İlgili Kategoriler
Marka
Avantajlı Ürünler
Cinsiyet
Renk
Fiyat
Materyal
Kalıp
Yaka Tipi
Desen
Kapama Şekli
Kol Boyu
Kol Tipi
Boy
Cep Tipi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Siluet
Ortam
Sürdürülebilirlik Detayı
Koleksiyon
Ek Özellik
Kumaş Tipi
Paket İçeriği
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Polar

" araması için 7430 sonuç listeleniyor

Hafif ve Kullanışlı Polar Modelleri

Polar, yapay liflerle üretilen dayanıklı bir sentetik kumaş türüdür. Hem düşük ağırlıklara sahip olması hem de iyi ısı yalıtımı sağlaması onu kullanışlı yapan başlıca özellikleridir. Bu özelliklerinin yanı sıra sunduğu pek çok avantaj sayesinde mevsimlik ve kışlık giyim ürünleri arasında sık tercih edilenler arasında yer alır. Oldukça yumuşak bir dokuya sahip olması onu son derece rahat bir tekstil yapar. Bu sebeple kullanıldığı ürünler bereden eşofmana, battaniyeden kabana kadar uzanan geniş bir aralığa yayılmıştır. Kıyafetlerin üretim aşamasında yalnızca polar kullanılabilir. Aynı zamanda onu oldukça verimli hâle getiren özellikleri bu kumaşın başka malzemeler kullanılarak üretilen mont ve ceket gibi giysilerin astarı olarak da tercih edilmesini sağlar. İstenilen renge kolaylıkla boyanabilmesi sayesinde kırmızı polardan yeşil renklere sahip modellere kadar uzanan geniş bir tasarım yelpazesine sahiptir.

Polar kumaş genellikle polyesterden üretilir, bu sebeple üretim maliyeti yün gibi diğer kışlık malzemelere kıyasla düşük olur. Bu ve diğer özellikleri sayesinde kışlık kıyafet konusunda hafif, sıcak tutan ve bütçe dostu bir alternatif hâline gelir. Bu tekstil ürünü genellikle havlu kumaş zeminde her iki tarafın da son derece sık bir biçimde tüylendirilmesiyle üretilir. Tüyler daha sonra eşit boyda olacak şekilde tıraş edilir ve pürüzsüz bir doku meydana gelir. İki tarafa da eşit yayılan tüyler, bu kumaşın görünümünü kadifemsi bir hâle getirir, örgüsünü belli etmez ve yumuşak olmasını sağlar. Aynı zamanda söz konusu tüyler deforme olmaz, dökülmez veya topaklanmaz. Bu sebeple mobilya kaplama işleminde dahi kullanılan oldukça fonksiyonel bir kumaştır. Bu malzeme ile üretilen polar yelek ve mont gibi kıyafetler hem son derece hafif ve yumuşak olur hem de yüksek seviyede ısı yalıtımı sağlar. Bu gibi özellikleri onu gündelik kıyafetlerde sıkça tercih edilen bir kumaş türü yapar. Polar aynı zamanda nefes alabilen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle spor giyim ürünlerinin üretim aşamasında sıklıkla tercih edilir.

Poların sunduğu avantajlar hafifliği ve yalıtım özellikleriyle de sınırlı değildir. Bu kumaş türünün öne çıkmasını sağlayan nedenlerden biri ise yıkandıktan sonra hızlıca kuruması ve ütü gerektirmemesidir. Böylece temizlendikten sonra kısa sürede giyilmeye hazır hâle gelir. Ayrıca leke oluşumuna karşı dirençli ve bakteri üremesini zorlaştıran hijyenik yapısı poların birçok kişi tarafından tercih edilmesini sağlayan diğer sebeplerdir. Bu özellikleri dolayısıyla polar erkek, kadın veya çocuk giyim modelleri birçok kişinin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Baskılı veya düz, farklı renklerde, fermuarsız ya da fermuarlı polar gibi pek çok farklı tasarıma sahip kıyafetlerin bulunduğu bu kategoride herkesin beğenisine hitap edebilecek ürünler yer alır. Kendi içinde pamuklu, likralı, micro ve flanel gibi birçok türe ayrılan bu kumaş, oldukça şık bir görünüme sahiptir.

Polar Ürünlerin Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Polar Ürünlerin Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Polar kıyafetler oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bunda kolayca işlenerek istenilen şekle sokulabilen yapısının yanı sıra sahip olduğu pek çok avantajlı özelliğin de payı vardır. Tek başına kıyafetlerin yapımında kullanılabilirken, elastan ile karıştırılarak esnek kıyafetler elde edilebilir. Ayrıca yünlü polarlar sayesinde yüksek seviyede sıcaklık sağlanabilir. Bu kumaş türünü öne çıkaran başlıca iki özelliği vücut ısısını koruması ve hafif olmasıdır. Bu nedenle polar bere gibi kışlık ürünlerden kapüşonlu polar hırka gibi mevsimlik kıyafetlere kadar birçok kıyafetin üretim aşamasında tercih edilir. Bu kumaş, yapımında kullanılan giysiyi son derece kullanışlı hâle getiren birçok özelliğe sahiptir. Bu materyalden üretilen ürünler kolay kurur ve ütülemeye gerek kalmadan giyilmeye hazır hâle gelir. Ayrıca poların kendiliğinden su itici bir yapısı olsa da özellikle mevsimlik olarak tercih edilebilecek su geçirmez polar ürünleri de bulunur.

Polar kumaşın üretiminde kullanılan ham madde ya petrol ya da geri dönüştürülen plastik atıklar olabilir. Ham petrolün damıtılmasıyla elde edilen materyallerden biri olan polyester, bu kumaşın temel malzemesini oluşturur. Geri dönüştürülen malzemeler kullanılarak üretilebidiği ve aynı zamanda kendisi de genellikle geri dönüştürülebilir olduğu için bu kumaş türü çevre dostu bir alternatif olarak karşımıza çıkar. Öte yandan yünün aksine endüstriyel kaynaklar kullanıldığı için hayvan dostu bir kumaştır. Sentetik yapısı dolayısıyla antibakteriyel özelliğinin yüksek olması, bu kumaşın kıyafetlerde kullanımını avantajlı kılan bir başka özelliğidir. Aynı zamanda yumuşak bir dokuya sahip olması bebek polar modellerinin öne çıkmasını sağlar. Poların teni rahatsız etmeyen ve vücudu sıcak tutan yapısı, sabahlık ve gecelik üretiminde kullanılmasını da neden olur. Uzun polar sabahlık modellerinden bir tanesini tercih ederek yaşam alanlarınızda konforlu bir biçimde vakit geçirebilirsiniz. Öte yandan polar gecelikler ise serin akşamlarda üşümenizi engeller ve konforlu bir biçimde uykuya dalmanızı sağlar.

Bu kumaş türü anıldığında akla gelen ilk model genellikle polar hırka olur. Fermuarlı veya düğmeli, siyah, turuncu, lacivert polar seçenekleri mevsim geçişleri esnasında hayatımızı oldukça kolaylaştırır. İlk ve sonbahar aylarında yanımıza sadece bir polar üst alarak özgürce dışarı çıkmak mümkündür. Oldukça hafif bir materyal kullanılarak üretilen bu üst, giyilmediği zamanlarda elde zahmetsiz bir biçimde taşınabilir.

En az hırkalar kadar kullanışlı ve yaygın bir başka model ise polar sweatshirtlerdir. Vücudu sıcak tutarken nefes almasını da sağlayan bu giysiler, özellikle bahar aylarında sıklıkla tercih edilir. Bu modellerin farklı tasarımları bir pijama veya eşofman altı gibi kullanılabilecek alternatifler yaratırken, şık polar seçenekleri tarzını estetik bir biçimde yansıtır. Birbirinden renkli polarlar sayesinde her kombine uyum sağlayabilecek alternatifler kullanıcıların beğenisine sunulur. Öte yandan baskılı polar çeşitleri özel tasarımlara sahiptir. Bu ürünlerin birçok tarza uygun seçenekler sunmasına bir örnek olarak oversize polar kıyafetler gösterilebilir. Bol kesimli olması nedeniyle salaş bir görünüm yaratan bu modeller, özellikle sokak modasını takip eden kişiler için uzun yıllardır popülerliğini korumaktadır. Sweatshirt modelleri, fermuarsız olabildiği gibi yarım fermuar polar şeklinde de karşımıza çıkar. Özellikle yüksek yaka polar kıyafetlerin sahip olduğu bu özellik, farklı hava şartlarında konfor sağlar.

Kış Aylarında Sıcak Tutacak Polarlar Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Kış Aylarında Sıcak Tutacak Polarlar Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Polar yapmak için başlangıçta düz olan kumaşın ipleri bir tığ yardımıyla kumaşın iki yüzüne doğru açılır. Daha sonra iki tarafı hâlâ tek parça olan iplerin uç kısmı kesilir ve klasik polar görünümünü oluşturan tüyler elde edilir. Bu tüyler kısa ve eşit uzunlukta tıraş edilerek kullanıma hazır hale getirilir. Ayrıca uzun hâlde bırakılarak peluş veya tüylü polar yapımında da kullanılabilir. Bu kumaş türü, oldukça sık dokunmuş tüylerinin arasında oluşan hava katmanları sayesinde bir yalıtım malzemesi gibi çalışır. Böylece vücut ısısı ve dışarının sıcaklığı farklı düzeylerde olduğu zaman arada bir tampon bölge işlevi görerek soğuğa karşı koruma sağlar. Bu açıdan kış mevsiminde kullanılabilecek olan kalın kapüşonlu polar gibi kıyafetlerin üretimi için idealdir. Öte yandan sıcak havalarda terletme ihtimali olduğu için bu mevsimde giyilecek kıyafetlerde sık kullanılmaz. Bunun bir nedeni de poların sentetik bir kumaş olması ve deriyle uzun süreli temasının istenmeyen sonuçlar yaratabilmesidir. Polar kumaş bunun yerine hırka ve yelek gibi ara giysilerde veya ceket ve kaban gibi en dış katman olarak giyilmek üzere tasarlanan parçalarda kullanılır. Hırka modelleri arasında yer alan uzun polar seçenekleri, soğuk havalarda bel ve kalçaları da sıcak tutacak seçenekler sunar.

Bu kumaşın sıcak tutan ve hafif yapısı, onu ceket, mont ve kaban gibi giyim ürünlerinin üretim aşamasında kullanılabilecek cazip bir seçenek hâline getirir. Bu materyalin kolayca şekil alabilen yapısı da farklı tasarımların önünü açar. Bu nedenle herkesin beğenisine hitap edebilecek birçok polar ceket ve kalın polar hırka bulmak mümkün hâle gelir. Mevsim geçiş dönemlerinde hayat kurtarıcı olabilecek bu ürünler, salaş kesimlerden klasik görünümlere kadar her tarza hitap edebilecek geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Birçok renk seçeneğinin yanı sıra tercihe göre fermuarlı veya düğmeli ceket seçenekleri bulunabilir. Kadın polar ürünleri, şık ve özel tasarımlar ile öne çıkar.

Kışlık polar ürünleri soğuk havada ihtiyaç duyulabilecek birçok kıyafeti barındıran bir kategoridir. Tıpkı ceketler gibi polar montlar ve polar kabanlar da son derece kullanışlıdır. Genellikle kalın polar kullanılarak üretilen bu giysilerin yapım aşamasında, ekstra koruma sağlamak için başka tekstil ürünleri de yer alır. Giydiği kıyafetten sıcaklık sağlamasını bekleyen fakat ağırlığı altında da yorulmak istemeyenler için bu kumaş kullanılarak üretilen ürünlere yönelmek gayet yerinde bir karar olur. Kir tutmama eğiliminde olan ve kolay kuruyan bu giysiler, dış etkenler sonucunda oldukça kirlenen mont gibi giysilerin geliştirilme aşamasında sıklık tercih edilir. Son zamanlarda giderek yaygınlaşan ürünlerden bir tanesi de askeri polar mont modelleridir. Kimi zaman su geçirmezlik özelliğine de sahip olabilen bu kıyafetler kamuflaj polar olarak anılır.

Yumuşak dokusu, bu kumaşı polar atkı gibi ürünler için de son derece yerinde bir malzeme yapar. Atkı, bere ve eldiven ve polar panço gibi seçenekler; hafif, sıcak tutan ve rahat kış giyim ürünleri olarak nitelendirilebilir. Sert olmayan dokusu sayesinde polar, battaniye gibi ürünlerin üretim aşamasında da sıklıkla tercih edilir. Bu materyalin sıcak tutan yapısı, özellikle soğuk kış mevsiminde konforlu bir biçimde vakit geçirmek isteyenler için söz konusu battaniyeleri vazgeçilmez kılar.

Kullanım Alanlarına Göre Polar Modelleri Nelerdir?

Kullanım Alanlarına Göre Polar Modelleri Nelerdir?

Yukarıda detaylı bir biçimde bahsedilen kışlık ürünlerin yanı sıra yazlık polar kıyafetler de bulmak mümkündür. Yazlık kıyafetlerin üretimi sırasında genellikle kalın olmayan kumaşlar tercih edildiği için bu noktada ince polar ilgi görür. Yazlık polar modelleri özellikle serin yaz akşamlarında son derece konforlu bir biçimde vakit geçirmenizi sağlar. Ne yün hırkalar gibi fazla sıcak tutan ne de ince pamuklu kumaşlar gibi hiçbir koruyuculuğu olmayan bir yapıya sahiptir. Bu açıdan aynı zamanda outdoor spor kıyafetlerinde de sıkça kullanılan bir malzemedir.

Spor polar ürünleri, söz konusu kumaşın sıcak tutarken nefes alan yapısı sayesinde hem hareket özgürlüğü hem de rahat kullanım imkânı sunar. Bu açıdan birçok marka kadın ve erkek spor kıyafetlerinin üretim aşamasında bu materyali kullanır. Bu kumaşla üretilen spor ürünler genellikle erkek veya kadın üst polar olarak karşımıza çıkar. Birbirinden farklı tasarım ögelerine sahip olan bu modeller; gri, haki veya beyaz polar seçeneklerini barındırır.

Bu kumaş kullanılarak üretilen ürünler yalnızca kadın veya erkek polarlar ile sınırlı değildir. Bu malzemenin hafif yapısı, erkek ve kız çocuk polar ürünlerinin de son dönemde oldukça ilgi görmesini sağlamıştır.

Vücut Şeklinize Göre Polar Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Vücut Şeklinize Göre Polar Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kıyafet seçimi sırasında tarz kadar beden ölçüleri de dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Bu bakımdan farklı boy, kilo ve vücut şekline sahip kullanıcılar için uygun modeller değişiklik gösterir. Bol veya oversize modeller, uzun boylu ve hafif-orta kilolu kişilerin oldukça şık bir görünüm elde etmesini sağlar. Uzun boylu kimseler aynı zamanda uzun polarlar ile kolaylıkla yaratıcı kombinler ortaya çıkarabilir. Orta boylu kişilerin üzerinde estetik bir biçimde duracak ürünler ise normal kesime sahip olanlardır.

Bir ürünü satın almak istediğinizde kendi beden ölçülerinize uygun olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Görünüşünü beğendiğinizi bir ürünün bir beden büyüğünü veya küçüğünü sipariş etmeniz durumunda konforsuz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle vücut şeklinize uygun ürünlerden yola çıkarak araştırma yapmaya başlamak mantıklı ve yerinde bir karar olur. Öte yandan polar ürünler her tarza uyum sağlayabilen bir yapıda olduğu için kolay bir biçimde diğer giysiler ile kombinlenebilir. Bu sayede siz de alışılagelmişin dışında şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Erkek Polar Ürünlerin Kalıpları Rahat mıdır?

Erkek Polar Ürünlerin Kalıpları Rahat mıdır?

Erkek polar ürünleri, oldukça kullanışlı ve rahattır. Genellikle erkek üst polar kategorisinde karşımıza çıkan bu modeller, istenen rahatlığı ve sıcaklığı sağlaması için üretilir. Özellikle spor ürünler bu bakımdan konforlu seçenekler arasında yer alır. Yumuşak bir dokuya sahip olan polar, kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Sokak modasını takip eden kişiler ise oversize kalıba sahip ürünleri tercih ederek estetik kombinler yaratabilir.

Soğuk havalardan korunmak için bir polar ürün satın alacaksanız üzerinize tam olarak oturan bir kalıba sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Bir beden büyük aldığınız ürün, kıyafetin farklı noktalarından içeriye soğuk hava girmesine neden olacağı için üşümenize yol açabilir. Öte yandan bir beden küçük bir ürün ise bileklerinizi ve belinizi açıkta bırakarak kendinizi konforsuz hissetmenize neden olabilir.

Polar Ürünlerin Fiyatları Nasıldır?

Polar Ürünlerin Fiyatları Nasıldır?

Polar fiyatları oldukça bütçe dostu olarak nitelendirilebilir. Üretiminde kullanılan ham maddenin sentetik olması ve kolaylıkla elde edilebilmesi sayesinde bu ürünler birçok bütçeye hitap eder. Söz konusu ürünler; kalınlık, kesim ve tasarım gibi faktörler doğrultusunda farklı fiyatlara sahip olabilir. Örneğin polar mont fiyatları genellikle bir hayli uygun olsa da daha ince yapıdaki bir kıyafet ile aynı aralıkta olmayabilir. Bu nedenle öncelikli olarak kullanım amacının belirlenmesi gerekir.

Örneğin sürekli olarak doğada vakit geçiren kişiler, daha kalın yapıdaki polar mont seçeneklerine yönelebilir. Öte yandan evde konforlu bir biçimde vakit geçirmek isteyen kişiler ise daha ince bir polar kumaşa sahip modelleri inceleyebilir. Polar ürünlerin fiyatlarına etki eden bir diğer husus ise tasarımdır. Sade ve siyah renkli bir model ile üzerinde çizgi film karakterlerinin bulunduğu lisanslı bir ürünün fiyatı birbirinden farklı olur. Bu nedenle fiyat araştırması yapmadan önce hangi ürünlerin kendi tarzınıza uygun olduğu belirlemek tercih sürecini kolaylaştırabilir.

Önceliklerinizi belirledikten sonra Trendyol’da yer alan sınırlandırma özelliğinden faydalanarak kendinize uygun olan ürüne çok daha kolay bir biçimde ulaşabilirsiniz. Bu özellik sayesinde beğendiğiniz ürünleri karşılaştırabilir, yeni modeller keşfedebilirsiniz. Böylece hızlı ve kolay bir biçimde daha şık görünmenizi sağlayacak olan polar ürüne kavuşabilirsiniz.

Polar Ne Zaman Giyilir?

Polar, soğuk havalarda özellikle kış ve sonbahar mevsimlerinde giyilmek üzere tercih edilir. Sentetik malzemelerden üretildiği ve hava boşluklarına sahip olduğu için sıcak havayı tutarak yalıtım sağlar. Kalın ve yumuşak yapısıyla sıcaklık sağlayan polar, özellikle kış aylarında ve sonbaharın soğuk günlerinde soğuğu hissetmeyi azaltmak isteyenler tarafından tercih edilir. Teri hızla emip nem kontrolü sağladığı için dış mekan aktivitelerinde giyilir. Örnek vermek gerekirse; yürüyüş, kamp, dağcılık veya kayak gibi faaliyetlerde sıcak tutmak için tercih edilir. Tüm bunlara ek olarak, hafif ve esnek yapısı sayesinde rahat bir hareket kabiliyeti sağladığı için kış aylarında spor yaparken kullanılır. Dış ortamın soğukluğundan koruduğu için, kış sporlarını sevenler ve dışarıda uzun vakitler geçirenler tarafından tercih edilir. Sonbahar ve kış aylarında poların pek çok kişi tarafından kullanıldığı bilinir.

Polar Sıcak Tutar Mı?

Polar, özellikle soğuk havalarda giyildiğinde sıcaklık sağlayan ve bu sebeple de sıklıkla tercih edilen bir kumaş türüdür. Polar, kalın yapısı ve yüksek izolasyon özelliği sayesinde vücut ısısını korur ve dış ortamın soğuk havasından uzak tutar. Sentetik kumaşlardan yapıldığı ve su geçirmez olup hızlı kuruduğu için terliyken dahi sıcak tutar ve rahat bir ortam yaratır. Diğer yandan, nefes alabilme özelliğine de sahip olduğu için terleme sonucu vücutta oluşan nem, kumaş tarafından emilir ve bu sayede vücut ısısı dengelenir. Bunun yanı sıra sıcak tutma özelliği, poların kalınlığına ve yapısına da bağlı olarak değişiklik gösterir. Kalın ve yüksek kaliteli kumaşların daha iyi bir koruma sağladığı söylenir.

Polar İçine Ne Giyilir?

Poların içine ne giyileceği, kumaşın kalınlığına ve ortamın hava sıcaklığına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kalın kumaşa sahip bir polar kullanıyorsanız, içine ince bir tişört veya gömlek giyerek kombinleyebilirsiniz. Daha ince bir polar kullanıyorsanız, içine bir kazak, sweatshirt veya kalın bir tişört giymeyi tercih etmeniz daha sıcak kalmanızı sağlayabilir. Kadın ve erkek t-sihrt modelleri, poların yumuşak ve rahat yapısına uyum sağlar ve iç kısımda sürtünmeyi azaltarak rahat bir deneyim yaşamınıza olanak tanır. Buna ek olarak, özellikle ince polar ile birlikte giyilen tişörtün, sıcak tutarken aynı zamanda terlemeyi de önlediği bilinir. Polar içine giyilen tişört, nemin dışarı atılmasına yardımcı olur.