İlgili Kategoriler
Fiyat
Garanti Süresi
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Toner

" araması için 25613 sonuç listeleniyor

Toner Çeşitleri ile Yüksek Performans Ödevleri

Yazıcı ve fotokopi makinelerinde kartuş kullanılmaktadır. Kartuş kâğıda baskı yapılması için gereklidir. Toner nedir sorusunun cevabı şudur; toner bu kartuş çeşitlerinden birisidir. Tonerlerin içerisinde toner tozu bulunmaktadır. Toner tozu, toner ve diğer donanımlar yardımı ile baskı ünitesine aktarılmaktadır. Toner uzun süre baskı yapabileceğiniz kapasiteye sahiptir. Bittiğinde tekrardan kolayca doldurulabilmektedir. Toner genellikle lazer yazıcılarda kullanılmaktadır. Uzun süre kullanılabilmesi ve tekrardan doldurulabilir olması maliyet açısından da daha avantajlı olmaktadır. Hem siyah-beyaz hem de renkli baskı yapabilen toner modelleri bulunmaktadır. Birçok marka tarafından birbirinden farklı toner modeli üretilmektedir. Her toner modeli sahip olduğu özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Yazıcı alırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri tonerin kullanıldığı yazıcı ile uyumlu olmasıdır. Maksimum verimi alabilmek için aldığınız tonerin yazıcınız ya da fotokopi makineniz ile uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Tonerler çipli ve çipsiz olarak ikiye ayrılmaktadır. Lazer yazıcıdaki toner tozu bittiğinde toner tozunu tekrar doldurarak birçok kez kullanabileceğiniz toner türü çipli olmaktadır. Kullanan kişiler bu yüzden muadil tonerler de tercih etmektedir. Dilerseniz toneri çipsiz de kullanabilirsiniz. 117A toner, hızlı ve kaliteli baskı almak için oldukça ideal bir seçenektir. Özellikle ofis, kurumsal iş yerleri, okul gibi yerlerde çok kez baskı yapılması gerektiği için toner sıklıkla kullanılmaktadır. Baskı ve çıktı alımı yoğun olan yerlerde tonerli yazıcı ve fotokopi makineleri tercih etmek pratik ve ekonomik olmaktadır. Toner tozu tonerin kendisini oluşturan maddedir. İlk kullanıldığı zamanlarda toner basit bir karbon tozu iken sonrasında polimer ile karıştırılmaya başlanmıştır. Bunun öncelikli sebeplerinden biri baskı kalitesini geliştirmektir. Kâğıt üzerine kaliteli baskı alabilmek için yazıcınız ile uyumlu olan toner modellerinden tercih etmeniz gerekmektedir. Toner modelleri renkli ve siyah kartuş olarak ikiye ayrılmaktadır. Renkli çıktı ve baskı almanız gerek olmuyorsa siyah toner işinizi halletmeniz için yeterli olacaktır. Her ikisini de kullanmayı tercih ediyorsanız ayrı ayrı almak yerine beraber satılan setlerden sipariş verebilirsiniz. Toner tozunun doldurulması sırasında dikkatli olmak gereklidir. Toner tozu göze, vücuda ya da kıyafete temas ederse hemen soğuk su ile iyice yıkanmalıdır. Sıcak ya da ılık su kullanılmamasının sebebi tonerin eriyebilmesidir. Toner eridiğinde çıkarılması daha zor bir hale gelmektedir. Toner yazıcı ve fotokopi makinelerinin vazgeçilmezidir ve seçim yaparken makineler ile uyumu oldukça önemlidir.

Toner Fiyatları, Özellikleri ve Modelleri

Toner Fiyatları, Özellikleri ve Modelleri

Karbon ve polimerin karışması ile oluşan toz toner tozunu oluşturmaktadır. Toner tozu, tonerlerin içerisinde bulunan malzemedir. Yazıcı ve fotokopi makinelerinin baskı yapabilmesi için 49A toner, 59A toner, 78A toner gibi çeşitler kullanılmaktadır. Ofis ve iş yerlerinde çok fazla çıktı ve baskı alınmaktadır. Ekonomik ve pratik olması için toner ile çalışan yazıcılar tercih edilmektedir. Evinizde ya da yoğun çıktı ve baskı alınmayan bir ofiste de tonerli yazıcı kullanabilirsiniz. Hızlı olması, baskı kalitesinin yüksek olması ve fiyat avantajı yazıcının daha işlevsel olmasını sağlayabilmektedir. Toner modelleri çipli ve çipsiz olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Çipli modellerde tonerin tekrar doldurulması gerektiğinde muadil tonerler tercih edilebilmektedir. Almadan önce tonerin bu gibi özelliklerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Tonerler 85A toner gibi farklı modellere sahiptir. Bu modeller hangi yazıcı makineleri ile uyumlu olduğunu belirtmektedir. Toner kartuş alacağınız zaman dikkat etmeniz noktalardan biri yazıcı ile arasındaki uyumdur. Toner fiyatlarını belirleyen birkaç nokta bulunmaktadır. Bunlardan biri kullanılacağı yazıcının markasına göre tonerin modelidir. Tonerin orijinal ya da muadil olmasına göre fiyatta değişiklik olmaktadır. Orijinal toner modelleri muadil olanlara göre standart bir kaliteye sahiptir bu yüzden daha yüksek fiyatlıdır. Genellikle lazer yazıcılarda kullanılan tonerlerin siyah ya da renkli modellerinden tercih edebilirsiniz. Sıklıkla renkli baskı yapmaya ihtiyacınız olmuyorsa ya da gerek duymuyorsanız yalnız siyah toner yeterli olacaktır. 53A tonerlerin baskı yapacağı kâğıt sayısı tonerlerin modeline göre değişiklik göstermektedir. Tonerlerin baskı kapasiteleri 2000 sayfaya kadar artış gösterebilmektedir. Bu rakamlar modelden modele göre değişkenlik gösterebilir. Yüksek baskı kapasitesine sahip olan tonerler genellikle yoğun şekilde yazıcı kullanan ofis ve iş yerlerinde tercih edilmektedir. Evde ya da daha küçük bir ofiste tercih edecekseniz daha az baskı kapasitesine sahip toner modellerinden sipariş verebilirsiniz. Toner modellerinin fiyatları baskı kapasitesine, markasına, orijinal ya da muadil olmasına göre değişiklik göstermektedir. Markaların da kendine ait birçok toner modeli olduğu için çeşitlilik çok fazladır. Toner alırken kullandığınız makine ile uyumlu olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra ihtiyacınıza göre baskı kalitesine ve kapasitesine sahip olan bir modeli seçmek verimlilik açısından faydalı olmaktadır. Toner kartuş kaliteli yazı ve görüntü baskısı alabilmek için kullanılan bir toz çeşididir. Makinenizin ihtiyacınıza uygun kullanışlı tonerleri sayfamızda bulabilirsiniz.

Toner Nasıl Seçilmeli?

Toner Nasıl Seçilmeli?

Evde, ofiste ya da iş yerlerinde farklı elektronik cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar işleri daha kolay hale getirmek ve iş gücünü azaltmak için bulunmaktadırlar. Özellikle iş yerleri ve ofislerde kullanılan elektronik cihazları arasında fotokopi makinesi ve yazıcı yer almaktadır. Yazıcı oldukça işlevsel ve çok fonksiyonlu bir cihazdır. Birçok farklı marka tarafından üretimi yapılmaktadır. Yazıcıyı çalıştıran en önemli faktör toner kartuşlardır. Toner, lazer yazıcı ya da fotokopi makinelerinde bulunan toner kartuşu yardımı ile kâğıda yazı ve görüntüleri aktarmaktadır. Toner, karbon ve polimerin karışması ile ortaya çıkan toner tozundan oluşmaktadır. Toner mürekkebi toz şekline baskıya hazırlamaktadır. Yazıcınıza toner almak istiyorsanız karşınıza birçok markadan toner çeşidi çıkmaktadır. 12A toner, 106A toner, 285A toner, 83A toner gibi farklı isimler içeren modeller yazıcıların farklılığına bağlı olarak tercih edilmektedir. Tonerlerin birçoğu birden fazla yazıcı modeli ile uyumlu olmaktadır. Yine de toner alacağınızın zaman yazıcı ya da fotokopi makinenizin hangi toner ile eşleştiğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Yanlış bir toner kullanımı yazıcıya zarar verebilir ya da baskı kalitesinin seviyesi düşebilir. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak için toner seçimini doğru yapmak önemli bir faktördür. Toner almadan önce yaptığı baskı sayısına bakarak karar verebilirsiniz. Çünkü baskı kapasitesi marka ve modellere göre farklılık göstermektedir. Tonerlerde baskı sayısı 5000 çıktıya kadar yükselebilmektedir. Tonerin sağladığı en büyük avantajlardan biri tekrardan doldurulabilir olmasıdır. Tonerin içindeki malzeme bittiğinde yeni toner tozu ile yeniden kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Tonerlerin orijinal ve muadil olarak iki çeşidi bulunmaktadır. Orijinaller kaliteli baskı yaparken biraz daha yüksek fiyatlı olabilir. Muadil tonerler orijinallerine göre daha düşük kaliteli baskı yapabilir ama yine de ihtiyacınızı karşılamaya yetecektir. Ayrıca daha uygun fiyatlı olmaktadır. Çipli toner kullananlar muadil tonerleri sıklıkla tercih etmektedir.

Baskı kalitesi konusunda iddialı olan muadil tonerler bulunmaktadır. Toner için bütçenizi düşük tutmak istiyorsanız muadil toner modellerini deneyebilirsiniz. Baskı kalitesi ve kapasitesi yüksek olan toner modelleri uzun ömürlü bir kullanım sağlayabilmektedir. Sıklıkla yazıcı kullanmanız gerekiyorsa ihtiyacınıza göre 5000 sayfa baskı kapasitesine kadar çıkan toner modelleri bulabilirsiniz. Evde ya da küçük bir iş yerinde kullanmak için daha az baskı kapasitesine sahip tonerler de yer almaktadır. Toner fiyatları ve modelleri için sayfamızdaki ürünleri inceleyebilirsiniz. İhtiyacınızı karşılayabilecek kapasitede kaliteli baskı yapan toner modellerini değerlendirebilirsiniz. Baskı yaparken hızlı ve kaliteli bir sonuç almak istiyorsanız yazıcı kullanabilirsiniz. Yazıcıların çalışmasını sağlayan ürün tonerdir. Toner ince tanecik halinde bir yapıya sahip olan tozdan oluşmaktadır. Bu yüzden baskılarda net sonuçlar verebilmektedir. Net baskılar almak için kaliteli toner kullanmak gerekmektedir. Toner almadan önce iyi bir araştırma yapmak doğru ürünü bulmanızda faydalı olacaktır. Toner mürekkebi içinde yer alan toner tozudur. Toner tozu, içinde bulunduğu cihazda meydana gelen ısı yardımı ile baskı sağlamaktadır. Tozlar ısı ile kâğıtların üzerine yapışarak baskıyı oluşturmaktadır. Tonerlerin belli bir baskı kapasitesi bulunmaktadır. Bu yüzden tonerin bir süre sonra doldurulması gerekmektedir. Tekrar doldurmak istediğinizde yazıcınıza uygun bir toner seçmeniz gerekmektedir. Çoğu toner modeli birden fazla yazıcı modeli ile uyum sağlamaktadır. Fakat istisnalar mevcuttur. Bazı tonerler yazıcı ya da fotokopi makineleri için özel olarak üretildiğinden cihazınız için spesifik bir toner kullanmanız gerekebilmektedir. 49A, 59A toner gibi farklı toner çeşitleri yer almaktadır. Bu sayı ve harfler tonerlerin hangi yazıcılar ile uyumlu olduğunu göstermek için kullanılmaktadır. Toner alırken dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri bu harf ve sayılar olacaktır. İki farklı toner çeşidi bulunmaktadır. Biri kartuşlu toner iken diğeri toz tonerdir. Toz toner baskıların net ve kaliteli gözükmesini sağlamaktadır. Alınan tonerin markasına ve modeline göre kalite farkı oluşabilmektedir. Bunun yanı sıra kullandığınız tonerin orijinal olup olmaması da etki eden faktörlerden birisidir. Orijinal olan toner modelleri yüksek kalitede baskı yapabilmektedir ve uzun ömürlü olmaktadır. Muadil tonerler uygun fiyatlarından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Orijinal olanlara göre baskı kalitesi biraz daha düşük olmaktadır. Fakat birçok iş yeri ve ofis tarafından tercih edilen bir seçenektir. Toner modelleri yüksek baskı kapasitesine sahip modeller içermektedir. Tekrar doldurulabilen tonerlerin siyah ve renkli baskı yapabilen olarak iki farklı çeşidi bulunmaktadır. Genellikle renkli tonerler sıklıkla tercih edilse de renkli ve siyah olarak iki farklı şekilde yazıcı kullanan birçok iş yeri ve ofis bulunmaktadır. İkisini de kullananlar için renkli ve siyah tonerlerin bir arada olduğu toner paketleri vardır. Toner, farklı modelleri ile birlikte yoğun iş hayatının getirdiği görevlerden biri olan baskıyı daha kolay hale getirmektedir.

Siyah ve Renkli Baskı Yapabilen Tonerler

Siyah ve Renkli Baskı Yapabilen Tonerler

Yazıcı ve fotokopi makineleri baskı yapmak için tonere ihtiyaç duymaktadır. Tonerin seçimine bağlı olarak cihaz kaliteli baskı yapabilmektedir. Bu yüzden cihazınıza uygun bir toner almadan önce araştırma yapmak gerekmektedir. Yazıcı ya da fotokopi makinelerinde yer alan toner kartuşu aracılığı ile görüntü ve yazıları kâğıda aktarmaktadır. Bunu yaparken ihtiyacı duyduğu toner ise toz bir karışımdan oluşmaktadır. Toner, mürekkebi cihazın ısısı ile toz şeklinde baskıya hazırlamaktadır. Tonerlerin baskı kapasitesi modellere göre değişiklik göstermektedir. 1600, 2000, 2500 ya da 5000 gibi farklı baskı kapasitesi bulunan toner modelleri yer almaktadır. Kullanım sıklığınıza göre toner modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu gibi faktörlere karar vererek aldığınızda toner kullanımınız daha verimli olmaktadır. Sık sık baskı ya da çıktı alınması gereken bir iş yerinde tonerli yazıcı kullanmak pratik ve ekonomik bir karardır. Toner renkli ve siyah baskı yapabilmesi üzerine ikiye ayrılmaktadır. İhtiyacınıza göre renkli ya da yalnızca siyah-beyaz baskı yapan tonerlerden tercih edebilirsiniz. Siyah ve renkli tonerlerin bir arada satıldığı toner paketleri bulunmaktadır. Uygun fiyatlara sahip olan bu paketler kullanan kişilere avantaj sağlamaktadır. Tonerler modellerine göre baskı kapasitesi açısından değişiklik göstermektedir. Uzun süre kullanım sağlayabileceğiniz tonerlerden dilerseniz birden fazla sipariş verebilirsiniz. Özellikle büyük ofis ve iş yerlerinde birden fazla yazıcı kullanılıyorsa bir toner yeterli olmamaktadır. Bu gibi durumlarda paket halinde satılmakta olan tonerlerden tercih edebilirsiniz. Uygun bütçeli bir toner ile pratiklik sağlayabilirsiniz. Toner temizleme işlemini toner dolumu yapacağınız esnada gerçekleştirebilirsiniz. Toner dolumu esnasında yazıcının içinde biriken atıklar ortaya çıkmaktadır. Baskı esnasında kâğıda fazla gelen toner yazıcının atık haznesinde birikmektedir. Atık haznesinde biriken atıkları küçük bir süpürge yardımı ile temizleyebilirsiniz. Temizlenmediği takdirde baskının kötüleşmesine sebep olabilmektedir. Bu yüzden düzenli olarak cihazınızı temizlediğinizden emin olmalısınız.

Ayrıca toner dolumu yaparken yazıcıda ve tonerde yer alan parçaların zarar görmemesi için hassas davranmak gerekmektedir. Toner tozlarının neredeyse hepsi birçok lazer yazıcı modeli ile uyumlu ve sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir. Ancak bazı yazıcılar belirli bir toner markası ve modeli ile çalışabilmektedir. Böyle bir durumda toneri almadan önce yazıcının özelliklerine hakim olmak gerekmektedir. Toner modelleri birçok çeşide sahiptir. Bütçenize ve ihtiyacınıza uygun renkli ya da siyah-beyaz baskı yapabilen toner modellerini işlevsel şekilde kullanabilirsiniz. İş yeri ve ofislerde sıklıkla kullanılmakta olan yazıcı ve fotokopi makineleri toner ile çalışmaktadır. Bu cihazların fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için toner gerekmektedir. Tonerin asıl malzemesi olan toner tozu cihazda meydana gelen ısının sonucunda baskı yapmaktadır. Toner tozları kâğıtların üzerine yapıp baskıyı oluşturmaktadır. Tonerin en büyük avantajlarından biri tekrardan doldurulabilmesidir. Toner bu yönden oldukça avantaj sağlayan pratik ve ekonomik bir seçenektir. Yoğun şekilde baskı ve çıktı alan her yerde yazıcı ve fotokopi kullanmak iş yükünü oldukça azaltmaktadır. Baskı yapılacak kâğıt boyutu büyüdükçe tonerin boyutu da büyümektedir. A4 kâğıda baskı yapan tonerlerin A3 kâğıda baskı yapabildiği çeşitleri de bulunmaktadır. Aldığınız toneri cihaza kolayca yerleştirebilir ve sonrasında hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanım sırasında herhangi bir zorluk yaşanmamaktadır. Tonerler için kartuş ya da sayfa verimi adında bir özellik bulunmaktadır. Bu özellik tonerin içerisinde bulunan miktara denilmektedir. Kartuş ya da diğer adı ile sayfa verimi tonerin ne kadar kapasiteye sahip olduğunu belirtmektedir. Örneğin %5 doluluk oranı varsa bu yaklaşık 2000 sayfa baskı kapasitesi olduğu anlamına gelmektedir. Doluluk oranı ile baskı kapasitesi ters oranda ilerlemektedir. Toner değişimi toner tozu bittiği zaman yapılabilmektedir. Yazıcı ya da fotokopi makinesine uygun bir toner aldıktan sonra eski toner ile yenisini değiştirebilirsiniz. Toneri değiştirirken cihazda ve tonerde yer alan teknik parçalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde hassas olan bu parçalara zarar gelebilir. Bunun yanı sıra toner değişimi yaparken atık haznesini de temizlemeniz cihaz için faydalı olacaktır. Baskı yapılırken kâğıda fazla gelen toner atık haznesinin içinde birikmektedir. Haznenin temizlenmemesi sonucunda baskı kalitesi düşebilmekte ve bu durum cihaza verebilmektedir. Tonerlerin orijinal ve muadillerini bulabilirsiniz. Orijinal olan tonerler fiyat olarak biraz daha yüksek olsa da baskı kalitesi oldukça yüksektir ve kullanan kişiler yüksek verim almaktadır. Muadil olan tonerler ise fiyat olarak oldukça uygun olmaktadır. Baskı kalitesi orijinal olanlara oranla biraz daha düşük olabilmektedir fakat birçok kullanan muadil tonerden istediği verimi alabilmektedir. Özellikle gün içerisinde sıklıkla baskı ve çıktı ihtiyacı duyan iş yeri ve ofisler tekrardan doldurulabilen tonerleri tercih etmektedir. İhtiyacınıza ve bütçenize uygun toner modelleri Trendyol’da yer almaktadır.