Marka
Mama Numarası
Fiyat
Satıcı Tipi
Ürün Değerlendirmesi
"

Similac

" araması için 38 sonuç listeleniyor

Similac Devam Sütü ile Sağlıklı Bebek Gelişimi

Yıllardır anne babaların gönül rahatlığı ile tercih ettiği Similac markası bebekler için besin değeri yüksek ve kemik gelişimini destekleyen çeşitli formül mamalar ve devam sütleri üretmektedir. ABD pazarında lider olan marka, ürünlerini onlarca araştırmacı ve çocuk sağlığı gelişimi uzmanı ile işbirliği içinde geliştirmektedir. Formül bebek mamaları ve devam sütleri bebeklerin anne sütünden ek gıdaya geçiş süreçlerinde, ebeveynlerin bir numaralı tercihlerinden birisidir. Ek gıda olarak kullanıldıkları gibi, yenidoğanlar için özel olarak geliştirilen bebek mamaları anne sütünün eksikliği gibi durumlarda da bir çocuk doktoruna danışıldıktan sonra temel besin olarak kullanılabilir. Raflarda yerini almadan önce yüzlerce sağlık kontrolü ve alerji testlerinden geçen Similac bebek mamaları bebeğiniz için gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz bir markadır.Ebeveynlerin bebek mamalarında aradıkları en önemli özellikler, anne sütü kadar yüksek besin değerine sahip ve sağlık standartları yüksek, kaliteli ve temiz bir içeriğe sahip olmasıdır. Bebeklerin doğumundan itibaren bir yıl boyunca ve sonrasında gelişimi ve yürüme gibi aktivitelerin kolaylıkla gerçekleşebilmesi için doğru beslenme şekli çok büyük önem taşır. Bebeğinizin farklı ay aralıklarına hitap eden mamalar üreten marka bünyesinde çok farklı ay aralıkları için 3 adet çeşit barındırır. İçeriğinde bebeğin gelişimini olumlu yönde etkileyen birçok vitamin, mineral ve sağlıklı yağlar içerir. Bebeklerin katı gıdalara geçiş süreci yavaş ilerleyen ve bebeğin alışması gereken bir süreçtir. Bebek mamaları ve devam sütleri de bu süreci hızlandırırken bebeğin alması gereken bileşenlerin kolaylıkla alınmasını sağlar.

Similac Bebek Sütü ile Dengeli Beslenme

Similac Bebek Sütü ile Dengeli Beslenme

Büyümekte ve gelişmekte olan bebekler çeşitli vitaminlere ve minerallere ihtiyaç duyarlar. Kimi zaman sadece anne sütü ile bu ihtiyaçları karşılamak mümkün olmaz. Anne sütü yetersizliği gibi durumlarda devam sütü çeşitleri en büyük yardımcınız olur. Similac mama bebeğinizin ihtiyaç duyduğu protein, yağ, mineral, kalsiyum ve vitaminleri sağlamanıza yardımcı olur. B12 vitamini, C vitamini, D vitamini, K vitamini içeren Similac devam sütü bebeğinizin gelişimine zarar verebilecek palm yağı gibi besinler ve katkı maddeleri içermez. Bağışıklık sisteminin sağlığını olumlu şekilde geliştirmeye yardımcı olan ve düzenleyen içerdiği prebiyotikler ile bebeğinizin gelişimini olumlu etkiler. Similac bebek mamalarının kullanımları ve hazırlanma aşamaları pratik ve kolaydır. Formül mamaların kullanılması gereken ölçü ve yeterli seviyedeki kaynatılıp ılık hale getirilmiş su karıştırılarak mama elde edilir. Mamanın yeterli ölçüde kullanılması için mamanın içinden bir ölçü kaşığı da çıkmaktadır. Mama bir biberon içerisinde hazırlanabildiği gibi bir mama kasesinde de hazırlanıp kaşık yardımı ile yedirilebilir.

Similac Mama Çeşitleri

Similac Mama Çeşitleri

Similac mama çeşitleri bebeğinizin doğduğu ilk günden 1 yaş ve sonrasında kadar kullanabileceği 3 çeşide sahiptir. Bebek mamaları, bebekler anne sütünden ek gıdaya geçerken yani en erken altıncı ayda kullanılması gereken ek gıdalardır. Bebeklerin doğumundan itibaren, bebeğin anne sütü ile beslenemediği durumlarda kullanılabilen, yenidoğanlar için özel olarak üretilmiş mama çeşitleri vardır. Ek gıdaya ve bebek mamasına geçiş sürecinin başında bir çocuk doktoruna danışılıp görüş alındıktan sonra kullanılmaya başlanması gereken Similac formül mamalar çoğu sağlık kuruluşundan ve çeşitli araştırmalardan tam not almıştır. Similac 1 numara formül bebek maması, 0-6 ay aralığındaki bebekler için özel olarak geliştirilen bir mamadır. Anne sütü ile beslenemeyen bebekler için üretilen bu mamanın özel formülüne bebeğin gelişimine katkı sağlayacak ve anne sütü eksikliğini hissettirmeyecek nükleotidler, Nörolojik fonksiyonlarını ve iletişim mekanizmasını kuvvetlendiren Taurin amino asidi ve DHA omega 3 yağ asidi eklenmiştir. 360 gram küçük boy ve 850 gr büyük boy olarak iki seçeneği vardır. Bebeklerin 6. ayından itibaren ek gıdalara geçiş süreci önemlidir ve Similac mamalar ek gıdaya geçiş sürecinde büyük bir önem taşır. Similac 2 numara formül devam sütü, 6-12 ay aralığındaki bebekler için uzmanlar tarafından geliştirilip üretilen bir mamadır. Bebeğin 6. ayından itibaren ek gıda arayışına giren anne babalar bebeğin gelişimini destekleyen bir ek gıdayı ve bebek mamasını gönül rahatlığı ile tercih ederler. Formül mamalar, bebeklerin ön dişlerinin çıkmaya başladığı bu dönemde içerdiği kalsiyum, magnezyum ve çeşitli mineraller ile diş ve kemik gelişimine yardımcı olur. Bütün Similac mama çeşitleri büyük boy ve küçük boy olmak üzere iki çeşide ayrılır. Mamalar tekli satıldığı gibi, kampanyalı olarak 2’li, 3’lü ve 6’lı gibi çoklu paketlerle de satılır. Çoklu paketlerle alındığı zaman daha uygun ve ekonomik bir hale gelebilir. Similac 3 numara formül bebek devam sütü, ebeveynlerin bebekleri için 1 yaşından itibaren kullanabileceği bir bebek mamasıdır. Bebek mamalarının çoğunluğu şeker ve nişasta gibi bileşenler içerirken Similac formül mamalar içerisinde bebek için zararlı olabilecek bu maddeleri içermeyen ürünlerdir. Protein ve kalsiyum kaynağı olan formül mama, çocukların kemik gelişiminde önemli rol oynar. Bebeğin alması gereken vitamin, mineral ve enerjiyi sağlar. GDO içermeyen formül mamalar bebeğin sağlığını ve gelişimini olumsuz etkileyecek katkı maddeleri ve koruyucu maddeler de içermez. Similac formül bebek mamalarının, mama kaşığı ile set halinde satıldığı paketleri Trendyol’da inceleyebilirsiniz.

Similac Devam Sütü

Similac Devam Sütü

Devam sütleri, kaynatıldıktan sonra ılık bir hale getirilmiş içme suyu ile hazırlanarak bebekler için ek gıdaya geçiş sürecini en kolay ve sağlıklı hale getiren ve vitamin, mineral kaynağı haline gelen ek besinlerdir. Ek gıdaya geçiş süreci hem bebekler hem ebeveynler için heyecanlı olduğu kadar sancılı bir süreçtir. Bebeklerin bu süreçte zorlanmaması için devam sütleri, anne sütüne en yakın olacak şekilde formülize edilmiştir. Devam sütleri, bebekler anne sütünü zamanla bırakırken gereken vitaminlerin ve farklı minerallerin eksiksiz bir şekilde bebeğin almasını sağlar. Similac devam sütleri, bebeklerin gelişiminin hızlandığı ve yürümek gibi alışkanlıkları kazandığı bu dönemde ihtiyacı olan potasyum, demir, çinko, kalsiyum ve fosfor gibi mineralleri içerir. Demir minerali, vücudun kırmızı kan hücreleri üretmesine yardımcı olurken çinko minerali boy uzamasını ve vücut gelişimini destekler. Kalsiyum, magnezyum ve fosfor ise kemik ve diş sağlığında, vücut asit baz dengesinin sağlanmasında ve beyin gelişiminde önemli rol oynayan bileşenlerdir. Göz ve akciğer sağlığını koruyan A vitamini, kas kıkırdak ve kemiklerin yapısına katılan C vitamini, kas ve kemik gelişimini destekleyen D vitamini, kemik metabolizmasında önemli rol oynayan ve kan pıhtılaşmasında önemli bir yeri olan K vitamini ve bağışıklık sistemini güçlendiren ve alyuvarların oluşumunda önemli bir rol oynayan B12 vitaminleri bakımından oldukça zengindir. Palm yağı içermeyen ve bebeğin büyümesine ve gelişmesine katkı sağlayan yararlı bileşenlerden oluşan Ebeveynler tarafından olumlu geri dönüşler alan marka memnuniyet oranının çok yüksek olduğunu belirtir. Similac bebek devam sütü çeşitleri ile ilgili bilgileri, farklı ay aralıkları için farklı çeşitleri, fiyatlarını ve kullanıcı yorumlarını inceleyebilir, Similac formül devam sütlerini anında satın alarak bebeğinize gönül rahatlığı ile yedirebileceğiniz kaliteli ve sağlık standartları yüksek, anne sütüne yakın sağlıklı bir ek gıda seçeneğine sahip olabilirsiniz.