"

Oto Cam Filmi

" araması için 11971 sonuç listeleniyor
MECTECH Akıllı Cam Filmi
Kargo Bedava
MECTECHAkıllı Cam Filmi
4.572 TL
Sepete Git
mayacamsin Akıllı Cam Filmi
Kargo Bedava
mayacamsinAkıllı Cam Filmi
2.900 TL
Sepete Git

Arabanızı Dış Etkenlerden Koruyan Oto Cam Filmi Çeşitleri Trendyol'da!

Oto cam filmleri; aracı, sürücüyü, yolcuları ve diğer otomobilleri, kısaca tüm trafiği korumak üzere tasarlanan ürünlerdir. Bu ürünlerin başlıca görevi, sürücünün yoğun güneş ışığına maruz kalmasını önlemektir. Bu filmler sayesinde sürüş sırasında güneş ışıkları, gözünüzü almaz. Birçok filmde güneşin zararlı ışınlarına karşı filtreleme sistemi de kullanılır. Bu sistem, sizin sağlığınızı korurken fazla ısınmayı önleyen filmler de aynısını aracınız için yapar.

Bazı cam filmleri, darbelere karşı yüksek direnç gösterir. Bu sayede hem aracınızın ömrü uzar hem de olası kazaların ve yaralanmaların önüne geçilir. Mahremiyetinizi korumak için özel olarak tasarlanmış filmler de mevcuttur. Dışarıdan bakıldığında aracınızın içinin görünmesini engelleyen bu filmlerle güvenli bir yolculuk yaparsınız. Arabanız için akıllı, elektrikli, uzaktan kumandalı ve renkli filmler gibi daha birçok alternatif arasından seçim yapmanız mümkündür.

Oto Cam Filmi Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Oto Cam Filmi Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Oto cam filmi özellikleri, ihtiyaçlara göre çeşitlilik gösterir. Piyasada onlarca farklı araba camı filmi mevcuttur. Bu filmler; üretildikleri malzemeye, kullanım amaçlarına, taşıdıkları fonksiyonlara, renklere ve daha birçok özelliğe göre birbirinden ayrılır.

Araba camları için tasarlanan filmlerin imal edildiği malzemelerden biri seramiktir. Seramik cam filmi, güneşten gelen zararlı UV ışınlarına ve yüksek sıcaklığa karşı koruma sağlar. Bu ürünler, doğrudan seramikten üretilmez. Seramik parçacıklar içerir. Bu sayede yaz aylarında aracı serin tutar. Kullanıcıları, aracı park ederken gölge hesabı yapmaktan kurtarır. Mat bir kaplama sunan seramik filmler, doğal cam görüntüsünü korur. Çizilmelere ve solmalara karşı yüksek direnç gösteren bu ürünler, zaman içinde deforme olmaz. Maruz kaldığı olumsuz etkenlerden dolayı hasar görmez. Seramik cam filmlerin kullanım ömrü, son derece uzundur. Bu ürün, güvenle kullanılabilecek bir film çeşididir.

Oto cam filmi çeşitleri, üretim teknikleri bakımından da farklılık gösterir. Araba camlarının üretiminde kullanılan tekniklerden biri de polarizasyondur. Güneş gözlüklerinde de sıklıkla kullanılan polarizasyon tekniği, camların maruz kaldığı ışık yansımalarını kesmeyi hedefler. Cam, yansıtıcı bir madde olduğu için ışık dalgaları bu yüzeye çarptığında kırılır. Işık kırılması sonucu, bireyin görüş kalitesi düşer. Polarize oto cam filmi, ışığın tek bir düzlemde titreşim göstermesini sağlayarak yansımaları minimum düzeye indirir. Böylece güvenli ve üç boyutlu bir görüş sunar. Özellikle yoğun güneş alan bölgelerde yaşayan bireyler ile sabah ve akşam saatlerinde araba kullanan kişilerin polarize camları tercih etmeleri uygun olur.

Sık kullanılan bir başka cam filmi çeşidi de aynalılardır. Aynalı araba camı filmi, seramik ve polarize modellerden farklı olarak sadece güvenli sürüş sağlamaz. Bu filmlerin temel amacı, aracın içinin görünmesini önlemektir. Aynalı cam filmler, mikro ince metal bir tabakayla kaplıdır. Bu tabaka, yarı saydam nitelik sergiler. Tüm bu özellikleri, filmin yansıtıcılığını yükseltir ve aynaya benzer bir görüntü ortaya çıkarır. Bu film; yalnızca ışığı değil, ısıyı da yansıttığı için yüksek sıcaklığı önler. Aracınızın içi daima serin kalır.

Reflekte oto cam filmi olarak da bilinen aynalı modeller, farklı renklerde ve tonlarda üretilir. Bronz, gümüş (gri) ve ters aynalı olmak üzere dört farklı reflekte oto cam filmi bulunur. Bu filmler arasında en çok gümüş aynalı ürünler tercih edilir. Gümüş cam filmleri mahremiyete önem veren kimseler tarafından tercih edilebilir. Aynalı filmler, özellikle bebek sahiplerinin rağbet ettiği ürünler arasında yer alır.

Akıllı Oto Cam Filmi Modellerinin Fonksiyonları Nelerdir?

Akıllı Oto Cam Filmi Modellerinin Fonksiyonları Nelerdir?

Akıllı oto cam filmi hem buzlu (opak) hem de şeffaf olarak kullanılabilen ürünlerdir. Bir uzaktan kumanda veya cama entegre edilmiş farklı kontrol sistemleriyle çalışırlar. Kumandalı oto cam filminin en önemli fonksiyonu, opaklaşabilmesidir. Aracınız hareket hâlindeyken camlarınızı tamamen şeffaf bırakabilirsiniz. Park hâline geçtiğinizde ise camlarınıza âdeta bir perde indirmeniz mümkündür. Aracınızın içinin görünmesini tamamen engelleyen bu akıllı filmler, size kullanım özgürlüğü sunar.

Akıllı filmler, elektrikle çalışan ürünlerdir. Elektronik oto cam filmi, özellikle şahsi aracıyla uzun yolculuğa çıkan veya araba kampı yapmayı seven bireylerin kullanımına uygundur. Bu yolculuklar sırasında sık sık duraklıyor ve yemek, uyku gibi ihtiyaçlarınızı aracınızın içinde karşılıyorsanız akıllı filmler, sizin için idealdir. Bu filmler sayesinde gündüz otopark alanında yemek yerken veya geceleri uyurken camlarınızı kapatabilirsiniz. Daima mahremiyetinizi korur, güvenli ve huzurlu bir yolculuk geçirirsiniz.

Akıllı filmlerin fonksiyonlarından biri de kırılma ve patlamaların önüne geçmektir. Bu filmler, camınıza son derece dayanıklı bir güvenlik katmanı ekler. Bu sayede aracınızın camları, tüm darbelere karşı dirençli hâle gelir. Otomobilinizin camını kırmak âdeta imkânsızlaşır. Bu özellik, hırsızlığa uğrama ve olası kazalar sonucunda yaralanma riskinizi azaltır. Çünkü bu film sayesinde camınız kırılsa ve patlasa bile tuz buz olmaz.

Akıllı olsun olmasın tüm oto cam filmlerinin mahremiyeti korumak dışında birçok fonksiyonu bulunur. Bu fonksiyonlardan biri, sürücüye konforlu ve güvenli bir görüş sağlamaktır. Bu amaçla kullanılan filmler, aracın yalnızca ön camında tercih edilebilir. Araç ön cam filmi, sürücünün görüşü kadar arabanın içini de korur. Bu tür filmlerin kullanıldığı arabaların döşemelerinde zaman içinde solma gözlenmez.

Araba ön cam güneşlik filmi çeşitleri hem ışığa hem ısıya karşı dirençlidir. İzolasyon sağlayan bu ürünler, yaz aylarında araç klimasının daha verimli çalışmasına da yardımcı olur. Güneş geçirmeyen oto cam filmi modelleri, araç içindeki herkesin sağlığını korur. Sürücü ve yolcuların gözlerini ve ciltlerini muhafaza eder. Güneş lekelerini ve göz kenarlarında kazayağı oluşumunu önler. Çünkü bu cam filmlerinin neredeyse tamamı, UVA filtrelidir.

UVA filtreli oto cam filmi, kendisini ve sevdiklerini korumak isteyen araç sahiplerinin tercih edebileceği ürünlerdir. Zira UVA ışınları; bireyin sağlığını tehdit eden, zararlı dalgalardır. Bu ışınlar, 315 – 340 nm arasında değişen dalga boyuna sahiptir ve ozon tabakasını geçerek doğrudan dünyaya süzülmeyi başarırlar. Bu dalgalar, buluttan ve camdan bile geçebilme yeteneğine sahiptir. Yalnızca UVA filtreli camlardan geçemezler. Dolayısıyla oto cam filmlerinin bir fonksiyonu da sağlığınızı korumaktır.

Oto Cam Filmi Çeşitlerinin Kullanım Ömrü ve Dayanıklılığı Nasıldır?

Oto Cam Filmi Çeşitlerinin Kullanım Ömrü ve Dayanıklılığı Nasıldır?

Otomobil camı filmlerinin birçoğunun kullanım ömrü uzundur. Hatta cam filmi üreticilerinin bir kısmı, ömür boyu garanti imkânı sunar. Bu filmler, darbelere karşı yüksek direnç gösterir. Ancak otomobil camları, her zaman darbe kuvvetinden ötürü hasar almaz. Yani camın kırılması için doğrudan olumsuz bir müdahale alması gerekmez. Özellikle çarpışmalı trafik kazalarında otomobil camları, basınç kuvvetinden dolayı patlayarak kırılır. Kırılmaz oto cam filmi çeşitleri, basıncı absorbe etme yeteneğine sahiptir.

Kırılmaz özellikli oto aksesuar cam filmi çeşitleri, yüksek basıncı etkisiz hâle getirerek patlamaların önüne geçer. En zor durumlarda bile camın bütünlüğünü korumasına yardımcı olur. Elbette bu filmler, doğrudan darbe sonucu oluşan çatlama ve kırılmalara karşı da dirençlidir. Cam filmleri sayesinde hem aracınızın kullanım ömrü uzar hem de değeri düşmez.

Uzun ömürlü ve dayanıklı diğer bir ürün çeşidi de çizilmez oto cam filmidir. Bu filmlerin şiddetli dolu yağışları, metal cisimlerle temas ve sert maddelerle sürtünme gibi olaylar sonucu çizilmesi mümkün değildir. Aynı zamanda bu camlar, kuş pisliği veya ağaç reçinesi gibi yapışkan maddelerden de etkilenmez. İze ve çizilmelere karşı dayanıklı olan bu cam filmi çeşitleri, daima hijyenik bir görünüm ve konforlu bir kullanım sunar.

Amerikan araba cam filmi seçenekleri de uzun ömürlü özellikleriyle ön plana çıkar. Amerikan filmleri, yalnızca darbelere karşı dayanıklı değildir. Tamamı olmasa da bu ürünlerin büyük kısmı, sararma ve solmaya karşı da ömür boyu garantilidir. Amerikan cam filmlerinin filtreleri eskimez ve renkleri değişmez. Aracın içinin görünmesini önleyen Amerikan filmlerde kullanıma bağlı olarak bu özelliğin azalması, söz konusu değildir.

Güvenlik ve Koruma Amaçlı Araç Cam Filmlerini Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Güvenlik ve Koruma Amaçlı Araç Cam Filmlerini Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Araç cam filmi, güvenlik açısından son derece önemlidir. Sağlık, aracın kullanım ömrü, sürüş konforu ve mahremiyet gibi birçok alanda avantaj sağlar. Örneğin 3M oto cam filmi, kızıl ötesi ışınları %97 oranında engeller. Bu ışınlar UV dalgaları gibi insan sağlığını olumsuz etkilemez. Ancak gün içinde yayılan güneş ışınlarının tüm sıcaklığını yansıtır. Özellikle çok sıcak bölgelerde yaşayan bireylerin 3M cam filtrelerini kullanması, serinlik ve dolaylı olarak sağlık açısından büyük avantaj sağlar.

3D araba camı filmi modelleri ise sağlamlık açısından avantajlıdır. 3 katmandan oluşan bu filmlerin orta tabakasında dayanıklı bir madde kullanılır. Bu sayede cam, içeriden veya dışarıdan darbe alsa dahi maruz kaldığı kuvvet, orta katmanda emilir. Böylece dışarıda kalan diğer katmana ulaşması engellenen kuvvet, camı kırmayı başaramaz. Dolayısıyla 3 boyutlu filmler, her koşulda güvenli bir sürüş deneyimi yaşamanıza yardımcı olur.

Bu avantajlardan farklı düzeylerde ve değişik amaçlarda yararlanmanız mümkündür. Çünkü araç camı filmleri, ışık geçirgenliğine göre numaralara ayrılır. Bu numaralar 1’den 4’e kadardır. Her bir film numarası, otomobillerin farklı camları için tasarlanır. Güvenli bir yolculuk için aracın sürücüsü, çevresini 180 derece açıya kadar görebilmelidir. Örneğin 1 numara cam filmi, %85 oranında ışık geçirir. En açık renge sahip film çeşididir. Sürücü görüşünü olumsuz etkilemez. 1 numaralı filmlerin arka camlarda kullanılması, avantaj sağlar. Bu filmler, ön camlar için de uygun ürünlerdir.

2 numara oto cam filmi, %70 ışık geçirgenliğine sahiptir. Bu geçirgenlik seviyesi, trafik kurallarına ve ilgili yasalara uygundur. Bu filmler de sürücü görüşünü etkilemezler. Ön camlarda kullanıma uygun filmlerdir. Yüksek filtreleme sayesinde sağlıklı ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşamanıza yardımcı olurlar. Özellikle yaz aylarında güneş gözlüğü kullanmadan yolculuk yapmanızı sağlayan bu filmler, oldukça avantajlı ürünlerdir.

3 numara araba cam filminin ışık geçirgenliği, %55’tir. Bu filmler, sürücü görüşünü belli oranda olumsuz etkileyebilir. Dolayısıyla 3 numaralı filmlerin ön camlarda kullanılması önerilmez. Arka kapıların camlarında kullanılması, yolcular açısından herhangi bir sorun teşkil etmese de araç muayenesi sırasında problem yaşamanız mümkündür. Çünkü kanun gereği, aracın içinin görünmemesi de yasaktır.

4 numara araba cam filmi de benzer özellikler taşır. Bu filmlerin ışık geçirgenliği, %40’tır. Çok az ışık geçiren bu filmler, sürücünün görüş alanını yüksek oranda olumsuz etkiler. Aracın içinin görünmesini de engeller. Bu iki sebepten dolayı 4 numara filmlerin de muayeneden geçmeyeceğini ve sürüş sırasında tespit edildiği takdirde cezaya tabi olacağını unutmamanız gerekir.

Araç Cam Filmi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Araç Cam Filmi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Araç cam filmi seçerken öncelikle ihtiyaçlarınızı doğru belirlemeniz gerekir. Hangi etkenden korunmak istediğinize karar vermeniz önemlidir. Amacınız ışıktan etkilenmeyen konforlu bir sürüş deneyimine ulaşmaksa buna uygun filmler tercih etmelisiniz. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak veya yüksek sıcaklıktan kaçınmak istemeniz de mümkündür. Bu durumda tercihinizi filtreli camlardan yana kullanmalısınız.

Amacınız camlarınızı deformasyondan korumaksa kırılmaz filmlere yönelebilirsiniz. Aracınızın içinin görünmesini önlemek istiyorsanız aynalı filmler size göredir. Dilerseniz akıllı filmleri tercih ederek yalnızca park hâlinde camlarınızı kapatma şansına sahip olabilirsiniz. Böylece ilgili yasayı çiğnememiş olursunuz ve güvenli bir yolculuk geçirirsiniz.

Film seçimi yaparken dikkat edebileceğiniz bir diğer unsur da renklerdir. Oto cam film renkleri, değişkenlik gösterir. Birçok farklı renkte cam filmi bulmak mümkündür. Beyaz cam filmi, arabalar için tasarlanan en açık renkli ürünleri temsil eder. Bu filmler, neredeyse şeffaftır. Işık geçirgenliği yüksektir. Doğal renkleri, orijinaline en yakın tonda görmenize yardımcı olurlar.

Mavi renk oto cam filmi, beyaz modellere göre daha az ışık geçirir. Ancak yine de ışık geçirgenliği yüksektir. Sürücü görüşünü olumsuz etkilemez. Gündüz, aracınızın içinin görünmesini belli düzeyde engeller. Gece vakti araç lambasını yaktığınız takdirde otomobilinizin içi, dışarıdan görünecektir.

Kırmızı oto cam filmi de mavi modellerle benzer özellik sergiler. Onlarca ürün arasından farklı tonlarda üretilmiş kırmızı filmler bulmanız mümkündür. Işık geçirgenliğine ve görüntü kesme becerilerini karşılaştırarak kendiniz için en uygun kırmızı filmi seçebilirsiniz. Ancak aracın içinden baktığınız zaman dışarısını kırmızı bir camın ardından göreceğinizi unutmamanız gerekir.

Yeşil araç camı filmi, siyahtan önceki en koyu modeldir. Yeşil filmlerin ışık geçirgenliği düşük, görüntü kesme becerileri yüksektir. Dolayısıyla ön camda kullanıma uygun oldukları söylenemez. Aktif sürücülerin kullanması tavsiye edilmez. Özel durumlarda kullanılabilecek ürünlerdir. Bu filmlerden dışarıdaki tüm renkler, yeşil bazlı görünür.

Aracının içinin hiçbir şekilde görünmesini istemeyen kullanıcılar, koyu tonlu siyah filmleri tercih etmelidir. Siyah oto cam filmi, ışığı neredeyse tamamen keser. Ancak ışık geçirgenliği, seviyelere göre farklılık gösterir. Örneğin orta tonlu siyah film ile hem çok rahat bir sürüş deneyimi yaşar hem de dışarısını farklı renkte görmezsiniz. Orta tonlu siyah modeller, dumanlı oto cam filmi olarak da bilinir. Hem konforuna hem gizliliğine önem veren bireyler; açık, orta veya koyu tonlu siyah filmlerden birini tercih edebilirler.

Renkli oto cam filmi kullanmak istemeyen sürücüler için de birçok seçenek mevcuttur. Şeffaf oto cam filmi çeşitleri, renksiz bir model arayışında olanlar için idealdir. Bu camların farklı modelleriyle güneşin zararlı ışınlarından, yüksek sıcaklıktan ve olası kazalar sonucu yaralanma riskinden kurtulursunuz. Üstelik doğanın renklerini filtrelemezsiniz.

Çeşitlerine Göre Oto Cam Filmi Fiyatları Nasıldır?

Çeşitlerine Göre Oto Cam Filmi Fiyatları Nasıldır?

Oto cam filmi fiyatları, oldukça geniş bir skalaya yayılmış durumdadır. Bu fiyatlar; ürünün rengine, filtreleme özelliklerine, dayanıklılık seviyesine, ışık geçirgenliğine ve diğer fonksiyonlarına göre çeşitlenir. Örneğin elektrikli oto cam filmi fiyatları, standart modellere göre daha farklıdır. Çok katmanlı filmler ile kullanıcıya daha kısıtlı olanaklar tanıyan seçeneklerin fiyat etiketlerinde de benzer bir fark görmek mümkündür.

Araba cam filmi fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur da ebattır. Çünkü cam filmlerinin fiyatları, metre bazında hesaplanır. Bu noktada araç camlarının ölçüleri önem kazanır. Dilerseniz maliyeti düşürmek açısından sadece ön cama film takmayı deneyebilirsiniz. Tüm camlarınıza film döşemek isterseniz ürünü rulo şeklinde satın almanız da mümkündür. Bu durumda toptan bir satış söz konusu olduğu için oto cam filmi rulo fiyatları, daha uyguna gelebilir. Hatta bu ruloyu arkadaşınızla bölüşebilirsiniz. Her bütçeye ve ihtiyaca uygun onlarca cam filminden birini Trendyol’dan güvenle satın alarak hemen aracınızı korumaya başlayabilirsiniz.

Oto Cam Filmi Nasıl Çekilir?

Oto cam filminin amacı, sürüş sırasında güneş ışınlarına karşı sürücüyü korumaktır. Aynı zamanda güneş ışınlarına karşı koltuklarda veya gövde de oluşabilecek solmaların önüne geçer. Oto cam filmi bunların yanında otomobilde bulunan kusurları örtmek amacıyla da kullanılmaktadır. Oto cam filminin uygulanacağı alan özel cam temizleyicisiyle temizlenmelidir. Temizliğinden emin olduktan sonra fazla nemi alıp camı kurutmalısınız. Camın dış yüzeyine su püskürterek film için ölçü alın. Ölçü alırken 1-2 mm fazla pay bırakmayı unutmayın. Kesilen filmin üstündeki koruyucu şeffaf tabakayı çıkarttıktan sonra altta kalan asıl cam filmi camın üzerine yerleştirin. Bu işlemi yaparken dikkatli olmalısınız. Üst kısmı tam olacak şekilde ayarladıktan sonra altta oluşan kabarcıkları yok etmeye başlayın. Kullanılan su veya cam yüzeyi temizleyicisi kabarcıkların kolaylıkla yok olmasını sağlıyor. Tüm bu işlemleri ustalık ve el yatkınlığı olan kişiler tarafından yapılmasına özen göstermelisiniz.

Oto Cam Filmi Kaç Günde Kurur?

Oto cam filmi, otomobili, sürücüyü, yolcuları hatta diğer otomobil sürücülerini korumak amacıyla kullanılır. Otomobil camının çizilmesini engeller. Bu özellik hem aracın ömrünü uzatır hem de gerçekleşebilecek kazalarda oluşan hasarın minimumda kalmasını sağlar. Sürücüye ve otomobil içerisinde bulunan yolculara mahremiyet kazandırır. Araçta bulunan eşyaların görünmesini engellemesiyle beraber çalınma riskini düşürür. Günümüzde oto cam filmleri yasak değildir. Oto cam filmi kullanabilmek için bazı şartlar vardır. Bu şartlara göre cam filmi ışığı en az %70 oranında geçirebilir olmalı. Oto cam filmi ön cama uygulanması yasaktır. Oto cam filminin tamamen camla bir bütün haline gelme süresi 30 gündür. Cam filmi uygulandıktan bir süre sonra su ve hava kabarcığı gözükebilir. Bu durum kuruma süresi içerisinde yok olacaktır. Oto cam filminin taktırıldığı mevsim ve hava şartları kuruma süresini etkilemektedir. Hava sıcaklığına göre bu durum 10-15 gün içerisinde de gerçekleşebilir, 40-45 gün gibi bir süreyi de bulabilir. Film kuruduktan sonra uzun bir süre performansını koruyacaktır.

Araç Cam Filmi Kaç Numara Olmalıdır?

Araçlarını cam filmiyle kapatmak isteyen araç sahiplerinin isteklerine göre numaralandırmalar yapılabilir. Oto cam filmlerinin amacı, araç içerisinin görünmesini engellemektir. Bunun yanında güneş ışınlarından korunmak da bu istekler arasında yer alır. Cam filmlerinin numaraları ışığı geçirme olasılıklarına göre değişmektedir. Günümüzde oto cam filmlerini kullanabilmek için bazı kurallara uymak gerekmektedir. Trafik güvenliği doğrultusunda bazı araç numaralarının kullanımı yasaklanmıştır. Eğer yasaklanan numaralarda film kullanılırsa, trafikte yakalandığı zaman ceza, muayene kontrolünden geçememe gibi durumlarla karşılaşabilir. Bu sebeple oto cam film kullanmak isteyen araç sahipleri hem trafik cezası ödememek hem de kendi güvenliklerini tehlikeye atmamak için 1 numara ya da 2 numara filmleri tercih etmelidir.