermiştir.

Önceden toz formda üretilen makyaj malzemeleri artık daha kalıcı olması açısından stick ve likit formlarda üretilmektedir. Genel olarak en yaygın kullanılan klasik toz formda kullanılan palet allıklardır. Hem her cilt tipine uyum sağlaması hem de toz formda bulunduğu için fırça ile dağıtması en kolay allık çeşitlerinden olması kullanımını yaygınlaştıran sebeplerdendir. Doğru fırça ve yeterli dozlarda palet allık kullanımı gün içinde daha doğal durmakta ve aynı zamanda uçup gitmesi kullanacağınız allığın kalitesine bağlı olarak değişmektedir. Sonrasında kullanım kolaylığı sağlaması bakımında likit allıklar yaygın kullanılmaktadır. Missha likit allık renkleri arasından seçeceğiniz doğru tonu doğru bir şekilde uygulamanız gerekir. En çok kullanılan likit renk tonlarından biri olan Missha pk02 likit allık rengi kremsi yapısı ile ciltte uzun süre renkli bir kalıcılık ve nemlilik isteyenler severek kullanacağı bir allık rengidir. Missha likit allık içerisinde bulunan fırça yardımıyla uygulanabileceği gibi tavsiye edilen doğru uygulama yöntemi içindeki fırçadan alacağınız bir miktar allığı uygulanacak bölgeye sürüp elinizin sıcaklığı ile yaymanızdır ve bu yöntem en doğru sonucu verecektir. Günlük hayatta en çok kullanılan ve çantanızda da taşıyabileceğiniz boyutlarda üretilen Missha stick allık çeşitleri de çok severek kullanılan allık formlarından biridir. Kremsi bir yapıya sahip olmaları ile cilde kolay dağıtılabilen Missha stick allık cilde çok iyi uyum sağlayan ve renk tonunuzla bütünlük sağlayan bir yapıya sahiptir. En çok kullanılan Missha stick allık renkleri arasında Missha cr02 allık yer almaktadır. Yanınıza aldığınızda ekstra fırça ihtiyacını duymayacağınız bu stick allıkları elinizle kolayca dağıtabilirsiniz. Stick formda olması ile dudaklarınızı renklendirmek için de kullanımı da uygundur. Yine stick allıkla benzer özellik gösteren krem allıklar doğal duruşları ile tercih edilmektedir. Missha jel allık olarak da bilinen krem allık çeşitleri yapıları itibari ile ciltle oldukça iyi bütünleşmekte ve kolay bir şekilde cilde dağıtımı yapılmaktadır. Missha krem allık renkleri arasında en çok tercih edilen Missha rd01 allık, Missha be01 allık ve aynı zamanda hem likit hem jel olarak üretilen Missha juicy pang allık tonları da ciltde oldukça iyi uyum sağlamakta ve cilde canlılık katmaktadır. Yine sorunlu ve akneli cilde sahip olanların krem ve jel formda bulunan allıkları tercih etmemesi ve tercih edildiğinde dikkatli kullanılması gerekir.

Missha Allık Nasıl Kullanılır?

Missha Allık Nasıl Kullanılır?

Allık kullanımı kadınların çok sevdiği makyaj malzemeleri arasında yer alsa da toplumun genelinde eksik bilgiden kaynaklı yanlış kullanım hataları da oldukça yaygındır. Önceden allık kullanımı yalnızca yanaklar için kullanırken son yıllarda makyaj trendlerinin değişmesi ile allık kullanımı artık yanakların yanında hafif olacak şekilde burun, çene ve alın kısmına da geçilmektedir. Bu uygulamaları doğru tonlar ile doğru dozlarda yapmanız solgun cilt yapınıza ışıltı verecek ve sağlıklı bir görünüme kavuşturacaktır. Allık uygulamasında ilk olarak fırçanıza çok az miktarda ürün alıp dağıtmalısınız. Ürünü çok fazla almanız dağıtmanızı zorlaştıracak ve kötü bir görüntüye sebebiyet verecektir. Az az üründen alarak dağıtıp ihtiyaca göre ürünü artırmanız en doğru uygulama yöntemidir. Ürünü aldığınız fırçayı yanaklara uygulamak istediğinizde fazla gülümsemeden yukarıdan başlayarak yavaş yavaş allığı yanaklarınıza oturtmanız gerekir. Saç dibine kadar ürünü getirmeniz ve arada tampon hareketler ile allığı cildinize yedirmeniz gerekmektedir. Allığı günlük makyajınızda kullandığınızda kontür uygular gibi keskin görüntü elde etmemek için yuvarlak hareketlerle uygulama yapmanız gerekir. Allığı cildinize oturtmadığınızda ya da sert hareketler ile yanaklara sürüp çıktığınızda ürün yüzünüzde uzun bir süre kalamayacak ve uçacaktır. Allık kullanımı ürünün yapısına göre farklılık göstermektedir. Eğer toz formda palet allık kullanıyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta vardır. Palet allıklarda farların aksine farklı renkler değil birbirini tamamlayana yakın renkler yer almaktadır. Bu paletler 3 lü olabileceği gibi çoklu renklere de sahip olabilmektedir. Işıltılı renklere sahip allık paletleri de özel günlerde kullanım için uygundur. Allık kullanımında birbirine yakın 3 ton olması yeterli olurken bu tonlardan biri mutlaka her cilt tonuna uyum sağlayan şeftali tonu allık olmalıdır. Bu tonlar arasında yer alan renk seçeneklerinin bulunduğu allık paletlerini tercih ettiğinizde ister ayrı ayrı isterseniz de bütün renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Missha allık renkleri arasından seçeceğiniz paleti kullanmadan önce yüzünüze uygun bir fırça seçmeniz gerekir. Sonrasında bu fırçayı bütün renkler üzerinde gezdirip fırçaya aldığınız pigmentleri yüzünüze hafif bir şekilde uygulayabilirsiniz. Bu şekilde bütün renklerden alarak yapacağınız allık uygulaması yüzünüzle bir bütünlük sağlayacak ve gün içinde doğal duruşu ile uzun süre cildinizde kalacaktır. Son yılların trendlerinden olan ve canlılığı yanaklardan ziyade bütün yüze hafif bir şekilde yaymaya çalışan allık uygulamalarını da deneyebilirsiniz.

Missha Allık Renkleri

Missha Allık Renkleri

Makyaj yapmak günlük hayatta sağlıklı bir cilt görüntüsü sunmak açısından önemli olmakla birlikte son yıllarda oldukça trend olan yüz şekillendirme ve boyutlandırma işlemi için de kullanılan malzemeler değişkenlik göstermektedir. Bu ürünler arasında olan ve yüz boyutlandırmada oldukça işe yarayan malzemeler allık, bronzer ve aydınlatıcı ürünlerdir. İster esmer ister beyaz tenli ister de kumral gibi orta bir cilt tonuna sahip olun Missha allık farklı renk aralığı ile bütün cilt tonları için uygun allık tonları üretmektedir. Allık tonunuza karar veremiyorsanız bunu kolay bir şekilde anlamanın yolları vardır. En kolay yöntemle spor yaptığınızda ya da utandığınızda ve heyecanlandığınızda yanaklarınızın aldığı renk sizin doğal renginizdir. Allık satın alırken bu aktiviteleri yapamayacağınız için çok daha kolay bir yöntem olan yanaktan makas alıp ya da yanağınızı sıkıp oluşan renge bakabilirsiniz. Turuncu tonlu allık renklerinin hiçbir cilde uyum sağlamadığını ve soğuk bir görüntü oluşturduğu da allık satın alırken göz önünde bulundurmanız gerekir. Cilt tonlarına göre de farklılık gösteren allık renklerini seçerken cilt alt tonunuzun sıcak alt tona mı yoksa soğuk alt tona mı sahip olduğunu da bilmeniz gerekir. Buna göre seçeceğiniz allık tonunda sıcak ya da soğuk olmasına göre renk seçimini kolaylıkla yapabilirsiniz. Eğer beyaz bir cilt tonuna sahip iseniz seçeceğiniz allık tonu içinde kahverengilik barındırmayan yumuşak bir pastel pembe tonu tercih etmeniz gerekir. Eğer bilgi eksikliğinden kaynaklı kahverengi tonlu bir allık seçerseniz beyaz cildinizde koyu lekeler halinde kalacak ve hoş bir görüntü sunmayacaktır. Kahve alt tonlu allıkların yakışacağı cilt tipleri buğday tenli olanlar ve kumral tene sahip olanlardır. Yine kahve alt tonları arasından sıcak ya da soğuk alt tonlu allıkları cildinize yakışacak şekilde tercih edebilirsiniz. Esmer ve çok koyu bir ten rengine sahipseniz parlak olmayan canlı pembe tonlar teninize uyum sağlayacaktır.

Yeterli araştırmaları yapıp bilgileri edindikten sonra Missha allık renkleri arasından en doğru tonu seçip kullanmaya başlayabilirsiniz.Allık kullanımı kadınların günlük hayatta yaptıkları makyajların vazgeçilmezi olmakla birlikte yüzdeki ifadeyi yumuşatmak ya da farklı bir boyut yakalamak için sahne bazlı işler olan tiyatro sinema gibi sektörlerde de oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir. Allık kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar içinde en önemli husus cildinizin yapısını ve cildinizin hangi alt tona sahip olduğunu bilmeniz gerekir. Özellikle sorunlu ve akneli cilde sahip olanlar ile kuru cilde sahip olanların allık seçiminde oldukça dikkatli olması gerekir. Parmakla yaymaya uygun stick ya da likit formda allıklardan ziyade krem ve toz allıklar ciltte herhangi bir soruna yol açmaması açısından önerilen allık çeşitlerindendir. Aynı zamanda allık uygulaması yaparken her daim fırça kullanmanız da allık kullanımında dikkat edilmesi gereken ayrıntılar arasında yerini almaktadır. Bazı allık çeşitleri üretildikleri formlar itibari ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Her ne kadar allıklar kişiye özel olsa da cilt tipinize uygun ürünü seçmemeniz iyi bir görüntü ortaya çıkarmayacaktır. Bu allık formları arasında kadınlar tarafından hem yaygın kullanılan hem de çok sevilerek kullanılan likit ve jel ya da krem denilen allık formları yer almaktadır. Likit allıklar içerisinde oje benzeri fırçalar barındırır ve uygulamayı elinizle yapabileceğiniz gibi bu fırça yardımı ile de yapabilirsiniz. Sorunlu ve akneye meyilli cilt yapısına sahip olanların Missha sıvı allık kullanmak yerine farklı formlarda allıkların kullanılması tavsiye edilir. Aynı şekilde stick allık kullanımı da kolay taşınabilen her an yanınızda bulundurabileceğiniz forma sahipken cilde yayılması ile de kolaylık sağlamaktadır. Her ne kadar kullanımda sağladığı kolaylıklar ile tercih edilse de dikkatli kullanım gerektiren bir allık formudur. Bu gibi stick allıkları kullanırken cildinizin kuru bir yapıya sahip olup olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü kuru ciltlerde stick allıkları dağıtmak oldukça zor olacaktır.

Missha Allık Yorum

Missha Allık Yorum

Allık kullanımı kadar allıkta kullanılacak fırça seçimi de oldukça önem taşımaktadır. Doğru fırça ile uygulama yapmanız allığın cildinize homojen bir şekilde dağılımını sağlayacak ve pul pul dökülme görünümünü ortadan kaldıracaktır. Yüzünün oranına göre fırça belirlemeniz gerekir ki kusursuz bir allık uygulaması yapabilesiniz. Allık çeşitleri olduğu kadar piyasada farklı yüz şekilleri için farklı fırçalar bulunmaktadır. Allığın uygulanması gereken alanlar geniş alanlar olmadığı için genellikle orta ve yüz şeklinize uygun ufak boyutlarda fırçalar allık için ideal boyut olmaktadır. Fırça seçiminde kılların dökülme yapmayan çeşitlerini seçmeniz de oldukça önemlidir. Aynı zamanda yuvarlak fırçalardan ziyade açılı fırça çeşitleri allığı doğru uygulamanız için seçilecek en doğru fırçalardandır. Fırçaların öneminden sonra allıklar hakkında da yeterli bilgiyi edinmeniz doğru ürün tercihi konusunda size yarar sağlayacaktır. Hangi formlarda üretilen allıkların nasıl kullanılması gerektiği ya da allık renklerinin hangi cilde uyum sağladığını konusu oldukça kafa karıştıran konulardır. Missha allık kullananlar ve kullananların tecrübelerini paylaştıkları içeriklerden bu bilgileri kolaylıkla edinebilirsiniz. Bu allık çeşitleri arasında Missha krem allık kullananlar krem allık hakkında edinilecek her türlü tecrübeye sahip olduklarından hiç allık kullanmamış birinin bu yorumları dikkate alması oldukça faydalı olacaktır.

Aynı şekilde daha önce palet ve toz allık kullanan ve farklı bir arayışa girenler Missha sıvı allık kullananlar ve kullananların sıvı allık hakkındaki yorumlarını göz önünde bulundurarak sıvı allık seçiminde bulunmaları sağlıklı olacaktır.Makyaj yapmak kadınların kendilerini güzel hissetmeleri ve bakımlı görünmelerinin yollarından birini oluşturmaktadır. Cildinizin daha canlı daha taze ve daha renkli görünmesi için kullanılmakla birlikte çeşitli makyaj malzemeleri ile birlikte allık kullanımı da kadınlar tarafından oldukça tercih edilen ve severek kullanılan makyaj malzemeleri arasında yerini almaktadır. Allık kullanımı farklı ciltlerin rengine göre uyumlu olacak şekilde farklı tonlarda üretilmektedir. Esmer ten ile beyaz tene uyumlu olacak allık tonları farklı olmaktadır. Eğer allık kullanmayı seviyorsanız tam cilt tonunuza uyan allık tonunu seçmenizde yarar vardır. Çünkü allık cilde derinlik katmakta ve ifadenizi büyük ölçüde etkileyen bir görüntü sunmaktadır. Bu derinlik görüntüsünü cildinize uygun Missha allık tonları ile yakalayabilirsiniz. Kadınların günlük makyajlarında severek kullandıkları ve çantalarından ayırmadıkları allıklar farklı formlara ve renk tonlarına sahiptir. Missha allık renk tonları ve boyutlarına ya da üretildikleri formlara göre farklılık göstermektedir. Kendinizi ve cildinizi çok iyi bir şekilde tanıdıktan sonra allık seçimi yapmanız en sağlıklı olanıdır. Yanlış allık seçimleri hem cildinize uyum sağlamayıp iyi bir görüntü elde etmenize olanak vermeyecek hem de bütçenize zarar vermiş olacaksınız. Yanlış renk tonunda seçilen ve yanlış uygulanan allıklar yüzü olduğundan daha geniş ve yuvarlak gösterebilir ve bu allık uygulaması doğal görüntü amacından sapmaya daha kızarık bir cilt görüntüsüne sebep olmaktadır. Allık satın almadan önce kısa bir araştırma yapmanız Missha allık yorum ve kullanıcı tecrübelerini dikkate alarak ürün seçmeniz oldukça önemlidir. Aradığınız farklı formlarda ve renklerde allık çeşitlerini bütçenize uygun fiyatlar ve kampanyalar ile Trendyol’da bulabilirsiniz.