The North Face Eldiven

1968 yılında spor ekipmanları ve spor giyim üzerine ilk temellerini atan The North Face, kendileri de sporcu olan ve doğa sporlarıyla yakından ilgili olan iki genç tarafından spor giyim sektöründeki yerini alıyor. Dünya çapında bir marka olan firmanın; mont, çadır, uyku tulumu, ayakkabı, çanta, bere, eldiven gibi birbirinden farklı ürünleri bulunuyor. Markanın yaratıcıları, kendi deneyimlerinden de yola çıkarak zorlu doğa sporlarıyla ilgilenenlerin ihtiyaç duyacağı özellikte ürünler üretiyor. Trendlere ve gelişen teknolojiye ayak uyduran marka, en yenilikçi tasarımlara imza atıyor. Özellikle zorlu kış şartlarına uygun, kaliteli ürünleriyle sporseverlerin en çok tercih ettiği markalar arasında yer alan The North Face eldiven tasarımlarıyla da dikkat çekiyor. Doğa sporlarında ellerin sıklıkla kullanıldığını göz ardı etmeyen marka, üstün tasarıma sahip modelleriyle eldivenin önemine dikkat çekiyor. Eldivenlerin konforlu ve kullanışlı olmasına önem veriyor. Oldukça çetin doğa koşullarında bile faaliyetlerinize rahatça devam edebilmenizi sağlayan eldiven modelleri, bir eldivende ihtiyacınız olan konforu tüm sağlıyor. 

The North Face Eldiven Modelleri 

Doğada ve sportif faaliyetlerde ellerini özgürce kullanabilmenin önemini kavrayan marka, hareket özgürlüğünü kısıtlamayan özelliğe sahip eldiven modelleri tasarlıyor. Kar sporları için en önemli ihtiyaç olan kar eldiveni, farklı malzemelerden yapılmış farklı tasarımlarıyla her ihtiyaca cevap veriyor. Avuç içinin tutuş kabiliyetini ön planda tutan marka, modellerini de buna uygun olarak üretiyor. Su geçirmez kar eldiveni seçenekleri arasında dikkat çeken DWR finish özellikli softshell eldivenler, rüzgarı ve nemi keserek ellerin kuru ve sıcak kalmasını sağlıyor. Bu eldivenler, aynı zamanda UR Powered iletken teknolojili özelliği ile dokunmatik telefonları beş parmak ile kullanabilmeyi mümkün hale getiriyor. Su geçirmez kışlık kar eldiveni modelleri, renk seçenekleriyle de farklı zevklere hitap ediyor. Lacivert, bordo, mor, siyah, gri gibi geniş renk skalası ile soğuktan korurken stilinizi de canlı bir görünümle destekliyor.

The North Face Etip eldiven modeli, daha ince olan yapısıyla hafif bir kullanım sunuyor. İnce kar eldiveni arayışında olanlar için ideal bir seçenek olan bu model, farklı renk seçenekleriyle de dikkat çekiyor. Marka, eldivenlerindeki dokunmatik özelliğiyle kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor. Özellikle soğuk ve yağmurlu günlerde telefon kullanımı için sürekli eldiven çıkarmaya son veren bu özelliği, markayı öne çıkaran detaylar arasında yer alıyor. The North Face Himalayan eldiven modeli, özellikle kış dağcılığı ile ilgilenenler için ideal bir tercih oluyor. 800 dolgu gücünde kaz tüyü ve iç kısmı sentetik termal elyaf olan Primaloft ile kaplı ürün, soğuk havaya karşı üst düzey bir koruma sağlıyor. Pittards Armortan kaymayan, gerçek deriden yapılmış avuç içi sağlam tutuş ile konforlu bir kullanım sunuyor. The North Face Triclimate eldiven modelleri de özellikle dağcılık ve kar sporları ile ilgilenenler için konforlu eldiven seçenekleri arasında yer alıyor. 

Kış Sporlarını Keyiflendirecek Eldiven Fiyatları

Dayanıklı yapısı ve ergonomik tasarımı ile kullanıcıların dikkatini çeken The North Face kar eldiveni modelleri, ideal fiyatlarıyla da cezbediyor. Kalitesi ve yenilikçi teknolojileriyle başarısını ispatlayan marka, birbirinden farklı özellikteki eldivenlerini farklı fiyatlardan satışa sunuyor. Eldivenlerin yapımında kullanılan malzemeler fiyatlara da yansıyor. Örneğin, Himalayan eldiven modelleri 200 gram kaz tüyünden yapılmış olmasıyla en üstün eldiven modeli sayılıyor. Fiyatı da diğer eldiven modellerine göre daha yüksek oluyor. Tek parmaklı olması giyip çıkarmayı da daha kolay hale getiriyor. The North Face kayak eldiveni fiyatlarını belirleyen en önemli özellik, kullanılan malzemenin çeşidi ve miktarı oluyor. Himalayan eldivende oldukça sağlam bir kumaş olarak bilinen 210 D dyneema kullanılıyor. Bu da fiyatı diğer modellere göre daha üst seviyelere taşıyor. Markanın daha ılık havalar için tasarladığı Powerstrech serisi eldivenler, markanın koleksiyonu içinde daha uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. Kış sporlarıyla ilgilenen her sporcunun ihtiyacı olan kar eldivenleri, kalitesine göre ideal fiyatlarıyla kullanıcılarına ulaşıyor. Kalitesinin yanında şık tasarımlarıyla da öne çıkan bu ürünler, fiyat avantajlarıyla kullanıcıları sevindiriyor. Sporcunun beklentileri göz önüne alınarak üretilen eldivenler, dokunmatik teknolojileriyle de teknoloji meraklıları tarafından başarılı bulunuyor. İdeal fiyatlardan konforlu kullanım deneyimi yaşayanlar, en çetin soğuklarda bile engelleri kolaylıkla aşıyor. 

Eldiven Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Eldiven seçimi de tıpkı diğer spor giyim ve ekipmanları gibi özen gerektiriyor. Birbirinden farklı model seçenekleri arasından size en uygun modeli bulmanız için ihtiyaçlarınızı belirlemeniz, eldiven seçiminizi kolaylaştırıyor. İhtiyacınız olan günlük kullanım için bir eldivense daha hafif ve soğuktan koruyan bir model sizin için ideal bir seçim oluyor. Zorlu bir kış sporu için eldiven arayışınız varsa su tutmaz, kaymaz modelde, soğuk ve rüzgar geçirmeyen tasarımlar beklentilerinizi fazlasıyla karşılıyor. Eldiven kullanırken tablet, telefon gibi teknolojik aletleri kullanabilmek de önemli detaylar arasında yer alıyor. Dokunmatik teknolojiye sahip eldiven modelleri, eldiveni çıkarmadan bu aletleri kullanabilmeye olanak sağlıyor. Bu özelliğiyle zorlu doğa koşullarında ya da günlük hayatta konforlu bir kullanım sunuyor. Kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen bu özellik, markanın birçok modelinde bulunuyor. Eldivenin nefes alabilir özellikte olması da ellerinizin sağlığı açısından dikkat edilmesi gereken detaylar arasında yer alıyor. Tercih edilecek modelin elleri soğuktan korurken terletmeyen ve kuru tutan bir özelliğe sahip olması gerekiyor. Eliniz için en doğru numarayı bulmak, eldiveni daha konforlu kullanmanızı sağlıyor. Numarayı doğru bir şekilde seçebilmek için, avuç içinizin en geniş ölçüsünü belirlemeniz yeterli oluyor. Eldiven bu ölçüye göre seçildiğinde eli daha iyi kavrayarak daha konforlu bir kullanım sunuyor. İdeal bir eldivenin elinizi sıkmayan, hafif bol bir yapıda olması gerekiyor. Böylece elinizi daha sıcak tutarak beklediğiniz konforu sağlıyor. Ancak bu bolluğun elinizden çıkmayacak bir seviyede olması gerekiyor. Bu ideal seviyeyi avuç içi ölçünüzü alarak bulabilirsiniz.

En Zorlu Koşullarda Bile Dayanıklı Eldiven 

Kaliteli bir eldiven, sert kış şartlarına karşı elleri korurken uzun süreli kullanımıyla da sporcuyu memnun ediyor. The North Face dayanıklı yapıdaki modelleriyle karda, yağmurda, her türlü olumsuz koşulda rahat bir kullanım sunuyor. Bu özelliğiyle kullanıcılarını etkileyen marka, uzun yıllar kullanılabilecek kalitede ürünleriyle dikkat çekiyor. Her maceraya uyum sağlayan modelleri, yüksek performansları ve dayanıklılığı sayesinde marka, en çok tercih edilenler arasındaki yerini alıyor. Ellerinizin hassasiyetini göz önünde bulunduran The North Face, eldiven tasarımlarını da bu doğrultuda yapıyor. Sıcak, su tutmayan, kaymayan, hareket kabiliyetini kısıtlamayan ve ergonomik özellikleriyle maceraperest kişiliklere hitap ediyor. Günlük kullanım için de ideal modelleri ile dikkat çekiyor. Sadece doğada ve karlı dağlarda değil, şehirde de rahatlıkla kullanılabilen, kaliteli ve dayanıklı modelleriyle ihtiyaç duyan herkese hitap ediyor. Markanın eldiven koleksiyonunda yer alan birçok model, ayarlanabilir bilek özelliğiyle de dikkat çekiyor. Bilek bölgesini gevşeterek ya da sıkarak kendi konforunuza göre ayarlama yapmanız gerekiyor. Siz de eldiven çeşitleri arasından ihtiyacınıza en uygun olan modeli, Trendyol aracılığı ile avantajlı fiyatlardan hemen satın alabilirsiniz.