İlgili Kategoriler
Mama Numarası
Fiyat
Hacim
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Bebek Sütü

" araması için 724 sonuç listeleniyor

Sağlıklı Bebek Sütü Çeşitleri ile Güçlü Bebekler

Bebeklerinizin gelişmesindeki en önemli besin hiç kuşkusuz anne sütüdür. Anne sütü, besin değeri açısından oldukça zengindir ve demir, vitamin, mineral gibi birçok yararlı maddeyi içerisinde barındırır. İçerisinde bulunan zengin besinler ile bebeği enfeksiyonlara karşı korurken bebeğin bağışıklık sisteminin gelişmesine de yardımcı olur. Anne sütü ile beslenen bebekler, ileriki yaşlarda ortaya çıkabilecek olan çocukluk hastalıklarına karşı daha dirençli olmaktadır. Özellikle sindirimi çok kolay olan anne sütü, bebekler için en ideal besindir. Ayrıca vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan anne sütü, bebeğin tüm besin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bebeğin bağışıklık sisteminin ve sindirim sisteminin gelişmesine ve güçlenmesine yardımcı olan anne sütü, bebeğin ilk besini olması açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Bebekler, anne sütü ile daha sağlıklı bir beslenme şekline kavuşurken beslenme sırasında anne ile bebek arasında da bir bağ kurulur. Bebek ile anne arasında beslenmeden kaynaklı doğan bu bağ, anne ile bebek arasında sevgi ve güven ortamının da oluşmasını sağlar. Bebeğin ilk 0-6 ay beslenme sürecinde gereksinim duyduğu tüm besinleri rahatça karşılayan anne sütü oldukça önemli bir yere sahiptir. Bazı durumlarda anne sütünün az olması ya da yetersiz kalması durumunda bebek devam sütüne başvurulabilmektedir. Bebek devam sütleri, bir mama gurubu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bebeğin beslenmesinde oldukça önemli bir yere sahip olan anne sütünün yetersiz kaldığı durumlarda takviye edici bir gıda olarak kullanılmaktadır. Stres, üzüntü, diğer psikolojik ya da fizyolojik durumlar anne sütünün azalmasına sebep olabilir. Bu tür durumlarda bebek devam sütü kullanmak en doğru seçenek olacaktır. Bebek devam sütü kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey anne sütüne yakın bileşimde olmasıdır. Böylelikle bebeğin alerjik reaksiyonlar göstermesinin önüne geçilebilir. İnek sütü sekiz ayı doldurmamış çocuklarda kolayca sindirilemediği için çeşitli reaksiyonlara sebep olabilmektedir. Bu sebeple bebek sütü kullanırken çocuğun yaşına uygun olarak numaralandırılmış bebek sütünün kullanılması gerekmektedir. Bebeğin yaşına uygun olarak numaralandırılmış bebek sütleri kullanmak, bebeğin sindirim sistemine en uygun olan seçenektir. Bebek devam sütleri, anne sütüne en iyi alternatif olan beslenme şeklidir. Böylece bebeğinizin gelişme aşamasında daha sağlıklı büyümesini ve beslenmesini sağlayabilirsiniz. Bebek devam sütleri de tıpkı anne sütü gibi probiyotik açısından besleyici ve dengeleyicidir. Probiyotik içeren bebek devam sütleri, bebeklerinizin bağışıklık ve sindirim sisteminin gelişmesine yardımcı olarak onların hasta olmasını da önlemektedir.

Bebek Devam Sütü Önerileri

Bebek Devam Sütü Önerileri

Demir, vitamin, kalsiyum, mineral ve probiyotikler açısından oldukça zengin olan anne sütü, bebeklerin ilk beslenme kaynağı olması açısından oldukça önemli bir yer tutar. Bebeklerin ilk beslenme kaynağı olan anne sütü çocukların hem sindirim sisteminin, hem de bağışıklık sisteminin gelişmesine katkıda bulunarak bebeklerin hastalıklara karşı daha dirençli ve korunaklı olmalarını sağlar. Anne sütü, özellikle bebek beslenmesinin ilk altı ayı için oldukça önemli bir yere sahiptir. İlk altı ay anne sütü ile beslenen bebeklerin olası bir enfeksiyona ve alerjik reaksiyona yakalanma ihtimali daha düşüktür. Bebekler, genellikle iki yaşına kadar anne sütü ile beslenseler de ilk altı aydan sonra ek gıda ile beslenmeye başlayabilirler. Bebek beslenmesinin en önemli dönemi bebekliğin ilk çağı olarak kabul edilen ilk altı aydır. Bu dönemde yeterli bebek sütü alan bebekler, sağlıklı bir sindirim ve sağlıklı bir bağışıklık sistemine sahip olurlar. Anne sütünde bulunan çeşitli vitamin ve minerallere ek olarak anne sütünde var olan probiyotikler bebek gelişimi için son derece önemlidir. Ayrıca anne ve bebek arasında geçen beslenme ilişkisi bir sevgi ve güven bağına dönüşerek daha sağlıklı bir iletişim oluşmasına da yardımcı olmaktadır. Bu güven ve sevgi bağı da bebekler için son derece önemlidir. Annenin fizyolojik rahatsızlıklarda ilaç kullanmak zorunda kaldığı durumlarda ilaçlardaki kimyasal malzeme anne sütüne geçebileceği için bu dönemde emzirme hekimler tarafından tavsiye edilmez. Ya da annenin stresli, üzgün ve hasta olduğu durumlarda azalan anne sütü sebebi ile bebeklerin beslenmesi sekteye uğrayabilir. Bu durumda ek gıdalar olarak bebek devam sütü tavsiye edilmektedir. Bebek devam sütü, formül olarak anne sütüne en yakın mama gruplarıdır. Genellikle toz formda bulunan ve sıcak su ile çözülerek hazırlanan bebek devam sütlerini sıvı formlarda da bulmak mümkündür. Sıvı bebek sütü, sıvı formda olan bebek besinidir. Anne sütünün yetersiz kaldığı durumlarda bebek sütü tavsiye edilmektedir. Bebek sütleri çeşitli gruplara ayrılmaktadır. Bunlar; yenidoğan bebek sütü, organik bebek sütü ve laktozsuz bebek sütüdür. Laktozsuz bebek sütü, sindirimi en kolay bebek sütüdür. Yeni doğan bebek sütü ise 0-6 ay arasındaki bebekler için tasarlanmıştır.

Bebek Devam Sütü Fiyatları

Bebek Devam Sütü Fiyatları

Bebek sütü anne sütünün olmadığı ya da yetersiz kaldığı durumlarda bebeğin beslenmesi için gerekli olan besini karşılamak için kullanılan gıda takviyeleridir. Bebek devam sütü, anne sütü temel alınarak üretilmiştir. İçerisinde tıpkı anne sütünde olduğu gibi demir, kalsiyum, vitamin, mineral ve probiyotikler vardır. Probiyotik içeren bebek devam sütü bebeğiniz hem sindirim sisteminin gelişmesine yardımcı olur, hem de bağışıklık sisteminin gelişmesine yardımcı olarak hasta olmasını engeller. Anne sütü, bebek gelişimi için en temel gıda maddesidir. İçeriğinde bulunan demir, folik asit, vitamin ve minerallere ek olarak probiyotikler ile de bebeklerin sağlıklı bir şekilde beslenerek gelişmesini sağlar. Anne sütü, bebeğin ilk gıda maddesi olması nedeni ile de oldukça önemlidir. Anne sütü içerdiği yüksek besin değerleri ile bebeklerin gelişmesi ve büyümesi için oldukça önemli bir yer tutuyor. Bebekler, özellikle ilk altı ay boyunca anne sütüne büyük bir ihtiyaç duyuyorlar. İlk altı ay boyunca anne sütü ile beslenen bebeklerin bağışıklık sistemi ve sindirim sistemi kuvvetlenirken, bebekler ek gıdalara geçmek içinse hazır hale geliyorlar. Anne sütü içen bebeklerin sindirim sistemi ve bağışıklık sisteminin yanı sıra çene kasları da kuvvetleniyor. Bu dönemde anne sütü içen bebeklerin anneye karşı bir bağlılık ve güven duygusu geliştirdiği de gözleniyor. Anne ile bebek arasında gelişen bu bağlılık duygusu, büyük bir sevgi bağının da gelişmesine sebep oluyor. Annenin sütünün olmadığı ya da yetersiz kaldığı durumlarda bebeğin beslenmesinin sekteye uğramaması için bebek sütü ya da diğer adı ile bebek devam sütü ile beslenmesi gerekiyor.

Bebek devam sütü, anne sütü baz alınarak üretilen bir gıda takviyesi olması sebebi ile oldukça önemli. Bebek sütünde tıpkı anne sütünde olduğu gibi demir, vitamin, mineral, folik asit ve probiyotikler mevcut olarak bulunuyor. Özel olarak tasarlanan bebek sütü, anne sütünün yetersiz kaldığı durumda bebek beslenmesini sağlamak için oldukça önemli. Bebek devam sütü bebeğin tüm besin ihtiyaçlarını karşılarken, bebeklerin sindirim ve bağışıklık sistemlerinin de gelişmesine katkıda bulunuyor. Daha çok toz şeklinde bir gıda takviyesi olarak üretilen bebek sütleri, sıcak su ile çözülerek süt kıvamına getirilmek sureti ile kullanıyor. Bebek sütü sıcaklığı bebeğin içebileceği sıcaklıkta olmalıdır. 70 derecede hazırlanan bebek sütü, 40 dereceye kadar soğutulduktan sonra bebeğin içmesi için hazır hale getiriliyor. Toz formunun yanı sıra bebek devam sütleri, sıvı formda da bulunuyor. Sıvı bebek sütü, bebeğin içmesi için hazır halde bulunuyor. Bebek sütü fiyatları, bebek sütünün gramajı ve üretici firmaya bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Bebek sütü, bebeklerin beslenme ihtiyaçlarını gidermek için anne sütü temel alarak üretilen gıda takviyeleridir. Anne sütünün yetersiz kaldığı durumlarda ya da anne sütüne destek olarak bebeğe verilen bebek sütü, bebeklerin beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için oldukça önemli bir yere sahip. Bebek sütü, anne sütü temel alınarak üretildiği için bebeğin sütü sindirmesi ve içmesi de oldukça kolaydır. Buna rağmen hassas sindirim sistemine sahip bebekler için ise laktozsuz bebek sütü üretilmektedir. Laktozsuz bebek sütü, sindirim sistemi hassas olan bebeklerin bebek sütünü kolayca sindirebilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Bu sayede bebeklerde sindirim problemleri yaşanmadan bebek sütünün kolayca sindirilmesi amaçlanmıştır. Anne sütü bebek gelişiminin olmazsa olmazlarındandır. İlk temel gıda olarak anne sütü ile tanışan bebekler, yaklaşık iki yaşına kadar anne sütü ile beslenirler. Özellikle ilk altı ay boyunca anne sütü bebekler için temel besin kaynağıdır. İçerdiği vitamin, mineral, folik asit ve probiyotikler ile besin değeri oldukça zengin olan anne sütü bebeklerin gelişmesi ve büyümesi için oldukça önemli bir kaynaktır. İçerdiği probiyotikler ile sindirim sistemini güçlendiren bebek sütü, bebeklerin sindirim sistemlerinin güçlenerek ek gıdalara da hazır hale gelmesini sağlamaktadır. Anne, eğer fizyolojik rahatsızlıklarından dolayı ilaç kullanmak zorunda kalmışsa ve bu ilaçlar anne sütüne geçen maddeler taşıyorsa bebekler için bu durum olumsuz olabilir. Bu durumda bebeğin beslenmesi için bebek sütüne geçilmesine gerekecektir. Anne sütü temel alınarak üretilen bebek sütü, tıpkı anne sütünde olduğu gibi vitamin, mineral ve probiyotikler açısından oldukça zengindir. Bebek sütü, bebeklerin kolaylıkla sindirilebilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Bebek gelişiminin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için tasarlanan bu sütler, bebek besinlerinin temelini oluşturmaktadır. Bebek sütleri; laktozsuz bebek sütü, organik bebek sütü, yeni doğan bebek sütü gibi gruplara ayrılarak farklı ihtiyaçlara cevap verecek şekilde üretilmiştir. Özellikle yeni doğan bebeklerde anne sütünün olmaması ya da yetersiz kalması durumunda yeni doğan bebek sütü kullanılarak bebeğin beslenmesi takviye edilebilir. Bebek sütü, genel olarak toz şeklinde sıcak suda çözdürülerek kullanılır. Ama sıvı bebek sütü olarak da bebek devam sütleri üretilmektedir. İki çeşit süt de bebek devam sütü olarak rahatlıkla kullanılabilir.

Sağlıklı Bebekler İçin Bebek Devam Sütü

Sağlıklı Bebekler İçin Bebek Devam Sütü

Bebekler, özellikle ilk altı aylıkken sindirim sistemi yeni yeni gelişmeye başladıklarından dolayı beslenme konusunda seçici davranırlar. Bebeklerin ilk altı aylık dönemlerinde özellikle anne sütüne olan ihtiyaçları oldukça fazladır. Bebekler genellikle iki yaşına kadar anne sütü ile beslense de ilk altı aylık dönem hem sindirim sistemlerinin, hem de bağışıklık sistemlerinin gelişimi için oldukça önemlidir. İlk altı ay da sindirim ve bağışıklık sisteminin gelişmesine ihtiyaç duyan bebekler için en temel besin kaynağı anne sütüdür. Anne sütü folik asit, vitamin, mineral ve probiyotik açısından oldukça zengindir. Vitamin ve mineral açısından zengin olan anne sütü bebeğin hem sindirim sisteminin, hem de bağışıklık sisteminin gelişmesine yardımcı olurken bebeğin beslenme ihtiyacını da karşılamaktadır. Bebek beslenmesinde ve gelişmesinde oldukça önemli olan bu ilk altı aylık dönem de annenin sütünün yetersiz kaldığı durumlar olabilir. Anne sütünün yetersiz kalmasının oldukça farklı sebepleri olabilir. Bu sebeplerin başında annenin stresli olması, üzüntülü olması gibi sebepler gelirken annenin fizyolojik ya da psikolojik sebepler ile kullandığı bazı ilaçlar da bu duruma yol açıyor olabilir. Bu durumlarda bebeğin beslenmesinin sekteye uğramaması için bebek devam sütü kullanılmalıdır. Bebek devam sütü, anne sütü temel alınarak üretilmektedir. Tıpkı anne sütünde olduğu gibi vitamin, mineral ve probiyotikler açısından oldukça zengin olan bebek devam sütü, bebeklerin gelişmesi için oldukça önemlidir. Bebek devam sütü, bebeğin sindirim sistemi ve bağışıklık sisteminin gelişmesine katkıda bulunurken, bebeğin enfeksiyonlara karşı mücadele etmesini kolaylaştırarak olası bir hastalık riskinin de önüne geçer. Ayrıca bebeğin sindirim sistemini destekleyerek geliştiren bebek sütü, bebeği ek gıdalara karşı hazırlayarak beslenme alışkanlığının oluşmasını ve gelişmesini sağlar. Bebek devam sütü, bebeğin yaş grubuna göre numaralandırılır.

Yeni doğan bebekler için de yeni doğan bebek sütü bulunmaktadır. Genellikle toz formunda bulunan bebek devam sütü, sıvı bebek sütü olarak da kolayca bulunmaktadır. Bebek devam sütü, bebeğin sağlıklı gelişimi için en az anne sütü kadar önemlidir. Anne sütü bebek beslenmesinin temelini oluşturmaktadır. Anne sütü, yüksek besin değerleri ile bebeklerin bağışıklık sistemi ve sindirim sisteminin gelişmesini sağlarken bebekleri daha sonraki ek gıdalara da hazırlar. Bebekler yaklaşık iki yıl boyunca anne sütüne ihtiyaç duysalar da altı aylarını doldurduktan sonra ek gıdaları da kullanmaya başlayabilirler. Bu sebep ile ilk altı aylık dönem, bebek beslenmesi için son derece büyük bir öneme sahiptir. Bu dönemde bebekler anne sütü ile tanışırlar. Anne sütü ile beslenmeye başlayan bebekler, anne sütünden faydalanarak bağışıklık kazanır ve gelişmeye başlarlar. Anne sütünde bebeğin beslenme ihtiyacına karşılık verecek miktarda vitamin, mineral, folik asit ve probiyotikler bulunur. Bu yüksek besin değerli süt bebeğin sindirim sistemi ve bağışıklık sisteminin gelişmesine katkıda bulunarak bebeği hem ek gıdalara hazırlar, hem de olası bir hastalık riskine karşı bebeği korurlar. Annenin stresli olması, üzüntülü olması durumunda anne sütünde azalmalar görülebilir. Bu durumda bebeğin sağlıklı beslenebilmesi için bebek devam sütüne ihtiyaç duyulur. Bebek devam sütü, anne sütü temel alınarak üretildiği için içerisinde bol miktarda vitamin, mineral ve probiyotik bulundurur. Bu vitamin, mineral ve probiyotikler bebeğin bağışıklık sistemi ve sindirim sisteminin gelişmesini sağlayarak bebeği hastalıklara karşı korur ve sağlıklı gelişmesini sağlar. Anne sütünün azalmasına sebep olan bir diğer durum da annenin fizyolojik rahatsızlıkları olabilir. Psikolojik ya da fizyolojik rahatsızlıklar anne sütünün azalmasına sebep olabilirler. Anne sütünün azalması bebeğin beslenmesini olumsuz etkileyebilir. Bu durumda bebeğin olumsuz etkilenmemesi için anneler bebek devam sütüne başvurmaktadır. Bebek devam sütü anne sütünü temel alarak üretildiği için bebeğin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve probiyotikleri karşılayarak bebeğin sağlıklı bir şekilde büyümesini ve gelişmesini sağlar. Bebek sindirim sistemi ve bağışıklık sisteminin gelişmesine yardımcı olan bebek devam sütleri, bebeğin takviye gıdalara da geçiş yapma aşamasının gerçekleşmesini sağlar. Bu sayede bebekler ihtiyacı olan besini alırken takviye edici mama gibi gıdalara da hazır hale gelirler. Bebek sütleri; organik bebek sütü, sıvı bebek sütü, laktozsuz bebek sütü gibi çeşitli şekillerde üretilmektedir. Genellikle toz formunda üretilen bebek devam sütü, sıcak suda çözülerek süt kıvamına getirilerek kullanılmaktadır. Tüm çocuk devam sütlerine Trendyol farkı ve ayrıcalıkları ile ulaşabilir, kaçırılmayacak avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Bebek Sütü Nasıl Kullanılır?

Bebek sütünün vücut ısısında olması önemlidir. Bu ısıyı anlayabilmek için el bileğine ısınan sütten bir iki damla damlatma işlemi yaparak doru ısı elde edilebilir. Bebek sütleri annelerin kurtarıcı olan destekleridir. Çalışan, hasta ya da işi olan anneler için çoğunlukla tercih edilen bir üründür. Her seferinde bebek sütünün taze olmasına özen gösterilmesi gerekir. Hazırlanan sütü bebek bitirmediği takdirde hemen dökülmesi ve bir daha kullanılmaması gerekir. Bunun sebebi ise ısınan sütün tekrar soğudu zaman ve ısıtma işlemi ikinci defa yapıldığında tüm yararları ölüp ortadan kalkar. Bebekler süt içme işlemi esnasında yorulabilir. Aralıklı sürelerle süt içirme işlemi gerçekleştirilir.

Bebek Sütü Nereden Alabilirim?

Bebek sütleri çeşitleri için Trendyol sayesinde kolaylıkla alım işlemi yapabilirsiniz. Özel olarak hazırlanan ve bebekler için ekstra katkıda bulunan sütlerdir. Genellikle cam kavanozlarda belirli miktarlara göre hazırlanan bebek sütleri mevcuttur. İsteğe bağlı olarak küçük ve büyük miktarlarda bebek sütü tercih edilebilir. Sağlıklı olan bebek sütleri ağzı çok iyi bir şekilde kapatılarak hava almamasını sağlayan kavanozların içerisine konulur. Kapağı açılmadığı süre zarfında uzun süre saklanabilir yapıya sahip olan bir sisteme sahiptir. Anneler için önemli olan bebeklerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesi ve büyümesidir. Bu yüzden anneler bebeklerinin daha sağlıklı ve direnç sahibi olarak gelişebilmeleri için bebek sütü çeşitlerini tercih ederler. İlgili ürünleri Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.

Bebek Sütü Çeşitleri Nelerdir?

Bebek sütü çeşitleri arasında sade, buğdaylı ya da bebe bisküvili gibi alternatif seçenekler bulunur. Çoğunlukla sade olan bebek sütlerinin tercih edilerek kullanılması önerilir. Sade içemeyen bebekler için bu alternatif olan seçenekler tercih edilebilir. Aynı zamanda ürünler farklı gramaj oranlarına sahiptir. Bu sayede kullanım oranına göre seçim yapılabilir. Söz konusu besinleri, mama ya da püre haline getirerek tüketebilirsiniz. Son derece lezzetli ve sağlıklı olan bu besinler ile bebeklerinize fayda sağlayabilirsiniz.