İlgili Kategoriler
Beden
Avantajlı Ürünler
Renk
Materyal
Cinsiyet
Fiyat
Desen
Boyut/Ebat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Şal ve Fular

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Şal ve Fular

Yüzlerce farklı rengi ve tarzıyla giyime şıklık katan aksesuarların en çok tercih edilenleri arasında fular ve şal modelleri yer alıyor. Birçok defa kurtarıcı nitelikte olan, eksikleri tamamlayan ve özgün bir stil yansıtan şal ve fular çeşitleri, gerek günlük gerekse özel kıyafetlerle sıkça kullanılıyor. Çocuklar ve erkekler tarafından farklı boyutlardaki modelleri takılabilse de fularlar en çok kadınların giyimine eşlik ediyor. Kadınların kendi stillerine göre boyun, omuz, baş, dirsek gibi bölgelerde kullandıkları fular ve şallar, giyime farklı bir hava ve hareket katarak kendilerini gösteriyor. Kumaş nitelikleri ve dikim boyutuna göre yaz, bahar veya kış aylarında takılabilecek olan fular ve şallar değişik zevklere hitap edebilen modelleriyle kadınların beğenisine sunuluyor.

Fark Yaratan Şal ve Fular Modelleri

İşlevsel özellikleri ve kıyafetlerle beraber kullanılmaya uyumlu yapılarıyla herkesin dolabında en azından birkaç tane olması gereken fular ve şal çeşitleri, sade ve sıradan giysilere bile farklı bir boyut kazandırıyor. Seçilen kıyafet ile aynı renk ya da tam zıt tonlarda tercih edilen fular ve şallar giysileri zenginleştirerek daha dikkat çekici hale getiriyor. Göz alıcı şal ve fular modelleri ile giysilerini eşleştirilebilen herkes kendi stilini vurgulayabiliyor. Renk uyumları ve kontrastları denenerek giyimi her mevsim daha eğlenceli hale getiriyor. Kumaşları ve dokularına göre farklı renklere ve baskılara sahip fular ve şal modelleri vücudu kışın soğuğundan ya da yazın güneşinden koruyor. Yün, kaşmir, polyester tarzı kumaşların yanı sıra ipek fular ve şal modelleri hafifliği ve kolay taşınabilirliği ile konfor sağlıyor.

Fonksiyonel Fular ve Şal Kullanımları

Uzun, dikdörtgen, kare, oval gibi farklı kesim tarzlarındaki fularlar ve düz, püsküllü, pullu veya taşlı şalların birçok bağlama ve kullanılma yöntemi bulunuyor. Sportif, smart casual ya da resmi giyime göre feminen ya da erkeksi tarzlarda fular ve şal bağlamalarıyla bambaşka stiller yaratmak mümkün oluyor. Özellikle fular modellerinde çeşitli döngüler ve düğümlerle yapılan uygulamaların en yaygını, klasik bir yöntem olan boyuna bağlamak. Tişörtlerin üzerinde ya da ceketlerin içinde uyumlu bir görünüm veren fularlar istenirse uzunlamasına da sarkıtılabiliyor. Aynı zamanda başa, el ya da ayak bileklerine, kemerlerin yerine ya da çantaların yanlarına takılarak da kullanılabilen fular modelleri, giyimi hareketlendirip özelleştirebilen bir hava katıyor. Kumaşına göre yazın veya kışın kullanılan şal modelleri de bağlanarak ya da şık bir broş ile tutturularak dikkat çekici bir şıklık sunuyor.

Modaya Uygun Şal ve Fular Kombinleri

Canlı ya da pastel tonlarıyla göz kamaştıran fular ve şalları kıyafetlerin renk tonlarıyla bütünleştirerek kombinlemek mümkün. İçerisinde tamamlayıcı renkler yer alan kıyafetlerle birlikte kullanıldığında zıtlığın uyumundan yararlanılabiliyor. Yeşil ve kırmızı, mavi ve turuncu, mor ve sarı gibi birbirine zıt renkler şal ve fularların giysiyle yarattığı kontrasta vurgu yapabiliyor. Tek renkte giyilen kıyafetlerin üzerine içerisinde çizgiler, motifler, puantiyeler, irili ufaklı geometrik desenler olan kumaşa sahip şal veya fularlar takıldığında dikkat çekici bir görünüme kavuşmak mümkün. Tasarımlarında degrade, ton sür ton, ekose, leopar deseni tarzında desenler bulunanlar da düz renk giysilerle kombinlenebiliyor.

Şal ve Fular Taşımanın Avantajları

En sade giyime bile farklı bir soluk getiren şal ve fularlar her mevsim kullanılabilen aksesuarlar arasında yer alıyor. Hem soğuktan hem de güneşin zararlı etkilerinden vücudu korumak için şık bir alternatif oluşturan aksesuarlar rahatlıkları ile de çok kişi tarafından tercih ediliyor. İster saçları ister omuzları kapatan dökümlü şal modelleri, gerektiği zaman farklı bölgelerde de konumlandırılabiliyor. Yaz döneminde kullanılması tercih edilen pamuklu modeller terlemeyi önlediği gibi, ağırlık da yapmıyor. Kışın ise daha çok saten ve tafta kumaşa sahip şal modelleri avantajlı oluyor.

Her Keseye Uygun Şal ve Fular Fiyatları

Yerli ve yabancı birçok markanın tasarladığı rengarenk eşsiz modelleriyle dikkat çeken şal ve fular fiyatları; içerdiği kumaşlara, işlemelere ve boyuta göre farklılık gösterebiliyor. Her yaştan kadın ve erkeğin giyimine şıklık katan fularlar, ceketlerin ceplerine mendil, mayoların üzerine pareo olarak da kullanılıyor. Geniş ürün gamı ve cazip avantajlarla sunulan fular ve şal fiyatları herkesin bütçesine uygun seçeneklerle sunuluyor. Sağlıklı ve niktelikli kumaşa sahip, kolay deforme olmayan aksesuar modellerini Trendyol’da detaylıca inceleyip hemen satın alabilir, sade kıyafetlere bile özel bir hava katabilirsiniz.