İlgili Kategoriler
Marka
Renk
"

Tezgah Matkap

" araması için 111 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Elektrikli El Aletlerinin Sevilen Parçası Tezgah Matkap

Günümüzde matkaplar, yaşam alanlarının hemen her yerinde karşınıza çıkan önemli aletler arasında yer alır. Matkaplar ev, bahçe, balkon, ofis ve iş yerlerinde kullanılan eşyaların bakım ve onarımında sıkça kullanılır. Bunun yanı sıra inşaat alanlarında, mobilya işi yapan marangozhanelerde ve üretim için yapılan çalışmalarda matkaplar kullanılmaktadır. Matkaplar kullanım amacına göre çeşitli modellere ayrılır. Bunlar arasında büyük delme makinesine sahip tezgah matkap çeşitleri yer alır. Tezgah matkaplarının el, masa ve sütunlu modelleri ile farklı işlemler yapabilirsiniz. Tezgah matkaplarının asıl amacı kesici aletler ile cisimler üzerinde silindirik delikler açmaktır. Tezgah matkapları farklı parçalardan oluşmaktadır. Kovan, ana kolon mili, iş mili, gövde, iş tablası, ana tabla ve tahrik sistemi ana parçalar arasında bulunur. Parçaların her biri farklı bir işleve sahiptir. Mil ve tabla parçalar delmeyi sağlayan bir unsurdur. İşlevleri, özellikleri ve tasarımlarıyla farklı kullanım alanlarına hitap eden tezgah matkap çeşitleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. Tezgah üstü matkap; yatay delik açan, sütunlu, işlem sıralı, radyal gibi türleri ile atölye, fabrika ve inşaat gibi farklı alanlarda tadilat, üretim, tamir ve tasarım için kullanılır. Modern teknoloji ile donatılmış bu matkap türü ile kolay bir şekilde delme işlemini yapabilirsiniz. Kademeli devir sayısı, ayarlanabilir tablaları ve sessiz motoru ile konforlu bir çalışma ortamı deneyimi için tezgah tipi matkap ürünlerini tercih edebilirsiniz. Led ışık ile aydınlatılan matkap tablaları ile hassasiyet gerektiren noktalarda kolay bir şekilde delme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tezgah Matkap Çeşitleri

Tezgah Matkap Çeşitleri

Özellikleri, kullanım şekilleri ve fiyatları açısından tezgah matkapları çeşitlilik gösterir. Tezgah üstü matkap çeşitleri arasında dijital göstergeli, sütunlu, mini sütunlu, gövdeli, işlem sıralı ve radyal matkaplar yer alır. Sütunlu matkap, kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen matkaplar arasında yer alır. Sütunlu matkap; taban, kayar tabla, takım tezgahı ve motor tahrik sisteminden oluşur. İmalat işlerinde sıkça tercih edilen sütunlu matkapların tezgah tabanı dökme demir gibi ağır bir malzemeden üretilir. Matkabın tabanı küçük bir yüzey alanına sahip olduğu için dar alanlarda dahi ideal bir kullanım imkanı sunar. Küçük ve orta büyüklükteki iş parçalarını veya farklı yükseklikteki parçaları delmek için sütunlu matkap tezgahını tercih edebilirsiniz. Sütunlu matkap tezgahlarına kıyasla iş yapma kapasitesi daha az olan gövdeli matkap tezgahları da bulunur. Kalın gövdesi ile hassas kullanılması gereken gövdeli matkapları, sütunlu modelden ayıran unsur; tezgahın bir konsola dayandırılmasıdır. Kol ile çevirerek manuel kullanımının yanı sıra otomatik tasarımları da bulunan gövdeli matkap tezgah türleri de çeşitlilik içerisinde yer alır. Bosch, Mager ve Einhell gibi markaların farklı fiyat skalası ile sunduğu matkap çeşitleri arasında radyal tezgah matkapları da bulunur. Radyal matkaplar, ağır ve büyük parçaları delmek için kullanılan bir alettir. İmalat ve çok daha büyük sanayi işlerinde, 360 derece dönüş gövdeli radyal matkaplar kullanılır. Bunun yanı sıra mini tezgah matkap olarak da bilinen masa matkap tezgahları da çeşitler arasında yer alır. Küçük boyutu ile dikkat çeken bu aletler, masa veya sehpa üzerine konumlandırarak çalıştırılır. İmalat ve delme işlemlerinde kullanılan bu tür, çelik malzemeleri de delebilir. Hız kutulu ve kayışlı kasnak sistemli türleri ile küçük delme işlemlerinde masa tezgah matkaplarını kullanabilirsiniz. Teknolojik gelişmeler ile donatılmış dijital göstergeli tezgah tipi matkap modellerini de delme işlemi için tercih edebilirsiniz. Dijital ekran üzerinde bulunan elektronik gösterge sayesinde ihtiyaca uygun devir sayısını da hassas bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Yenilikçi elektronik gösterge, delik derinliğinin tam ve kolay okunmasını sağlar. Sahip olduğu emniyet halkası, göstergeli matkapların ucunu düzgün tutmaya yardımcı olur. Yumuşak kavramalı döner disk sistemi ile kontrollü bir delme performansı elde edebilirsiniz. Farklı markaların sunduğu tezgah matkap fiyatları arasından bütçenize ve ihtiyacınıza cevap veren bir seçim yapabilirsiniz. Bosch, Mager ve Einhell markalarına ait çeşitli tezgah matkap ürünlerine Trendyol’da göz atabilirsiniz.

Birbirinden Farklı Tasarımlarıyla Tezgah Matkapların Özellikleri

Birbirinden Farklı Tasarımlarıyla Tezgah Matkapların Özellikleri

Farklı kullanım şekilleri ile çeşitlilik gösteren tezgah matkapları farklı özelliklere sahiptir. Silindirik delikleri açmak için kullanılan tezgah matkapları dayanıklı malzemelerden üretilir. Modern gelişmiş teknolojisi ile hatasız bir delik açma deneyimi için ayarlanabilir matkap tezgahları ergonomik bir kullanım sunar. Tezgah matkapları üzerine entegre lazer sistemi bulunur. Matkaplarda bulunan lazer özelliği, istenilen noktanın kolay ve hassas biçimde delinmesine yardımcı olur. Aynı zamanda led ışıkların başlıklarda yer alması da çalışma alanının iyi aydınlatılmasına katkı sağlar. İş parçalarının tam ve güvenli yerleştirilmesi için paralellik mesnedi ve büyük çalışma plakası da matkaplarda yer alan özellikler arasında bulunur. Farklı özellikleri bir arada sunan tezgah matkap çeşitleri arasından bir seçim yapabilir, Trendyol üzerinden satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Düşük enerji tüketimi sağlayan, elektrikle çalışan sütunlu tezgah matkaplarını bütçenize katkı sağlamak için tercih edebilirsiniz. Otomatik ve manuel seçenekleri arasından ihtiyacınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz. Manuel matkap tezgahlarının yanında bir kol bulunur. Kol gücünüz ile çalıştırabileceğiniz makinenin yanı sıra kullanım kolaylığı sunan otomatik matkapları da tercih edebilirsiniz. Sütunlu matkapların en önemli özelliği arasında ayaklı oluşu yer alır. Ayaklı tasarımı ile matkabı dilediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda matkabı yerleştirdiğiniz alanı da ayaklı yapısı sayesinde kolayca temizleyebilirsiniz. Çok yönlü kullanım avantajı sunan ve çeşitli özellikleri barındıran farklı tezgah üstü matkap fiyatları arasından Trendyol aracılığıyla bir seçim yapabilirsiniz.

Tezgah Matkap Trendyol’da

Tezgah Matkap Trendyol’da

Tezgah matkapları genellikle onarım, bakım ve montaj işleri için kullanılır. Performansları, kullanım amacı, büyüklüğü ve tasarımlarına bağlı olarak çeşitli tezgah matkap modelleri bulunur. Çok milli, işlem sıralı, konsollu, sütunlu, dijital göstergeli, radyal ve mini sütunlu gibi farklı modelleri ile çeşitlilik gösteren tezgah matkaplarının fiyatında da değişkenlik görülür. Tezgah tipi matkap fiyatları; enerji tüketimine, kullanım alanına, tasarımına, işlevine ve üretimde kullanılan malzemeye göre farklılık gösterir. Düşük enerji tüketimi sağlayan ayaklı matkap tezgahlarını bütçenize katkı sağlamak amacıyla tercih edebilirsiniz. Ayrıca matkap tezgahı ne işe yarar, çeşitleri nedir, nasıl kullanılır sorularına daha iyi cevaplar bulabilmek için Trendyol’u inceleyebilirsiniz. Özellikleri, kullanım amaçları, tasarımları ve kullanım alanları farklılık gösteren tezgah matkapları arasından ihtiyacınıza cevap veren modele, indirim fırsatları ve avantajlı satın alma koşulları ile sahip olabilirsiniz. Tezgah matkaplarını ahşap, metal, plastik gibi farklı malzemeler üzerinde de kullanabilirsiniz. Delme seviyesi ve ayarlanabilir hız özelliği ile delme işlemini konforlu bir çalışma ortamında gerçekleştirebilirsiniz. Sahip olduğu dijital ekranın yanı sıra hassas bir şekilde delmeye yardımcı olan derinlik çubuğu sayesinde hızlı bir şekilde delikler açabilirsiniz. Bunun yanı sıra manuel ayarlı tezgah üstü standı sayesinde, delme işleminin ardından aleti söküp kaldırabilirsiniz. Kurulumu oldukça kolay olan tezgah standları, yapıları itibarıyla yer tasarrufu yapmanıza da yardımcı olur. Kaliteli ve dayanıklı malzemeden üretilen uzun ömürlü matkap tezgahları bütçe dostudur. Bütçenize ve ihtiyacınıza cevap veren kullanışlı tezgah matkap modellerine Trendyol ile sahip olabilirsiniz.

Yukarı Çık