placeholder
"

Müslin Bez

" araması için 7122 sonuç listeleniyor

Müslin Bez Modelleri ile Bebeğinizi Şımartın

Çok eski zamanlardan beri insanların ev ve dış mekanlarda kullandıkları müslin bez emme özelliği ile sık olarak her alanda tercih edilir. Zamanla bezin kullanımı unutulup yerini farklı kumaş türleri alsa da şimdilerde sahip olduğu pek çok özelliği ile tekrar revaç yapmış durumdadır. Pürüzsüz bir yapıda olması ve anneler için müslin bez kullanımı kolay olduğundan genellikle bebek eşyalarında tercih edilir. Son dönemlerde hamile anneler yakın zamanda gelecek olan bebekleri için müslin bez örtü kullanımı tercih eder. Hatta bebeklerinin ihtiyaçlarını kendileri hazırlayacak anneler müslin bez metrelik olarak da satıldığı için bu şekilde alıp kendilerininde dikme şansı vardır. Bezin ismini duyup nasıl bir kumaş türü olduğunu bilmeyenler “Müslin bez ne işe yarar ve nerelerde kullanılır?” sorusunun cevabını merak edebilir. Özellikle bebekler ve ufak çocuklar için tercih edilen müslin bez kundak dikiminden ağız bezine kadar gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Müslin bez kumaşı ince kıvrımlı ve düz bir iplik çeşidi ile dokunur. Pamuklu kumaş olduğundan nefes aldırma olanağı sağlar ve bebeklerin terlemeleri bu özelliği ile önlenmiş olur.

Müslin Bez Nedir?

Müslin Bez Nedir?

Bebek eşyalarında ve mutfak örtülerinde sıklıkla tercih edilen “Müslin bez nedir?” ve “Müslin bez ne için kullanılır?” hemen herkesin merak ettiği konulardır. Pamuk ve bambu gibi doğal elyaflar kullanılarak üretilen bir kumaş cinsidir. Hem yumuşak hem de emici özelliklere sahiptir. İnce fakat sağlam olan bu kumaş yumuşak dokusu ve hafif olması nedeniyle tercih edilir. Bebekler için kullanılan bazı kumaşlar yıkanırken sabun tozu tercih edilse dahi bir iki yıkamadan sonra sertleşir. Organik müslin bez defalarca yıkansa da yumuşaklık özelliğini kaybetmediği için bebek malzemelerinde en uygun seçim olduğunu kanıtlar. Müslin bez bornoz olarak da çok kullanışlıdır. Yumuşak dokusu ile bebeği sarar ve cildin kumaşa sürtünerek tahriş olma riskini önler.

Müslin Bez Kullanım Alanları

Müslin Bez Kullanım Alanları

Müslin bez kullanım alanları oldukça geniştir. Örneğin bebeğin yemek bezinden, emzirme önlüğüne, battaniyesine, alt açma bezine kadar her ihtiyacında kullanılabilir. Hatta daha büyük çocuklar yerde oynarken halı görevi dahi görür. Emme gücü yüksek olduğundan ağız suyu bezi, banyo sonrası kurulama bezi olarakta faydalanılabilir. Ayrıca bu su emme özelliği ile müslin bez mutfak bezi olarak da tercih edilip tezgah üstünde kullanılabilir. Müslin bez uyku tulumu ince odacılıklı yapısı ve terletme yapmadığından bebeklerin uykuya daha rahat geçmesine olanak sağlar. Ve yine kumaş dokuma özelliği sayesinde nemi yüzde otuz civarında absorbe eder.

Müslin Bez Fiyatları

Müslin Bez Fiyatları

Bebeğin bakımında pek çok ebeveyn müslin bez seti almayı tercih etsede özgürce kendi istediklerini hazırlamak için müslin bez ölçüleri verilerek istenen ebatlarda almakta mümkündür. Örneğin metre hesabı satışı yapılan müslin bez 120x120 ebat battaniye için uygun bir kesim olabilir. Yüzde yüz toksik olmayan pamuktan üretilen müslin omuz bezi ve diğer bebek eşyaları için hayvan figürlü, çiçek desenli ve hatta çizgi film karakterli olanları çocukların severek kullanmalarını sağlar. Bebekleri için her alanda en iyisini isteyen annelerin müslin bez yorumları incelendiğinde bezin en iyi özelliğinin emici olması belirtildiği görülür. Ayrıca yumuşak yapısı ile bebeklerinin cildini tahriş etmemesi de ayrı bir memnuniyet durumudur. Müslin bez fiyatları metrelik olarak tercih edildiğinde oldukça uygundur. Fakat hazır dikilmiş olan ürünlerde dikiş ve kesim işlemleri olduğundan fiyat biraz daha yüksek olabilir. Ancak müslin bez özellikleri açısından çok uygun fiyat aralıklarında olduğu da görülür. Antialerjik özellikte olan bez eğer oyun örtüsü, battaniye ya da bebek bornozu için kullanılacaksa müslin bez büyük boy olanı tercih edilmesi uygun bir seçim olur. Hem rahat hem sağlıklı birçok özelliklere sahip müslin bez almak isteyen hamile anneler Trendyol alışveriş sitesinden dikilmiş hazır olanı ya da kumaş halinde alıp kendileri dikebilir ve yorulmadan güvenli alışverişin tadını çıkarılabilir.