placeholder
"

Fular

" araması için 10445 sonuç listeleniyor

Fular

Fular

Kadın ve erkek giyiminde stili tamamlayan özel aksesuarlar arasında bulunan fular, dikkat çekici ve şık kombinlerin vazgeçilmez unsuru olarak öne çıkıyor. Farklı birçok boyut, şekil ve tasarım seçeneği bulunan fular çeşitleri, daha çok kış aylarında kullanılsa da yazlık ince fular modelleri de bulunuyor. Kış mevsiminde çoğunlukla uzun atkıya benzeyen kışlık fular ve şal modelleri ön plana çıkarken, kare ya da mini fular gibi özel ebatlar dört mevsim kullanılabilecek seçenekler sunuyor. Fular modelleri üretiminde kullanılan malzeme, kumaş yapısı ve formuna uygun olarak farklı amaçlarla kullanılabiliyor, değişik bağlama şekilleri tercih edilebiliyor. Çok yönlü bir kullanım sunan kare fular seçeneklerinin yanı sıra fular saç bandı ya da fular kolye gibi fonksiyonel alternatifler de yaygın olarak kullanılıyor. Fular lastik toka hediye olarak da sıklıkla tercih ediliyor.

Fular satın almak isteyenler değişik markaların tasarladığı ürünlere Trendyol aracılığıyla kolayla ulaşabiliyor. İpek fular ürünlerinden kısa spor boyunluk fular seçeneklerine, otantik fular modelleri ya da özel baskılı ürünlerden fular lastik toka hediye alternatiflerine farklı pek çok ürüne yer veren Trendyol, oldukça makul satın alma koşulları sunuyor. Özel kampanyalar, dönemsel indirimler ve outlet ürünler ile kaçırılmayacak fular fiyatları sağlayan Trendyol aracılığıyla yüksek kaliteli şık fular modelleri cazip fiyatlarla satın alınabiliyor.

Fular Seçenekleri ve Özellikleri

Hem kadınlar, hem erkekler için kusursuz bir kombin için tercih edilen şık fular modelleri, her beğeniye ve bütçeye uygun sayısız alternatif sunuyor. Yüksek kaliteli özel kumaşlar kullanılarak tasarlanan ipek fular ürünleri, kadınlara kendi özgün tarzlarını oluşturma fırsatı sağlıyor. Şifon fular parlak dokusu ve canlı renk seçenekleri ile abiye stilin vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alıyor. Kişisel tercihe göre sade ya da desenli olabilen şifon fular seçenekleri, dikkat çekici tasarımları ile göz dolduruyor. Sade ve düz renkli modellerden desenli, pembe, büyük, düz renk fular seçeneklerine birçok seçeneği bulunan fular çeşitleri, dinamik bir stil oluşturmayı kolaylaştırıyor. Baskılı fular renkleri, desenleri ile ön plana çıkarken, geometrik şekilli ya da çizgili modeller ise sadelik ve şıklığı başarıyla bir araya getiriyor.

Kışlık fular ve şal modelleri ise daha kalın kumaşlardan sıcak tutacak biçimde tasarlanıyor. Soğuk havalar için geliştirilen modellerde çoğunlukla terleme yapmayan ve teri emen yünlü, pamuklu kumaşlar tercih ediliyor. Kış ayları için uzun tasarımlı fular atkı seçenekleri de sıklıkla tercih edilirken, geleneksel malzemelerden etnik çizgilerde tasarlanmış otantik fular modelleri de sayısız seçenek oluşturuyor. Fular atkı ürünleri gibi fular şal seçenekleri de kullanım rahatlıkları ile ön plana çıkıyor. Fular şal seçenekleri farklı kumaş türleri kullanılarak tasarlanmış özel estetik yapıları ve fonksiyonel özellikleri ile göz dolduruyor.

Yazlık ince fular modelleri de nefes alan kumaş yapıları ile sayısız desen seçeneği sağlıyor. Farklı boyutlarda olabilen yazlık modeller, canlı ve göz alıcı desen seçenekleri ile öne çıkıyor. Daha sportif stili tercih edenler ise kısa spor boyunluk fular ürünlerini ya da baskılı fular renkleri, desenleri ile öne çıkan özel tasarımları tercih edebiliyor. Tüylü, zincir desenli, dantel fular giyim modası içinde kendine kolaylıkla yer bulabilirken, çift yönlü kullanım sunan modeller büyük bir pratiklik sağlıyor. Saçlarda kullanılan bir aksesuar olarak da tercih edilebilen fularlar, çok özel saç görünümleri kazandırabiliyor. Fular saç bandı seçenekleri çok şık bir estetik oluştururken, farklı kullanım ve bağlama biçimleriyle sayısız alternatif sunuyor. Toka ya da saç bandı olarak kullanımda saçların topuz ya da at kuyruğu olması fark etmiyor, farklı saç toplama yöntemleriyle uyumlu bir bağlama şekli bulunabiliyor. Özellikle mini fular ürünleri çok yönlü kullanım olanakları ile ön plana çıkıyor. Özellikle kış aylarında tercih edilen battaniye fular ürünleri ise, dış giyim modellerine daha hoş bir görünüm katıyor. Bu ürünler hem estetik açıdan, hem de işlevsel açıdan tercih ediliyor ve soğuk havalarda mükemmel bir konfor sağlıyor.

Fular Nasıl Bağlanır?

Fular nasıl takılır, sorusunun yanıtı fuların biçimine, kullanılacağı kombinin özelliklerine ve kişisel tercihlere göre değişebiliyor. Hem renk, hem desen, hem de boyut olarak pek çok seçeneği bulunan fularlar, bağlanma biçimleriyle de farklı alternatifler sunuyor. Klasik stildeki bir kombindeki bağlama biçimi ile sportif tarz ya da sokak stilindeki bağlanma şekli değişebiliyor, fularları takmak için omuz, boyun ya da saç gibi farklı yerler de tercih edilebiliyor. Çoğunlukla üçgen biçiminde üretilen kadın fular seçenekleri, çoğunlukla iki ucu boynun yan tarafında birleştirilerek takılıyor. Üçgen fular ürünlerinin uç kısımları boynun arka kısmında düğümlenerek de kullanılabiliyor. Üçgen değil de uzun biçimde üretilmiş ürünler ise gömleğin iç kısmında fiyonk oluşturacak biçimde bağlanabiliyor. Aynı bağlama yöntemi klasik kesim ceketler için de tercih edilebiliyor. Bu tarz bağlanan fularlar, klasik stildeki etek ceket ya da etek pantolon takımları ile kusursuz bir uyum gösteriyor. Gömlek ile fular kullanımı, fiyonk yapma seçeneği yanında uçları bağlamadan gömlek yakalarından içeri salmak gibi değişik bir yöntem de içeriyor. Kare fular ürünleri ise üçgen haline getirilerek daha pratik biçimde bağlanabiliyor. Western modeli ya da kovboy tarzı olarak da adlandırılan bu bağlama modelinin ön kısmında üçgen bir görüntü oluşuyor. Fransız düğümü olarak adlandırılan bağlama şekli ise ikiye katlanan fuların bir tarafının daha gevşek bırakılmasıyla yapılıyor. Sonsuzluk adı verilen ya da ilmek denilen yöntemde ise ürün boynun etrafında tam bir yuvarlak oluşturuyor. Dolayarak yapılan bu bağlama, daha pratik ve rahat bir kullanım sağlıyor. Boyna fiyonklu biçimde bağlama ya da dolama yöntemi özellikle çalışma hayatı içinde yoğun olarak tercih ediliyor.

Fular nasıl takılır, diye sorulduğunda çok daha ilginç ve yaratıcı çözümler de gündeme gelebiliyor. Fuları çanta kulplarına ve şapka kenarlarına takarak ya da bandana olarak alna bağlayarak kullanmak da mümkün oluyor. Biraz daha küçük fular seçenekleri bu tarz kullanımda daha ideal seçim oluşturuyor. Farklı pantolon modelleri ile uyumlu olacak biçimde kemer olarak kullanılabilen fularlar da bulunuyor. Küçük boyutlu tasarımlar aynı zamanda el ya da ayak bileklerinde takı olarak da tercih edilebiliyor. Fular kolye olarak kullanıldığında ise canlı, renkli ve motifli seçenekleriyle mükemmel bir görünüm sunuyor. Boncuklu fular gibi gösterişli modeller takı, kolye ya da kemer gibi kullanımlar için daha uygun bir seçim oluşturuyor. Püsküllü fular ürünleri de kullanım amacı açısından değişik seçenekler sunuyor. Tüylü, zincir desenli, dantel fular giyim modası boyun ya da omuz bölgesi dışındaki kullanımlara uygun sayısız model seçeneği sağlıyor.

Özgün Tasarımlar, Göz Alıcı Desenler

Fular kadın giyiminde sayısız renk, desen ve bağlama yöntemi sunarak, zarif ve şık kombinler oluşturmayı kolaylaştırıyor. Kişisel beğenilere uygun olarak, geometrik motiflerden desenli boncuklu fular ürünlerine, puantiyeli desenlerden desenli, pembe, büyük, düz renk fular seçeneklerine sayısız tasarım seçeneği bulunuyor. Kıyafet tercihlerine uyumlu aksesuar seçimi önem taşıdığından her gardıropta hem biçim, hem renk ve desen açısından farklı fular seçenekleri bulunması gerekiyor. Giyim stili gereği daha mat aksesuarları kullananlar viskon, kaşmir, polar, pamuklu, yünlü kumaşlardan üretilmiş modelleri tercih ederken, polyester, ipek, şifon gibi daha canlı ve parlak kumaşlar da tercih listelerinde yerini alıyor. Kadın fular seçenekleri farklı hava koşullarına ve birlikte kullanılacağı kıyafetlerin estetik yapısına uyum sağlamak üzere oldukça zengin bir çeşitlilik sunuyor.

Fular modelleri arasında kişiliği yansıtan baskılı ürünler popülariteleri ile ayrı bir yerde bulunuyor. Hem küçük fular olarak, hem de farklı biçimlerde tercih edilen baskılı modeller arasında Atatürklü fular büyük beğeni topluyor. Atatürk’ün resimleri, fotoğrafları ya da çizimlerini içeren farklı renk ve tasarımlardaki Atatürklü fular ürünleri, oldukça estetik ve dikkat çekici kullanım biçimleriyle göz dolduruyor. Kırmızı fular ve beyaz fular seçenekleri Atatürk ve Türk bayrağı gibi anlamlı tasarımlar için de en yoğun tercih edilen renkler arasında bulunuyor. Baskılı ürünler arasında ayrıca farklı müzik grupları, popüler ikonlar, film karakterleri de bulunabiliyor. Sarı siyah fular seçenekleri başta olmak üzere baskılı modellerde farklı renk seçenekleri bulunabiliyor. Motorsiklet ve bisiklet tutkunları da baskılı ve desenli modelleri bandana olarak sıklıkla tercih ediyor.

En yaygın fular kullanımı olarak boğaza bağlanan modeller, kot ve tişört üzerine kullanılabileceği gibi, şık ve klasik abiye kıyafetlerle de tercih edilebiliyor. Baskılı ve desenli modeller daha çok sportif ve günlük kombinler ile birlikte tercih edilirken, abiye giyim tarzı için daha sade ve parlak tasarımlar tercih ediliyor. Klasik giyim tarzında daha otantik, etnik ve özel motifli ürünler de kullanılabiliyor. Yıldızlı fular seçenekleri ise hem boyunda, hem bandana olarak, hem de at kuyruğu yapılmış saçın uçunda mükemmel sonuçlar veriyor. Özellikle yaz kombinlerinde elbiseler ile tercih edilen canlı ve bol desenli modeller, işlevsel ve estetik açıdan yoğun olarak tercih ediliyor. Boncuklu fular seçenekleri daha etnik tasarımlar sunuyor ve yarattığı otantik hava ile özgün stiller oluşturmayı kolaylaştırıyor. Desenli boncuklu fular ürünleri farklı kullanım amaçları için de oldukça uyumlu sonuçlar veriyor. Bu özel ürünler gibi püsküllü fular ya da yıldızlı fular seçenekleri de özel kombinlere mükemmel uyum sağlayan modeller olarak göz dolduruyor.

Sayısız Renk ve Motif Seçeneği

Sonbahar ve kış sezonu kadar ilkbahar yaz sezonunda da hemen her türlü kombinde kendine yer bulabilen fularlar, kombinlere ruhunu veren aksesuarlar olarak küçük dokunuşlarla mükemmel sonuçlar verebiliyor. Giyim stiline bağlı olarak farklı renk seçenekleri sunan modeller arasında desensiz, tek renkli ürünler oldukça yaygın olarak tercih ediliyor. Mor fular ya da sarı siyah fular gibi ürünler günlük kombinlerde kendilerine kolayca yer bulabiliyor. Mor fular özelikle kadınlar tarafından en çok tercih edilen renkler arasında başı çekerken, siyah fular şıklığın ve sadeliğin simgesi oluyor. Tıpkı siyah fular gibi, düz kırmızı fular da dikkatleri üzerine topluyor ve ilgi çekici bir estetik sunuyor. Kahverengi fular seçenekleri tercihe göre koyu ya da açık pastel tonlarıyla farklı bir etki bırakıyor. Parlak kumaşlarla şık bir estetik sunar kahverengi fular ürünleri, daha pastel ve mat tonlarla günlük giyimde rahatlıkla kendine yer buluyor. Sarı fular seçenekleri de benzer biçimde rengin tonuna ve kumaş yapısına göre özel işlevler üstlenebiliyor.

Desenli modellerde farklı yeşil ve mavi tonları kullanılabiliyor. Soyut desenler kadar çiçekli ve geleneksel motifler de sıklıkla tercih ediliyor. Mavi fular kullanılan kumaş ve üzerindeki desen bağlı olarak hemen her giyim stilinde olabiliyor. Aynı biçimde yeşil fular seçenekleri de sağladıkları pastoral etkiyle göz dolduruyor. Beyaz fular minimal desen seçenekleri ve pastel tonlarla kusursuz bir estetik sağlıyor. Özel davetlerde ve gece kombinlerinde kullanılacak düz kırmızı fular ya da diğer canlı renk seçenekleri için yüksek kaliteli, parlak kumaşlar ön plana çıkıyor. İpek ya da şifon gibi malzemeler kullanılarak tasarlanan bordo fular gibi özel modeller, abiye kıyafetleri tamamlayan bir unsur olarak ön plana çıkıyor. Bordo fular ürünleri gibi farkı tonlardaki yeşil fular ürünleri de lüks kumaşlarla benzer etkiyi sağlıyor. Sarı fular canlı ve parlak tonlarıyla mükemmel görümde çiçekli desenler ve geometrik şekiller sunabiliyor. Mavi fular tonları da günlük stilde hoş bir estetik ve uyumlu bir seçenek oluşturuyor. Turuncu fular gibi daha parlak ve canlı renkler içeren ürünler ise hemen her stile uygun modeller oluşturuyor. Turuncu fular ve kırmızı fular seçenekleri gençler arasında baskılı ve desenli ürünler olarak da sıklıkla tercih ediliyor. Farklı renklerin ağırlıkta olduğu motifler, kontrast renklerle oluşturulmuş özel desenler ve hoş bir etki bırakan canlı renklerden floral şekiller fular tasarımlarda yaygın biçimde kullanılıyor. Herkes kendi beğenisine uygun, kendi giyim tarzına yakışacak seçenekler bulabiliyor, günlük giyim için de, gece kombinleri için de kusursuz seçimler yapabiliyor.

Çocuklara Özel Modeller ve Fiyat Seçenekleri

Kadınlar için özel olarak üretilmiş ürünler gibi erkeklere özel fular seçenekleri de mükemmel tasarımlar sunuyor. Atkı ve kaşkol kadar yaygın olarak kullanılan erkek fular ürünleri, giyim stiline özel gösteren erkeklerin bahar ve yaz aylarındaki vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alıyor. Biraz daha koyu tonlarda olan erkek modelleri, tercihe göre düz ve sade görünümde olabildiği gibi, farklı desen ve motifler de sunabiliyor. Atkı ve kaşkol seçeneklerine göre daha ince olan fularlar, hem estetik, hem soğuktan korunma amacıyla tercih ediliyor. Konforlu ve rahat bir kullanım sunan bu özel ürünün çocuklar için tasarlanmış versiyonları da bulunuyor. Çocuk fular ürünleri tasarımları ve renkleri itibariyle çocukların hoşuna gidecek modeller sunuyor. Çocuklar için fular satın alırken, yaş gruplarına göre farklı modeller ön plana çıkıyor. Daha küçük yaştaki çocuklar için sempatik hayvan figürleri ve çizgi film karakterleri daha yaygın biçimde tercih ediliyor. Biraz daha büyük çocuklar ise sevdikleri karakterlerin yanı sıra futbol takımlarının ürünlerini ya da popüler ikonların motiflerini tercih edebiliyor. Çocuk fular seçenekleri de, tıpkı kadınlar ve erkekler için üretilen modellerde olduğu gibi, farklı kumaş ve tasarım özellikleri gösteriyor. İşlevsel açıdan yünlü, pamuklu, kaşmir ve polyester ürünler çocuklar için yapılan tercih listelerinde ön sıralarda bulunuyor.

Kadınlar, erkekler ve çocuklar için tasarlanan fularlar, markaya, modele, kullanılan kumaşın kalitesine ve ebatlarına göre farklı fiyat seçenekleri sunuyor. Fular fiyatları ve satın alma seçenekleri öncelikle ürünün markası ve kumaş türüne göre belirleniyor. Gece kıyafetleri ile birlikte kullanılacak şifon ya da ipekli özel tasarım lüks ürünler ile günlük giyim için tasarlanmış pamuklu modeller arasında yüksek fiyat farkları oluşabiliyor. Lüks markaların yüksek kaliteli ipekli kumaşlardan üretilen modelleri biraz daha yüksek fiyatlarda alıcı buluyor. Yün, pamuklu, polyester, polar gibi kumaşlardan üretilen modeller arasında ise herkesin bütçesine uygun seçenekler bulunuyor. Farklı giyim markalarının çok sayıda fular modeline geniş ürün yelpazesi içinde yer veren Trendyol, uygun satın alma seçenekleri ile de öne çıkıyor. İndirim, kampanya ve outlet seçenekleri Trendyol’daki ürünlerin fiyatlarını herkes için çok daha cazip hale getiriyor.