İlgili Kategoriler
Fiyat
Renk
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Tablet Kalemi

" araması için 2924 sonuç listeleniyor

Tablet Kalemi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Tablet Kalemi Nasıl Çalışır?

Tablet kalemlerini özellikle çizim yapanlar tercih eder. Çizimin dışında, yazı yazma ve imza atma gibi özellikler için de kullanılır. Dokunmatik ekran, kalem tarafından uygulanan basınç ve hareketi algılayarak bu bilgileri dijital olarak iletir. Bu ürün, elektromanyetik bir çalışma sistemine sahiptir. Kalemin içerisinde yer alan elektronik devre, elektromanyetik alanı kullanarak ürünün ekranıyla iletişim kurar. Tablet ekranı, çeşitli sensörler tarafından algılanan dokunma ve basınç bilgilerini iletebilen özel bir materyalle kaplanır. Bu ürün, içinde bulunan bobin sayesinde elektromanyetik bir alan oluşturur. Bu alan, ekranın altındaki sensörler tarafından algılanır. Ekranının altında yer alan sensörler, elektromanyetik alanı algılayan ve kalemle olan etkileşimleri kaydeden bileşenlerdir. Bu bilgiler, yazılım tarafından yorumlanır ve kişinin eylemlerine uygun tepkiler oluşturulur.

Tablet Kalemi Nerede Satılır?

Tablet kalemi, hızla değişen teknolojiye ayak uyduran ve sürekli olarak yenilenen dijital araçlar arasında yer alır. Bu ürün, genellikle tablet, akıllı telefon, grafik tabletler ve dokunmatik ekranlı cihazlarla uyumlu olarak çalışırlar. Cihazlar, farklı tiplerde ve özelliklerde olabilir. Bu nedenle işlevsellik ve hassasiyet açısından değişiklik görülebilir. Grafik tasarımcılar; not almak isteyen, dijital çizim yapmak isteyen ve diğer dijital içerik oluşturma süreçlerinde sıklıkla kullanılır. Kablosuz bağlantı seçenekleri de sunabilen ürünlerin bazıları kalemin eğimini algılayabilir. Bu özellik; fırça darbelerini, gölgelendirme veya eğimli çizgileri benzetmek için kullanılabilir. Trendyol üzerinden ürün çeşitlerine ulaşarak karşılaştırma yapabilir, ihtiyacınıza uygun olanı satın alabilirsiniz.

Her Tablette Kalem Kullanılır Mı?

Her tablette kalem kullanılmaz. Tabletlerin kalem desteği; ürünün markası, modeli ve teknik özelliklerine bağlıdır. Bazı modeller, özel bir dokunmatik kalemle çalışacak şekilde tasarlanır, bu nedenle bu tabletlerde kalem kullanabilirsiniz. Ancak, bazı tabletler sadece parmak girişini destekler ve kalem kullanmanıza izin vermez. Bazı tabletler sadece parmak dokunuşunu algılayabilir ve harici bir ürün kullanımına izin vermez. Bu nedenle, tablet alırken kalem kullanımına olanak sağlayıp sağlamadığını kontrol etmek önemlidir. Cihaz seçimi yaparken teknik özellikler bölümünü inceleyerek kalem uyumluluğunu öğrenebilirsiniz. Böylece ihtiyacınıza uygun bir cihaz alarak işlevsel bir kullanım sağlayabilirsiniz.