İlgili Kategoriler
Fiyat
Renk
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Versatil Kalem

" araması için 5749 sonuç listeleniyor

Farklı Alanlarda Kullanıma Uygun Versatil Kalem Çeşitleri Trendyol'da!

Kalemler her insanın günlük hayatında kullandığı vazgeçilmez araçlardır. Özellikle öğrenciler ve çalışanlar tarafından sıkça kullanılan bu ürünlerin birbirinden farklı seçenekleri bulunur. Kullanım amacına göre kurşun, uçlu veya renkli modelleri mevcuttur. Yazım kolaylığı açısından yıllar içerisinde tutuşu daha rahat ve kolay hale getirmek için ürünün gövdesi için de farklı tasarımlar kullanılır. Versatil kalem ise günlük hayatta herkesin kullandığı, içerisindeki mekanik dizayn sayesinde farklı kalınlıktaki uçların takılabildiği bir çeşittir. Sanatsal çizimlerde, okullarda veya günlük hayatta kullanılır. Özellikle farklı boyutlardaki uç çeşitleri sayesinde sanatsal alanda eskiz çalışmalarında sıkça tercih edilir. Hem yazı yazma hem de çizim yapma gibi amaçlarla kullanılabilir. Bunun yanı sıra projeler tasarlamak için de mimar veya mühendisler tarafından kullanılır. Yine bu tarz projelerde oldukça ince veya kalın çizgiler oluşturmak için metal versatil kalem oldukça kullanışlıdır. 0.1,0.2, 0.3, 0.5, 0.9 versatil kalem farklı uç çeşitleri sayesinde sanatsal çizimler veya projeler için her türlü farklı ihtiyaca uygun olan seçeneği bulabilmek mümkündür. Bu uçlar dışında daha kalın bir uçla yazmak için 2 mm versatil kalem de bulunur. Bu ürünler uç boyutlarının yanı sıra ucun çeşidine göre de yağlı ve kuru uçlar olmak üzere ikiye ayrılır. Kağıtta nasıl bir iz bırakmak istiyorsanız ona göre bu iki seçenekten birini tercih edebilirsiniz. Kuru uca sahip olanlar kağıtta daha hafif ve açık renkli bir görünüm sunar. Yağlı uca sahip olanlar ise daha kalın ve koyu bir şekilde yazmanıza, çizmenize imkan tanır. Genellikle yağlı uçlu olanlar çizimlerde gölgeleme veya tarama amaçlı kullanılırken kuru uçlu olanlar ana hatlar için kullanılabilir. Yapılan çizimlerde uç kalınlıkları ve yapısı oldukça önemlidir. Bu ürünlerde bir diğer önemli nokta ise iç mekaniğinin kalitesidir. Kalitesiz bir şekilde yapılan iç mekanik kısa sürede bozulur bu nedenle de kullanım ömrü oldukça kısa olur. Ürün seçiminde uç kalınlığına, uç yapısına ve kalitesine dikkat edilmesi tavsiye edilir. Birbirinden farklı tasarım ve özellikteki seçeneklere Trendyol üzerinden göz atabilirsiniz.

Birbirinden Farklı Kullanım Alanları ile Versatil Kalem

Birbirinden Farklı Kullanım Alanları ile Versatil Kalem

Versatil kalemlerin kullanım sıklığının artması ile birlikte tasarımları ve yapımında kullanılan malzemeler de çeşitlendirilir. Günlük olarak, sanatsal çizimlerde veya proje çizimlerinde kullanılılabilen bu ürünlerin birçok modeli bulunur. Versatil kalem çeşitleri ince veya kalın farklı uç seçenekleri ile müşteriye sunulur. 0.5, 0.7 uçlar genellikle yazı yazmak için öğrenciler tarafından sıkça tercih edilir. Özellikle ilkokul öğrencileri için 0.7 uçlu olanlar daha kalın olması ve ucun az kırılması sebebiyle daha kullanışlı olabilir. Daha ince yazılar yazmak için ise 0.5 tercih edilebilir. Çizim yapmak için ise uç çeşitlerinin daha fazla olması gerekir. 0.5,0.7,0.9 gibi kalından inceye doğru sıralanabilir. Bu sayede yapılan çizimde ayrıntılar, gölgelemeler ve taramalar rahatlıkla yapılabilir. Özellikle eskiz çalışmalarında farklı uç seçenekleri ile versatil kurşun kalem önerilir. Bu ürünlerin aynı zamanda farklı renk seçenekleri, farklı koyulukta yazımı sağlayan uç çeşitleri de bulunur. İstediğiniz koyuluk için ise HB, B, 2B veya 5B çeşitlerine göz atabilirsiniz. Genellikle yazı yazmak için kullanmak istiyorsanız HB uç alabilirsiniz. B, 2B şeklinde artan çeşitlerde ise B çok sert 5B ise daha yumuşak çizim ve yazım sağlar. Gölgelendirmeler, taramalar yapmak için kullanıma uygundur. Ürünlerin yazım ve çizim dışında bir diğer sık kullanım amacı ise mimarlık ve mühendislikte yapılan projelerdir. Hem mesleğe başlamış mimarlar, mühendisler hem de bu bölümlerin öğrencileri tarafından farklı uç kalınlıklarına sahip olması sebebiyle bu ürünler sıkça kullanılır. Özellikle teknik çalışmalarda birbirinden farklı kalınlıkta uçlar ile çizim ihtiyacı doğar. Bu nedenle farklı kalınlıkta ve özellikte uçlar sayesinde bu ihtiyaç karşılanır. Genellikle daha detay ve ince çizimler yapmak için ince versatil kalem tercih edilir. Taramalar ve karalamalar için ise kalın uçlu versatil kalem daha çok tercih edilir. Bu ürünlerin sıkça kullanılmasının bir diğer sebebi de kullanım ömrünün uzun olmasıdır. Özellikle kaliteli bir mekanik versatil kalem alarak uzun yıllar kullanabilirsiniz. İçerisindeki mekanik kısmın kaliteli malzemelerden üretilmiş olması bozulma ihtimalini oldukça aza indirir. Bir diğer önemli konu ise kendi ihtiyacınıza göre uç kalınlığı ve yumuşaklığını seçmektir. Sürekli kırılma ve kağıtta soluk bir renk bırakma gibi olumsuzluklar yaşamamak için de uç seçimini de kaliteli olanlardan yana yapmak faydalı olabilir. Aynı zamanda farklı renkler kullanmak için de farklı uç renk seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ürünün dış kısımları ise plastik, metal veya ahşap şeklinde tasarlanabilir. Bu kısımda seçim yaparken zevkinize uygun olması ve tutuş kısmının rahat olması önemlidir. Kendi bütçenize, ihtiyacınıza ve zevkinize uygun olacak şekilde seçim yapmak için Trendyol’dan farklı ürünleri inceleyebilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Versatil Kalem Çeşitleri

Her Bütçeye Uygun Versatil Kalem Çeşitleri

Versatil kalem birçok çeşidi bulunan, çizerler ve öğrenciler tarafından sıkça kullanılan bir üründür. Farklı renk seçenekleri, uç seçenekleri ve gövde seçenekleri ile her bütçeye, zevke ve ihtiyaca uygun olan seçeneği bulmak oldukça kolaydır. Siz de versatil kalem satın almak istiyorsanız bu çeşitler arasında seçim yapabilirsiniz. Satın almadan önce kullanım amacınızı ve ihtiyaçlarınızı belirlemeniz size uygun olanı bulmak için faydalı olabilir. Öncelikle ürünü ne için kullanacağınız seçim yaparken oldukça önemlidir. Siz de kendi kullanım amacınızı belirledikten sonra buna uygun olarak olarak uç kalınlığına karar verebilirsiniz. Daha ince yazılar yazmak veya çizimlerinizde ince detaylar oluşturmak için 0.2, 0.3, 0.5 uçlu olanları tercih edebilirsiniz. Gölgeleme ve taramalar yapmak için ise kalın uçlu ürünleri seçebilirsiniz. Ucun kalınlığını seçtikten sonra ise yumuşaklığına da B, 2B, HB gibi seçenekler arasından karar verebilirsiniz. Bunun dışında farklı renk seçenekleri olan pilot versatil kalem çeşitlerine de göz atabilirsiniz. Bu setler 2’li, 5’li veya 10’lu olarak satılabilir. Özellikle not tutarken daha ilgi çekici yapmak için, çizimlerde veya tasarımlarda renkli olanlar kullanılabilir. Bu setlere uygun fiyata sahip olmak için ise versatil kalem kampanya fırsatlarını takip edebilirsiniz. Versatil kalem indirimleri ile bütçe dostu ve kaliteli ürünlere göz atabilirsiniz. Son olarak ise bu ürünlerde farklı gövde seçenekleri arasından materyal ve renk için seçim yapabilirsiniz. Bütçenize göre birbirinden farklı gövde rengine, tasarımına sahip çeşitler bulunur. Gövdeler kullanılan materyale göre metal veya plastik olarak ikiye ayrılır. Metal tasarımlı olanlar daha şık bir görünüme ve uzun kullanım ömrüne sahiptir. Genellikle tutuş kolaylığı sağlaması için de ergonomik olarak tasarlanır. Özellikle sık sık yazı yazan veya çizim yapan biriyseniz tutuş kolaylığına dikkat etmeniz sizin için faydalı olabilir. Ürünün üst kısmına bulunan plastikler sayesinde de daha konforlu bir kullanım sunar. Çizerler için birçok farklı versatil kalem tavsiye edilebilir. Bu ürünlerden bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı Trendyol’daki birbirinden farklı seçenek arasından bulabilirsiniz.

Çizerlere Özel Versatil Kalem Modelleri

Çizerlere Özel Versatil Kalem Modelleri

Bu ürünler birçok farklı alanda kullanılabilir. Çizerler tarafından sıkça kullanılan bu ürünler hem teknik resimler hem de sanatsal tasarımlar için tercih edilir. Bunlarda kalından inceye birçok uç seçeneğinin bulunması, birbirinden farklı renk seçenekleri ve uzun kullanım ömrü çizerler için oldukça avantajlıdır. Bunun yanı sıra kullanışlı gövde tasarımları sayesinde de uzun süreli kullanımlarda elde kolay tutuşa imkan verir. Tutma kısmında silikondan yapılan aparatlar vardır. Bu sayede yumuşak bir tutuş alanı ve ergonomik bir kullanım sağlar. Bu sayede uzun süreli yazma ve çizim yapma sebebiyle oluşan nasır gibi problemler de önlenebilir. Kaliteli versatil kalem çeşitleri ile siz de çizimleriniz için uygun olacak ürünü bulabilirsiniz. Farklı uç ve renk seçeneklerinin hepsine sahip olmak için de versatil kalem seti satın alabilirsiniz. Bu sayede kullanacağınız birbirinden farklı kalınlıktaki uçların hepsine sahip olabilirsiniz. Bu setler hem farklı uç seçenekleri ile hem de farklı renk seçenekleri ile müşterilere sunulur. Özellikle ince hatlar için 0.2 mm ile 0.5 mm arasındaki uçları seçebilirsiniz. Daha kalın hatlar veya gölgelemeler için de 0.9mm ile 2 mm arasında versatil kalem önerilir. Uç seçiminde ise rengin yoğunluğunu B, 2B gibi numaralandırmalar sayesinde isteğinize göre seçmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra gövde kısımlarında bulunan silikonlar tutuşu kolaylaştırır ve daha rahat bir kullanım sağlar. Bu sayede uzun süreli çizim yapan veya yazı yazanlar için ergonomik ve konforlu bir tutuş sağlar. Parmaklardaki ağrı oluşumunu oldukça aza indirir. Bu gövde tasarımının özellikleri de uzun süre çizim yapan veya yazı yazanlar için çok önemlidir. Ergonomik tutuşu, kaliteli yapıları ile birçok farklı özellikte seçeneği Trendyol’da bulabilirsiniz.

Her Zevke ve İhtiyaca Uygun Versatil Kalem

Her Zevke ve İhtiyaca Uygun Versatil Kalem

Kalemler özellikle okullar yeni açıldığında sıkça çok talep gören kırtasiye ürünlerinden biridir. Yazı yazma, çizim yapma için kullanılan bu ürünün birçok farklı çeşidi bulunur. Birbirinden farklı renkte, modelde ve özellikte çeşitler markalar tarafından üretilir. Versatil kalem fiyatları da modellere ve markalara göre değişiklik gösterir. Birbirinden farklı uç alternatifleri ile her öğrencinin ihtiyacını karşılayan bir ürün bulmak oldukça kolaydır. Versatil kalem kullananlar yalnızca öğrencilerle sınırlı değildir. Aynı zamanda mimarlar, mühendisler, sanatçılar ve teknik ressamlar tarafından kullanılır. Bunlara aynı zamanda farklı aksesuarlar takarak daha hoş bir hale getirebilirsiniz. Aksesuarlar ile kendi zevkinize, tarzınıza göre bu ürünü kişileştirmeniz mümkündür. Aksesuarlar daha konforlu kullanım için de uygundur. Uzun süreli yazım ve çizim gerektiren meslek yapan kişiler veya öğrenciler için tutma aparatları üretilir. Bu sayede ergonomik bir kullanım sağlar. Kendi elinizin boyutuna göre uzun, kısa, ince veya kalın gövdeye sahip olanlar arasından tercih yapabilirsiniz. Bu sayede ürün elinize tam olarak oturur ve çizim, yazım işlerinizi konforlu bir şekilde yapabilirsiniz. Her bütçeye hitap eden bu ürünler yalnızca kurşun değil aynı zamanda tükenmez şeklinde de üretilir. Kaliteli bir seçim yaparsanız da değiştirilebilen uçları sayesinde uzun süreli kullanım imkanı sağlar. Üretim malzemesi olarak da genellikle plastik kullanılsa da metal, ahşap veya silikondan üretilmiş olanları da mevcuttur. Genellikle versatil kalem yorumları arasında bu ürün uzun süreli kullanım imkanı ile öne çıkar. Duruş olarak son derece şık bir ürün satın almak istiyorsanız seçiminizi metal olanlardan yana kullanabilirsiniz. Versatil kalem online çeşitlerini satın almak için Trendyol üzerinden detaylı bir inceleme yapabilir ve kendinize uygun olanları rahatlıkla seçebilirsiniz.

Sevdiklerinize Özel Versatil Kalem Hediyeleri

Sevdiklerinize Özel Versatil Kalem Hediyeleri

Sevdiklerinize hediye alarak onları mutlu etmek istiyorsanız kalemler de hediye seçeneklerinden biri olabilir. Özellikle öğrenciler, tasarımcılar ve çizerler için kullanışlı bir hediye arıyorsanız onlarca çeşit ürün arasından seçim yapabilirsiniz. Genellikle kullanışlı ve sade olan tasarımlarının yanında gösterişli ve renkli tasarımlara sahip olanlar da bulunur. Renkli ve figürlü olanları sevenler için globox figürlü versatil kalem birçok farklı tasarımda ürün sunar. Hayvan, karakter figürleri veya minik semboller bulunan bu ürünler ile sevdiklerinize hem her gün kullanabilecekleri hem de oldukça sevimli görünen bir hediye verebilirsiniz. Hediye alacağınız kişinin zevkine göre figürü seçebilirsiniz. Özellikle ilkokul çağındaki çocuklar için bu figürlü seçenekler güzel bir hediye olabilir. Gençler de özellikle popüler figürleri oldukça severler. Bunun yanı sıra daha şık bir hediye vermek için ise ahşap ve metal seçeneklerine göz gezdirebilirsiniz. Ahşap versatil kalem hem kullanım kolaylığı sağlar hem de şık bir görünümü vardır. Aynı zamanda ahşap olması sebebi ile oldukça hafiftir ve uzun süreli kullanım için elinize uygundur. Ahşap olan ürünlerin üzerine isim, tarih veya sizin için önemli bir şey yazdırabilirsiniz. Bu alacağınız hediyeyi daha özel ve anlamlı bir hale getirir. Bir diğer şık ürün ise metal gövdeli mikro versatil kalemdir. Bu ürünler arasında kurşun veya tükenmez olan modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Bir hediye alternatifi olarak bu ürünleri set halinde de sevdiklerinize alabilirsiniz. Setler içerisinde farklı renkler veya farklı uç kalınlıkları bulunabilir. Özel kutuları ve çantaları ile de bu setler kolay taşınabilir. Özellikle çizerler, sanatçılar ve tasarımcılar için oldukça güzel bir hediyedir. Siz de sevdiklerinize hediye almak istiyorsanız Trendyol’dan kaliteli ve uygun fiyatlı kalemlere göz atabilirsiniz.

Kaliteli Versatil Kalem Tasarımları

Kaliteli Versatil Kalem Tasarımları

Kalemler ahşap, metal veya plastikten üretilebilir. Bunun yanı sıra kendinize özel bir ürün için isme özel versatil kalem çeşitlerine de göz atabilirsiniz. Ürünü kişiselleştirmek için de üzerine adınızı yazdırabilirsiniz. Veya hediye olarak sevdiklerinize kişiye özel versatil kalem alabilirsiniz. Bu sayede sevdiklerinize hem kullanışlı hem de anlamlı bir hediye vermiş olursunuz. Aynı zamanda farklı uç numaralarına sahip setleri çizimler ve tasarımlar yapmak için tercih edebilirsiniz. Desen ve renk alternatifleri de oldukça çeşitlidir. Yazı yazarken veya çizimlerde farklı renkler kullanmayı seviyorsanız da renkli kalemleri set halinde alabilirsiniz. Satın alırken kalemin ihtiyacınızı karşılaması, kaliteli olması ve zevkinize uygun olması önemlidir. Bu sayede istediğiniz çalışmaları daha konforlu bir şekilde yapabilirsiniz. Kalemin kalitesi kadar uçların kalitesi ve yapısı da önemlidir. Ürünü iyi şekilde kullanabilmek için uç seçerken de kendi ihtiyacınıza uygun olan kaliteli bir ürün seçmeniz faydalı olabilir. Uç kalınlığını ise yine kullanımınıza göre seçmeniz faydalı olur. Özellikle yazım için kullanacaksanız 0.5 veya 0.7 olan uçlar daha uygundur. Daha ince bir yazı yazmak istiyorsanız 0.5 olanları daha kalın için ise 0.7 olanları tercih edebilirsiniz. İnce çizimler yapmak detay çalışmak istiyorsanız da 0.3 veya 0.5 mm arasında seçim yapabilirsiniz. Bu uçlar aşırı ince olma özellikleri sayesinde çok detaylı çizimleri bile rahatlıkla yapmanızı sağlar. Daha yumuşak bir yazım veya çizim için ise 0.9 ve 2mm arasında daha kalın olan kalemlere bakabilirsiniz. Aynı zamanda bunları çizimlerde gölgeleme yapmak için büyük alanları tararken kullanabilirsiniz. Kendinize uygun olan ürünü seçmek için Trendyol üzerinden onlarca çeşidi inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.