placeholder
"

Saat Kordonu

" araması için 45119 sonuç listeleniyor

Saat Kordonu

Saat Kordonu

Saatin görünümünü etkileyen en önemli parçalardan biri olan saat kordonu, farklı türleri ve modelleri ile geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Giyim stiline özel bir hava katan saat modellerinin kendini daha şık göstermesini sağlayan kordonlar, kişiye özel stil yaratmada önemli bir işlev üstleniyor. Günlük stilin en önemli aksesuarlarından olan saatler, çok daha etkileyici ve şık bir görünüme kavuşuyor. Saat kordon çeşitleri kullanılan saatin türüne ve tasarımına göre farklı seçimlere imkân veriyor. Zengin malzeme, renk ve tasarım seçenekleri arasından kişisel beğeniye ve ayrılan bütçeye göre çok özel ürünler satın alınabiliyor.

Deri, metal, bez, altın ya da gümüş gibi malzemelerden üretilen orijinal saat kordonu seçenekleri Trendyol güvencesiyle bulunabiliyor. Farklı renk ve tasarım seçenekleri ile göz alıcı bir şıklık sağlayan modeller, 12 mm, 42 mm saat kordonu gibi farklı ebat seçenekleri de sunuyor. 18 mm saat kordonu kadınlar, 22mm saat kordonu ise erkekler için en sık kullanılan tercih edilen kalınlık seçeneklerini oluşturuyor. Trendyol’da yer alan saat kordon çeşitleri herkesin beğenisine ve ihtiyacına uygun seçenekler içeriyor. Markası, özellikleri ve niteliğine göre saat kordonu fiyatları değişebiliyor. Trendyol, her bütçeye uygun satın alma seçenekleri ile kullanıcıların yüzünü güldürüyor.

Deri, Suni Deri ve Taba Kordonlar

Saatinin kayışını değiştirmek isteyenlerin tercih listelerinde geleneksel deri kayışlar önemli bir yer tutuyor. Saatin görünümünü yenilemek ve yeni bir hava katmak için deri saat kordonu seçenekleri arasından seçim yapmak yeterli oluyor. Hem klasik görünümlü saatlerle, hem de yeni dijital saatlerle kolaylıkla uyum sağlayabilen deri saat kordonu ürünleri, klasik bir stilin vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alıyor. Klasik giyim stilini tercih edenler taktıkları saatler gibi, kordonlarını da deri malzemeden üretilmiş klasik modellerden seçiyor. Hem kadınlar hem erkekler tarafından rahatlıkla kullanılabilen taba saat kordonu alternatifleri, başta siyah, kahverengi ve krem olmak üzere farklı renk seçenekleri de sunuyor. Taba saat kordonu renginin saatin genel görünümü ile uyumlu olacak biçimde, saatin iç kısmındaki detaylardaki renklerden seçilmesi tavsiye ediliyor.

Deri ürünleri hafif kullanımları ve rahatlıkları ile ön plana çıkarken, renk ve desen seçenekleri de oldukça geniş bir yelpaze oluşturuyor. Geleneksel tarzı sevenler, retro bir etki bırakmak isteyenler de sıklıkla deri ürünleri tercih ediyor. Kendine has bir stil ve dokuya sahip olan deri modeller, zamanla yıprandığı için değiştirmek gerekebiliyor. Deri ya da taba ürünler çoğunlukla dana ya da inek derisi kullanılarak ve bu derinin çok özel işlemlerden geçirilmesi yoluyla üretiliyor. Hakiki derinin yanı sıra suni deri de tercih edilen kayış seçenekleri arasında bulunuyor. Termoplastik poliüretan malzemelerden üretilen suni deri kayışlar, dayanıklı ve esnek yapıları sayesinde konforlu bir kullanım sunuyor. Hakiki deri görünümüne yakın bir etki veren suni deri modeller, fiyat bakımından ise çok daha makul düzeyde seyrediyor. Gerçek ya da suni her iki deri tipi için de desen vermek üzere özel işlemler gerekirken, bazı egzotik deri ürünler kendiliğinden desenli olabiliyor. Timsah derisi saat kordonu kendine has deseni ile çok özel bir şıklık sunuyor. Timsah derisi saat kordonu ürünlerinin yanı sıra kertenkele, vatoz, köpek balığı, yılan gibi derisi özel bir dokuya sahip pek çok hayvanın derisinden de saat kayışları yapılıyor. Bu özel deri seçenekleri daha çok lüks kadın saatleri için tercih edilirken, erkek saat kordonu olarak hakiki deri modeller ön plana çıkıyor.

Silikon, Kauçuk ve Tekstil Kordon Seçenekleri

Son yıllarda dinamik ve şık görünümleri ile öne çıkan silikon saat kordonu seçenekleri de sportif stilin vazgeçilmez aksesuarları olarak öne çıkıyor. Özellikle gençlerin daha sık tercih ettiği bu ürünler, dijital saat modelleri ile kusursuz bir uyum sağlıyor. Sayısız renk, doku ve desen seçeneği bulunan silikon saat kordonu ürünleri, koyu ve pastel renklerle şıklığın, canlı ve parlak tonlarla dinamizmin simgesi haline gelebiliyor. Kişisel bakım ve sağlık ürünlerinde sıklıkla kullanılan polimer silikondan üretilen bu modeller, esnekliği ve konforu nedeniyle yoğun olarak tercih ediliyor. Kauçuk saat kordonu da hareketli bir yaşam tarzı benimseyenlerin ilk tercihleri arasında bulunuyor. Su geçirmeyen, sudan etkilenmeyen bu kordon modelleri, hafif ve dayanıklı malzemeleri ile uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor. Kauçuk saat kordonu fiyat bakımından makul bir düzeyde olduğu için de tercih ediliyor. Klasik saat modelleri ile pek uyumlu olmayan kauçuk ürünler daha çok dijital saatler ile birlikte kullanılıyor.

Kordonu lastikli, keten, naylon saat kordonu ürünleri de zengin bir ürün çeşitliliği sunuyor. Bu ürünler daha çok çocuklar ve gençler tarafından tercih ediliyor ya da salaş giyim stilinde kendine yer bulabiliyor. Kordonu lastikli, keten, naylon saat kordonu seçenekleri gibi bez saat kordonu ürünleri de oldukça zengin bir yelpaze sunuyor. Tekstil kumaşından üretilen bu ürünler giyim stiline farklı bir hava katabiliyor ve yıkanarak kolaylıkla temizlenebiliyor. Daha çok yaz aylarının rahat giyim stiline yakışan bez saat kordonu ürünleri, canlı renkleri ve estetik tasarımları ile özellikle kadınların büyük beğenisini topluyor. Oldukça yaygın olarak nato saat kordonu da, diğer tekstil kordonlar gibi rahat ve konforlu bir kullanım sağlıyor. Bileğe tam oturan ve hafif malzemesi sayesinde rahatsızlık vermeyen bu kordonlar, sudan etkilenmiyor ve kolayca çıkarılıp yıkanabiliyor. Nato saat kordonu çok özel tasarımları, desen ve renk çeşitliliği ile dinamik bir giyim stili benimseyenlerin tercih sıralamalarında ilk sıralara yer alıyor. Tekstilden üretilen kordonlar her saat ve her giyim tarzı ile uyumlu olmadığı için daha çok sportif kıyafetlerle ve modern saat tasarımlarıyla birlikte kullanılıyor.

Metal ve Hasır Kordon Modeller

Erkek saat kordonu olarak yaygın biçimde kullanılan metal modeller özel tasarımlar ve parlak bir görünüm sunuyor. Çelik kordon saat modelleri büyük ilgi görüyor ve sık tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Hem klasik giyim, hem spor giyim ile uyumlu ürünler sunan metal kordon saat seçenekleri, saatlerin gövde ve kadran tasarımları ile tam uyumlu olarak dikkat çekici bir şıklık sağlıyor. Oldukça dayanıklı olan çelik kordon saat seçenekleri, kir tutmuyor ve silinerek kolayca temizlenebiliyor. Terleme ve koku yapmayan, deforme olmayan bu modeller, çizilmesi durumunda dahi kolayca eski haline getirilebiliyor. Değiştirilmesi biraz daha özen ve dikkat isteyen metal kordon saat ürünleri çoğunlukla metalik renkte olmakla birlikte farklı tonlar da ilgi görebiliyor. Demir kordon saat gibi seçenekleri de bulunan metal kordonlar, klasik görünümleri ve uzun ömürlü kullanımları ile tercih ediliyor.

Demir kordon saat dışında hasır örgü metal kordon modelleri de oldukça geniş bir ürün çeşitliliği sunuyor. Göz alıcı bir estetik sunan hasır kordon saat seçenekleri, özel stili ve deseni ile şık giyim stilinin vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alıyor. Hem kadınlar, hem erkekler için zarif tasarımlar sunan hasır kordon saat ürünleri arasında tercihe göre pek çok renk tonu bulunabiliyor. Metalik gri tonlardan altın sarısına, parlak gümüş renginden siyah tasarımlara pek çok model, klasik giyim kombinleri içinde yerini alıyor. Parlak ve dikkat çekici görünümü sayesinde takılar ile de uyumlu bir görüntü oluşturan özel tasarım saat kordonları, özellikle lüks saat modellerinde yoğun olarak tercih ediliyor. Mıknatıslı hasır kordon saat bileği tam olarak saran konforlu tasarımıyla ergonomik bir kullanım sağlıyor. Mıknatıslı hasır kordon saat seçenekleri tasarım özelliklerine göre klasik ya da dijital saatlerle birlikte kullanılabiliyor. Özellikle siyah hasır kordon saatler havalı ve şık görünümleri ile pek çok saat türü ile uyum gösteriyor ve kendine has stil oluşturmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Siyah hasır kordon saatler klasik ve retro modellerle uyumlu biçimde kullanılabildiği gibi, yenilikçi tasarımlara sahip çağdaş modellerde de oldukça hoş duruyor. Dokusu ve kalitesi ile adından söz ettiren bu kordonlar, akıllı saat tasarımlarıyla dahi tam uyum gösteriyor.

Altın ve Gümüş Kordonlu Saatler

Saatler günlük aksesuar olarak yaygın biçimde kullanıldıkları gibi, ziynet eşyası olarak da tercih edilebiliyor. Altın kordon saat modelleri düğün alışverişlerinin vazgeçilmez aksesuarları arasında bulunuyor. Gerçek altından üretilen altın kordon saat ürünlerinin yanı sıra metal malzemeden üretilen modellere de altın kaplama ya da altın rengi kaplama yapılabiliyor. Zincir kordon saat ürünlerinde de altın ya da altın kaplama malzeme kullanılabiliyor. Farklı büyüklüklerdeki zincir halkalarından oluşan özel tasarım zincir kordon saat seçenekleri özellikle kadınlar tarafından yoğun olarak tercih ediliyor.

Kendine has bir havası olan gümüş de saat kordonu olarak tercih listelerinde ön sıralara çıkabiliyor. Farklı modeldeki pek çok saat gümüş kordon seçenekleriyle çok özel bir estetik sunabiliyor. Gümüş kordon saat ürünleri hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilirken, kadın saat modellerinin detaylarında ince işçilikle işlenmiş özel süslemeler ya da parlak taşlı motifler bulunabiliyor. Gümüş kordon saatler renk tercihi olarak da sıklıkla ön plana çıkıyor. Bir çok metal saat gümüş kordon ürünleriyle daha şık ve göz alıcı hale gelebiliyor, özel bir aksesuara dönüşebiliyor.

Renkli kordon saat alternatifleri çoğunlukla silikon ve plastik malzemeden üretilse de hemen her türdeki saatin farklı renk seçenekleri bulunuyor. Klasik saatlerde daha çok siyah ve kahverengi gibi ağır tonlar ön plana çıkarken, sportif modellerde birbirinden canlı renkli kordon saat ürünleri bulunabiliyor. Kahverengi saat kordonu deri, suni deri gibi ürünlerde en yoğun tercih edilen modeller olarak öne çıkıyor. Açık ya da koyu farklı tonlardaki kahverengi saat kordonu, saat gövdesi ile kolayca uyum sağlıyor. Plastik, silikon, tekstil ve yapay deri gibi malzemelerden tasarlanan beyaz saat kordonu ise kadınların ve sportif giyimi seçenlerin tercihi oluyor. Beyaz kadranlı saatlerde ekstra şıklık sağlayan beyaz saat kordonu, daha çok akrep yelkovanlı saat modellerinde kullanılıyor. Altın, gümüş, bakır rengi saat kordonu, lacivert, siyah gibi renk seçenekleri de kullanıcıların kişisel beğenilerine göre tercih listelerinde yerini alabiliyor. Silikon modellerin yanı sıra deri ve yapay deri ürünlerde de bakır rengi saat kordonu, lacivert dokulu özel tasarımlar bulunabiliyor.

Akıllı Saat Kordonları ve Farklı Kalınlık Alternatifleri

Yeni nesil teknolojileri içeren akıllı saatler yaygınlaştıkça bu saatlere özel kordon modelleri de artıyor. Akıllı saat tasarımlarının sunduğu farklı seçeneklere uygun olarak akıllı saat kordonu seçenekleri de zengin ürün çeşitliliği sunuyor. Dijital görünümlü saatler için farklı renk seçenekleri sunan silikon ve plastik ürünler öne çıkıyor. Klasik saatleri anımsatan tasarımlara sahip akıllı saatler için ise farklı pek çok malzemeden kordonlar tercih edilebiliyor. Hasır örgü, metal, deri gibi malzemelerden üretilen akıllı saat kordonu seçenekleri daha özel bir aksesuar estetiği arayanların tercihi oluyor. Tek parça saat kordonu gibi özel tasarım ürünler farklı bir deneyim arayanlar tarafından beğeniyle karşılanıyor. Çoğunlukla hakiki deri malzemeden üretilen tek parça saat kordonu ürünlerinde saat kordonun içine yerleşiyor ve gövde bileğe temas etmiyor. Seramik gibi özel malzemelerden de saat kordonları yapılabiliyor ve dokusuyla farklı bir estetik elde ediliyor. Yaylı kordon saat seçenekleri esneyebilen yapılarıyla her türlü bileğe kolayca oturuyor. Sabitlemek için herhangi bir klips ya da mekanizması bulunmayan yaylı kordon saat ürünleri esnetilerek kolayca takılıp çıkarılabiliyor.

İnce saat kordonu seçenekleri kadınların tercihi olarak öne çıkarken, kişisel beğenilere göre farklı kalınlık alternatifleri öne çıkabiliyor. İnce ve küçük boyutlu saatler ile kusursuz bir uyum gösteren ince saat kordonu, altın ve gümüş saat çeşitlerinde sıklıkla tercih ediliyor. En sık tercih edilen 22 mm saat kordonu alışıldık bir görünüm sağlarken, 12 mm, 42 mm saat kordonu gibi daha ekstrem seçenekler de tercih edilebiliyor. Kullanılan yere ve genel giyim stiline uygun olarak 24 mm saat kordonu da şık bir görünüm sağlayabiliyor. Daha kalın ve dikkat çekici tasarımlarda ise 26 mm saat kordonu öne çıkıyor. 26mm saat kordonu ürünleri daha çok deri ve metal gibi malzemelerden üretiliyor. 24 mm saat kordonu ise deri, metal, silikon ya da tekstilden tasarlanabiliyor. 24 ve 26 mm kalınlıktaki ürünler erkek saatleri için kullanılırken, kadın saatlerinde 18 mm saat kordonu tercih ediliyor.

Saat Kordonları Özellikleri ve Fiyatları

Saat kayış ve kordonları farklı kıyafet kombinleri ile uyum içinde kullanılabilecek aksesuarlar olarak geniş bir ürün gamı sunuyor. Saat kordon fiyatları üretildiği malzemeye, büyüklüğüne, kullanılan malzemenin kalitesine, hangi markaya ait olduğuna göre değişebiliyor. Oldukça farklı malzemelerden kordon üretilebildiği için çok uygun fiyatlı ürünler olabildiği gibi, özel malzeme ve tasarım sunan üst segment modeller de olabiliyor. Saatin kasasının tasarımına ve malzemesine göre uygun kordon modelleri belirlenebiliyor. Deri, metal, plastik, silikon, kauçuk, tekstil, hasır örgü gibi kordon çeşitleri arasından istenilen model seçiliyor. Deri, metal, hasır örgü, altın, gümüş kordonlar gerek olmadıkça takılıp çıkarılmazken, tekstil ve plastik kordonlar kolayca sökülüp takılabiliyor. Böylece aynı saatle farklı renk ve desen seçenekleri elde edilmiş oluyor.

Toptan saat kordonu alışverişinde uygun fiyatlara ürünler bulunabilirken, titiz bir işçilik ve kişiye özel tasarım söz konusu olduğunda saat kordonu satış koşulları da değişiyor. Toptan saat kordonu seçeneklerine daha çok uygun fiyatlı malzemeden üretilen ürünlerde rastlanıyor. Hakiki deri ve timsah derisi ile altın gibi değerli madenlerden üretilen kordon modelleri çok daha yüksek fiyatlarla alıcı bulurken, plastik, kauçuk ve tekstil malzemeden yapılan ürünler oldukça makul koşullarla satın alınabiliyor. Suni deri ve metal malzemeden tasarlanan ürünlerde ise marka, kalite ve tasarım biçimi fiyatlar üzerinde etkili oluyor. Dünyaca ünlü saat markalarının orijinal saat kordonu ürünleri de saatlere paralel olarak biraz daha farklı fiyatlarda olabiliyor. Saat kordonu satış koşulları bakımından oldukça elverişli bir yelpaze oluşturan Trendyol, herkesin ihtiyacına ve bütçesine uygun saat kordon fiyatları sunuyor. Dönemsel olarak ilan edilen özel indirim ve kampanyalarla kaçırılmayacak fırsat ürünlerini kullanıcılarla buluşturan Trendyol, özellikle outlet kategorisinde çok özel fırsatlar sağlıyor.