İlgili Kategoriler
Marka
Casio
Swatch
Daniel Klein
Guess
Fossil
Tommy Hilfiger
Lacoste
Michael Kors
Seiko
Calvin Klein
Ferrucci
Diesel
Emporio Armani
Aqua Di Polo
Slazenger
Gucci
Q Q
Tissot
Momentus
Quantum
Armani Exchange
Homies
Romanson
Lee Cooper
Spectrum
Essence
FERRO
Reward
Santa Barbara Polo Racquet Club
Sergio Tacchini
POLO Rucci
Beverly Hills Polo Club
Upwatch
Dice Kayek
G-Sport POLO
Bigotti Milano
Nacar
Belmond
Wesse
Vegans
Orient
Choppers
Ricardo
Toms
Cacharel
Jaga
Hislon
Pierre Cardin
Lorus
Pacomarine
Luis Polo
Invicta
Stührling
Comwatch
Lafuma
Tom Hands
Kenneth Cole
Naviforce
Skmei
Exception
POLICE
Dexter
Polo Exchange
Sebago
Twelve
Belonni
Raymond
Quamer
Omax
Watchart
US Polo Assn
Coliseum
Ferre Milano
Ferre
Cockpit
Polo55
Gant
North West
ESCAPE
Obaku
Wainer
Jean Perret
Bulova
Lotus
Gold Power
Mini Focus
Timberland
Duke Nickle
Curren
Swiss Military
Aston Martin
Raymond Weil
Michael West
Rosefield
Just Cavalli
Tonny Black
Nine West
Welder Moody
Esprit
Paco Loren
Frederique Constant
Reebok
Juicy Couture
Nautica
Puma
Pulsar
Versace
Retro
Bentini
French Connection
Fila
Palio Watch
Skagen
Daniel Wellington
Galatasaray
Rochas
Bering
Citizen
Guess Collection
Sinobi
Ecco
Fenerbahçe
Revello
Forsining
Emperor
Swarovski
Welder
Cerruti 1881
Wenger
Alpina
PARİGİ
ANNE KLEİN
Flik Flak
Sportive
Enrico Coveri
SUPERDRY
Timex
Fiesta
Skechers
Gaudi
Westar
Maurice Lacroix
VICTORINOX
Polo U.K.
Crrju
Navigare
Escort
Longines
Henry London
SMAEL
Dunlop
Columbia
Lexon
Stefanel
Gumush
Osse
So Chic
Dkny
Cerruti
Ejoya
Regal
Movado
BALMAIN
Hello Kitty
Mont Blanc
Spiderman
Galaxy
Kappa
Komono
Rubenis
Scuderia Ferrari
Bomberg
Beşiktaş
Tag Heuer
PAW PATROL
Suunto
Spalding
Bianchi
Rossini
BEN10
Barbie
Jaguar
Lotto
Omega
Toywatch
Samsung
Xiaomi
VESTEL
Clementoni
Elle
Damat
Mattel
Dolphin
IKEA
Burberry
Koton
Avon
Nixon
Tchibo
Rocco Barocco
Penguen
Sista
Batman
Blueberry
Vardem
Kevin
Sedef
Gondol
Keskin Color
Leatherman
ABC
Polar Watch
Hetrego
Piranha
Honor
Cadence Boya
Beurer
Mondial
ACAR
Esse
Benetton
Dockers
Camel Active
"

Saat

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Saat

Saat Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Gün içinde hangi zaman diliminde olduğumuzu kontrol etmenin çok ötesinde bir işleve büründürülmüş olan ve bu işlevi gereği moda bağlamında bir tamamlayıcı niteliği olan saat modelleri, pek çok farklı marka tarafından üretilmektedir. Dolayısıyla farklı markaların, kendi tasarım yaklaşımları ve markaları çerçevesinde kabul ettikleri moda algısı ekseninde geliştirdikleri on binlerce kol saati modeli satışa sunulmaktadır. Her zevke ve moda tercihine dönük ürünlerin yer aldığı saat seçenekleri arasında giyim kuşam tarzınıza dönük modelleri bulmanız da oldukça kolaylaşmaktadır. Akrep ve yelkovanın hiç tükenmeyecekmiş gibi görünen kovalamacasını kolunuzda bir moda yaklaşımı olarak barındırmaya hazır olduğunuz an, şıklık vakti gelmiş demektir. Kıyafetlerinize uyumlu renkler ve tarzlarda kol saatleri arasından sık tercih ettiğiniz moda tarzına yatkın ürünleri edinme süreciniz, günümüzde online alışverişin sunduğu kolaylıklar vesilesiyle bir hayli hızlanmıştır. İlk çağlardan bu yana insanoğlunun zamanı kontrol altına alma çabası vakidir ve bu çabanın bir göstergesi olarak başta Güneş saati tarzında geliştirilmiş, günün hangi döneminde olunduğuna işaret eden ilkel modeller; kısa sürede günün saatlere ve sonra dakikalara bölünmesi ile dallanıp budaklanmış tasarımlarla günümüzdeki hâline yakın bir hâl almıştır. Modern hayat, zamanı iyi değerlendirilmesiyle geliştirilmiş güzelliklerle dolu anlar bütününe işaret etmekte; zamanın iyi değerlendirilmesi ise günümüzde artık tüm yaklaşımların aynı anda sergilenebilmesiyle doğru orantılı hâsıl olmaktadır. Alelade bir saat, size sadece günü söyleyecektir; sizi yansıtan tarza sahip bir saat ise size zamanı yönetebilme kudreti sunacaktır. Kendi zamanınızı nasıl değerlendirebileceğinize karar veren sizseniz, saatiniz de bu kararlarınızı ortaya koyabileceğiniz bir şıklık algısını geliştirmeli; bu algı ışığında kıyafetlerinizle de uyum göstermelidir. Bu uyum çabasının bir göstergesi gereği saat markaları durmaksızın yeni modeller geliştirmekte, bu yeni modellerde pek çok farklı özelliği adapte etmektedir. Gündelik hayatta ihtiyaç duyulabilecek özelliklere veya su altı basıncının gözetildiği ekstrem niteliklere sahip olan kol saatleri son yılların en fazla rağbet gören ürünleri arasındadır. Bu rağbetin bir göstergesi olarak, benzer modellerin pek çok farklı ve prestijli saat markası tarafından üretilmesi gösterilebilir. Netice olarak, günümüzdeki tasarımsal detaylarına kavuşana dek saat modelleri pek çok yollar aşmış, ilkel yaklaşımlardan adım adım ilerleyerek şimdiki hâline ulaşmıştır. İnsanlık tarihinin gelişim özeti olarak karşımıza çıkan saat modellerinin hakkını teslim etmek adına, kendi şıklık algımızı yükseltecek tarzda ürünleri tercih ederek bir aksesuardan çok ötesini edinmemiz mümkündür.

Erkek Saatlerinin Geçmeyen Modası

Global eksenden güç alan ve evrensel akımların yanı sıra anlık değişmelerden de etkilenen moda alanında erkek ve kadın modası gerçeklerini kabullenmek gerekir. Bu gerçeklik ışığında, bilhassa erkek kol saati gibi spesifik ürünlerin yıllardır sarsılmaz hâkimiyeti ve geçerliliği de kabullenilecek hususlar arasında yer almaktadır. Kadın ve erkek kol saatlerinde, bazı hâllerde aynı çizgiler ve tasarım detayları gözlense de belirgin farklılıklar, doğal olarak, vardır. Bu farklılıkların yanı sıra yıllara göre bakıldığında kendi içlerinde gösterdikleri değişimlerle de dikkate değer bir gerçekliği bizlere fısıldamaktadırlar. Moda, en ufak bir aksesuarda dâhi ölçümlenebilecek değişimlere yol açmakta bu değişimler vesilesiyle erkek saat modelleri gibi spesifik ürünlerde de giyim kuşam unsurlarında yaşanan değişiklikler uygulanmaktadır. Analog saatlerden dijital saatlere geçiş süreci incelendiği takdirde bu değişikliklerin çok keskin gözlendiği, fakat kendi içlerinde dijital saat modellerinin geliştirilmesi sürecinde ise dikkatli bakılması hâlinde fark edilebilecek değişimlerin ortaya konduğu bir bakışta dâhi anlaşılabilecek somut gerçekliklerdir. Nitekim saat modelleri de bu değişikliklerden ilham alınarak geliştirilmiş, çeşitlendirilmiş ürünleri barındırmakta; tarz ve moda algısı ekseninde geliştirilmiş modellerle her beğeniye uygun saatlerin üretilmesi sağlanmaktadır. Yıllar içinde gelişen, değişen moda algıları ile tasarımlara hâkim olan detaylar da değişmekte; saat modellerine hızlıca göz atılması hâlinde bile fark edilebilecek netlikte değişimler yaşanmaktadır. Büyük ekranlı analog saatlerden, küçük ve dar dijital saatlere veya hesap makineli modellerden akıllı saatlere giden yollarda bu moda değişimlerinin evrelerine adım adım şahitlik etmek mümkündür. Bütün bu şahitliğe binaen, akımları benimseyenlerce sahiplenilmiş tasarımlar ışığında günün hangi saati olursa olsun vaktin şıklığa beş kala olduğuna kanaat getirmiş erkek kullanıcıların beğenilerini karşılayacak model çeşitliliğinin mevcut olduğu su götürmez bir gerçektir. Bu da erkek saatlerinin geçmeyen modası olan kullanım çeşitliliğine işaret etmektedir. Öyle ki, her devirde giyim kuşam çeşitliliğiyle yarışır şekilde ihtiyaçlara dönük tasarlanmış fazlasıyla yeterli gelecek saat modelleriyle karşılaşmaktayız. Günümüzde bu durumun en iyi tarafı ise, tüm saat modellerine yer verilmiş online alışveriş mecralarında gözlenmekte; kullanıcılar için seçim şansı ölçülemeyecek kadar fazla ihtimalle belirmektedir. Sayfamız üzerinde yer alan kol saatlerinde akıllı arama fasilitesi sayesinde beklentileriniz ışığında daraltılmış aramalar yapabileceğiniz gibi tüm modellere göz atarak beğeni kriterlerinize göre alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kadın Saatlerinin Güçlü Tavrı

Modanın kadınlara dönük tarafında karmaşık bir hikâye insanoğlunu beklemektedir. Bu karmaşıklığın altında, bir güç mücadelesi ve kazanılmış haklar gibi kutsal değerler yer almaktadır. Toplumsal hayatın işgücü ekseninde var olmayı, tıpkı bir zamanlar oy kullanabilmek gibi, mücadeleler sonucu elde edebilmiş olan kadınların giyim kuşam ögeleri de geçen yıllarda neredeyse sıfırdan değişimlere uğramış, yepyeni tasarımlar geliştirilmiştir. Günlük hayatın içinde, farklı alanlarda var olmaları üzerine çalışma süreçlerinde zorluk yaşanmaması, iş hayatına adapte olunması adına kıyafetlerin daha işlevsel, günlük koşturmacalara uygun hâle getirilmesi; kendisini aksesuarlardaki değişimlerde de göstermektedir. Bütün bu değişimlerin aksine kadın kol saati modelleri, vaktin ölçümlendiği kullanım prensiplerinin çok ötesinde; ciddi bir moda aksesuarı konumunu neredeyse ilk icat edildiği dönemlerden bu yana sürdürmektedir. İlk kullanıldığı dönemlerde bilhassa köstekli saat mantığıyla geliştirilmiş amatör ürünlerin tercih edildiği gözlenirken, günümüze kadar ulaşan yoğun süreçte saatler değişim göstererek günün ve güncelin gereksinimleriyle çeşitlendirilmiştir. Kadın giyiminde de gözlemleyebildiğimiz bu moda değişimini kısa bir özetle, kalın ve bol giyimlerin olduğu dönemlerde kıyafet içine yerleştirilebilecek, köstekli sistemle kullanılabilen saatler görebilirken; sonradan giyim kuşam unsurlarının çeşitlendirilmesi ve bu çeşitlendirme sırasında kıyafetlerin dar kesime yaklaşan hâlleri ile saatlerin de inceldiği, günümüzde ise olabildiğince zarifleştiği görülmektedir. Nitekim kadın saat modelleri, bu köklü değişimler sayesinde içinde bulunduğumuz yüzyılda olabildiğince çeşitliliğe sahip aksesuarlar olarak kullanım tercihleri oranında da her daim zirvede yer almaktadır. İnsanlığın tarihinde verilen mücadeleler arasında en önemlileri olarak kabul edilen kadınlığın toplumsal normlar ekseninde var olma, varlığını kabul ettirme girişimleri ışığında günümüzde edindiği güçlü konumun bir göstergesi olarak ne kadar zarif olsalar da kadın saatlerinin sağlamlık olgusunu görünümleriyle pekiştirdiği söylenebilir. Giydiğiniz, aksesuarla tamamladığınız moda unsurları; sizi temsil etmektedir. Bütün bu bilgiler ve düşünceler ışığında kol saatleri arasında geniş yer tutan kadın ürünlerindeki göz alıcı ihtişam, karşı konulmaz ve engellenemez bir mücadelenin tezahürü olarak bir aksesuardan çok daha fazlasını vaat etmektedir. Dolayısıyla kıyafet tercihinizi pekiştirecek, gün sonunda çıkarıp çekmecedeki yerine koyduğunuz zaman gün içinde size eşlik ettiği her anı gururla hatırlatacak olan şık ve zarif modelleri ürünler arasından edinmeniz; kişisel tarzınızı yansıtacağınız değerli bir detayı hayatınıza katmanızı sağlayacaktır.

Rakamları Severek Büyüyen Çocuklar

Matematik ve sayı ile uğraşmayı gerektiren pek çok branş, ilköğretimden bu yana pek çok çocuğun kâbusu olmakta; dolayısıyla sayısal nitelik taşıyan alanlarda başarılı olabilecek potansiyele sahip çocuklar, kötü bir başlangıç yaptıkları matematik nedeniyle sayılara, bu sayılarla geliştirilebilecek nice iş alanına uzak büyümektedir. Sadece iş olanakları anlamında değil, pratik hesaplamalar yaparak ekonomik olarak kendi hayatlarını idame ettirme hususunda da ileriki yaşlarında çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya kalabilen nesillerin önüne geçmek, aslında bir saate bakar. Küçük yaşlardan itibaren rakamlarla dans etmeyi başarabilen çocukların, ağaç yaşken eğilir düsturundan hareketle saat kullanımını dakikalar ve saatleri pratik hesaplamalarla öğrenmesinin akabinde matematiği sevmemesi beklenemez. Bire kaç dakika kaldığını veya kaç dakika sonra dört buçuğa ulaşılacağını bir bakışta hesaplayabilmesi hâlinde bir çocuğun ilk gördüğü matematik problemlerini korkmadan karşılaması ve küçük yaşlardan itibaren pratik yaparak büyümesinden mütevellit zorluk seviyesi gitgide artacak olan matematik problemlerine karşı bir bilinç geliştirmesi pek âlâ mümkündür. Çoçuk kol saat modelleri, bu aşkı pekiştirebilmeleri adına rengarenk ve sevilen desenlerle dolu şekilde tasarlanan ürünlere sahiptir. Rakamları severek büyüyen çocukların üstesinden gelemeyeceği hiçbir problem yoktur. Bu durumu oluşturabilmek ise ebeveynleri olarak sizlere bir sorumluluk yüklemekte, onların sayıları samimi bulabileceği en ideal hâlleri keşfetmeniz gerekmektedir. Yaşı biraz daha büyük olan ancak hâlâ sayılara karşı soğuk duranlar için genç kol saati modelleri ideal tasarımlar barındırmakla birlikte kullanım şartları doğrultusunda olabildiğince esnek ve sağlam yapılmaktadır. İnsanların en hareketli çağları olan çocukluk ve ilk gençlik dönemleri için yaşlarının gereksinimi olan sağlamlığın, dayanıklılığın ve eser miktarda esnekliğin gözetildiği saat kordonu, cam sertliği gibi bileşenlerin bir arada rastlandığı modellerle saatlerin en dinamik versiyonlarını edinmek mümkündür. Günümüzde pek çok markanın ürettiği çocuk ve genç saatlerinde yaşların ihtiyacı olan dinamik tasarımların yanı sıra üretim materyalleri bazında da dinamik kullanımları öngörecek şekilde geliştirilmiş ürünlerle karşılaşmamızın nedeni de yaşların gerektirdiği hareketliliğe binaendir. Bütün bu oluşum öngörülerinin yanı sıra, çocukların beğeni algısının sık değişmesi veya gençlik çağlarında dönemsel olarak değişen renk ve tasarım beğenileri ile çeşitlendirilmesi gereken ürünler arasında kol saatleri yer almaktadır. Neyse ki sayfamız üzerinde yer alan çocuk ve genç kol saati modelleri olabildiğince çeşitliliğe sahip ürünler olarak değişen beğenilerin tamamını karşılayabilecek durumdadır.

Gün İçinde Kaç Saat Lazımsa

Zamana dönük ihtiyacın kapsamı, kişiden kişiye değişen bir olgudur. Kimisi sağlık sebepleri için zamana ihtiyaç duyar, kimisi maddî noktalarda, kimisinin emek harcadığı uğraşında zaman olgusuyla derdi vardır; kimisi ise gün doldurmaya çalışıyordur herhangi bir sebeple. Gerekçe ne olursa olsun, saat kavramının değişmezliği bakidir. Genel bir perspektiften bakıldığı takdirde, analog veya dijital kol saati modelleri fark etmeksizin gün içinde hangi zaman dilimi algısına hizmet edecekse o ihtiyacı karşılaması yetmektedir. Ancak bir adım ileriye gitmek, insanoğlunun varoluşundan bu yana yegâne çabası olarak karşımıza saat seçiminde de çıkmaktadır. İlerleme, her zaman ihtiyaçlardan kaynaklanmıştır ancak insanlık ilerleyişini sürdürdüğü sürece varlığını daim kılabilmiştir. Dolayısıyla ilk işaret fişeğini atan ihtiyacınız ne denli basit bir gerekçeyle olursa olsun, sizin için zamana kıymet verdiğinizi ifade etmenin, tarzınızı ortaya koyarak giyim kuşamınıza dönük bir tamamlayıcı olarak kullanmanın yolu klasik veya spor kol saatleri fark etmeksizin tamamen sizi yansıtan modelleri tercih etmenizden geçmektedir. Sözün özü, gün içinde herkesin saate bakma sebebi değişebilmektedir ancak niteliksel saatlere olan ihtiyacı hep sabittir. Genel olarak, beğeni algımızı pekiştirerek bizi bir üst seviyeye çıkarabilecek tasarımları tercih etmemiz ile ilerleyebilmemiz; kriterlerimizi genişletebilmemiz ve zevklerimize hitap eden en üst düzey ürünü tercih etmemizle mümkündür. Zamanı yönetmek, saatlerin nasıl geçtiğini kıyasıya hissederek hayatı yaşamak her zaman mümkün olan olgular olmasa da; zamana eşlik etme yöntemimiz her daim bizim seçimimizle neticelenmektedir. Saat modellerinden, zamanı değerlendirme tarzınıza kadar ucu açık bu prensibin bir nişanesi olarak analog ve dijital saat arasında yapacağınız seçimi tasarımsal detayları en özenli ürünler arasından gerçekleştirmeniz, sizin için bir özgüven kaynağı olabilecek yepyeni aksesuarınızı taçlandıracak bir yaklaşım olacaktır.

Analog ve Dijitalin Bitmeyen Mücadelesi

Saatlerin, kol saati olarak minimize edilmesinden ve bu ürünlerin çeşitlendirilerek gün be gün değişik modellerle insanların beğenilerine sunulmaya başlamasından bu yana onlarca yıl geçmiş olmakla birlikte mekanik kol saati gibi spesifik ürünlerin kullanıcılarının dijital ve analog saatler arasında tercih yapmakta zorlanması da hayli normal bir durumdur. Bu bağlamda, kullanım prensipleri açısından iki ayrı modelin nüanslarını ortaya koymak, kafa karışıklıklarına engel olabilecektir. İki ayrı saatin de kendi kapsamları çerçevesinde avantaja sahip olduğu, bilinen bir gerçektir. Günümüz şartlarına uyumluluk adına elektronik saatlerin daha avantajlı olduğu ise, kola takılmadıkları hâlde aylar boyunca çalışması ve ayar farkının da neredeyse hiç gözlenmemesinde kendisini göstermektedir. Pil değişimi hususunda da kullanıcı dostu bir tüketim sarf etmesi de cabası. Ancak saat kullanımının bir özen gösterdiğine inananlar için kendi içinde kurmalı ve otomatik olarak ikiye ayrılan mekanik saat modellerinin hâlâ varlığını sürdürdüklerini söylemek gerekir. İki günde bir kurulması gereken kurmalı kol saati ile iki günden fazla koldan çıkarılmaması gereken ve aksi takdirde tekrar ayar yapılması icap eden otomatik kol saati için istenilen ayarlar kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Günlük rutin hareketlerden, kolun duruş pozisyonuna dek pek çok farklı bileşenden etkilenen yapılarıyla mekanik saatler; sanki kolunuzda yaşayan zamanı temsil etmektedir. Zamanı öğretme işlevinin ikinci plana atıldığı günümüzde, saatlerin tercih edilme oranlarını üzerlerine hâkim olan işçilik ve tasarımsal detaylar belirlemektedir. Takvim özelliği taşıyan pilli ve mekanik saat nasıl ayarlanır, sorusu da kullanıcıların aklını kurcalayan sorular arasında ilk sırada gelmektedir. Takvim ayarı için, ayar kolunun ilk kademeye çekilmesi suretiyle seri olarak yapılabileceği söylenebilir. Fakat mekanik saatler için ayarın saatler 09.00 ilâ 02.00 arasındayken yapılmaması tavsiye edilir. Zira bu zaman diliminde takvim çarkı atılma hazırlığı içinde bulunduğundan mütevellit, seri olarak çevrilmesi çarklara zarar verecektir. İlk olarak ayar kolunun ikinci kademeye çekilmesi ve bu suretle akreple yelkovanın bu aralığın dışına çıkarılması sağlanmalı, akabinde ilk kademeye geçerek takvim ayarı yapıldıktan sonra doğru saat ayarlanmalıdır. Dijital saatler için ayar fasiliteleri bilahare yerleştirilmiş menüler aracılığıyla yapılmakta olduğundan mütevellit, soru işaretlerine yer bırakmamaktadır. Özel tasarım mekanik saat yahut teknolojik donanımın dokusunu barındıran dijital saat hiç fark etmeksizin; tamamen kendi beğeni algınız çerçevesinde, kıyafetlerinizle de uyum sağlayacak bir moda aksesuarı hüviyetine bürünecek olan yeni saatinizle tanışmak için Trendyol’un saatleri kapsayan menüsünü ziyaret edebilirsiniz.