Ağırlık
Yaş
Kısırlaştırılmış
Aroma
Boyut
Fiyat
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Royal Canin

" araması için 6652 sonuç listeleniyor

Royal Canin

Royal Canin Mamaları

Royal Canin, 1968 yılında kaliteli kedi ve köpek maması üretmek için kurulmuş olan bir firmadır. Evcil hayvanların sağlıklı beslenmesi gerektiği düşüncesi ile yola çıkan marka, kedi ve köpekler için etkili ve sağlıklı besinler hazırlanmaktadır. Royal Canin, kedi ve köpeklerin her türlü mama ihtiyacına göre sınıflandırılmış olarak satışa sunulmaktadır. Buna göre kedi ve köpek mamaları, yaş, ırk, mama çeşidi (kuru veya yaş mama) ve özel ihtiyaçlar şeklinde sınıflandırılmaktadır. Royal Canin köpek maması, buna ek olarak boyutuna göre de sınıflara ayrılmaktadır. Markanın köpek ve kedi mamaları, çok küçük, küçük, orta, büyük ve iri olarak farklı boyutlarda satışa sunulmuştur. Mamalar, yaş grubuna göre, yavru (0-1 yaş), yetişkin (1-7 yaş) ve olgun (7- +12 yaş) olarak gruplara ayrılmıştır. Royal Canin, kedi ve köpeklerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak mamaları üretmektedir. Markanın köpek maması, iştah arttırıcı, sindirim hassasiyeti, kısırlaştırılmış, hamile, kilo kontrolü sağlama, hassas deri ve tüy problemleri olarak farklı gruplara ayrılmaktadır. Royal Canin kedi maması ise iştah arttırıcı, büyüme, sindirim hassasiyeti, kısırlaştırılmış, hamile, kilo kontrolü, tüy yumağına yatkınlık, hassas deri ve tüy dökme, sindirim sisteminin sağlığı gibi farklı özellikte gruplara ayrılmaktadır. Nasıl ki her bir bireyin besin ihtiyacı farklıdır, her ırktan köpek ve kedinin de beslenme ihtiyaçları, alması gereken besinler birbirinden farklıdır. Royal Canin, kedi ve köpeklerin ırklarına uygun mamalar üreterek daha iyi beslenmelerine, sindirim sistemlerinin daha iyi çalışmasına katkı sağlamaktadır. Markanın mamaları, köpeklerde bulldog, jack russel terrier, pug, poodle, kediler de İran kedisi, siyam, sfenks gibi ırklara özel olarak üretilmektedir. Royal Canin mamalarında kümes hayvanı, balık gibi aromalar kullanmaktadır. Protein açısından da faydalı olan bu aromalar, hem evcil hayvanların yeme zevkini arttırmakta, hem de daha sağlıklı bir hayat sürmelerine olanak tanımaktadır. Marka, kedi ve köpek mamalarında, kuru ve yaş mama olarak çeşitliliğe sahiptir. Yaş mamalar, kedi ve köpeklerin su alımına yardımcı olan, sağlıklarını koruyan mamalardır. Kuru mamalar ise daha kolay saklanır ve uzun süre bozulmadan durabilir. Yaş mama, kuru mamaya göre aroması çok daha baskın bir mama çeşididir. Bu nedenle kuru mamalar koku ve tat konusunda hassaslık gösteren ve mama konusunda seçici olan kedi ve köpekler için uygundur.

Royal Canin Mamalarının Özellikleri

Royal Canin, evcil hayvanların sağlıklı bir şekilde beslenebilmesi için en iyi çözümleri üreten ve buna uyumlu ürünler ortaya çıkartan bir firmadır. Markanın kedi ve köpek mamaları, ürünlerin kalitesine uygun, sürekli olarak taze ürün ulaştırabilecek yakınlıkta tedarikçilerden elde edilmektedir. Mamaların içerisinde bulunan malzemeler, üretim aşamasına girmeden kontrol edilmekte ve müşterilere ulaşmadan önce yeniden test edilmektedir. Royal Canin içeriği, biberiye, sitrik asit gibi doğal malzemeler kullanılması dolayısıyla korunmakta ve taze kalmaktadır. Markanın kedi ve köpek ırkları için çıkartmış olduğu farklı mamalar bulunmaktadır. Bunun en önemli nedeni, her ırkın farklı bir besine ihtiyaç duymasıdır. Royal Canin, ırkların ve farklı yaş gruplarının ihtiyacına göre özel formüller kullanarak mamaları hazırlamaktadır. Her bir özel grubun ihtiyacı olan vitaminler, antioksidanlar, mineraller, prebiyotikler hesaplanarak konmakta, doğru ölçülerde konmakta, böylece hem besin değer çok daha yüksek, hem de sindirimi kolaylaşmaktadır. Kedi ve köpekler için özel olarak hazırlanan mamalar, kuru ve yaş mama olarak çeşitlere ayrılmıştır. Royal Canin yaş mama, içerisindeki su miktarına ve yapılışına göre hazırlanan iki mama çeşidinden biridir. Markanın yaş mamaları, içerisinde kedi ve köpeklerin ihtiyacı olan oranda su bulundurduğu için su ihtiyacını gidermektedir. Kuru mamalar ise, özellikle çene yapısı dar ve küçük olan kedi ve köpekler için yemesi çok daha kolay olan mamalardır. Marka bu özel durum içinde ufak tanesi veya üçgen şeklinde kuru mamalar üretmektedir. Royal Canin, mamalarında aroma olarak da çeşitlilik göstermektedir. Balık, tavuk, kırmızı et gibi evcil hayvan sahiplerinin alışık olduğu mama aromalarının yanı sıra sebze ve ördek gibi aroma çeşitleri de mevcuttur. Sebze aroması, genellikle proteinler ile birlikte verilmektedir ve diyet köpek mamalarında tercih edilmektedir. Ördek aroması ise yalnızca kediler için hazırlanan mamalarda bulunmaktadır. Koku ve tat hassasiyet özellikle kediler de çok yüksektir. Markanın mamaları, mama aroması konusunda çok seçici kediler için dahi uygundur. Buna ek olarak, marka mama çeşitleri içerisinde seçici kediler için özel bir mama çeşidi de bulundurmaktadır. Royal Canin kedi maması, seçici kediler için içerisinde iki farklı yapıda ve aromada uyumlu mama tanesi bulundurmaktadır. Böylece tabaklarında çeşitlilik gören kediler mamayı daha iştahla yemektedir.

Royal Canin Köpek Maması

Royal Canin köpek maması, her ırktan ve yaştan köpeğin ihtiyacı olan vitaminleri, enerjiyi karşılayan mamalardır. Kuru ve yaş mama çeşitleri bulunan markanın köpek mamaları, mama tercihi yapan ve her mamayı yemeyen köpeklerin bile tercih edebileceği kümes hayvanı, balık, tavuk gibi aromalara sahiptir. Royal Canin, boxer, bulldog, dachshund, german shepherd, golden retriever, jack russell, labrador retriever, miniature schnauzer, poddle, pug, rottweiler, shih tzu, west highland white terrier ırkları için özel olarak bir mama koleksiyonuna sahiptir. Bu koleksiyon her bir ırkın ihtiyaçlarını ve yaş aralıklarını göz önünde bulundurarak, özel ve dengeli formüllerle hazırlanmıştır. Boxer köpek ırkı için hazırlanan mamalar, bu koleksiyona örnek verilebilir. Sindirim sorunu ve kalp rahatsızlıklarına uygun yapıda olan boxer ırkı köpekler için hazırlanan mamalar, kalp sağlığını destekleyen proteinleri içermektedir. Buna ilave olarak, sindirim sistemini düzenli çalıştıracak probiyotikleri de içeriğinde bulunduran boxer ırkına özel köpek maması, çene yapılarının dar olması dolayısıyla çiğnemekte sorun yaşamamaları için özel tanecikli yapıda tasarlanmıştır. Royal canin yavru köpek maması eşitlerinde de bulunan bu özellik, köpeklerin mamayı çok daha rahat çiğnemesine ve yutmasına yardımcı olmaktadır. Royal canin köpek maması, deri tahrişine elverişli ve tüy döken köpek ırkları içinde özel mama üretmektedir. Örneğin; west highland white terrier ırkı köpekler, sert bir tüy yapısına karşın oldukça hassas ciltlere sahiptir. Derilerinin tahriş olmaması, tüylerinin sağlıklı uzaması için mamalarının içeriğinde keten tohumundan elde edilmiş yağ asitleri ve hodan yapı bulunmaktadır. Böylece bu ırktan olan köpekler hem sağlıklı bir şekilde beslenirken, hem de derilerinin tahriş olması ve canlarının acıması önlenmiş olur. Irklara özel olarak, ırkların ihtiyaçlarına dikkat ederken aynı zamanda köpeklerin genç, yetişkin ve yaşlı olmalarına da dikkat etmekte ve bunlara uygun içerikleri mamalara eklemektedir. Özellikle, yavru köpeklerin gelişimi için mamalarda bulunan vitaminler, mineraller ve yağlar oldukça önemlidir. Royal canin, yavru köpek maması, yavru köpeklerin kas gelişimine katkı sağlamak için içeriğine antioksidanlar ve vitaminler eklenerek üretilmektedir. Böylece köpekler en önemli evre olan gelişim evrelerini daha sağlıklı şekilde geçirmektedir. Yavru köpekler için üretilen mamalar, ayrıca yavru köpeklerin çene yapıları yetişkinlere oranla çok daha küçük ve dar olduğu için daha tanecikli ve ufak boyutlarda üretilerek satışa sunulmaktadır.

Royal Canin Kedi Maması

Royal Canin kedi maması, kedilerin özel ihtiyaçlarının karşılanması için hazırlanmış kaliteli ve faydalı bir mamadır. Marka, kedilere en faydalı olabilecek mamaları üretebilmek için hem kedileri yakından incelemekte, hem de beslenme uzmanı ve veterinerlerle çalışmaktadır. Bunun sonucunda da hem safkan kedilere, hem de sokak kedilerine uygun olacak mamalar üretmektedir. Royal Canin, yavru kedi maması, markanın 1 yaşın altında gelişme çağındaki kediler için özel olarak ürettiği mamalardır. Yavru kedi mamaları, her ırk için ayrı ayrı da üretilmektedir. Gelişme çağında olan kedilerin kas yapılarının gelişebilmesi için doğru şekilde beslenmeleri gerekmektedir. Royal Canin, yavru kedi mamalarında kedilerin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla içerisinde vitamin, protein ve mineral bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yavru kedilerin bağışıklık sisteminin güçlenmesi için e-vitamini içeren mamaları, kedilerin yetişkinlik dönemlerine daha dirençli olarak geçmelerini sağlamaktadır. Markanın yavru kedi mamaları, kedilerin kaç aylık olduklarına uygun düşecek miktarda verilmelidir. 2-3 aylık kediler için 0.8-2.1 kg, 4-6 aylık kediler için 1.8-3.9kg, 7-9 aylık kediler için 2.4- 5 kg ,10-12 aylık kediler için 2.9- 5 kg verilmesi uygundur. Royal Canin, safkan kedi ırkları için özel mamalar üretmektedir. Bengal, British shorthair, maine coon, Persian (İran kedisi), siamese, sphynx (sfenks) markanın mama ürettiği kedi ırklarıdır. Safkan kedi ırkları için üretilen mamalar, bu ırkların ihtiyaçlarına göre hazırlanmaktadır. Örneğin; maine coon kedi ırkı, en büyük evcil kedi ırkıdır ve boyutlarına göre iyi beslenmeleri ve yüksek enerjili mamalar yemeleri gerekmektedir. Royal Canin yetişkin kedi maması, bu ırka uygun olarak içeriğinde yüksek protein, yağ ve vitamin bulundurmaktadır. Markanın yavru ve yetişkin kedi mamaları yaş ve kuru olarak iki çeşide ayrılmaktadır. Yaş kedi mamaları, kedilerin fazla tüketmemesi dolayısıyla, vücutları için gerekli su miktarını sağlamaktadır. Royal Canin yaş mama, içeriğindeki %80 su sayesinde kedilerin böbrek sorunları yaşamasının önüne geçmektedir. Yaş mamaların içerisindeki su miktarı, kilo problemi yaşayan kedilerin kilosunun dengelenmesine de yardımcı olmaktadır. Kuru kedi mamaları ise, daha uzun süreler saklanmaktadır ve kedilerin çene yapılarına uygun olarak ufak parçalar halinde üretilmektedir. Böylece kediler daha rahat bir şekilde mamayı yiyebilmektedir. Royal Canin, hamile ve emziren kediler için de özel mama üretmektedir. Özel bir süreçten geçen bu kedilerin mamalarında yüksek vitamin, mineral ve protein bulunmaktadır.

Veteriner Özel Serisi İle Çok Daha Özel Mamalar İçin Royal Canin

Royal Canin, kedi ve köpeklerin fazla kiloları, alerjileri, kısırlaştırılmış olmaları gibi özel durumları için veteriner desteği ile özel diyet mamalar üretmektedir. Bu mamalar, özel süreçlere uygun olarak farklı proteinleri, vitaminleri, yağları içermektedir. Veteriner desteği ile üretilen mamalardan biri hipoalerjenik mamalardır. Hipoalerjenik mamaların içerisinde, besinin hipoalerjenik olabilmesi için hidrolize olmuş protein bulunmaktadır. Hipoalerjenik mamalar, hem kedi, hem de köpeklerin mama grubunda bulunmaktadır. Veteriner desteği ile hazırlanan bir diğer mama türü de kısırlaştırılmış kedi ve köpekler için olan mamalardır. Royal Canin kısır kedi ve köpek maması, kısırlaştırma işleminin ardından kedi ve köpeklerin azalan enerji ihtiyacı sonrası sonrası kilo almamaları için belirli bir yağ oranı içermektedir. Günlük yeterli porsiyonunda verilmesi ile kedi ve köpeklerin kilo almaları engellenmekte ve eski kiloları korunmaktadır. Veteriner serisinde ayrıca kısırlaştırılmış dişi kediler için de özel mama bulunmaktadır. Royal Canin diyet kedi, köpek maması, markanın veteriner desteği ile hazırladığı mamalardan biridir. Sürekli olarak evin içinde hareketsiz kalan evcil hayvanlarda aşırı kilo alımı görülmektedir. Kilo alımının önüne geçebilmek ve dengelemek için üretilen kedi ve köpeklerin kilolarını kontrol altına alan mama, içerisindeki özel lif karışımı ile doygunluk hissi vermektedir. Yüksek protein içeren diyet mamalar, kilo verme aşamasında kas kaybının olmasını önlemektedir. Bunun yanı sıra diyet mamalar, aşırı kilolardan dolayı zayıf düşmüş kemik yapısına da destek olmaktadır. Royal Canin, veteriner özel serisinde ev içerisinde hareketsiz kalan, ev yaşamına alışarak fazla hareket etmek istemeyen köpekler için hareketliliği arttırıcı mamalar bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu hareketlilik arttırıcı mamayı tüketen köpeklerin hareketlilik oranı %68 düzeyinde artmıştır. Böylece köpeklerin ev ortamında kilo almasının da önüne geçilmiş olmaktadır. Royal Canin kedi, köpek maması, kilo kaybetme, sindirimi düzenleme, hareketliliği arttırma gibi evcil hayvanların yaşam kalitesini artırma gibi mamaların yanı sıra, böbrek yetmezliği, karaciğer fonksiyonlarında bozukluk gibi sağlık sorunu yaşayan evcil hayvanlar içinde durumlarına özel mamalara sahiptir. Royal Canin içeriği, diyabet kedi ve köpekler için özel olarak tasarlanmış mamalarda, glisemik indekse sahip tahıllar kullanmaktadır. Bunun yanı sıra içeriğinde yüksek protein bulunan mamalar, kan şekerinin artışını da engellemeye yardımcı olmaktadır. Karaciğer sorunlarına sahip kedi ve köpekler için hazırlanan diğer bir mama ise karaciğer hücrelerindeki birikimi azaltmak amacı ile içeriğinde düşük seviyede bakır bulundurmaktadır. Bunun yanı sıra yüksek kalitede protein içererek, karaciğer fonksiyonları desteklenmektedir.

Royal Canin Mamalarının Fiyatı, Yorumları ve Mama Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Royal Canin kedi, köpek maması, evcil hayvanların ırklarına, yaşlarına, özel durumlarına, mama paketlerinin boyutuna bağlı olarak değişmektedir. Royal Canin, farklı paket boyutlarında satışa sunulmaktadır. Markanın kedi ve köpekler için özel hazırladığı mamaları, 500 gr, 1,5 kg, 2 kg, 3kg, 4 kg, 10 kg, 12kg, 15 kg gibi paket boyutlarına sahiptir. Bu boyutlar, evcil hayvanların yaşlarına göre değişim göstermektedir. Royal Canin, fit 32 15 kg büyük paket bir mama olması dolayısıyla uzun süreler kullanılabilmektedir ve evlerinde evcil hayvan olan kişileri sürekli olarak mama alma zahmetinden kurtarmaktadır. Royal Canin kitten 10 kg, bu mamalardan bir diğeridir. Özellikle yavru kedileri için hazırlanmış olan mama, yavru kedilerin yiyebileceği mama miktarına göre aylarca bitmemektedir. Markanın farklı boyut seçeneklerinin olması en çok beğenilen özelliklerinden biridir. Royal Canin, ırklar için özel mamalar üretmektedir. Evcil hayvan sahibi olan müşterilerin en beğendiği özelliklerden biri olan ırka özel içerik, kedi ve köpeklerin çok daha sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Evcil hayvan sahiplenmiş kişilerin mama bakarken dikkat etmesi gereken özelliklerden biri budur. Eğer kedi veya köpekler özel, safkan bir ırka ait ise o zaman ihtiyaçları da farklı olabilir. Örneğin; alman kurdu görünüş olarak iri ve güçlü hayvanlardır ancak sindirim sistemleri çok hassastır. Sindirim sistemine uymayan bir mama ile beslenmesi, sağlık sorunları yaşamasına neden olacaktır. Bir örnek de çene yapıları için verilebilir. Bazı köpeklerin çene yapıları oldukça dardır. Büyük taneli kuru ve yaş mamaları yemekte zorlanırlar. Çenesi dar ve küçük köpeklerin beslenebilmesi için mamanın ufak taneli olması gerekmektedir. Evcil hayvan sahiplerinin dikkat etmesi gereken bir diğer konu da özel gereksinimlerdir. Örneğin; tüy döken ve cilt sorunu yaşayan bir kedi veya köpeğe sahip olan kişiler, evcil hayvanlarının sağlığı için özel mamalar tüketmelidir. Aksi halde kedi ve köpeklerin yaşam kaliteleri oldukça düşmektedir. Royal Canin, tüy döken ve deri sorunu yaşayan kedi ve köpekler için özel mama geliştirmiştir. Sizler de kedi veya köpeğiniz için en sağlıklı seçimleri yapmak, besin değeri yüksek ve ırkına özel beslenmeye sahip olmasını sağlamak istiyorsanız Trendyol sayfasına girerek, Royal Canin ürünlerini inceleyebilir ve can dostlarınız için en uygun mamaya sipariş vererek sahip olabilirsiniz.