"

Şeker

" araması için 3279 sonuç listeleniyor
Takita Tablet Tatlandırıcı 650 Tablet
TakitaTablet Tatlandırıcı 650 Tablet
(112)
21,50 TL
Sepete Git

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şeker ve Tatlandırıcılar

Zararsız Şekerler ve Tatlandırıcılar ile Sağlığınız Güvende!

Günlük hayatta insan vücuduna zarar veren ve pek faydalı olmayan ürünler içerisinde bulunan bazı maddelere bağlı olarak oldukça sevilmektedir. Bu yiyecekler hem kilo almanıza hem de vücudunuza veya organlarınıza zamanla zarar verdiğini söylemek yerinde olacaktır. Bazı zarar verici besinlerin yanı sıra aynı tadı alabileceğiniz ve sizlere zarar vermeyecek bazı yiyecekleri tercih edebilirsiniz. Özellikle kilo aldıran maddelerden biri olan şeker, sağlıksız beslenme için sizleri yönlendirmektedir. Hem vücudunuza istediği değeri verebilmek hem de herhangi bir tat kaybı olmadan yerine kullanabileceğiniz yiyecekler bulunmaktadır. Şekersiz beslenmek yerine sağlıklı şekerlerle beslenmek, hem sağlıklı bir şekilde beslenerek oluşabilecek sağlık sorunlarını engelleyecek hem de kendinizi daha fit ve zinde hissetmenize yardımcı olacaktır. Tatlandırıcılar, çok düşük kaloride ve kullandığınız şekerler ile aynı tatta olmaktadır. Tatlandırıcı, özellikle belli sağlık sorunu olan diyabet veya insülin gibi rahatsızlığı olan kişiler için bazı zamanlarda kullanılması gereken bir besindir. Özellikle şeker kullanımına alışmış olan kişiler hem aynı tadı alıp, hem de daha az kalori ve zarar görmeden yiyip içtiklerinden zevk alacaklardır. Sağlıklı şekerler olarak tatlandırıcılar şekerden vazgeçemeyenler için de kurtarıcı olmaktadır. Hem daha sağlıklı olması hem de düşük kaloriye sahip olması da diyetteyken sizlere yardımcı olmaktadır. Şekersiz çay içemiyorsanız ama kalori almak ve sağlıksız da beslenmek istemiyorsanız tatlandırıcılar tam size göre. İşlenmiş şeker değil de sindirimi kolay olan bu tatlandırıcıları tercih ederek sağlığınızı koruyun. Vücutta depolanma biçimi dahi farklı olan bu tat hem lezzetli çay içmeniz hem de fit kalmanızı sağlar. Zararsız tatlandırıcı hem aroma verir hem de düşük kalorili şeker sunar. Yüksek enerji veren tatlandırıcılar yorgun hissetmenizi önleyecek. Tatlandırıcılar sayesinde yedikleriniz ve içtikleriniz daha sağlıklı daha lezzetli hale gelirken sizlere de enerji verecektir. Diyet içerikli besinlerden biri olarak özellikle kilo kontrolü yapıyorsanız sizlere yardımcı olacaktır. Tatlandırıcılar tıpkı tadı toz şeker gibi olduğu için lezzetinden de ödün vermezken daha sağlıklı ürünlerdir. Enerji alımını ve kan şekerini bu tatlandırıcılar ile kontrol altına alabilirsiniz. Çokça faydası bulunan bu düşük kalorili tatlandırıcılar normal şekerlerin aksine diş çürüğü gibi durumların oluşmasına sebep olmaz. Tatlandırıcılar dişlerde aşınma ve diş minesine zarar verme gibi durumlarda bulunmadığı için sağlınız korunmaktadır. Ağızda asitlerle ayrışmadığı için dişlere de zarar vermez.

Aromalı Tatlandırıcılar ile Lezzetli İçecekler

Tatlandırıcı çeşitleri oldukça farklı olup her biri farklı gıdalarla beraber tüketilebilmektedir. Bu çeşitlilik sizlerin de damak zevkine uygun ürünlerin bulunmasını kolaylaştırmaktadır. Neredeyse hiç kalori içermediği için çayınızı ve kahvenizi içerken lezzetli bir şekilde keyfini çıkarabilirsiniz. Hem şekerli ve lezzetli çay içecek hem de az kalori almış olacaksınız. Kilo vermeye çalışıyorsanız sizlere yardımcı olacak ve şeker ihtiyacınızı giderecektir. Hem böylelikle farklı şeker içeren gıdaları istemeyecek daha temiz içerikli tatlandırıcılardan yardım alacaksınız. Kilo kontrolü yapanların sıklıkla kullandığı bu tatlandırıcıların farklı aromaları da bulunmaktadır. Aromalı tatlandırıcılar çok daha lezzetli besinlerdir. Birbirinden farklı meyvelerin kaynaklık ettiği bu aromaların her beğeniye hitap eden çeşitleri bulunmaktadır. Nane aromalı tatlandırıcı ferahlık hissi sunarken şeker lezzetini de vermektedir. Özellikle yaz aylarında limonata hazırlıyorsanız içerisine bu nane aromalı tatlandırıcıları kullanabilirsiniz. Hem ferahlayacak hem de keyifle içeceğinizi içebileceksiniz. Nane ile limon birbirine çok yakışan tatlardan biri olarak burada da o lezzeti sunacaktır. Hem şekerli hem ferah hem de buz gibi bir limonata hazırlarken minik bir tatlandırıcı sizlere yardımcı olacak. Tatlandırıcıların yaklaşık 100 tableti 2 çay kaşığı şekere denk gelmektedir. Tek bir tatlandırıcı ile içtiğiniz 100 tane çayı düşündüğünüzde bunu için yaklaşık 200 çay kaşığı şeker kullanmanız gerekecektir. Tatlandırıcının sahip olduğu lezzet açıkça görülürken kalorisi yok denecek kadar az olan gıdalardır. Kullanırken son derece içiniz rahat bir şekilde tüketebilirsiniz. Yine limon aromalı tatlandırıcılarda lezzeti ile beğenilen çeşitlerdendir. Limonu mayhoş tadını yansıtırken şekeri ile da tat sunmaktadır. Aromalı tatlandırıcılar şeker hastaları içinde kurtarıcı olmaktadır. Her daim şeker yerine bu tatlandırıcıları kullanmak zorunda kalan bu bireyler için farklı aromalar sunularak çok daha lezzetli ve değişik türlerle tanışması sağlanmaktadır. Böylelikle daima aynı tadı değil değiştirerek kullandığı aromalı tatlandırıcıları tatma şansı olacaktır. Tatlandırıcılar yalnızda kuru değil sıvı halde de bulunup kolaylığı sizlere sunmaktadır. Sıvı haliyle akışkan bir şekilde tatlı yaparken rahatlıkla kullanmanızı sağlar. Bu tatlandırıcılar düşük kalori ile tatlı yaparken de hafif ve masum tatlılar yapmanızı kolaylaştırır. Tatlandırıcı toz hali ile de yine akışkan içecek kıvamındaki gıdalarla kullanıma uygun olup attığınız anda çözünecektir. Hem sıvı hem toz, hem de tablet hali ile tatlandırıcılar sizlere farklı çeşitleri sunmaktadır. Akışkanları tatlı yaparken kullanabileceğiniz gibi tableti yanınızda taşıyarak her çay ve kahve içtiğiniz kullanabilirsiniz. İçerisinde farklı sayılarda tablet bulunan çeşitleri ile dilediğiniz aromayı seçebilirsiniz.

Kullanım Kolaylığı ve Lezzetleri ile Tatlandırıcı Şuruplar

Tatlandırıcı olarak kullanabileceğiniz bir diğer sağlıklı ürün ise şuruplardır. Özellikle kek ve pasta gibi yiyecekleri hazırlarken sizlere yardımcı olup hazırladığınız yiyeceğin çok daha lezzetli olmasını sağlar. Tatlandırıcı şurup düşük kalorisi ile yaptığınız tatlının çok daha az kaloriye sahip olmasını ve hafif olmasını sağlar. Diyetteyken hafif ve kilo aldırmayacak tatlılar yaparak menünüzü zenginleştirebilirsiniz. Bu tatlandırıcı şuruplar az kalorili tatlılar hazırlamanız da kolaylık sağlar. Hamurunuzun ya da karışımınızın içerisine dilediğiniz tatlılık ve aroma seviyesine göre damlatarak leziz tatlar elde edebilirsiniz. Hamurlu tatlılar için diyabetik şuruplar şeker hastalarının da tatlı yerken rahatsız olmamasını sağlamaktadır. Hem tatlı tüketebilecek hem de düşük kalori ile rahatsızlık hissettirmeyecektir. Bu hastalar insüline ihtiyaç duydukları için bu sağlıklı tatlandırıcılar ile tatlı hazırlayabilirsiniz. Yaklaşık olarak %60 daha az kaloriye sahip olup sizlerin sağlığını korumasına yardımcı olur. Şuruplar toz ürünler ile karıştırıldığında dahi topaklanma sorunu yaratmaz direkt karışır. Böylelikle de her anlamda kullanımı son derece pratik ve kolay ürünlerdir. Tatlandırıcı şeker şurup yapısı ve akışkan kıvamı ile tatlıları yaparken zorlamadan direkt karıştırabilirsiniz. Bu tatlandırıcılar tek damlası ile dahi lezzet katar. Aynı zamanda tatlandırıcılar sindirim sorunlarının da giderilmesini sağlar. İçeriğinde prebiyotikler yine bağırsak sağlığına iyi gelen ve sindirim sistemini düzenleyen enzimlerdendir. Tatlandırıcılar hem lezzeti hem de sağlığı sizlere sunmaktadır. Bu tatlandırıcı şurupları baklava, kadayıf gibi şerbetli tatlıların yapımında kullanabilirsiniz. Böylelikle hem son derece lezzetli tatlılar elde edecek hem de şekeri yine aynı şekilde ayarlanmış olacak. Tıpkı normal şeker ile yapılmış bir baklava gibi lezzete sahip olacaktır. Şeker tatlandırıcı olarak ayva tatlısı ve kabak tatlısı gibi lezzetlerin yapılmasında kullanılabilir. Tatlandırıcı şuruplar yüksek ısıya dayanıklıdır. Bu sayede de sımsıcak pişmiş bir baklavanın üzerine de şerbet olarak hazırlayabilirsiniz. Tatlandırıcı şuruplar yalnızca tek tip değildir farklı aromaları ile kahve benzeri içeceklerle beraber de kullanılabilir. Vanilya şurubu özellikle sütlü kahveler ile tercih edilmekte ve son derece iyi bir aroma yaratmaktadır. Sizlerde evinizde tıpkı kahve dükkânlarında yapılanlar gibi kahveler yapmak istiyorsanız bu aromalı tatlandırıcı şuruplardan faydalanabilirsiniz. Kahve ve çikolata aromalı olan tatlandırıcı şuruplar farklı içeceklerle beraber kullanılarak değişik tatlar elde etmenizi sağlar. Hem yeni lezzetlere kavuşacak hem de bunu kalorisi son derece düşük tatlandırıcılar ile sağlayacaksınız.

Tatlandırıcıların Özellikleri ve Kullanım Alanları

Tatlandırıcılar her türlü yiyecek ve besin kısmında kullanılabilmektedir. Toz, sıvı ve tablet şekilleri ile sizlere kullanırken kolaylık sağlamaktadır. Hem kolay hazırlanıp hem de hızlı çözünmesi ile mutfakta kolaylığı sunmaktadır. En yaygın olarak kullanılan ve her daim tercih edebileceğiniz şekli çayla birlikte olanıdır. Çay tatlandırıcı olarak özellikle tabletleri kullanabilirsiniz. Her yere yanınızda götürebileceğiniz minik kutusu ile hem taşıma kolaylığı sağlar hem de çay içerken düşük kalori almanıza yardımcı olur. İçerisinde farklı sayıda tabletler bulunan bu kutuları ihtiyacınıza göre alabilirsiniz. 100- 300 ve 500 gibi farklı sayıda tatlandırıcı tabletin bulunduğu kutuları kullanım sıklığına göre tercih edebilirsiniz. İçerisindeki tabletle uzun süreli kullanım imkânı sunup her seferinde rahatlıkla kullanabileceğiniz sayıda tableti size sunar. Bu sayede de sık sık kutu yenilemek zorunda kalmazsınız. Son derece hafif ve düşük kalorili olan bu tatlandırıcıları taşıması da oldukça kolaydır. Çaya tatlandırıcı kullandığınızda kalorisi oldukça düşük olacak ve tıpkı normal şeker gibi lezzet katacaktır. 1 minik tablet dahi bu aromayı sağlayarak çayınızı tatlandıracaktır. Bunun yanı sıra sıvı halde bulunan tatlandırıcılar ile tatlılar yapabilirsiniz. Hamurlu tatlılara ekleyebilir ve tatlandırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sütlü tatlılarda da kullanabilirsiniz. Toz halde bulunan tatlandırıcıları da yine limonata gibi içecekleri hazırlarken kullanabilirsiniz. Bu sayede hem hazırladığınız yiyecek ve içecekler düşük kaloriye sahip olacak hem de içerisinde sağlıklı şekerle bulunacak. Tatlandırıcı kullanımı son derece geniş yelpazeye sahip olun dilediğiniz tüm alanda kullanıma uygun çeşitleri bulunmaktadır. Farklı aromaları ile tatlandırıcı şuruplar kahve gibi içeceklere de kolaylıkla ilave edilebilir. Çilek aromalı, fındık aromalı ve kakao gibi aromalarla kahvenizi ve daha birçok içeceğinizi tatlandırıcı kullanarak daha da lezzetli hale getirebilirsiniz. Yine ananas ve benzeri içerikleri olan tatlandırıcılar da yoğurt veya süt ile karıştırılarak tüketilebilir. Tatlandırıcı isimleri değişkenlik gösterse de neredeyse tamamı içerik olarak aynıdır. Yine muz aromalı limon aromalı çokça çeşidi ile tatlandırıcı şuruplar farklı yerlerde farklı alanlarda kullanılabilir. Çilek aromalı olan şurupları pasta kreması yaparken kullanabilirsiniz. Karamel gibi oldukça farklı çeşidi de yine kahve gibi içeceklerle beraber kullanılabilirken leziz kahveler hazırlamanıza yardımcı olur.

Sıfır Kalori Tatlandırıcılar ile Kilonuz Koruma Altında!

Tatlandırıcıların en sık tercih edilme sebebi düşük kaloriye sahip olmasıdır. 50 tablet tatlandırıcı 1 çay kaşığı toz şekere denk geldiği için aynı şeker oranı ile çok daha fazla çay içebilirsiniz. Hem kalori değeri düşük hem de sindirim sistemine iyi geldiği için sağlığınız içinde faydalı ürünlerdir. Farklı aromaları ve kullanım şekilleri ile her daim farklı lezzetler elde etmenize yardımcı olur. Baklava yapmaktan kahve hazırlamaya kadar her alanda kullanabileceğiniz çeşitleri mevcuttur. Tüm bunları yanı sıra 0 kalori tatlandırıcı ise bambaşka bir fayda sağlamaktadır. Kalori değeri sıfır olup ne kadar kullanırsanız kullanın kilo yapmaz yalnızca tat kazandırır. Günlük yaşamda kullanıma uygun olup dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. İster çayınıza kahvenize ister tatlınıza koyarak hem lezzetli hem de oldukça düşük kalorili içecekler hazırlayabilirsiniz. Çokça faydası bulunan tatlandırıcılar bağırsak sağlığına da iyi gelerek sindirim sistemini düzenler. Sizlere enerji vererek bitkin ve yorgun olma hissinizi bir kenara bırakmanıza yardımcı olur. Diyabet hastaları için kurtarıcı ürünlerden olup sağlıklarını daima korumalarını sağlar. Hem tatlıdan mahrum kalmamak hem de sağlığını olumsuz etkilemek istemeyen herkes tercih edebilir. Enerjisiz olup kalorisi sıfırdır. İçerisine eklediğiniz besinin kalori değerini değiştirmeden yalnızca ham maddelerin kalorisi ile olmasını sağlar. Tatlandırıcı kaç kalori diye düşünmeyi bir kenara bırakarak bu sıfır kalorili tatlandırıcıları kullanabilirsiniz. Normal şekerlerin aksine tatlılığı neredeyse iki kat daha fazladır ki bu da normal kullanımın yarısının sizlere yetmesi anlamına gelmektedir. Çok daha az miktar ile yüksek tatlılık elde edeceğiniz için daha az tatlandırıcı kullanarak lezzeti yakalayabilirsiniz. Her açıdan oldukça kolay kullanım sunan bu sıfır kalori tatlandırıcıları dilediğiniz her alanda kullanabilirsiniz. İster çaya ve kahveye isterseniz de baklava yaparken kullanabileceğiniz çeşitlerdendir. Esmer şeker ile benzerlik gösteren rengi ile sıfır kalori tatlandırıcılar hem daha düşük kaloriye sahip hem de daha tatlıdır. Bir ölçek yerine yarım ölçek kullanarak tatlılarınızı hazırlayabilirsiniz. Hem sinir sistemine iyi gelen tatlandırıcılar hem de salgılayacağı enzimler ile mutluluğunuzu artıracaktır. Özellikle diyetteyken sıfır kalorisi ile sizlere yardımcı olacak tatlı ihtiyacınızı gidermenizde kurtarıcınız haline gelecektir. Şeker hastaları için de kullanıma uygun olup rahatsızlıkların oluşmasını önleyip sağlığın korunmasına yardımcı olur.

Hesaplı Fiyatları ve Düşük Kalorileri ile Tüm Tatlandırıcı Çeşitleri Trendyol’da!

Farklı içerikleri ve yeni aromaları ile tatlandırıcılar hem daha hesaplı olmakta hem de daha sağlıklı olmaktadır. Diş dostu olan tatlandırıcılar diş minesini aşındırmaz ve çürüklerin oluşmasını önler. İçerdiği prebiyotikler sindirim sistemine yardımcı olur. Diyabet hastalarını tatlıdan mahrum etmeden sağlıklarını korumaktadır. İnsülin seviyesini kontrol altında tutmalarına yardımcı olmaktadır. Organik tatlandırıcı olarak kullandığınız bu aromalar sayesinde hem kahveleriniz hem de tatlılarınız çok daha lezzetli hale gelmektedir. Az kalori içermelerinin yanı sıra hiç kalori içermeyen çeşitleri de bulunmaktadır. Sıfır kalori olanları ne kadar kullanırsanız kullanın tarifinizin kalori değerini yükseltmez. Hamur işlerine, kahveye limonataya atarak çok daha lezzetli içerikler elde edebilirsiniz. Sıvı ve akışkan kıvamları ile şerbetli tatlıları dahi yapmaya imkân sağlayan tatlandırıcılar sağlıklı şekerleri de sizlere sunmaktadır. Hiçbir zararı olmamasının yanı sıra aksine çokça faydası bulunmaktadır. Günlük kullanım imkânı sunarak her daim yanınızda bulundurabileceğiniz tabletler ile asla şeker ihtiyacı hissetmeyeceksiniz. Bunun yanı sıra hem sağlığınızı koruyacak hem de formda kalmanıza yardımcı olacaktır. Diyetteyken ya da kilo koruma dönemlerinde bilhassa kullanarak şeker kullanımını sağlıklı hale getirebilirsiniz. Dengeli bir şekilde kullanarak tüm kişiler kullanabilir. Bununla birlikte sindirime olan katkıları ile formda bir vücuda ulaşmak için sizlere yardımcı olacaktır. Limon ve nane aromaları ferahlığı sunarken bunların yanı sıra karamel gibi farklı aromalarda kahve ve içeceklerde kullanım için son derece uygundur. Toz hali ile kek yaparken kullanabileceğiniz bu tatlandırıcılar akışkan kıvamlı tarif ile birlikte de kullanılabilir. Esmer şekerler de yine normal şekerlerin yanı sıra daha sağlıklı ve düşük kalorili olmaktadır. Birçok farklı çeşidi ve yapısı ile bu tatlandırıcılar mutfakta her alanda kullanıma uygundur. Tatlandırıcılar sıvı yapısı ile akışkan kıvamlı tariflerde kullanım için son derece idealdir. Kek yaparken ya da sütlü tatlı hazırlarken bu akışkan kıvamlı tatlandırıcıları kullanabilirsiniz. Tatlandırıcılar genel itibariyle hesaplı ve uygun fiyatlı ürünlerdir. Tatlandırıcı şuruplar, sıfır kalori tatlandırıcılar ve tatlandırıcı fiyatları için Trendyol’a bakabilirsiniz. Kampanyalar ve fırsatlardan yararlanmak için sayfamızı takip edebilirsiniz.