"

Bebelac

" araması için 294 sonuç listeleniyor

Bebelac

Anne Sütü Yetersizliği veya Yokluğunda İlk Tercihiniz Bebelac Gold Mamaları

Bebelac uzun yıllardır bebekler için ürettiği doğal içerikli ürünlerle en çok talep gören anne bebek kategorisi markaları arasındadır. Bebekler, yetişkinlere göre her anlamda daha hassas yapıda olmaları nedeniyle beslenmesi ve diğer konularda öncelikli olarak doğal ürünlere başvurulmalıdır. Özellikle beslenme konusunda, doğal ürünlere başvurulmadığı takdirde bebekte sağlık sorunları görülebilir. Bebeklerde ilk 6 ay yalnızca anne sütünün verilmesi uygundur. Anne sütü yokluğunda, bebeklerde yalnızca formül mama kullanımı uygundur. Formül mamalar yalnızca anne sütü yokluğu ya da yeterli gelmediği durumlarda tercih edilir. Sütünüz bebeğinizin kilo alımı açısından yeterli gelmiyorsa, bu durumda mama ile öğün takviyesi yapabilirsiniz. Mama içeriğinin anne sütüne yakın olması oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra seçeceğiniz mamanın bebeğinizin kilo alımını da desteklemesi gerekecektir. Bebeğinizce haftalık kilo alımı sınırda kalıyor ya da düşük seyrediyorsa mama çeşidi yeterli gelmiyor olabilir. Seçilen mamanın bebeklerde gaz ve kabız yapıp yapmaması da oldukça önemlidir. Özellikle gaz bebeklerde, ilk 3 ay sıklıkla görülür. Fazlasıyla olumsuz etkileyecek bu durumun giderilmesi için gaz yapan mamaların tercih edilmemesi çok uygundur. Bebeği ve ebeveynleri 0-6 ay arasında olan bebeklere anne sütü yokluğunda Bebelac gold 1 mama içeriğini verebilirsiniz. İçerisinde kullanılan vitamin ve mineral içerikleri sayesinde anne sütüne en yakın etkiyi gösterecektir. Çocuklarda büyüme ve gelişmeyi destekleyen bu mamada bulunan probiyotikler, bu süreçte bebeğinizin kabız olmasını engeller. Bebeğinizin sağlıklı beslenebilmesi için her türlü bileşimin bulunduğu bu mamada 350 gr ve 900 gramlık seçenekler bulunur. Bebeğinizin mama kullanma sıklığına göre, size uygun paket içeriğini tercih edebilirsiniz. Bebelac mama ne kadar sürede tüketilmeli diye merak eden ebeveynlerimizin, mamayı 1 ay içerisinde tüketmesi gerekecektir. 1 ayı geçmiş mama içeriği sağlık açısından kullanıma uygun değildir. Ayrıca mamanın ortalama olarak 1 saat içerisinde kullanımı uygundur. Kullanılmayan formül mamanın dökülmesi gerekir. Bebelac 1 kullananlar arasındaki anne ve babalar, bebeklerde kilo alımının yeterli olduğunu ve kabızlık, gaz gibi şikayetlerin olabildiğince az gözlendiğini belirtmişlerdir. Bebeklerde sıklıkla tercih edilebilen Bebelac mamalar, toz formda içeriğe sahiptir. Bebeğin ayı ve beslenme durumuna göre mamayı ayarlayabilirsiniz. Her ölçeği 30 ml ılık su ile yapılacak olan bu mamanın anne sütü gibi ilk 6 ay 2-3 saat aralıkla verilmesi uygundur. Anne sütünü desteklemek için formül mama kullanılıyorsa, bu durumda süreç uzayabilir. Biberon içerisine yeterli ölçüde katılan mamaya, belli mililitrede ılık su kullanımı ile mama hazır hale gelir. Topaklanma olmaması sayesinde oldukça pratik olan bu ürün, tat olarak da anne sütüne oldukça benzer.

Bebeğinizin Yeterli ve Dengeli Gelişebilmesi İçin Her Bileşen İçeriğine Sahip Bebelac Ürünleri

Formül mamaların bebeğin yeterli gelişebilmesi için anne sütü gibi 2 yıl verilmesi uygundur. Bebelac mamaları 4 farklı numara içeriğine sahiptir. Markanın Bebelac ve Bebelac gold olmak üzere iki farklı mama çeşidi bulunmaktadır. Bebelac gold mamalar diğer mama içeriğine göre yüksek protein, vitamin, aminoasit gibi içeriklere sahiptir. Ayrıca Bebelac gold mamada bulunan probiyotik takviyesi, bebeğin sindirim sisteminin gelişmesi ve çalışmasını destekler. Bebelac mamalarında 1 numara 0-6 ay arası bebeklerde kullanılır. 2 numaralı mama 6-9, 3 numaralı mama 9-12, 1 yaş sonrası için ise 4 numaralı mama içeriğinin kullanılması gerekecektir. Gold mama içeriğinde ise 3 numaraya kadar mama içeriği bulunmakta 1 yaş sonrası için 3 numara önerilmektedir. Bebelac 2 gold, 6 ay sonrasında ek gıda sürecine giren bebekler için kullanılır. Bebeğin gelişimi için gerekli olan tüm bileşenlere sahip bir üründür. Bunun yanı sıra ek gıda sürecindeki bebeklerinizin pürelerine mamayı katabilir ya da bu mamadan yoğurt yapabilirsiniz. İnek sütü bebeklere ağır gelip kabızlık yapabileceği için yoğurt yaparken anneler mamayı tercih edebiliyor. Hazırladığınız mamayı yoğurt mayalar gibi mayalayarak bebeğinizin kalsiyum ve fosfor ihtiyacını bünyesini zorlamadan destekleyebilirsiniz. Açılmış ambalajlı mamaların en geç 4 hafta içerisinde tüketimi uygundur. Mamanın serin ve kuru yerde saklanılması önemlidir. Beklediği için topaklanma görülen mamanın kullanımı uygun değildir. 350 ya da 900 gr paket içeriğinden size en uygun paketi tercih edebilirsiniz. Bebelac mama nasıl hazırlanır? Sorusunun cevabı aslında oldukça basittir. Mama miktarının öncelikle belirlenerek ölçek yardımıyla biberona dökülmesi gereklidir. Üzerine her bir ölçek için 30 ml su ilavesi gerekir. 4 ölçek koymuşsanız, 120 ml su mama için yeterlidir. Çalkalamak yerine mamayı karıştırmak gaz oluşumunu da minimuma indirgeyecektir. Ek gıdaya geçmiş bir bebeğin günlük alması gereken formül mama miktarı 500 ml’dir. Anne sütü ile destekleniyorsa bu miktar biraz daha azaltılabilir.

Bebeğinizin Büyüme Sürecinde Her Daim Bebelac Yanınızda

Özellikle Bebelac yenidoğan mama kullananlar başta olmak üzere, tüm ebeveynler mama kullanımından memnun olduğunu dile getirmişlerdir. Markanın 3 numaralı maması 9. Aydan sonra kullanıma uygundur. Gold mama türünde 3 numara 12 ay ve sonrası bebekler için kullanılır. Bebeklerin ayından farklı mama numarası tercih etmek, bebeğinizin sindirim sistemine ağır gelebileceği için sağlık sorunları oluşturabilir. Bu nedenle kesinlikle ayına uygun mama içeriği tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra, mamalarda yapacağınız numara değişiklikleri döneminde bebeğin tolere edebilmesini sağlamak için, birden değil sindirim sistemini alıştırarak değiştirmek gerekecektir. Yeni mama ile eski mamayı dönüşümlü olarak kullanarak bebeği sorunsuz alıştırabilirsiniz. Bebelac gold 3, fermantasyon teknoloji ile üretilen mamada bebeğiniz için tüm mineral ve vitamin içeriğini bulabilirsiniz. Prebiyotik bileşenleri içermesi nedeniyle bebeğinizin sindirim sisteminin gelişmesini destekler. Ayrıca Prebiyotik bakteriler bağışıklık sisteminin geliştirilmesini de sağlar. Bu ürünü yalnızca ılık su ile süt olarak hazırlayabileceğiniz gibi, farklı kullanım şekillerini de tercih edebilirsiniz. Bu mamayı kahvaltıya, meyve pürelerine, yoğurtlara, muhallebilere kullanarak da sağlıklı tüketim sağlayabilirsiniz. 350 ve 900 gramlık paketlerden bebeğinize en uygun seçeneği seçebilirsiniz. Ayrıca 4 haftayı geçen açılmış mamaların kullanımı uygun değildir. Günlük hayatta 9 aylık bir bebeğin 500-700 mililitre arası süt miktarı yeterli olacaktır. Buna göre bebeğinizin mama düzenini oluşturabilirsiniz. Bebelac gold içeriği ile her numarada bebeğinizin beyin gelişimini destekler. Şeker içeriği bulunmayan mamada yalnızca laktoz içeriği bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan omega 3 içeriği sayesinde, zihinsel ve bağışıklık sisteminin gelişimini hızlandırır. Protein içeriği sayesinde ise, bebeklerin bedensel sağlığının korunmasını sağlıyor. Kalsiyum ve fosfor desteğinin bulunması sayesinde diş ve kemik yapısının gelişiminde önemli rol oynamaktadır. Ayrıca içerisinde C, A, D, E, K, aminoasit ve mineraller bulunmaktadır. Tam bir Prebiyotik kaynağı olan bu ürün sindirim ve bağışıklık sisteminin gelişmesini destekler. Ayrıca Bebelac devam sütleri kullandığınızda bebeğinizin haftalık alması gereken kilo miktarını sağlıklı bir şekilde alacaktır. Bebeklerinizin sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişebilmesi için, anne sütü eksikliği ya da yokluğu söz konusu olduğu durumlarda kesinlikle mama kullanmanız gerekecektir.

Ek Gıda Sürecinde İlk Tercihiniz Bebelac Kavanoz Mamaları

Bebekler 6.ayı doldurduktan sonra yavaş yavaş erişkin beslenmesine alıştırılması için ebeveynler tarafından ek gıda sürecine başlanır. Bebeklerde öncelikle şekersiz ve tuzsuz sebze, meyve yedirilmesi uygundur. Tuz ve şeker içerikli besinler sindirim sorunlarına neden olabileceği için tercih edilmez. İlk olarak haşlanma ya da püre şeklinde besinler verilerek ek gıda sürecine başlanır. Özel bir uğraş gerektirdiği için her zaman ebeveynler bu sürece vakit ayırılamayabilir. Bebelac kavanoz mamaları sayesinde, bebeklerin sağlıklı ve leziz ara öğünlere ulaşabilmesi mümkündür. Doğal meyve ve sebze içeriğinden yapılan kavanoz mamalarda bebeğinizin damak tadına uygun seçimler yapabilirsiniz. Ayrıca her sebze ve meyvenin bebeğin ayına göre verilmesi uygundur. Bebelac meyve püresi ya da diğer içeriklerde üzerinde bulunan ay ibaresine dikkat ederek bebeğinizle uyum sağlıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Bebelac elma, şeftali ve havuç püresi karışımı bu mamalardan biridir. İçeriğinde doğal şeker ve tamamen doğal meyveler bulunur. Tatlı bir tadı olan bu mama çocuklar tarafından oldukça sevilir. Şeftalinin kabız yapma olasılığı bulunduğu için elma ile tatlandırılarak kabızlık oluşması engellenmiştir. İçeriğinde yüksek C vitamini bulunur. Açıldıktan sonra hızlı bir şekilde tüketimi önerilir. Kullanılmadığı durumlarda dolapta muhafaza etmelisiniz. Bebelac ek gıda kavanoz mamalarından bir diğeri havuç elma püresi karışımıdır. Lezzetli olması nedeniyle bebekler için lezzetli bir ara öğün olacaktır. Bebelac elma, armut, havuç püresi karışımı ise lezzeti ile bebeklerin bayıldığı mamalardan biridir. 6. Aydan sonra verebileceğiniz bu mamada; A, C ve E vitaminleri bulunmaktadır. Bebelac sütlaç ise kavanoz mama çeşitlerinden biridir. İçerisinde doğal şeker, formül mama ve pirinç bulunur. Lezzetli olması nedeniyle bebekler fazlasıyla sevecektir. Bu mama kalsiyum ve fosfor içeriği yönünden oldukça zengindir. Bebelac meyve bahçeleri püresinde elma, kayısı ve üzüm bulunur. E, A ve C vitaminleri bulunan bu ürün kayısıda bulunan lifli yapı sayesinde kabızlık oluşumunu da engeller. Bebelac kullananlar arasında en çok tercih edilen ürün muzlu muhallebidir. İçerisinde formül mama ve muz bulunur. Leziz olan bu ara öğün bebekler tarafından çok sevilmektedir. Elma ve bal kabağı püre karışımı da ek gıdada sıklıkla tercih edilen ürünler arasındadır. Bu mama mineral ve vitamin yönünden oldukça zengindir.

Bebelac Tahıllı Mamalar ile Bebeğinize Nefis Bir Ara Öğün Olanağı Sunacaksınız

Bebelac bebe maması seçenekleri arasında tahıllı toz mama içerikleri de bulunmaktadır. Tahıllı ve meyveli mamalarda her bebeğin damak tadına hitap edebilecek seçenekler bulunmaktadır. Bu mamalar özellikle pratik hazırlanabilir olması sayesinde ebeveynler tarafından tercih edilir. Her yerde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu mamalara yalnızca su ilave ederek hazırlamanız mümkündür. Eğer ki toz mamayı 1 yaş üstü bebeklerde kullanacaksanız, su yerine süt ilavesi de tercih edebilirsiniz. Farklı ay seçenekleri bulunan bu mamalarda kesinlikle bebeğinizin ayına uyum sağlayacak mamaları tercih etmeniz gerekecektir. Bebek mamaları çeşitleri arasında, tahıllı kahvaltı maması en çok tercih edilen mamalardan biridir. İçerisinde A, C, D, B1, B6, B12, folik asit, nisain olmak üzere tam 8 adet vitamin bulunur. Kalsiyum içeriği sayesinde bebeklerde kemik ve diş yapısının gelişmesini destekler. 6. Aydan sonra verebileceğiniz bu öğünü su ile hazırlayabileceğiniz gibi yoğurt, anne sütü veya devam sütü ile de hazırlayabilirsiniz. 250 gramlık paketler halinde satılan ürünün 4 hafta içerisinde tüketimi uygundur. Sağlıklı kullanım için serin ve kuru yerde saklanması gereklidir. Bebek maması seçenekleri arasında, sütlü yulaflı ve buğdaylı toz mama karışımı da vardır. Buğday ve yulafta bulunan lifli yapı sayesinde, bebeklerin sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olur. İçerisine meyve püresi katılarak bebeğin yemesi sağlanabilir. Daha tatlı seçenekleri seven bebekler için armutlu sütlü mama öne çıkan ürünler arasındadır. Muhallebi kıvamında olan bu mama A ve E vitamini yönünden oldukça zengindir. Özellikle gece kullanımda bebeği tok tutarak, gece boyu acıkarak uyanmaların önünü kesecektir. Sütlü meyveli pirinç maması başka alternatif bir seçim olacaktır. İçerisinde bulunan muz sayesinde oldukça tatlıdır. Toz mamaların biberonda yapılabilme imkânı olduğu için kaşıktan hoşlanmayan bebekler için, lezzetli bir ara öğün fikri olabilir. Sütlü ve ballı irmikli olan kaşık maması, bebeklerin çok sevdiği mamalar arasındadır. İçeriğinde bulunan irmik bebeklerin uzun süre tok kalmasını sağlayacaktır. Bu nedenle yatmadan önce gece maması olarak verilebilmesi de mümkündür. Balda bulunan antioksidan içerik sayesinde, bebeklerin bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine katkı sağlar. Sütlü pirinçli mama ise içeriğiyle çok tatlı olmayan mamalar arasındadır. Bu Bebelac kaşık maması, daha çok meyve pürelerine karıştırılarak bebeklerin tüketmesi sağlanır. İçeriğinde bulunan vitamin ve mineraller bebeğin gelişiminde katkı sağlayacaktır.

Bebelac Ürün Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Bebelac hakkında yorumlar, ebeveynler tarafından beğenildiği ve ilgi gördüğü yönündedir. Bebeğiniz için sağlıklı seçimler sunan marka, özel rahatsızlığı olan bebekler içinde özel olarak formüle mamalar üretmiştir. Yoğun gaz problemi yaşayan bebeklerde mama içerikleri gaz oluşumunu daha da tetikleyebilir. Bebelac Türkiye Nutrikonfor bebek maması, gaz oluşumunu minimuma indiren mamalardan biridir. 1 ve 2 numarası bulunan mamaları bebekler 1 yaşına kadar kullanabilirler. 1 numara 0-6 ay arası, 2 numara ise 6-12 aylık bebekler için kullanılmaktadır. Bazı bebeklerde beslenme sonrasında kusmalar yaşanabilir. Kusmalar bebeklerin sağlıklı kilo alımı üzerinde olumsuz etkiler oluşturur. Sürekli kusma yaşanan bebeklerde Bebelac Ar mamasının tercih edilmesi gerekecektir. Kusmayı tamamıyla sonlandıran bu mama bebeğinizin sağlıklı bir şekilde büyüme ve gelişmesini sağlayacaktır. İçeriğinde bulunan özel bitkisel lifler, sindirim sisteminin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Alerji gelişme riski bulunan bebeklerin, normal formül mamalarla desteklenmesi uygun değildir. Olası alerji durumlarını gidermek için, Bebelac Pepti Junior mamalarını tercih edebilirisiniz. İnek sütü protein alerjisi ve malabsorbisyon da denilen sindirim sorunlarına bağlı olarak gelişen sorunlarda kullanım için ideal bir mama içeriğidir. İçeriğinde bulunan yoğun vitamin ve mineral yapısı sayesinde, bebeğin bağışıklık sisteminin geliştirilmesine katkı sağlayacaktır. Anne sütü alıp kusan bebekler içinde bu durumu engelleyebilmek için mama seçenekleri bulunmaktadır. Anne sütünün kıvamını arttıran, Bebelac Thickener, kusmanın önlenmesinde oldukça etkilidir. Sağılan anne sütü miktarına göre mama ilave ederek karıştırmanız, mamanın hazırlanmasında yeterli olacaktır. Bebelac bebek maması LF maması sindirememe problemi yaşayan bebekler için ideal bir seçimdir. Laktozsuz içeriği sayesinde sindirim problemlerini en aza indirgerken, bitkisel lifli yapısı sayesinde problemlerin oluşmasını bütünüyle engeller. Bebeklerin rahat bir şekilde dengeli ve yeterli beslenmesine olanak sağlar. Erken doğan bebeklerde büyüme ve gelişmenin daha hızlı olması gerekecektir. Bebelac nenatal mamalar, içerisinde bulunan yüksek protein sayesinde kilo alımını hızlandırır. İçeriğinde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde bebeğinizin gelişimini destekler. Bebelac mama yorumları, bebeklerin özel sorunlarını tamamen giderdiği yönündedir. Bebelac fiyat seçenekleri ürün grubu ve içeriğine göre değişkenlik gösterebilir. Trendyol uygulaması üzerinden Bebelac ürünlerini inceleyebilir, bebeğiniz için en uygun ürünlere uygun fiyat ve ödeme koşulları ile ulaşabilirsiniz.