"

Motosiklet Aküsü

" araması için 15999 sonuç listeleniyor

Motosiklet Aküsü Çeşitleri ile Yarı Yolda Kalma

Motosiklet aküsü, elektrik enerjisini kullanabileceğimiz enerjiye çevirmeye yarayan cihaz olarak söylenebilir. Sadece motoru çalıştırmak için değil, aynı zaman enerji deposu ve alıcılardaki hasarları önlemek için de oldukça önemli bir üründür. Farklı enerjileri elektrik enerjisine çevirerek çalışabilen akü, şarj edildikten sonra bir süre kullanılabilir. Akü montajı ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Kutupları işaretleyerek rahatlıkla kurabilirsiniz. Ek olarak büyüklük ve voltaj konusunda emin olduktan sonra akülerin üretim tarihine de bakabilirsiniz. Ürünün bakımına gelindiğinde en önemli aşama kutup başları olmaktadır; mutlaka temiz olması gerekir. Temiz bir bezle silinmeli ve gres yağı ile de yağlanmalıdır.

Motosiklet Aküsü Nasıl Rahat Kullanılır?

Motosiklet Aküsü Nasıl Rahat Kullanılır?

Metallerden uzak tutulması da büyük önem taşımaktadır. Su seviyesi ve asitlerde de sıkıntı olmaması adına dikkat edilmelidir. Şarj edilmesi gerekiyorsa da edilmelidir. 15 günden daha fazla bir süre kullanılmayacaksa kutup başları çıkarılmalı, daha da uzun süre kullanmayacaksanız tam şarj ile oda sıcaklığında saklanması gerekmektedir. Ürünlerin marş basma gücü ve ağırlıkları da oldukça değişken olabilmektedir. Bunlardan bazıları volta ya da kalitesine göre farklılık göstermektedir. Motosiklet aküsü ömrü ürünün tipine göre değişir. Jel tiptekiler çok daha uzun ömürlüyken aynı şey sulu ya da lityum tipindekiler için söylenemez. Sadece ömürlerini uzatabilmek için oda sıcaklığında tutulması tavsiye edilmektedir.

Her Modele Uygun Motosiklet Aküsü Tavsiye

Her Modele Uygun Motosiklet Aküsü Tavsiye

Motosiklet akü tavsiyesi konusunda ise teknik bilgilere bakılarak değerlendirilmesi ve markayı da değerlendirerek satın alınması tavsiye edilmektedir. Kuru motosiklet aküsü, su gerektirmeyen kapalı tipler için söylenirken teknolojisine bağlı bir şekilde 2 grupta incelemektedir; bunlar AGM ve Jel Akü’ dür. Jel motosiklet aküsü, sızdırmamasıyla ön planda olmaktadır ve bazı tekerlekli sandalyelerde de kullanılmaktadır. Bu şekilde güvenli olan bu ürün, sulu tiplere göre çok daha uzun ömürlü ve performansı daha yüksek olarak göze çarpmaktadır. AGM tipli olanlar ise bakımsız tip olarak da geçmektedir ve motorların çoğunda bu tarz aküler kullanılmaktadır. Sulu motosiklet aküsü ise belirli bir oranda saf su bulunan tiplerden oluşmaktadır. Mutlaka su oranını ölçmek zorunda olduğunuz için bakım gerektiren aküler olarak da anılabilmektedir. Ayrıca sürekli sabit tutulmalı ve mutlaka şarj edilmelidir. Lityum motosiklet aküsü ise ömür olarak da uzun sayılsa da kullanması bir hayli zordur. Daha az kiloda olması bir avantaj sağlamasına rağmen, bir sorun olduğunda hiç çalışmaması motor sahiplerini zora sokabilmektedir. Hakkında bilinmesi gereken bazı bilgiler bulunmaktadır; yerini iyi belirlemek gerekmekte ve sızıntı gibi sorunların olmadığından emin olmalısınız. Temiz tutmalı ve çatlak gibi sorunlar da olmamalı ve ani hava değişimi ya da şarj gibi problemlere de yer verilmemelidir. Bu tarz sorunlara önem verilmediğinde bozulma meydana gelebilir.

Trendyol Motosikletl Aküsü Fiyatları ve Model Seçimi

Trendyol Motosikletl Aküsü Fiyatları ve Model Seçimi

Motosiklet aküsü fiyatları; markalarına, kalitesine, tipine, voltuna göre bile farklılık gösterebilmektedir. Pek çok markaya sahip ürün bulunsa da daha çok belirli markalar ve belirli ürünler tercih edilmektedir. Bazı zamanlar ürünler tükense bile sık sık kontrol edilmeli veya geldiğinde haber ver seçeneğine bakılabilir. Mutlaka kullanıcı yorumlarına ve kendi motorunuzun gücüne bakılmalı ve o şekilde karar verilmelidir. İstediğiniz ürünü ve bütçenize uygun olan ürünü bu kategoriden seçebilir ve kullanıcı yorumlarını da dikkate alarak istediğiniz ürünlere göz atabilirsiniz. Jel mi yoksa kuru akü mü tercih edeceğiniz ve kaç vh – ah olacağını da sizin karar vermeniz gerekmektedir. Elektrikli motosiklet aküsü, motosikletinizin gücüne göre değişiklik göstermektedir. Motordaki ampere bakılmalı ve gerekirse kullanma kılavuzu okunmalı ve seçimi ona göre yapılmalıdır. Yani buradaki amaç teknik özelliklerine bakılması ve ona göre büyüklük-voltaj seçimi yapılmasıdır. Kimisi için 12 volt 7 amper motosiklet aküsü iyiyken ve daha çok tercih edilirken, kimileri için 12 volt 12 amper motosiklet aküsü ya da 12v 9ah motosiklet aküsü, 12v 5ah motosiklet aküsü, 12v 6,5 ah motosiklet aküsü seçilebilmektedir. Ancak genele bakıldığında 12 volt motosiklet aküsü daha çok tercih edilmektedir. 100 lük motosiklet aküsü ve diğer motosiklet aküsü çeşitlerine Trendyol üzerinden ulaşabilir, kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Motosiklet Aküsü Nasıl Şarj Edilir?

Genel özellikleri bakımından akü kendi kendini şarj etme yapısına sahiptir. Ancak bazı durumlarda akü şarj cihazı ihtiyacı olabilir. Uygun amper değerine sahip cihazlar ile kolayca akü şarjı yapılır. Şarj etmek için öncelikle motosiklet aküsü çıkarılmalıdır. Sonrasında ise şarj girişi olan yere cihaz takılır. Bu hazırlıklar yapıldıktan sonra şarj cihazı prize takılarak akünün şarj etmeye bırakılması gerekir. Kullanılan cihaza ve akünün ihtiyaç duyduğu enerji durumuna göre şarj süresinin bitmesi beklenir. Kolay şekilde şarj cihazı kullanılarak gereken ihtiyaç sağlanır. Ortalama 8 saat akü tamamen şarj olabilir. Uzun süre şarj cihazında beklenmesi teknik arızaya yol açabilir. Bu sebeple şarj süresine de dikkat edilmelidir.

Motosiklet Aküsü Kaç Amper Olmalıdır?

Ortalama bir değer vermek gerekirse motosiklet aküsü için 10 amper gücü ideal kabul edilir. Uygun amper gücüne sahip motosikletler, daha verimli performans gösterir. İhtiyaç halinde akü değişimi yapılabilir. Bu durumda motosiklete uygun olan amperli akü tercih edilmelidir. Doğru güç desteği ile sorunsuz sürüş keyfi sağlanır. Kullanılan ürün hakkında gerekli bilgi ve özelliklere sahip olunması önemlidir. Yaygın şekilde kullanılan farklı akü çeşitleri vardır. Bunlar; GEL, kapalı akü, açık akü ve AGM isimleri ile bilinir. Çeşitli motosiklet markaları bu akülerden herhangi birini kullanır. Bu sebeple amper farklılıkları da olur. Genel olarak bakıldığında akü amper değeri kullanılan modele ve markaya göre değişkendir.

Motosiklet Aküsü Nereden Alınır?

Motosiklet alanında üretim ve satış yapan pek çok marka mevcuttur. Bu markaların kullandığı akülerde de farklılıklar görülür. Uygun akü seçimi için Trendyol ile istenen ürün kolayca bulunur. Marka ve modele göre akü seçimi için oldukça fazla çeşit seçeneği vardır. Fiyat karşılaştırması yapılmasına da elverişli bir ortama sahiptir. Ayrıca ürün hakkında detaylı araştırma ve inceleme yapma olanağı mevcuttur. Böylelikle motosiklet için en uygun akü seçilmesi mümkün hale gelir. Trendyol, bütün bunları bünyesinde barındırır. Rahatlıkla ihtiyaç duyulan ürünü bulabilirsiniz. Beğendiğiniz seçenekleri de cazip biçimde satın alabilirsiniz.