İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Seramik ve Yer Döşemeleri

" araması için 4775 sonuç listeleniyor

Seramik ve Yer Döşemeleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yer Seramik Döşeme Nasıl Yapılır?

Zemine seramik döşemesi yapmak için öncelikle zeminin temiz olması gerekir. Sonrasında ise seçilen seramik rengine uygun olarak harç hazırlama işlemi yapılır. Yer için köşeden başlayarak harç uygulamasına başlanır. Bu harcın özelliği yapıştırıcı etkiye sahip olmasıdır. Uygulanan zemine seramikler sıra sıra döşenir. İyice oturması ve sabit kalmasına dikkat edilmelidir. Düzgün şekilde bu işlem yapılarak istenen alan seramik ile kaplanmış olur. Bu sayede görsel açıdan da son derece şık bir alana sahip olunur. Seramik uygulaması fayans döşeme teknikleri ile fazlasıyla benzerdir. Hızlı ve pratik şekilde uygulama imkanı sunar. Harcın kuruma işlemi bittiğinde seramikler alana tamamen yapışmış hale gelir.

Yer Döşeme Seramik Çeşitleri Nelerdir?

Yer döşeme seramik çeşitleri yapılarına göre farklılıklara sahiptir. Terrazzo, taşocağı karo, porselen karo, yığışım karo ve Meksika karosunun yer aldığı çeşitler mevcuttur. Bu çeşitlilik sayesinde istenen alana yer döşemesi için uygun olan seramik tercihi yapılabilir. Dayanıklı ve sağlam malzemelerden üretilen bu ürünler, uzun süreli sorunsuz kullanıma imkan tanır. Kullanım açısından son derece sağlık ve kolay özelliğe sahip bir üründür. Seramik kullanılmak istenen zeminin bulunduğu alana göre çeşitleri arasından seçim yapılabilir. Şık bir görünüm kazandırılmak istenen alana bu çeşitlerden konularak hayal edilen etkiye sahip olunur. Uygulaması ve kullanımı oldukça kolay çeşitler vardır.

Yer Döşemeleri Nelerdir?

Parke, fayans, epoksi, seramik, PVC ve halı döşemeleri gibi yer döşeme çeşitleri mevcuttur. Yer döşemesi için uygun yapıda ürünlerin kullanılması gereklidir. Böylece uygulanan alanda hem görsellik hem de alanın şartlarına uygunluk sağlanmış olur. Seçilen yer döşemesi, kullanışlı ve ortama uygun olmalıdır. Böylelikle uzun yıllar şık ve estetik görünümün sağlanması mümkün olur. Dayanıklı ve kaliteli materyaller ile üretilmesi de son derece önemlidir. Yer döşemesi yapılmak istenen alana göre uygun yapıda olması gerekir. Kullanılacak alanın ıslak ya da kuru olmasına göre döşeme seçimi yapılabilir. Islak yerler için kullanılması uygun döşemelerin deforme ve nemden etkilenmeyen su geçirmez özelliğe sahip olmasına dikkat edilmelidir. Kullanılacak alana göre çeşitli döşeme alternatifleri de vardır.