placeholder
"

Tudem Yayınları

" araması için 10157 sonuç listeleniyor

Tudem

Tudem Yayınları

Tudem Yayınları

TUDEM yayın grubu, eğitim camiasında kalite ve tecrübesiyle tanınan ünlü bir markadır. Yayın grubu; müfredat uyumlu eğitim yayınları, kültür kitapları, teknolojik destek ürünleri, yayın katalogları, etkinlik dosyaları ve kitap rehberleriyle öğretmenlere yardımcı ürünler ortaya koyar. Öğrencilerin sınıf düzeylerine, alan ihtiyaçlarına yönelik eğitim kitapları yayınlar. Bu kitaplar soru bankaları, konu anlatım testleri, deneme sınavlarını içeren setler tudem yayınları kitapları olarak ihtiyaca yönelik olarak ayrılmaktadır. Ayrıca çağdaş Türk edebiyatı, okul öncesi ve ilköğretim kitapları, karikatür, çizgi roman ve grafik roman ürünleriyle her kesime hitap ederek okuma kültürünü nesillerden nesile aktarır. Tudem yayınları okul öncesi kitaplarını 24+ ay, 36+ ay, 48+ay ve 60+ay olmak üzere kademelendirir. 24+ ay için çocukları çevre gözlemleriyle sosyal beceri kazandırma amacıyla Öğrenmeyi Seviyorum setini sunar. Öğrenmeyi Seviyorum serisinin etkinlikler kitabıyla okul öncesine ait olan çevre keşfi, çizme, okuma yazma ve matematik gibi becerilere dikkat çekilir. 36+ ay grubu için Öğrenmeyi Seviyorum serisi daha farklı hale getirilir. Çocukların bakma, görme ve anlama becerilerini geliştiren Erken Öğrenme Setini sunar. Bu kitaplarda okul öncesine uygun olarak semboller anlaşılır bir tasarımda, çevresel faktörlerle uyumlu ve sembolik ifadeleri anlamaya yönelik akıllı işaretlerin kullanımına dikkat edilir. Çocukların hayal gücünü destekleyen Dolu Dolu Etkinlik Kitabım ile keyifli etkinlik ve oyunlar sunulur. Etkinlik kitaplarını 150 oyun ve etkinlik içeriğiyle dil gelişimini destekleyici olarak İngilizce ve 200 oyun&etkinlik içeriğiyle matematik branşına uygun olarak tasarlar. Okul öncesi çocukların en sevdiği aktivitelerden biri olan boyama hobisini geliştirmek amacıyla Akıllı Boyama serisi çıkarır. Bu seri; sayılar ve harfler olarak gruplandırılır. Çocuklar, bu ürün modeliyle yaş düzeylerine uygun olan sayı, sembol, renk ve harfleri zihinlerinde kodlamaya başlarlar. Eğlenirken öğrenme metoduyla akademik hayatlarına katkıda bulunmaya ilk yaşlardan itibaren başlamış olurlar. Ayrıca Çizerek Öğreniyorum serisi bulunmaktadır. Bu seride; sayılar, ilk çizgiler, harfler ve şekiller&renkler ürün çeşitleri yer alır. Yazma faaliyetine hazırlık yapan çocuklar; çizgiden harfe, harften sembole olan yolculuklarıyla aşamalı bir öğretim modeline tabii tutulurlar.

Okul Öncesi Tudem

Okul Öncesi Tudem

48+ ay grubuna yönelik “Erken Çocukluk Döneminde” isimli bir seriye sahiptir. Erken Çocukluk Döneminde serisi; çizgi çalışmaları, matematik ve görsel algı&dikkat olarak gruplara ayrılır. Bilim, matematik ve teknolojinin; sanatın tasarım ve keşfetme gücüyle birleştirildiği STEMA Erken Öğrenme seti ile çocukları çağdaş sistemin yenilikleriyle tanıştırmayı amaçlar. Erken Öğrenme Seti’ni 48+ ay için bul-keşfet-öğren sistemiyle ortaya koyar. Öğrenmeyi Seviyorum, Akıllı Boyama ve Çizerek Öğreniyorum serilerini de 48+ ay çocuklara uyumlu olarak üretmektedir. 48+ aylarda kullanılan STEMA Erken Öğrenme seti 60+ aylıklar için de uyumludur. Ayrıca bu yaş grubu için farklı ürün modelleri sunulur. Akıllı Boyama serisine Taşıtlar ve Ulaşım modeli de eklenir. Bununla beraber; Erken Öğrenme Set serisi incele-düşün-yap modeliyle ve Öğrenmeyi Seviyorum serisi 5-6 yaş modeliyle 60+ ay için kullanıma uygundur. İlkokul dönemine başlamış olan öğrenciler için İlkokula Hazırım ürünüyle sanat, görsel algı ve dikkat, matematik, çevreyi keşfetme ve okuma-yazmaya hazırlık becerilerine dikkat çekilir. Anasınıfı Tatil Kitabım ile öğretirken eğlendiren etkinliklere yer verilir. Yaş grubuna özel olarak dil becerilerini destekler, odaklanmayı kolaylaştırıcı bölümler içerir ve bağlantı kurma yeteneğini güçlendirir. Tudem yayınları 1.sınıf düzeyi için 1. Sınıf Tatil Kitabım ve aynı kitabın blok test modeli; 1.Sınıf Tudem yayınları okuma yazma seti ve aynı setin bloktest modeli; Genel Yetenek kitabı; 1. ve 2.Sınıflar için Akıl Oyunları; 1.Sınıf Tüm Dersler Tekrar Testleri; Tudem yayınları 1.sınıf soru bankası Tüm Dersler ile 1.Sınıf Evde 30 Dakikada Türkçe, Matematik ve Hayat Bilgisi Dersleri kitaplarıyla okul çağının ilk basamağında olan birinci sınıf öğrencilerine eğitim donanımıyla katkıda bulunur. Ayrıca Tudem yayınları 1.sınıf okuma yazma seti sesten harfe, harften heceye, heceden sözcüğe, sözcükten cümleye ve cümleden metne; okuma-yazma becerilerini kademeleştirerek geliştiren bir ürün modeliyle öğrencilerin eğitim hayatına katkıda bulunur. Gerçek hayatla uyumlandırmayı sağlayan fotoğraflar sayesinde çocukların ilgi ve dikkatlerini üstüne çekmeyi başarır.

İlköğretimde Tudem Yayın Grubu

İlköğretimde Tudem Yayın Grubu

2. Sınıf düzeyi için çıkarılan kitaplar; 1.sınıf öğrencilerinin kitaplarıyla hemen hemen aynı seride olan kitaplardandır. Her kademeye göre kitaplar güncellenmektedir. 2.Sınıf Evde 30 Dakikada kitabı Türkçe, Matematik ve Hayat Bilgisi Dersleriyle; öğren-tekrarla-değerlendir metoduyla öğrenme sürecinin tüm aşamalarını bir araya toplayan Türkçe-Matematik-Hayat Bilgisi ders içerikli 2.Sınıf Öğrenme Kutusu kitabı; kazanım ve tekrar odaklı 2. Sınıf Tüm Dersler Tekrar Testleri; bilgi ölçmeye dayalı tudem yayınları 2. sınıf tüm dersler soru bankası; 4 adet birinci dönem ve 4 adet ikinci dönem için 50 soruluk sınav içerikli 2.Sınıf Deneme Sınavı Seti; 2.Sınıf Türkçe Kazanım Odaklı Soru Bankası ikinci sınıf düzey için üretilen kitaplardandır. Yayın grubu, ürünleriyle okula alışma ve derslerde başarı yükseltme amacıyla çocuklara destek olur. Dil öğrenme kabiliyetini artırıcı ve dinleme, dil bilgisi ve kelime etkinlikleri içerikli 2.Sınıf All in One İngilizce Kitabı le çocukların dil gelişimini destekler. Aktivite, test, İngilizce etkinlikleri, metin ve anne- baba yönlendiricileri içeriğiyle öğrencileri tatilde de öğrenmeyle iç içe tutacak 2.Sınıf Tatil Kitabı bulunur. Ders harici çocukların ilgisini toplayan aktiviteleri, 1 ve 2. Sınıflar için Akıl Oyunları ve 2.Sınıf Genel Yetenek kitaplarında toplar. Ayrıca Tudem yayınları 2.sınıf Hepsi Bir Arada serisiyle Türkçe, Matematik ve Tüm Dersler seçenekleriyle kuşe kağıt kalitesi ve yüksek çözünürlük farkıyla öğrencilerle buluşturulur.

Tudem Ders Kitabı

Tudem Ders Kitabı

3.Sınıflar için “Evde 30 Dakikada”; ana dersleri içeren konu pekiştirme amacıyla yazılmış bir kitaptır. Tüm derslerde kazanım ve kavramayı çocuklara kazandırma amacıyla Tudem yayınları 3.sınıf Tüm Dersler Soru Bankası; öğrenilen konuları pekiştirme amacıyla 3.Sınıf Tüm dersler tekrar testleri; Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri&Hayat Bilgisi derslerinden her branş için ayrı Kazanım Odaklı Soru Bankası; tekrar testleri, drama ve oyunlar, tarih, bilim, teknoloji, İngilizce içerikli 3.Sınıf Tatil Kitabı ve öğren-tekrarla-değerlendir metoduyla öğrenme sürecinin tüm aşamalarını bir araya toplayan 3.Sınıf Öğrenme Kutusu kitabı türkçe, matematik, hayat bilgisi ve fen bilimleri dersleriyle beraber öğrencilere sunulur.”Hepsi Bir Arada” serisinde türkçe, matematik dersleri ve ayrıca tüm Dersler olarak ayrıca yer alır. Bu seri; konu anlatımı ve bol çözümlü yeni nesil sorular içerir. Ayrıca yine sınıf düzeyine uygun olarak Akıl Oyunları 3.Sınıf ve Genel Yetenek 3.Sınıf kitaplarının baskısını yapar. Matematik, fen bilimleri, türkçe ve sosyal Bilgiler derslerine yönelik 6 ayrı derste 6 ayrı tekrar testleri kategorisinde kazanım ve kavrama amaçlı Kazanım Odaklı Soru Bankaları yayımlar. All in One Grade 3 ile yabancı dil gelişimini destekler. Yayın grubunun 4.sınıf düzeyine yönelik ayrıca kitapları bulunur. Tekrar testleri, drama ve oyunlar, tarih, bilim, teknoloji, ingilizce içerikli 4.Sınıf Tatil Kitabı; kolaydan zora soru çeşitleriyle pratik çözüm yolları geliştirici 4.Sınıf Akıl Oyunları kitabı; türkçe, matematik, İngilizce, fen Bilimleri, sosyal bilgiler derslerini içeren 4.Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası; Sözel, sayısal, çoklu yetenek ve şekil yeteneği sorularını barındıran tudem yayınları 4. Sınıf Genel Yetenek kitabı; her branş için ayrı, bilgi düzeyi ölçme amaçlı, tekrar testleriyle yorum ve analiz becerisi isteyen Kazanım Odaklı 4.Sınıf Soru Bankaları yayımlamaktadır. Hepsi Bir Arada serisinde sosyal bilgiler, matematik, fen bilimleri, türkçe dersleri ve tüm dersler yer alır. Bu seri; konu anlatımı ve bol çözümlü yeni nesil sorular içerir. Öğren-tekrarla-değerlendir metoduyla öğrenme sürecinin tüm aşamalarını bir araya toplayan 4.Sınıf Öğrenme Kutusu kitabı türkçe, matematik, sosyal bilgiler ve fen bilimleri dersleriyle beraber öğrencilere sunulur. 4.Sınıflar için Evde 30 Dakikada türkçe, matematik, fen bilimleri ve sosyal bilgiler derslerini içeren konu pekiştirme amacıyla yazılmış bir kitaptır. Yine çocuklarda erkenden yabancı dil gelişimini sağlayan İngilizce kitapları yayımlar.

Tudem Yayınları Tüm Dersler Soru Bankası

Tudem Yayınları Tüm Dersler Soru Bankası

Tudem yayınları 5.sınıf kılavuz deneme seti serisi Türkçe, İngilizce dersleri ve ayrıca Tüm Dersler alternatifleriyle yer alır. Bu deneme serisi sarmal sistemlidir. Geçmiş bilgileri tekrar ettirirken yeni kavramlar kazandırır; soruların konuları belirli bir sistematiğe göre ilerler. Beceri Temelli tudem yayınları soru bankası bilgi, beceri ve yeterliliği ölçme amacıyla yayınlanır. Matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, türkçe ve tüm dersler olmak üzere ayrı basımlara sahiptir. 3 Boyut serisinde Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler dersleri yer alır. Bu seri; geçmiş konuları pekiştirme amaçlı alıştırmalar ve beceri temelli yeni nesil testler barındırır. Tudem yayınları 5.sınıf tüm dersler soru bankası ile her derste sorularla öğrenme düzeyi tespit edilir. Tudem yayınları deneme sınavı seti 5.Sınıf öğrencileri sınava hazırlamak amacıyla yazılır. Optik form içerir. Yeni Nesil serisi, Hepsi Bir Arada serisi, Kazanım Odaklı seri ve tekrar testleri de yine bu sınıf düzeyi için bulunmaktadır. Ayrıca 1. ve 2. Dönem olarak gruplandırılan kitapları da bulunmaktadır. Tudem yayınları 6. Sınıf düzeyi için; Hepsi Bir Arada, Beceri Temelli seri, 3 Boyut serisi, Kazanım Odaklı seri, Öğreten Defter, All in One, Yeni Nesil serisi gibi diğer kademelerde olan fakat 6.sınıf düzeyine özel olarak geliştirilmiş ürünler yer alır. Tudem yayınları 6. sınıf tüm dersler soru bankası buna örnek verilebilir. Ayrıca genel yetenek ve akıl oyunları kitaplarını yine sınıf düzeyine göre yayımlar. Öğrencilerin kendilerini sınamalarını sağlayan deneme sınav setleri bulunur. 7.sınıf düzeyi için basımını yaptığı kitaplar; Kılavuz Deneme Serisi’nin Tudem yayınları 7. sınıf tüm dersler soru bankası, her ders için ayrı ciltlerde basılı halde satılır. Bu serideki sorular yeni nesil içerikleriyle sınav sistemiyle uyumludur. Beceri Temelli Yeni Nesil Sorularla serisinde Türkçe, matematik, fen Bilimleri, sosyal bilgiler ve İngilizce dersleri yer alır. Bu serideki sorular analiz-sentez yeteneğini güçlendirici, görsel okuma ve yorumlamayı artırıcı, yaratıcı ve eleştirel düşünmeyi geliştirici nitelikleriyle zihinsel kapasiteyi genişletirler. 3 Boyut serisinde ana dersler için föylerle sunulmuş sorular bulunur. MEB öğretim programına uyumlu olarak hazırlanan bu sorular; grafik, alıştırma ve etkinliklerle hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin gözdesi halindedirler. Yeni Nesil serisinde yeni sınav sistemine uygun sorular kullanılarak öğrenciler sisteme alıştırılır. Hepsi Bir Arada serisi; konu anlatımı ve bol çözümlü yeni nesil sorular içerir. Sözel, sayısal, çoklu yetenek ve şekil yeteneği sorularını barındıran tudem yayınları 7.sınıf Genel Yetenek kitabı bulunmaktadır. Yabancı dil gelişimi için İngilizce Equinox All in One serisi üretilmektedir. Hepsi Bir Arada serisiyle sosyal bilgiler, matematik, fen bilimleri, Türkçe derslerini barındıran; konu anlatımı ve çözümlü soru içeriğiyle ürün yayımlar. Kazanım Pekiştirme Deneme Testleri 10x20 modülüyle sosyal bilgiler, Türkçe ve matematik dersleri için bulunur. Ayrıca bu modüller 1. ve 2. Dönem olarak da ayrı ciltlerde basılmışlardır. Matematik, fen bilimleri, Türkçe ve sosyal bilgiler derslerine yönelik 6 ayrı derste 6 ayrı tekrar testleri kategorisinde kazanım ve kavrama amaçlı Kazanım Odaklı Soru Bankaları yayımlar. Öğreten Defter serisiyle matematik, fen Bilimleri, sosyal bilgiler ve Türkçe derslerini detaylandırır.

Liseye Hazırlıkta Tudem Soru Kitapları

Liseye Hazırlıkta Tudem Soru Kitapları

Lise hazırlık sınavlarına yardımcı olmak amacıyla Tudem yayınları 8.sınıf kaynak kitaplarını barındırır. Sayısal için ayrı sözel için ayrı Tüm Dersler Soru Bankası; 8.Sınıf Beceri Temelli serisiyle İngilizce, matematik, Türkçe, fen bilimleri, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük dersleri için ayrı ayrı Soru Bankaları; tudem yayınları 8.sınıf fen, matematik, tudem yayınları 8.sınıf türkçe, İngilizce ve T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük dersleri için ayrı ayrı Kılavuz Deneme setleri; 3 Boyut serisiyle İngilizce harici 4 ana ders için ayrı yeni nesil sorular barındıran bilgi-beceri –yeterlilik temelli 28 ayrı föyleri bulunmaktadır. 1. Dönem konularını içeren LGS Tüm Dersler Soru Bankası, 1.dönem konularını içeren LGS Deneme Sınavı Seti ile öğrencilere liseye giriş sınav sorularına benzer nitelikte sorular sorarak alıştırır. 8.Sınıflar için Akıl Oyunları bulunur. Yine ana derslere yönelik 6 ayrı derste 6 ayrı tekrar testleri kategorisinde kazanım ve kavrama amaçlı ürünler yayımlar. Hepsi Bir Arada serisiyle tudem yayınları 8.sınıf inkılap, matematik, fen Bilimleri, Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerini barındıran; konu anlatımı ve çözümlü soru içeriğiyle ürün alternatifi bulunur. Yeni Nesil için ana derslere yönelik özet bilgi ve bol alıştırma içeren, yeni nesil öğretim programına uygun kitaplar yayımlar. İnkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi, tudem yayınları 8.sınıf matematik, Fen Bilimleri, Türkçe derslerini tudem yayınları kazanım odaklı soru bankaları olarak ayrı ayrı yayımlamaktadır. Tüm Dersler Soru Bankası Sözel ve Sayısal olmak üzere iki ayrı cildi bulunur. 8. Sınıf LGS Deneme Sınavı Seti ile çocukların sınavlara yönelik prova yapmaları sağlanır. Sözel ve sayılar gruplar için ayrı ciltlerde; sözel için 10x50 ve sayısal için 10x40 olarak deneme sınavı setleri bulunur. Kazanım Pekiştirme Deneme Testleri 10x20 modülüyle inkılap tarihi, din kültürü, Türkçe ve Matematik; 20x20 modülüyle İngilizce dersleri için bulunur. Ayrıca bu modüller 1. ve 2. Dönem olarak da ayrı ciltlerde basılmışlardır. Öğreten Defter serisiyle matematik, fen bilimleri, inkılap tarihi ve Türkçe derslerini detaylandırır. Yabancı dil öğrenimi için 8.Sınıf Equinox All in One serisini piyasaya sunar. 7. ve 8. Sınıflar için akıl oyunları ve 8.Sınıf Genel Yetenek markanın basımını yaptığı diğer ürünlerdir. Birbirinden farklı seçeneklerle hem konu anlatımlarında hem de soru bankalarında farkını belli eden yayın; her yaştan öğrencinin beğenisini kazanmaktadır. Okur severlere özel olarak tudem yayınları hikâye kitapları basımlarıyla oldukça zengindir. Hem çocuklar için, hem de yetişkinler için tudem yayınları okuma kitapları basımı yapmaktadır. Eğitim setinize Trendyol’un avantajları ile rahatlıkla ulaşabilirisiniz.