"

Prezervatif

" araması için 2220 sonuç listeleniyor

Yüksek Koruma Sağlayan Prezervatif Çeşitleri Trendyol'da!

Sağlıklı bir cinsel yaşam için tercih edilen ürünlerin başında prezervatif gelir. Prezervatif, erkekler tarafından kullanılabilen doğum kontrol yöntemleri arasında yer alır. Ereksiyon hâline geçen bir penise takılır. Esnek yapıya sahip olduğu için bir kılıf görevi üstlenir. Bu ürünler, ince yapılı kauçuk malzemelerden imal edilir. Prezervatifin temel görevi ise spermlerin vajina içine dökülerek yumurtalıklara ulaşmasını engellemektir. Böylelikle cinsel ilişki sonrasında gebelik oluşumunun önüne geçilir. Prezervatif, cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı koruma da sağlar. İlişki sırasında penise takıldığı için bariyer görevi üstlenir. Sık tercih edilen korunma yöntemlerinin arasında yer alır.

Erkek prezervatif çeşitleri; ebat, renk, üretim materyali, form ve aroma bakımından pek çok farklı özellikle donatılır. Kullanıcıların istek ve beklentileri doğrultusunda tasarlanan ürünler bulunur. Cinsel ilişkiyi keyifli hâle getiren bu seçenekler, işlevsellikleriyle dikkat çeker. Geciktiricili, kayganlaştırıcı, tırtıklı gibi modeller sağlıklı ve güvenli bir ilişkiyi mümkün hâle getirir. İlişkilerde güveni ve konforu pekiştirdiği için birçok kullanıcı prezervatif ile korunma yöntemini tercih eder.

Doyurucu ve keyifli bir cinsel yaşam açısından prezervatif kullanmanın önemi oldukça büyüktür. Hem hayat planlarını riske atmamak hem de konforlu bir cinsel yaşama kavuşmak açısından bu ürünler kullanılır. Erkekler için geliştirilen ürünlerin kadınlara özel formları da bulunur. Kadın prezervatifi olarak bilinen seçenekler, kese görevi üstlenir. Vajinaya dökülen spermleri tutan bu ürünler, pek çok kadın tarafından korunma yöntemi olarak tercih edilir. Cinsel yaşamınızı güvenli hâle getirmek ve heyecanlı anlara kavuşmak için siz de birbirinden dikkat çekici özelliklere sahip olan prezervatif çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Prezervatif Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Prezervatif Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Sağlıklı ve konforlu bir cinsel yaşam hemen hemen herkesi memnun eder. Cinsel yaşamın güvenliği açısından ise korunma yöntemlerine yeterince önem vermek gerekir. Gerek sağlık gerekse hayat planları açısından bu korunma yöntemleri son derece değerlidir. Prezervatif, oldukça eski zamanlardan beri tercih edilen bir yöntem olarak ön plana çıkar. Zahmetsiz kullanımı sayesinde konforlu bir birliktelik yaşamanızı olanaklı kılar. Kolay bir çözüm sunduğu için cinsel hayatı bulunan hemen hemen herkes tarafından tercih edilir. Eski ve etkili bir doğum kontrol yöntemi olan kondom çeşitleri sayesinde renkli ve haz dolu bir cinsel yaşama kavuşmak mümkündür. Cinsel hayatını doya doya ve özgürce yaşamak isteyen herkes bu ürünleri gönül rahatlığıyla tercih edebilir.

Prezervatif çeşitleri, birbirinden dikkat çekici formlarda ve özelliklerde hazırlanır. Partnerinizle unutulmaz anlar yaşamanıza imkân veren bu ürünlerin her zevke uygun çeşitleri bulunur. Özellikle aroma ve renk açısından göz alıcı seçeneklere ulaşmak mümkündür. Renkli, aromalı, meyveli, fosforlu, neon, karma, pembe prezervatif çeşitleri kullanıcıların beklentilerini fazlasıyla karşılar. Renkli seçenekler, tasarım açısından birbirinden şık ayrıntılarla donatılır. Sık tercih edilen renklerin arasında mavi, pembe, siyah, kırmızı ve yeşil gibi alternatifler yer alır. Neon ve fosforlu renk tonlarında hazırlanan prezervatif çeşitleri çarpıcı tarzlarıyla beğeni kazanır. Karanlıkta parlama özelliğine sahip olan fosforlu seçenekler, partnerinizle keyif dolu anlar yaşamanız için elverişlidir.

Prezervatif denilince akla ilk gelenlerin arasında aromalı ve meyveli çeşitler yer alır. Bu seçenekler hem koku hem de tat açısından kişilerin beğenisini kazanmıştır. Cinsel yaşamına renk katmak isteyen çiftler göz alıcı prezervatif çeşitleri sayesinde eğlenceli anlar yaşar. Standart, ince, geciktiricili, kayganlaştırıcılı ve ekstra ince modeller ise farklı beklentilere yanıt verir. Ekstra ince ürünler, cinsel ilişki sırasında konfor elde etmenize yardımcı olur. Markalar tarafından imal edilen çeşitli modeller, kullanıcıların istekleri ve beklentileri doğrultusunda tasarlanır. Gebelik sürprizlerinden başarılı bir şekilde korunmayı mümkün kılan söz konusu ürünler, bebek sahibi olmayı henüz düşünmeyen çiftler tarafından mutlaka tercih edilmelidir. Güvenilirliği ile dikkat çeken prezervatifleri yakından inceleyerek siz de partnerinizle sağlıklı ve konforlu bir cinsel yaşama kavuşabilirsiniz.

Birbirinden Farklı Aromalı Prezervatif Çeşitleri

Birbirinden Farklı Aromalı Prezervatif Çeşitleri

Prezervatifler, kullanıcıların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yeni nesil teknolojilerle tasarlanır. Buna bağlı olarak geniş bir yelpazede sunulur. Her zevke ve gereksinime uygun seçenekler bulmak mümkündür. Klasik modellerin yanı sıra renkli ve aromalı çeşitler sıkça tercih edilenlerin arasında yer alır. Bahsi geçen ürünler, cinsel ilişkiye renk katar. Hoş aromalar ve kokular sayesinde daha keyifli anlar yaşamak mümkün hâle gelir. Prezervatif türleri, farklı zevklere hitap eden onlarca seçenekle kişilerin beğenisine sunulur. Düz, pürüzsüz, tırtıklı, dikenli gibi çeşitler meyve aromalarıyla süslenir. Özellikle oral yolla gerçekleşen cinsel ilişkilerde meyveli prezervatif kullanımı son derece yaygındır. Meyve aromasını yoğun bir şekilde hissettiren bu ürünler, renkli görünümleriyle de yoğun ilgi görür.

Prezervatif çeşitlerinin arasında meyveli olanlar, şekerli yapılarıyla dikkat çeker. Tatlı aroma sayesinde partnerlerin ilişkiden duyduğu haz seviyesi yükselir. Çilekli, çikolatalı, muzlu, karpuzlu, limonlu, böğürtlenli prezervatif çeşitleri, özgün tatlar sunar. Yoğun aroma, belirgin bir şekilde hissedilir. Özellikle çilekli ve böğürtlenli gibi seçenekler, kırmızı meyvelerin etkileyici lezzetini çağrıştırır. Daha tatlı aromalar için ise muz ve çikolata tercih edilir. Limon ve karpuz aromaları kullanılarak tasarlanan ürünler ise ferahlığı sonuna kadar hissettirir.

Cinsel sağlık açısından önemli olan prezervatiflerin ilgi çekici aromalar kullanılarak hazırlanmış olanları da bulunur. Naneli, acılı, mentollü prezervatif çeşitleri oldukça farklıdır. Özellikle naneli ve mentollü seçenekler, serinletici etkileri sayesinde cinsel ilişkiye konfor kazandırır. Birbirinden lezzetli aromaların arasında acılı olanlar da sıkça tercih edilir. İlişki sırasında heyecan arayan pek çok kişi acılı prezervatiflere yönelir. Prezervatiflerde kullanılan aromalar, sağlık açısından güvenilir malzemelerden elde edilir. Aromanın yoğunluğu ideal seviyede ayarlandığı için prezervatifin ciltle ya da vajinayla temas etmesi herhangi bir sorun yaratmaz. Yoğun aromalı ürünler, farklı heyecanlar yaşamak isteyen partnerler için son derece uygundur.

Geciktirici Prezervatif Türleri

Geciktirici Prezervatif Türleri

Prezervatif, doğum kontrolünü başarılı bir şekilde sağlayan cinsel korunma yöntemlerinin başında gelir. Bu ürünler, doğru bir şekilde kullanıldığında gebelik olasılığını %98’e kadar önlemeyi başarır. Kullanım talimatlarına uyulmadığında ise bu oran %80’e düşer. Prezervatif, gebeliğin önlenmesinin yanı sıra cinsel ilişkiye konfor ve sağlık kazandırmak için de tercih edilir. AIDS, HIV, hepatit, bel soğukluğu ve klamidya gibi pek çok cinsel hastalık, prezervatif kullanımı sayesinde önlenebilir. Söz konusu koruyucu ürünler, cinsel ilişki sırasında alınan zevki bir adım öteye taşır. Çeşitli ihtiyaçlar ve beklentiler doğrultusunda hazırlanan ürünler, kaliteli yapıları sayesinde cinsel aktiviteden alınan hazzı artırır.

Tekli, silikon, lateks, latekssiz, uzatmalı, kayganlaştırıcı, geciktirici, spermisit, oral prezervatif çeşitleri birlikteliğin keyifli geçmesine yardımcı olur. Kaliteli malzemelerden imal edilen geciktirici ürünler, partnerlerin cinsel doyuma ideal sürede ulaşmasına katkıda bulunur. Söz konusu ürünler, özel malzeme yapıları sayesinde erkeğin cinsel aktivite sırasında daha geç doyuma ulaşmasına yardımcı olur. Bu ürünler sayesinde kadınların cinsel doyuma ulaşması mümkün hâle gelir. İlişki sırasında her iki tarafın da hız kontrolü ilgili ürünler sayesinde sağlanabilir. Ortaya çıkan bu etki, malzemede bulunan çeşitli kimyasallardan kaynaklanır. Sağlığa herhangi bir zararı olmayan bu kimyasallar, beklentileri karşılar. Böylelikle ilişki sırasında partnerlerin arzu ettikleri hazzı yakalaması daha kolay hâle gelir. Performansın artırılmasına destek olan bu ürünler, yüksek kaliteli yapıları sayesinde beklentileri fazlasıyla karşılar.

Partnerlerin imdadına yetişen geciktirici ürünlerin kayganlaştırıcılı ve aromalı çeşitleri de bulunur. Kayganlaştırıcı etki gösteren ürünler, cinsel ilişkiden duyulan zevki artırmaya yardımcı olur. Partnerlere konfor sağladığı için de hemen hemen herkes tarafından yoğun bir ilgi görür. İlişkiyi iki taraf için de keyifli hâle getirir. Söz konusu ürünler, işlevsel yapıları sayesinde cinsel birleşme sırasında acı duyma ihtimalini de ortadan kaldırır. Normal boşalma süresine kıyasla ortalama 4 ila 5 dakika arası gecikme sağlar. Bu ek süre, erkeğin hem partnerini hem de kendisini cinsel doyuma ulaştırmasına katkıda bulunur. Üründe bulunan kimyasallar erkek cinsel organında hafif bir uyuşukluk hissi yaratır. Uyuşukluk hissi kısa bir süre sonra geçtiği için herhangi bir kalıcı zarara neden olmaz. Prezervatif modelleri; lateks, kauçuk, poliüretan, kuzu bağırsağı gibi çeşitli materyallerden üretilir. Bu malzemeler incele olmalarına rağmen bir hayli dayanıkldırı.

Doğru Prezervatif Seçimini Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Doğru Prezervatif Seçimini Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Prezervatif çeşitleri, geniş ürün yelpazesi ile satışa sunulur. Her ihtiyaca ve beklentiye yanıt veren ürünler; ebat, incelik, etki, renk, aroma ve form açısından birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Prezervatif seçiminde doğru ürüne yönelmek hem sağlık hem de güvenlik açısından son derece önemlidir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken ilk şey prezervatifin boyutlarıdır. Gereğinden küçük ya da büyük prezervatifler hem konfor hem de korunma açısından istenmeyen durumlara yol açabilir. Ürünün penisi sıkması, cinsel aktivite sırasında yırtılma ve patlama gibi durumlara sebep olabilir. Geniş ürünler ise birleşme sırasında erkek cinsel organından kolaylıkla çıkar. Bu durumun sonucunda boşalma vajinanın içine gerçekleşir ve gebelik ihtimali bir hayli artar.

Küçük boy, orta boy, büyük boy, ekstra küçük, büyük, mini, uzun, XL prezervatif seçenekleri sık tercih edilenlerin arasında yer alır. Boyut seçiminde penis uzunluğu ve penisin çevresinin kalınlığını dikkate almak gerekir. Bu noktada deneme yanılma yöntemi de bir tercihtir. Öte yandan öncelikle prezervatifin genişliğini göz önünde bulundurmak daha doğru bir tercih olur. Markalar, temelde 4 farklı boyutta prezervatif tasarlar. Ambalaj üzerinde belirtilen boyutlarda esas alınan ölçü; penisin erekte hâlinin kalınlığına dayanır. Büyük boy seçenekler 55 mm olarak hazırlanır. Orta boy 52 mm, küçük boy 49 mm, ekstra küçük boy 48 mm temsili genişlik ölçüsünde üretilir. 49 mm, 55 mm prezervatif seçenekleri sıkça tercih edilir.

Prezervatif seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur üretim materyalidir. Cinsel organlar son derece hassas bir yapıya sahiptir. Virüs, bakteri ve mikrop gibi pek çok mikroorganizma bu organlara kolay bir şekilde zarar verebilir. Hem kendinizin hem de partnerinizin sağlığı için seçim yaparken kaliteli malzemelerden üretilen ürünlere yönelmeniz gerekir. Özellikle alerji, kızarıklık ve kaşıntı gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için sade, düz, ince yapılı ürünleri tercih edebilirsiniz. Kayganlaştırıcı, geciktirici ve aroma içeren çeşitler, kimyasal maddeler barındırdığı için hassasiyeti bulunan kişilere uygun olmayabilir. Bu unsurları göz önünde bulundurarak zevkinize hitap eden modeli tercih edebilirsiniz.

Birden Çok Modeli Olan Prezervatiflerin Kalitesi Nasıldır?

Birden Çok Modeli Olan Prezervatiflerin Kalitesi Nasıldır?

Prezervatif çeşitleri, cinsel ilişki sırasında bulaşıcı hastalıkların ve istenmeyen gebeliklerin önüne geçmek için kullanılır. Hâl böyle olunca doğru ve güvenilir sonuçlar almak için ürünlerin kalitesine dikkat etmek gerekir. Ürünler, yüksek kaliteli malzemelerden imal edildiği için çoğu zaman etkili sonuçlar sunar. Önemli markaların imzasını taşıyan seçenekler çoğunlukla lateks malzemelerden imal edilir. İnce ve esnek bir yapı olan lateks, koruma noktasında oldukça etkili bir malzemedir. Sperm, virüs ve bakterilere karşı geçirgenliği düşük olduğu için etki açısından yüksek bir performans sergiler. Tüm bunlara ek olarak lateks, sürtünme kuvveti az olan bir materyaldir. Böylelikle partnerlerin cinsel ilişkiden aldığı zevk artış gösterir.

Bir diğer kaliteli prezervatif malzemesi poliüretandır. Söz konusu malzeme, lateks gibi ince ve dayanıklı yapıya sahiptir. Her malzemenin avantajları birbirinden farklıdır. Lateks hassasiyeti bulunan kişiler, çoğunlukla poliüretandan üretilen prezervatifleri tercih eder. Lateks olmayan prezervatif çeşitleri özellikle alerjileri bulunan kişilerin önceliklerinin arasında yer alır. Ürünlerin kalitesi, koruyuculuk oranları ile doğrudan ilişkilidir. Seçim yaparken ürünün son kullanma tarihine de dikkat etmek gerekir. Son kullanma tarihi geçen ürünler hem esneklik hem de kayganlık açısından etkisini yitirmiş olabilir.

Prezervatif şekilleri, farklı zevklere ve beklentilere hitap eder. Ürünlerin formları cinsel ilişkiden alınan hazzı artırmaya yardımcı olur. Tırtıklı ve dikenli seçenekler, çıkıntılı yapıları sayesinde parnetlerin daha fazla zevk almasına yardımcı olur. Kadın cinsel organı, tırtıklı seçenekler sayesinde daha çok uyarılır. Tırtıklı, titreşimli, dikenli, kaygan, afrodizyaklı, dolgulu, kabartmalı, kalın, klasik, geniş prezervatif alternatifleri heyecan dolu bir cinsel ilişki vadeder. Kalın ve afrodizyaklı ürünler özel yapıları sayesinde uyarıcı bir etki ortaya çıkarır. Böylelikle her iki tarafın da ilişkiden duyduğu haz artar.

Prezervatif Çeşitlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Prezervatif Çeşitlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Sağlıklı ve güvenli bir cinsel hayat için prezervatif kullanımı sıkça tercih edilir. Söz konusu ürünler, pratik kullanım tarzına sahiptir. Kolay kullanımın yanı sıra cinsel yolla bulaşan hastalıklara ve gebeliğe karşı da yüksek koruyuculuk sunar. Prezervatifler, kaliteli malzemelerden imal edildiği için de cinsel ilişki sırasında rahat etmenizi mümkün kılar. Prezervatif fiyat seçenekleri; marka, model, ürün adedi, aroma, renk ve boyut gibi unsurlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Farklı tercihlere göre sınıflandırılmış olan ürün çeşitlerine rastlamak mümkündür. Ürünler çoğunlukla; 5’li, 10’lu, 20’li, 30’lu ve 50’li paketlerde satışa sunulur. Ürün sayısı fiyat politikasının belirlenmesi üzerinde etkilidir. Fazla sayıda prezervatif içeren seçenekler, uzun vadede hesaplıdır.

Cinsel açıdan doyuma ulaşmak isteyen partnerler, birbirinden dikkat çekici tarzda hazırlanan prezervatiflere yönelir. Bunların arasında şekil ve aroma açısından farklı olanlar ön plana çıkar. Aromalı prezervatifler, özellikle oral cinsel ilişkiyi keyifli hâle getirir. İlişkiye zevk kazandıran bu ürünlerin; çilekli, muzlu, böğürtlenli, limonlu gibi seçenekleri bulunur. Tamamen kendi zevkinize bağlı olarak farklı aromalarla tasarlanan ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu noktada, heyecanla beklediğiniz an için size eşlik edecek kişinin zevki de önemlidir. Partnerinizle ortak bir karar alarak bu zevk dolu anları taçlandırabilirsiniz. Kondom fiyatları aromaya bağlı olarak da değişebilir. Özellikle egzotik tatlarla hazırlanan modellerin fiyatları, standart ürünlerin ücretlerinden farklı olur.

Prezervatif fiyatlarının belirlenme noktasında ürünlerin şekli de etkilidir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu koruyucu ürünlerin tasarımları da büyük farklılıklar göstermiştir. Örneğin tırtıklı, dikenli ve titreşimli olan prezervatifler cinsel ilişkiye renk katar. Her iki tarafın da aldığı zevki artıran ürünler, pek çok kişinin öncelikli tercihlerinin arasında yer alır. Tasarımda öne çıkan bu farklılıklardan kaynaklı olarak fiyatlar da değişiklik gösterir. Cinsel hayatına özen gösteren herkes için ideal bir prezervatif vardır. Siz de kaliteli ve güvenilir markalar tarafından sunulan çeşitleri yakından inceleyebilirsiniz. Beklentilerinizi karşılayacak olan prezervatif çeşidini Trendyol ayrıcalıklarıyla satın alabilirsiniz.

Prezervatif Nasıl Seçilir?

Prezervatif, farklı özellikler göz önünde bulundurularak tercih edilmelidir. Öncelikle prezervatif seçiminde en önemli adım prezervatif boyudur. Farklı penis boylarına göre özel olarak tasarlanmış birçok prezervatif bulunmaktadır. Penis boyu ölçümü yapıldıktan sonra küçük, orta, büyük seçeneklerinden biri seçilmelidir. Prezervatif penise büyük ya da küçük gelmemelidir. Ürünün boyu kullanım amacını tam olarak karşılayabilmesi için oldukça önemlidir. Diğer bir adım ise amaca yöneliktir. Örneğin tırtıklı prezervatif sağladığı tırtıklı yapı sayesinde daha çok his ve bu sayede de daha çok haz verir. geciktiricili prezervatif zevk süresini uzatır. Geciktirici özelliği ile daha uzun sürede boşalma sağlayarak haz süresini uzatır. Son olarak ise kadın prezervatif kadın cinsel organı içerisine yerleştirilen bir üründür. Bütün bu özellikleri göz önünde bulundurularak istekler doğrultusunda bir seçim yapılmalıdır.

Prezervatif Yüzde Kaç Korur?

Prezervatif doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde yüksek oranlı bir koruma sağlamaktadır. Bu sayede çiftler tarafından en çok başvurulan yöntemlerden biri olarak bilinir. Bu ürünler sağlam ve esnek yapısı sayesinde ilişki esnasında istenmeyen gebelik ve hastalıkların önüne %97 oranında geçebilmektedir. Ancak kullanımı esnasında yapılan yanlışlıklar koruma yüzdesini düşürebilmektedir. Bu sebeple prezervatif kullanırken ereksiyon halindeki penis ile kullanılması ve yırtıcı delici herhangi bir ürünle temasından kaçınılması gerekmektedir. Prezervatifin ağız kısmı penisin en dip noktası tutulmalıdır ancak kullanımı sonrasında da bir an evvel çıkarılmalıdır. Dahası, kullanılan bir prezervatif tekrar tekrar kullanılmamalıdır. Kullanılmış bir prezervatifin kullanılması hem hastalık oranını hem de istenmeyen gebeliğin oranını artırmaktadır. Bu sebeple her prezervatif tek kullanım olmalı ve kullanımı bittikten sonra jelatinine koyularak çöpe atılmalıdır.

Prezervatif Kutusunda Kaç Adet Var?

Prezervatif kutusunda kaç adet sorusu var değişiklik gösteren bir konudur. Farklı boyut ve özellikler ile sunulan prezervatifler 5, 10, 20, 30 ve de 50 adetlik paketler şeklinde satılmaktadır. Her biri farklı özelliklere sahip olan kutular farklı fiyatlar ile satılmaktadır. 50’li paketler uzun süre kullanım için ideal olduğu için en çok tercih edilen kutular arasındadır. Ancak 5’li paketler de sağladığı cazip fiyat sebebiyle popülerdir. Kutu içerisindeki sayı ve farklı özellikler ile fiyat değişebilmektedir. Prezervatif seçimi yapılırken bu sebeplerle bütçeye uygunluğu da göz önünde bulundurulmaktadır. Fakat ürünün fiyatından ziyade kullanım amacı göz önünde bulundurulduğunda en önemli koşul sağladığı korumadır. Cazip fiyatlar cezbedici olsa da ürünün sağlamlığı ve arzu edilen özelliklere sahip olması en önemli koşul olmalıdır. Trendyol'da farklı özelliklere sahip prezervatifleri bulabilirsiniz.