"

Tek Kişilik Baza

" araması için 4229 sonuç listeleniyor

Geniş Saklama Alanına Sahip Tek Kişilik Baza Modelleri Trendyol'da!

Modern yaşam koşullarında tek kişilik bazalar, evlerde az yer kaplayarak uykuya daha çok alan açan kullanışlı mobilyalardır. Bu fonksiyonel ve ergonomik eşyanın pek çok farklı çeşidi bulunur. Tek kişilik baza başlıklı modelleri birçok kişinin ilk tercihleri arasındadır. Birbirinden farklı ebatlarda ve yüksekliklerde sandıklı ya da sandıksız çeşit çeşit tekli baza bulmak oldukça kolaydır. Böylece bu marifetli mobilya rahat ve dinlendirici bir uyku uyumanızın yanı sıra etrafın derlenip toparlanmasına da katkıda bulunur. 90 x 190 tek kişilik bazalar en çok tercih edilen ölçüdedir. 90 x 190 bazadan farklı olarak pek çok ebat seçeneği de bulunur. Yalnız yaşayanlar, öğrenciler ve sık sık misafir ağırlayanlar için 1 kişilik baza olmazsa olmaz bir ev eşyası niteliğindedir.

Tek kişilik baza genç ve çocuk odaları için de sıklıkla tercih edilir. Yoğun bir günün ardından ertesi sabah için gereken enerjiyi toplamak adına, gece rahat bir yatakta uyumak son derece önemlidir. Bunda kaliteli, sağlam ve kullanışlı bir bazanın katkısı da oldukça büyük olur. Evinizde misafir ağırladığınız dönemlerde herkes için aynı konfor seviyesinde yataklar hazırlamak mümkün olmayabilir. Böyle zamanlarda ekstra tek kişilik baza yataklar imdadınıza yetişir. Dayanıklı tek kişilik erkek bazalar uyku sırasında dengeli bir ağırlık dağılımı sağlar. Her beklentiyi karşılayacak tek kişilik baza fiyatları ve modelleri bulmak mümkündür. Tek kişilik baza başlık yatak şeklinde sunulan setler, uygun bir alım fırsatı sunar. Bazı tek kişilik bazalı karyola modellerinde alt kısımlara çekmeceler eklenerek ekstra depolama alanı da elde edilir.

Baza çekmeceleri yastık, yorgan, battaniye ve çarşafların güvenle saklanması için idealdir. Kısıtlı alana sahip küçük daireler, tek kişilik sandıklı baza gibi mobilyalarla düzenlenerek hem şık hem de kullanışlı bir duruma getirilebilir. Küçük bir misafir odasına diğer eşyalarla birlikte tek kişilik yavrulu baza yerleştirilerek yer sorununa çözüm üretebilirsiniz. Bu sayede günlğk kullanım için derli toplu bir oturma alanı elde edilirken ihtiyaç olduğunda gece iki ya da üç misafiri rahat şekilde ağırlayacak yeriniz olur. Tek kişilik baza takımını örtü ve yastıklarla dekore ederek ek yatakların gerekmediği zamanlarda şık bir divan gibi kullanmanız da mümkündür.

Uyku Kalitenizi Artıracak Tek Kişilik Baza Çeşitleri

Uyku Kalitenizi Artıracak Tek Kişilik Baza Çeşitleri

Tek kişilik baza çeşitleri sağladığı konfor sayesinde pek çok kullanıcının tercihleri arasında yer almaktadır. Kaliteli bir uyku birçok kişinin sahip olmak istediği şeyler arasındadır. Günün yorgunluğunun atılabilmesi için, yeni bir güne dinç uyanabilmek için ve uyku sırasında herhangi bir sağlık sorununun oluşmaması için konforlu yatakların tercih edilmesi son derece önemlidir. Tek kişilik ortopedik yataklı bazalar böyle durumlara karşı ideal bir seçenektir. Bazalarda bu rahatlığın yanı sıra eşyaların organize bir şekilde koyulabilmesi için sandık kısmı bulunmaktadır. Bu kısma kullanıcının istediği tüm eşyaların rahatlıkla yerleştirilebilmesi mümkün olacaktır.

Ancak her ev eşyasının seçiminde olduğu gibi baza seçiminde de dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Verimsiz bir baza tercih edilmesi eşyaların rahat yerleşmesine engel olurken kullanıcıyı her anlamda hayal kırıklığına uğratabilmektedir. Daha fonksiyonel bir kullanım için büyük ve çekmeceli tek kişilik bazalar, standart tek kişilik baza modelleri yerine tercih edilebilir. Kör ve sandıksız tek kişilik bazaların da beklentiye göre çok kullanışlı olduğu durumlar mevcuttur. Seçilen bazanın kolay açılım kapanabilmesi sunduğu kolay kullanım imkanı açısından oldukça önemlidir. Bazanın altına yerleştirilen eşyaların dönem dönem çıkarılması, yerleştirilmesi, yıkanması gerekecektir. Bu durumun kullanıcılar için külfet olması bazayı rahat kullanabilmesine engel olacaktır.

Bu nedenle mekanizmasının basit olması kullanıcıyı yormadan her türlü işlemi yapabilmesine olanak sağlayacaktır. Yandan açılan tek kişilik baza modelleri bu açıdan kullanışlı bir alternatif yaratır. Baza seçiminde en önemli noktalardan bir tanesi de markadır. Güvenilir bir markadan alınan baza malzemesi, tasarımı ve kullanılan materyaller açısından kullanıcıya güven verecektir. Kumaş başlıklı ve demir başlıklı tek kişilik baza tasarımları mevcuttur. İhtiyacınıza göre başlıksız tek kişilik baza da temin edilebilir. Tek kişilik baza modelleri arasında yer alan ürünler genel olarak 90×190 ölçülere sahiptir ve bununla beraber sandıklı deri baza görünümü ile oldukça şıktır. Bu ürünlerde genel olarak baza başlığı malzemeleri suni deri ve kapitone malzemelerden üretilmektedir.

Tek kişilik deri bazaların yanı sıra tay tüyü ve bambu tek kişilik baza çeşitleri de şık kumaş seçenekleri sunar. Mobilya tarzı olarak avangard ve country tek kişilik bazalar öne çıkar. Bu kullanışlı eşyalar için zengin renk seçenekleri içerisinden seçim yapmanız mümkündür. Kullanacağınız odaya ve dekorasyon stilinize göre beyaz, siyah, lacivert, gri, mavi ve mor tek kişilik bazalar arasından tercihte bulunabilirsiniz Sunta üzerine strafor döşenerek oluşturulan bu baza modelleri oldukça kalitelidir. Geniş sandık iç hacmi sayesinde pek çok eşyanın rahatça sığdırılabilmesi mümkün olur. Tek kişilik metal bazalar darbelere ve ağırlığa karşı oldukça dayanıklıdır. Metal malzemeden oluşturulan bu bazanın ayaklarının metal olması tabana güçlü oturabilmesini sağlarken olası kaymaları tamamen ortadan kaldırabilmektedir.

İçerisinde bulunan yatak bonel yay sisteminden tasarlanmıştır. Yatakta kullanılan sert keçe malzemesi yatayın iç yüzeyinin korunabilmesini sağlamaktadır. Yatağın dayanıklılığını artırabilmek için etrafında sünger malzemesi kullanılmıştır. Yatakta elyaf, tela ve jakarlı kumaş içerikleri kullanılmıştır. Yatakta bulunan hava kapsülleri yatağın hava alarak nem ve rutubetten zarar görmesini engellemektedir. 17 cm yüksekliği bulunan yatak rahatlığı ile benzersiz bir uyku deneyimi yaşatmaktadır. Beyaz ve gri tonlardan tasarlanmış olması ise her açıdan kullanım kolaylığı sunabilmektedir.

Konforlu Tek Kişilik Baza Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Konforlu Tek Kişilik Baza Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Tek kişilik baza başlığı ile kullanıcıların dikkatini çeken modellerden birisi de pırlanta tek kişilik baza serisidir. Pırlanta adı verilen başlık modelleri oldukça şık ve görkemli bir görüntüye sahiptir. 90×190 ölçülerinde baza sandıklı ve soft bir tasarıma sahiptir. Bölmeli ve geniş iç hacmi sayesinde birçok eşyanın kolay ve düzenli yerleştirilebilmesi mümkün olacaktır. Sunta malzemesine üzerine strafor kullanılarak bazanın mukavemeti artırılmıştır. Bu uygulamayla tek kişilik ahşap baza daha dayanıklı ve uzun ömürlü bir hâle getirilir. 2 adet amortisör, 1 adet stoplama ve 4 adet dengeleyici parçası bulunmaktadır.

Tamamen metal malzeme içeriği sayesinde kaliteli ve sağlam olduğunu söyleyebilmek mümkündür. 1. kalite suni deriden yapılan bazada folk kumaş kaplaması kullanılmıştır. Kolay temizlenebilme özelliğinin bulunması sayesinde silinerek temizleme yapabilirsiniz. Yatağında kullanılan sert keçe malzemesi uzu ömürlü bir kullanım sunarken, bonel yay sistemi ile tasarlanmıştır. Kumaş içeriği sayesinde hava alarak daima temiz ve sağlıklı bir şekilde kullanılmaktadır. Tek ölçü seçeneği bulunan bu bazada krem ve mor olmak üzere 2 farklı ton seçeneği bulunmaktadır.

Tek kişilik baza seti arasında yer alan ürünler genel olarak çelik profil iskelet yapısına sahiptir. 29 cm yüksekliği sayesinde konforlu bir uyku deneyimlemenizi sağlayan yatakta kullanılan ahşap ayaklar, ne kadar yük binerse binsin dayanıklılık gösterebilmektedir. Silinebilen kumaş içeriğine sahip olması sayesinde çok kullanışlıdır. Antibakteriyel olması sayesinde kendi kendini temiz tutabilme özelliğine sahiptir. İç kısımdan baza ve yatak desteklenerek dayanıklılığı artırılmıştır. Herkül yay sistemi sayesinde yıllarca zarar görmeden kullanılabilecektir. Ortopedik yatak yapısı vücudun şeklini alarak gece boyu rahat hareket edilebilmesine olanak sunar.

Kapitone başlık detayı ve mavi rengi ile yatak odalarında şık bir dekorasyon oluşturacaktır. Tek kişilik baza çeşitleri arasında bulunan ürünler farklı renk ve modellerde üretilmektedir.

Bu ürünler genel olarak 120-200 ölçüleri ile üretilmektedir ve bununla beraber bu ürünler hareket kabiliyetinizi sınırlamanızın önüne geçebilmektedir. Geniş bir yatak olmasının yanı sıra suni deriden tasarlanmış şık ve farklı bir baza başlığı bulunmaktadır. 2 taraflı ve bölmeli sandıklı bazaya dilediğiniz her şeyi rahatlıkla sığdırabilmeniz mümkün olacaktır. Çelik profil tasarımı bulunan, ayakları ile 35 cm ulaşabilen bir yüksekliğe sahiptir. Baza kilidi sayesinde rahatlıkla açılıp kapatılabilmektedir.

Bu yüksek ayaklı tek kişilik baza modelleri temizlik sırasında da kolaylık sağlar. 4 adet ahşap ayakları ile zemini iyi kavrayabilmektedir. Örme kumaş ve sert keçe malzemesinden tasarlanan bu baza antialerjik ve antibakteriyel yapıya sahiptir. Yatağının iki taraflı kullanılabilmesi mümkündür. Yatağın hava kapsüllü yastık yapısı sayesinde nemden ve rutubetten etkilenmesi söz konusu olmamaktadır. Yay sisteminin kaliteli tasarlanması sayesinde yıllarca zarar görmeden kullanılabilecektir. Tek kişilik baza yüksekliği sandık kısmında daha fazla eşya saklanabilmesi açısından da avantaj oluşturur.

Tek Kişilik Baza Modellerinin Birbirinden Şık Tasarımları Nasıldır?

Tek Kişilik Baza Modellerinin Birbirinden Şık Tasarımları Nasıldır?

Tek kişilik baza boyutları genel olarak üç farklı ölçüye ayrılmaktadır bununla beraber bu ürünlerde bulunan baza çeşitleri birbirinden bağımsız sandık tasarımına sahiptir. Böylece dilediğiniz kısmı açarak tüm eşyalarınızı kolay bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Emniyetli kilidi sayesinde dilediğinizde baza kısmını kilitleyerek açılmalarını engelleyebilirsiniz. MDF malzeme içeriğine sahip olması nedeniyle taşınma sırasında darbelere, düşmelere karşı yüksek direnç gösterebilecektir. Gövde malzemesinde ise paslanmaz çelik konstrüksiyon kullanılmıştır. Baza başlığında ise folk kumaş ve kapitone detayları kullanılmıştır. Silinerek temizlenmesi sayesinde kullanıcıyı yormadan kullanım sağlayacaktır.

120-200 yatak ölçülerine sahip baza herkül yay sistemi ile oluşturulmuştur. Sert keçe malzemesi ile yatağın iç pamuklu kısmı korunmuştur. Full ortopedik Visco tek kişilik baza süngeri vücudun şeklini alarak sabaha kadar keyifli bir uyku sunacaktır. Özellikle bedeni yormayan ortopedik yapısı nedeniyle bel problemleri yaşayan kişilerin, ağrılarının dindirilmesine yardımcı olmaktadır. Yatağın tasarımında kullanılan hava kapsülleri terleme nedeniyle oluşabilecek nemi ve rutubeti önlemek için hava geçirme özelliğine sahiptir. Üretilen birçok farklı baza modelleri tek kişilik baza boyutları ile her odaya uyum sağlayabilecek renk ve model seçeneklere sahiptir.

Tek kişilik MDF baza hafif olması sayesinde kolaylıkla taşınabilir. Bu ürünler genel olarak baza, yatak ve baza başlığından oluşturulmuştur. Sandıklı bazası tek bölüm halinde olması sebebiyle büyük eşyaların sığdırılmasında da oldukça başarılıdır. MDF sandık, geniş iç hacim ve kilitlenebilir özelliği sayesinde multifonksiyonel bir ürün olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Sunta üzerinde strafor ve nubuk kumaş içeriği kullanılmıştır. Temizlemesi silinme yöntemi ile yapılabilmektedir. Ayrıca baza içeriği %100 çevre dostu olması sebebiyle tercih sebebidir.

Baza yatağında folk kumaş içeriği kullanılmış olup antibakteriyel özelliğe sahiptir. Mukavemetini artırabilmek için yatağın arka kısmında astarlı yapı kullanılmıştır. Hava geçirgen yapısı sayesinde her türlü kötü kokunun oluşmasını engellemektedir. Baza ayaklarında metal malzeme kullanılmış olduğu için her tür ağırlık rahatlıkla kaldırılabilecektir. 18 mm kalınlığına sahip baza başlığında ise kapitone detaylar ve folk kumaş içeriği bulunmaktadır. Tek kişilik baza pembe rengi ile her dekorasyona renk katacak bir parçadır. 90 x 190 ölçülerine sahip bu bazada farklı ebat ve renk seçeneklerini bulabilme imkanı vardır.

Fiyatları ile Memnun Eden Tek Kişilik Baza Modellerinin Materyal Seçenekleri Nelerdir?

Fiyatları ile Memnun Eden Tek Kişilik Baza Modellerinin Materyal Seçenekleri Nelerdir?

Tek kişilik baza modelleri genel olarak 100×200 yatak ölçülerine sahiptir. Model 18 mm kalınlığın suni deri kumaş kaplama ve kapitone görünümüne sahip baza başlığına sahiptir. Siyah renkli olan baza başlığının asil görünümü sayesinde etkileyici bir dekorasyon oluşturabilmeniz mümkün olacaktır. Sandıklı baza emniyetli kilide sahiptir. Tek kişilik baza modelleri ve fiyatları arasında oldukça avantajlı olan bu bazada sunta üzerine strafor ve suni deri kullanılmıştır. Setin içerisinde 2 amortisör, 1 adet stoplama sistemi ve 4 adet dengeleyici ayaklar bulunmaktadır. Malzemelerin hepsinde metal kullanılmış olması ürünün dayanıklılığını artırmaktadır.

Yatak malzemesinde ise profil çelik konstrüksiyon gövde ve bonel yay sistemi kullanılmıştır. Sert keçe malzemesi sayesinde yatağın yumuşak gövdesi korunabilmektedir. Yatağın çevresinde sünger kullanılarak mukavemeti artırılmıştır. Yatak iki tarafında kullanılan jakarlı kumaş, tela ve sünger yapısı sayesinde full ortopedik bir kullanım imkanı sunacaktır. Vücudun şeklini alan yapısı, bel ve diğer vücut bölümlerini desteklemesi sayesinde uyku sorunlarınızı ortadan kaldırır ve kaliteli bir uyku ile tanışmanızı sağlayacaktır. Hava kapsüllerini içerisinde barındıran yatak, ter, küf ya da herhangi bir kötü kokunun yatağa sinmesini engelleyebilmektedir. 17 cm uzunluğuna sahip bu yatak her anlamda kullanıcıyı memnun edebilmektedir.

Tek kişilik baza ölçüleri bulabileceğiniz birçok ürün bulunmaktadır ve bu ürünler genel olarak baza, yatak ve başlık olmak üzere 3’lü set halinde gönderilmektedir. Sandıklı ve tek bölme halinde tasarlanmış olan baza bölümünün iç kısmında ahşap parke kullanılmıştır. 90-190 ölçüsünün yanı sıra farklı ölçüleri bulabilmenizde mümkün olacaktır. Amörtisör sistemi sayesinde oldukça emniyetli olup, 4’lü dengeleyici metal ayaklara sahiptir. Yatak ise full ortopedik yapısı sayesinde bel, sırt, omuz, diz gibi vücudun önemli bölgelerini koruyarak omurga eğrisinde oluşabilecek deformiteleri engelleyebilmektedir. Silver örme kumaş yapısı sayesinde yaz kız rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Özellikle kanallı yapıya sahip olan yapısı sayesinde yaz aylarında terleme sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilmektedir. Hava alan kapsüllü yapıları nemi, kötü kokuyu ve küf oluşumunu tamamen ortadan kaldırabilmektedir. Yüksek basınçlı sabit ped sayesinde oldukça dayanıklı olan bu 26 cm yüksekliğine sahiptir. Alçak tek kişilik bazalar yatarken ve kalkarken özellikle çocukların daha rahat hareket etmelerine olanak tanır. Bunun yanı sıra tek kişilik baza renkleri arasında gri rengi ile birçok kullanıcının dikkatini çekmektedir. Rengi ve şıklığı ile her yatak ortasına farklı bir hava katabilecek güçlü bir tasarıma sahiptir.

Ortopedik Yapısı ile Tek Kişilik Bazaların Boyut Seçenekleri Nelerdir?

Ortopedik Yapısı ile Tek Kişilik Bazaların Boyut Seçenekleri Nelerdir?

Tek kişilik baza boyutları seçenekleri oldukça fazladır kişiler evlerine uygun olan tek kişilik baza modellerini rahat bir şekilde temin edebilirler. Kapitoneli desenlerle oluşturulmuş olan bu baza çok şık bir görünüme sahiptir. 90×190 ölçüleri ve farklı boyut seçeneklerini bulabilmenizde mümkün olacaktır. Sandık formlu baza altı tek bölmeli olup içi tamamen ahşap kaplamasına sahiptir. Geniş iç hacmi sayesinde dilediğiniz her şeyi düzenli bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Bazanın etrafında tamamen sunta malzemesi kullanılırken, en ağır yükü bile kolayca kaldırabilen metal dengeleyici ayak tasarımları bulunmaktadır. Tek kişilik başlıklı bazalar işlevselliğin yanı sıra şıklığa önem veren kullanıcılara hitap eder.

Folk kumaştan tasarlanan ince baza başlığı kapitone görünümü ile oldukça şıktır. Uyumlu görüntüsü sayesinde spor dekorasyon ve klasik dekorasyon için güvenle tercih edilebilecektir. Örme kumaş içeriğine sahip yatak ise dört mevsim kullanılabilecektir. Hava kanalları ve kapsüllü dış tasarımı en sıcak yaz aylarında dahi terlemeleri önleyerek yatağın nefes almasını sağlayacaktır. Antibakteriyel içeriği sayesinde tende alerjik etkilere neden olmadan her kullanıcıya ultra konfor sunabilmektedir. Herkül yay sistemi ve profil çelik konstrüksiyon yatak tasarımı ile full ortopedik olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Beli, sırtı, omuzları ve bacakları destekleyebilen özel visko sünger vücudun şeklini alarak uyku kalitenizi artıracaktır.

Ayrıca bölgesel ağrıları bulunan hastalar içinde ağrıların azaltılabilmesi ve uyku bozukluklarının düzenlenebilmesini destekleyebilmektedir. Mor renk tunu seven kişiler ise zevklerine göre farklı ürünler seçebilirler. Evlerine renk katmak isteyen kişiler baza, yatak ve başlık modelleriyle renkli bir oda dizaynı oluşturabilirler. Tek kişilik baza ebatları genel olarak 90×190 ölçülerinde tercih edilmektedir. Alternatif olarak 100 x 200, 120 x 200 ve 140 x 200 tek kişilik baza ebatları da mevcuttur. Sunta sandıklı baza içeriği geniş iç hacmine sahiptir. Özel amörtisör bölümü sayesinde saklanan eşyalar ve yatağı birbirinden ayırabilmektedir.

Kolay tutabilmenizi sağlayan metal başlık yardımı ile bazanın sandık kısmını aktive edebilmeniz mümkündür. Sunta malzemesi 1. Sınıf kumaşlarla kaplanarak bazanın hoş bir görünüme ulaşması sağlanmaktadır. 45 cm yükseklikteki yatakta klasik bir görüntü sunan kapitoneli baza başlığı bulunmaktadır. Başlıkta kumaş malzemesi olarak suni deri kullanılmıştır. Bu setin içerisinde yalnızca baza ve baza başlığı bulunmaktadır. Tek kişilik baza çeşitleri ve fiyatları arasında oldukça uygun olan bu modele, yatak ayrı alınarak takım yapılabilecektir. Ayrıca krem rengi seçeneği ile her renk ile dekore edilebilmektedir. Tek kişilik yataksız baza mevcut eski mobilyasını yenilemek isteyen kullanıcılar için ideal bir seçenektir.

Tek Kişilik Baza Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Tek Kişilik Baza Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Baza çeşitlerinde öğrenciler için özel olarak tasarlanmış paket seçenekleri de bulunmaktadır. Tek kişilik öğrenci baza çeşitlerinde baza, başlık, yatak, yorgan ve yastık set halinde gönderilmektedir. Sunta malzeme içeriğine sahip bu bazada tek bölmeli sandık baza bulunmaktadır. Suntanın dış kısmında kullanılan 1. sınıf kaliteli kumaş sayesinde bazanın mukavemeti artırılmıştır. Suni deriden tasarlanmış baza başlığında ise kapitone desenleri kullanılmıştır. 90*190 ölçülere sahip ortopedik yatak keyifli ve rahat bir uyku deneyimi sunabilmektedir. Yaylı sistemi ve çelik profili ile uzun süre zarar görmeden kullanabilirsiniz. İki taraflı jakarlı kumaş yapısı terlemeyi önlemesi sebebiyle yaz kış far etmeden tercih edilebilmektedir.

Tek kişilik baza ebatları arasında çocuklar için kullanabileceğiniz ölçülerde bulunmaktadır. Tek kişilik çocuk bazaları neşeli dekoratif tasarımlarıyla da minik kullanıcıların beğenisini kazanır. Tek kişilik pembe bazalar özellikle bu renklerden hoşlanan çocukların ve gençlerin odasını dekore etmek için idealdir. 90 x 200 ölçülere sahip sedir baza modelleri hem yatak hem de oyun alanı olarak kullanılabilmektedir. Ürünün 1. Sınıf yonga levha malzemesine sahiptir. Çevreye ve çocuk sağlığına uygun malzemesi sayesinde alerjik reaksiyonların oluşumunu engelleyebilmektedir. Kenar malzemelerinde kullanılan ahşap bölmeli tasarımlar sayesinde çocukların oturabilmesi, oyun oynayabilmesi gibi birçok aktiviteyi yatağın üzerinde yapabilmesi mümkündür.

İç kısmında bulunan yatak ortopedik olup bonel yay sistemine sahiptir. Bonel yay sistemi çocuklarınızın bel, sırt, omuz, kalça gibi vücudun önemli bölümlerini koruyarak sağlık sorunlarının oluşumunu engelleyecektir. Hava geçirgenlik özelliği sayesinde yaz aylarında ter oluşumunu engelleyebilmektedir. Tek kişilik baza modellerinde çocuklara uygun farklı tasarımlar arayan kişiler için kişiler farklı baza modellerini tercih edebilirler. Bunlar korumalı tek kişilik baza modelleri olarak bilinir. Bu bazaların ön ve yan kısmında ABS plastik kullanılmıştır. Ölçüleri ise 150×200 cm olduğu için çocukların serbestçe bir uyku deneyimlemesi mümkün olabilmektedir. Daha geniş tek kişilik baza sayesinde düşme endişesi yaşamadan çocuğunuz tek başına güvenle yatabilir.

Yoga levha malzemesi kullanılarak tasarlanmış bu baza jaguara benzeyen görüntüsü ile çocukların çok beğeneceği dekoratif bir görüntüye sahiptir. LED’li ve kumandalı yatağı özellikle karanlıkta ortama farklı bir ambiyans sunacaktır. 4 farklı ses efekti olması sayesinde yatak gerçek bir araba sesi çıkarabilmektedir. Antibakteriyel yatak yapısı nedeniyle çocuklarda herhangi bir alerji oluşturmayacaktır. Gövdesinde kullanılan iskelet yapısı ve yay sistemi sayesinde çocukların omurga sağlığını koruyarak bir sağlık sorununun ortaya çıkmasını engelleyebilmektedir.

Sandıklı baza içeriği, dekoratif görünümü ve full ortopedik yatak yapısı sayesinde bu ürün her açıdan kullanıcıyı memnun edebilmektedir. Bunun yanı sıra markada farklı renk ve araba modellerine benzetilmiş baza seçenekleri oldukça fazladır. Tek kişilik baza çeşitleri ve fiyatları seçilen ürünün özellikleri, ölçüsü ve modeline bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Tek kişilik baza kampanya dönemlerini Trendyol üzerinden takip edebilirsiniz. Tüm ürünlerin fiyatlarını ve özelliklerini detaylı bir şekilde inceleyebilir, beğendiğiniz tüm ürünlere uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Tek Kişilik Baza Başlığı Nasıl Takılır?

Tek kişilik baza başlığının nasıl takılacağı, üretici tarafından verilen kullanma talimatlarına göre değişebilir. Tek kişilik baza başlığını takmak için öncelikle vidaları sabitlenmesi gereken noktaları işaretlemelisiniz. Baza başlığını yatak üzerine yerleştirerek bu alanları kurşun kalem yardımıyla belirleyebilirsiniz. Baza başlığının arkasındaki bağlantı noktalarını bulmanız montaj aşamasında sizlere yardım eder. Bu noktalar, baza başlığını yatak üzerine sabitleyecek olan parçalardır. Baza başlığının arkasındaki bağlantı noktalarına sabitleyici parçaları takmalısınız. Genellikle vida ve contadan ibaret bu aparatlar başlığın sabitlenmesine yarar. Söz konusu parçaları sıktıktan sonra montaj işlemi neredeyse bitmiş demektir. Bu işlemi yaparken baza başlığının yatak üzerinde düzgün bir şekilde durduğundan emin olmalısınız. Küçük bir sarsma hareketiyle montajın sağlamlığını test edebilirsiniz. Sallanma durumu, vida ve contaların daha sıkı yerleştirilmesi gerektiği anlamına gelir. Sıkma işleminden sonra yatağı istediğiniz konuma getirebilirsiniz.

Tek Kişilik Baza Nasıl Temizlenir?

Tek kişilik baza temizliğini iki gruba ayırabilirsiniz. Bazaların içinde kullanılan malzemelerle dış yüzeyi farklılık gösterir. Bazaların içinde genellikle sandık kısmının yapımında kullanılan ahşap materyaller bulunur. Baza sandığı için suntalam gibi materyallerin kullanıldığını da söylemek mümkündür. Bu ahşap malzemeler, suya duyarlı olacakları için temizlik esnasında sadece nemli bir bezle silinmeleri gerekir. Bazaların dış yüzeyinin ise deri ve kumaş malzemeden yapıldığı bilinir. Leke tutabilen bu yapıları daha ıslak ve hatta deterjanlı bezle silmenizde fayda vardır. Düğmeli baza başlıklarının tozunu almak için elektrik süpürgesini kullanabilirsiniz. Dilerseniz koltuk yıkama ekipmanlarını kullanarak kumaş ve süngerden oluşan baza başlıklarını yıkamanız mümkündür. Baza temizliğinde ahşap bölgeler için özel üretilen deterjanları kullanabilirsiniz. Kumaş için ise leke çıkarıcı özellik taşıyan hassas deterjanlar işinize yarar. Bazen sadece sabun kullanmak bile yeterli olacaktır.

Tek Kişilik Baza Kullanışlı Mıdır?

Tek kişilik bazalar içinde gizlenmiş depolama alanlarına sahip olmaları nedeniyle oldukça kullanışlıdır. Bu tür ürünler, yatak odasında sıkıntı yaratan eşyaların güvenli bir şekilde saklanmasına olanak tanır. Kitaplar, giysiler, çarşaflar, yastıklar ve daha pek çok eşya bu ürünlerde saklanabilir. Bazalar genellikle yatak odasına daha estetik bir görünüm kazandırır. Az yer kaplayan bu ürünler başlıklarıyla birlikte hoş bir görüntü oluşturur. Bu nedenle küçük yatak odaları için tek kişilik bazalar çok uygundur. Küçük yatak odalarına sahipseniz veya eşyalarınız için yer problemi yaşıyorsanız baza şeklinde tasarlanan yatak tiplerini seçebilirsiniz. Ancak yatak rahatlığınız önemliyse ve yatak odanızda yeterli yeriniz varsa diğer tür yatakları da düşünebilirsiniz. Trendyol, binlerce yatak çeşidini ve bazayı sizler için listeler. Değişik ölçülerde bazaları ve bunlara ait başlıkları Trendyol’dan sipariş ederek kapınıza kadar getirtebilirsiniz.