İlgili Kategoriler
Hacim
Fiyat
Paketleme
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Su

" araması için 916 sonuç listeleniyor
Fiji Su
Bugün Kargoda

FijiSu

(78)
Su
69,99 TL
Sepete Git
Sırma 0.5 Lt Su 12 Adet

Sırma0.5 Lt Su 12 Adet

54,90 TL
Sepete Git
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Su Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Su artıma cihazı tercih ederken kaynaktan cihaza gelen suyun özelliklerini ve kalitesini öğrenmek önemlidir. Su arıtma teknolojileri, kaynak suyuna göre değişebilir. Ters ozmoz, ultraviyole, aktif karbon, çift filtreli sistemler gibi farklı teknolojiler, suyun filtrelenmesi, temizlenmesi, arıtılması ve içme suyu kalitesine yükseltilmesi için kullanılır. Cihazın performansı ve filtre değişim sıklığı gibi faktörlerin dikkate alınması gerekir. Filtre değişimini kolaylaştıran bir cihaz tercih ederek cihazın dayanıklılığını artırabilirsiniz. Su arıtma cihazı seçerken dikkat edilmesi gereken diğer bir faktör de cihazın kapasitesidir. Cihazın kapasitesi, günlük olarak tüketeceğiniz su ihtiyacınıza göre belirlenir. Bir ürünün kapasitesi ne kadar yüksekse o kadar fazla su arıtma özelliğine sahip olur. Bu da fazla su arıtımı yaparak daha fazla içme suyu elde etmenize olanak sağlayabilir.

İçme Suyu Nasıl Seçilir?

İçme suyu seçimi, sağlıklı yaşam için önemli bir konudur. İçme suyunun kalitesi, insan sağlığı üzerinde doğrudan etkili olduğu için seçim yaparken bazı faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Bu seçimi gerçekleştirirken öncelikle kaynağına ve içeriğine dikkat etmek gerekir. Kaynağına göre musluk, şişe veya damacana suyu seçenekleri bulunur. Musluk suyu tercih edilecekse evde bulunan musluk filtresi veya su arıtma cihazı kullanılarak suyun içeriği iyileştirilebilir. Şişe suyu tercih edilecekse çevre dostu ve geri dönüştürülebilir ambalajlar tercih edilebilir. Plastik şişeler yerine cam veya metal ürünler de kullanılabilir. Ambalajda yer alan etiketlerin üzerindeki bilgilerin doğru ve tam olması da önemlidir. Damacana suyu tercih edilecekse sık sık değiştirilmesi kritik detaylardan biridir.

İyi Bir İçme Suyun PH Değeri Kaç Olmalıdır?

İçme suyunun pH değeri, dikkat edilmesi gereken önemli bir kriterdir. Bunun nedeni ise pH değerinin insan sağlığını etkilemesidir. Suyun pH değeri, sıfır ile 14 arasında değişen bir ölçümdür ve ne kadar asit veya bazik olduğunu belirler. İdeal pH değeri 7 yani nötrdür. pH değeri 6,5 ile 8 arasında olan sular da kabul edilebilir içecek kategorisinde yer alır. pH değeri 7'den düşük olan sular asidik, pH değeri 7'den yüksek olan sular ise bazik olarak kabul edilir. İyi bir içme suyunun pH değerinin nötr veya hafif alkali olması gerekir. Aşırı asidik veya bazik sular, insan sağlığı üzerinde farklı etkiler bırakabilir.